Postępuj zgodnie ze znaną świecą Heiken i
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Postępuj zgodnie ze znaną świecą Heiken i

  1. #1
    2 Załącznik (-i) Cześć przyjaciele,

    Mój cel w tym wątku:
    1) Przetestuj prosty system wykorzystujący świece Heiken i
    2) Opublikuj moje transakcje i wyniki, gdy mam czas
    3) Mam nadzieję, że pomogę innym w ich handlu

    Zastrzeżenia:
    1) NIE jestem ekspertem handlowym. Wszelkie oferowane tutaj systemy lub porady służą wyłącznie celom edukacyjnym. Handluj na własne ryzyko.
    2) Nie mam pojęcia, jak opłacalny będzie ten system, ponieważ dopiero zacząłem go testować.
    3) System ten opiera się na innych systemach tutaj w FF.
    4) Nie mam ŻADNYCH interesów komercyjnych, ale członkowie komercyjni są mile widziani, o ile przestrzegają reguł.

    Reguły:
    1) Prosimy o szacunek dla innych.
    2) Prosimy o konstruktywne komentarze.
    3) Proszę, nie bądźcie nadmiernie negatywni lub krytyczni tylko ze względu na to.

    Propozycje:
    1) Zamieszczaj zdjęcia, kiedy tylko możesz.
    2) Zachowaj spokój i zrelaksuj się. Wszyscy jesteśmy tutaj, aby nauczyć się ulepszać nasz handel.
    3) Postaraj się, aby system był prostszy, a nie bardziej złożony (np. Unikaj dodawania dodatkowych wskaźników).

    -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------------------
    Heiken i System:
    1) KUP = poprzedni heiken ashi bar był zwyżkowy
    2) SPRZEDAJ = poprzedni heiken ashi bar był niedźwiedzi

    Ramy czasowe:
    1) Wyższe ramy czasowe (preferowane wykresy dobowe lub tygodniowe)

    Zasady wyjścia dla handlu ręcznego:
    1) Wyjdź, gdy pasek heiken ashi zmienia kolory
    2) Ustaw SL tuż poniżej wcześniejszego oporu

    Zasady wyjścia dla transakcji automatycznych:
    1) Wyjdź, gdy zostanie uderzony stały TP lub SL

    -------------------------------------------------- -------------------------------------------------- --------------------
    Moje myśli:
    1) Preferuję cotygodniowe wykresy
    2) Wolę, aby mój handel był bardziej zautomatyzowany
    3) Moim zdaniem pozostawia to dwie podstawowe konfiguracje.

    Konfiguracja A - Postępuj zgodnie z trendem:
    1) Podążaj za wcześniejszą tygodniową helikenową świecą ashi
    2) Ustaw stałą SL i TP przy użyciu współczynnika 1: 1 (np. 30 pipsów TP i 30 pipsów SL)

    Być może myślisz: dlaczego tak niska TP i SL?
    Powód jest prosty: objętość.
    Możemy wziąć wiele transakcji w każdym tygodniu przy użyciu tych kryteriów, a moja ocena to około 75% zwycięzców (to jest moje WYZWANIE).

    Przykład:
    30 transakcji
    21 = wygrana
    9 = a

    Zdobyte pestki:
    (21 * 30 pipsów) = 630 pipsów
    (9 * 30 pipsów) = 270 pipsów
    Tygodniowy zysk = 360 pipsów

    ** W większości przypadków zastosujemy się do trendu sprzed tygodnia! **

    Oto przykład handlu, który odbyłem w tym tygodniu na GBPJPY z 30 pipsowymi TP (branża wygrała).




    Konfiguracja B - Wczytaj nowy trend wcześnie:
    1) Jeśli cotygodniowy pasek heliken ashi zmienił kolory, wymień nowy kolor dla możliwego odwrócenia trendu.
    2) Ustaw SL poniżej świecy cotygodniowej i wyjdź z handlu, gdy heiken ashi bar zmieni kolory.

    Przykład: ostatnie 5 tygodniowych helikenów ashi świeciły niedźwiedzie. W tym tygodniu zakończyła się zwyżka. Złóż zamówienie KUP.

    ** Ideą tego systemu jest wczesne uzyskanie możliwej zmiany trendu! **

    Oto przykład handlu, który wziąłem w tym tygodniu na EURUSD bez TP i SL poniżej wcześniejszej cotygodniowej świecy (którą teraz przeniosłem na poziom progu rentowności).




    To jest system, który będę badał w tym wątku! Jeśli chcesz, możesz dołączyć do niego.

  2. #2
    1 Załącznik (-i) Wykonałem szybki i brudny test pod kątem opłacalności i ogólnej dokładności. To tylko szacunek i nie jest rozstrzygający. Wyliczyłem, ile razy trend kontynuował w kierunku poprzedniego paska Heiken i na cotygodniowych wykresach dla pary GBPJPY. Kilka zastrzeżeń: 1) Oczywiście, nie możemy być pewni, czy nasze TP lub SL zostałyby trafione jako pierwsze, mimo że ogólny trend w końcu się utrzymywał. Znowu, tylko oszacowanie! 2) Kilka tygodni byłoby zwycięzcami, nawet jeśli świeca się zmieniła (tj. Przesunęła się ponad 30 pipsów w poprzednim kierunku przed zmianą kierunku). Mimo tych zastrzeżeń uważam, że wyniki są imponujące! Zwłaszcza jeśli weźmiesz pod uwagę minimalną ilość pracy, którą musisz wykonać każdego tygodnia. Nie wspominając już o bezstresowym charakterze tego rodzaju transakcji!

  3. #3
    Powodzenia Phantom. To interesująca metoda. Zaktualizuj nas z wynikami.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.