Wymagania testera MT4
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wymagania testera MT4

  1. #1
    Cześć chłopaki, czy jest ktoś, kto mógłby mi wyjaśnić, jakie jest wąskie gardło mojego komputera podczas korzystania z kilku instancji testera MT4?

    Używam procesora Xeon E5620 z 12 GB pamięci RAM. Przez pewien czas korzystałem z dysku SSD, ale spowodował on pewne problemy, więc wróciłem do standardowego HDD.

    Niestety z powodu braku czasu nie miałem czasu na porównanie dysków, więc nie jestem pewien, czy SSD daje mi znaczną poprawę. Oczywiście działa szybciej, ładuje system i aplikacje szybciej, ale nie zależy mi na tym. Chcę uzyskać wyniki testu MT4 JAK NAJSZYBCIEJ.

    Zdaję sobie sprawę, że MT4 nie może korzystać z funkcji wielordzeniowych, ale używam jednocześnie kilku instancji MT4, każda na innym rdzeniu.

    W każdym razie, mój komputer zaczyna być naprawdę powolny, gdy kilka testów działa w tym samym czasie. Użycie procesora jest niższe niż 50%, zużycie pamięci RAM jest niższe niż 80%, monitor zasobów zwykle pokazuje użycie dysku twardego poniżej 40%, w takim razie jaki jest problem?

    Mój komputer staje się tak powolny, że otwieranie dowolnej aplikacji po uruchomieniu testów trwa wieki.

    Nie jestem tak naprawdę informatykiem, więc problem polega na tym, że nie rozumiem, jak MT4 używa sprzętu, czego naprawdę potrzebuje i jak poprawić jego wydajność.

    Czy jest ktoś, kto mógłby mi dać kilka wskazówek i trochę wyjaśnić, jak to działa i jak rozwiązać mój problem?

    Z góry dziękuję.

  2. #2
    Więc ... nikt nie wie lub nie chce pomóc?

  3. #3

    Cytat Zamieszczone przez ;
    Więc ... nikt nie wie lub nie chce pomóc?
    cookerx- Ile jest kilku? Trudno powiedzieć, nie wiedząc, czego używasz, plus inne zmienne. Dodaj do tego, że większość ludzi nie daje zbyt dużej wiarygodności Testerowi Strategii, jeśli twoim celem jest optymalizacja EA na danych historycznych.

  4. #4
    Hi cyber1, dzięki za odpowiedź. Kilka oznacza do 10, zwykle 6. Nie ma znaczenia, czy używam fantazyjnych elementów, ten sam problem występuje podczas testowania EA, które w ogóle nie używają inidi, więc wygląda to na problem z czytaniem dane z dysku twardego, ale jak wspomniałem wcześniej, monitor zasobów pokazuje, że dysk twardy nie jest w pełni zajęty. Także, jeśli problemem byłyby wnęki, użycie procesora byłoby w 100% prawidłowe? Czy znasz dobre narzędzie do identyfikacji wąskiego gardła komputera działającego w systemie Windows? Może moje odczyty nie są poprawne.

  5. #5
    Dlaczego dysk SSD spowodował problemy? A jaki dysk SSD wykorzystałeś? W moim systemie mam procesor Core i5 z 8 GB RAM i 2x 128 GB SSD (jeden jest kluczowy, drugi Sung I myślę) z systemem Windows 10. Nie miałem żadnych problemów z MT4 i SSD. Najłatwiejszym sposobem na sprawdzenie wykorzystania procesora jest otwarcie menedżera zadań i przejrzenie karty Procesy. W systemie Windows 10 daje szczegółowy podział. Może się zdarzyć, że w tle dzieje się coś innego, co spowalnia działanie systemu, na przykład program antywirusowy uruchamiający skanowanie lub coś takiego?

  6. #6
    Mt4 to monocore i 32 bity. Nie możesz użyć więcej 2 GB i jednego procesora

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.