Wskaźnik Retracement
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Wskaźnik Retracement

  1. #1
    Szukam wskaźnika, który wysyła alert (soundwawe, okno pop-up i cel na wykresie) w takich warunkach:

    Cena może zostać odtworzona poniżej (lub powyżej) dwóch emas, na przykład 10 i 20.
    Kiedy cena wraca (lub poniżej) tych dwóch emas, chciałbym otrzymać ten sygnał (tylko raz i raz, jeśli to możliwe).

    Czy wiesz, gdzie mogę znaleźć taki wskaźnik? A może ktoś to zaprogramuje?
    Z góry dziękuję za pomoc.

  2. #2
    Z definicji cena musi trafić na pierwszą EMA, zanim trafi ona na drugą w wyniku retrakcji. Dlatego potrzebujesz tylko wskaźnika sygnalizującego pojedynczą EMA - drugą. Kiedy cena porusza się silnie w obu kierunkach, dwa EMA będą oddzielać się znacząco od dłuższego EMA zawsze pozostającego w tyle w stosunku do krótszego. Gdy cena zostanie odtworzona, uderzy w krótszą EMA i może trwać tak długo, aż trafi na dłuższą. Wcześniej nie może trafić na dłużej. Napisałem wskaźnik o nazwie RTSignal.mq4 i myślę, że zrobi to, co chcesz. Nie użyłem go sam, więc nie wiem, jakie błędy istnieją, ale nie było żadnych negatywnych opinii, więc jestem powiernikiem, że działa poprawnie. Znajdziesz kod i wyjaśnienie w poście 4 linku. Jeśli napotkasz problem, naprawię to. Jeśli chcesz ulepszenia inne niż druga EMA, rozważę.
    https://www.forex-instant.com/tradin...000-month.html

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.