Błąd MT4?
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Błąd MT4?

  1. #1
    Cześć,

    Czy ktoś wie, dlaczego te 2 wyrażenia pobierają ten sam wynik,

    MA = iMA (60,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);
    MAD = iMA (1440,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);

    I tak samo jest z:

    MA = iMA (PERIOD_H1,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);
    MAD = iMA (PERIOD_D1,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);

    Wynik jest zawsze taki, jak gdyby był to wyrażenie:

    MA = iMA (NULL, 0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);

    Ktoś ma pojęcie o tym, dlaczego tak się dzieje i co zrobić, aby go rozwiązać?

    Wiem, że jeśli jestem w H1, mogę obliczyć 21 SMMA mnożąc 21 * 24, ale wtedy potrzebowałbym wykonać jeszcze jedną linię dla każdego okresu, którego chcę użyć, i to tylko aproksymacja.

    Z poważaniem,

    Joaquim Fonseca

  2. #2
    Wielkie dzięki!!! Dlatego druga para oczu jest zawsze pomocna ;-) Nigdy nie znalazłbym głupiego błędu w moim własnym programie, tylko dlatego, że zakładam, że nigdy bym czegoś takiego nie zrobił
    Dzięki, Joaquim Fonseca

  3. #3

    Cytat Zamieszczone przez ;
    MA = iMA (PERIOD_H1,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0); MAD = iMA (PERIOD_D1,0,21,0, MODE_SMMA, PRICE_CLOSE, 0);
    Czy wiesz, jak otworzyć dokumentację i jak szybko wyświetlić podpis funkcji podczas edytowania kodu? kliknij na słowo iMA, aby migający kursor znajdował się gdzieś w tym słowie i naciśnij F1, zobaczysz otwarcie podręcznika referencyjnego i wyświetlenie pomocy dla funkcji iMA () ze wszystkimi objaśnionymi parametrami. lub podczas edycji przenieś karetkę gdzieś pomiędzy otwarciem (i zamknięciem) funkcji iMA () i naciśnij Ctrl Shift Spacja, a zobaczysz małe okienko pokazujące argumenty funkcji, przesuwaj karetkę do przodu i do tyłu oraz zobacz podświetlony bieżący argument. pierwszym argumentem jest symbol, a nie kropka, drugim argumentem jest kropka. A teraz wykonaj powyższe czynności, aby przeczytać więcej na ten temat.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.