Analiza finansowa nad sprawozdaniami finansowymi
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Analiza finansowa nad sprawozdaniami finansowymi

  1. #1
    Cześć chłopaki,

    Od kilku tygodni ciężko pracuję nad analizą finansową nad oświadczeniami firmy, ale mam jedno pytanie:

    Które sprawozdania finansowe mają wyglądać na skonsolidowane lub nieskonsolidowane sprawozdania. Wiem, że skonsolidowany pomiar ogólnego stanu zdrowia całej grupy firm. Ale aby ocenić, która firma jest lepsza do wyboru, muszę pracować z tym stwierdzeniem i dlaczego?

    pozdrowienia

  2. #2
    Jeśli analiza sprawozdań finansowych doda przewagę do twoich transakcji, musisz znać zarówno skonsolidowane, jak i nieskonsolidowane sprawozdania finansowe. Musisz wiedzieć, jak działa każda firma w stosunku do jej firmy macierzystej (jeśli twoja firma jest spółką zależną). Jeśli jednak Twoja firma jest firmą macierzystą, znajomość wydajności jednostek zależnych może nie być konieczna. Jedynym przypadkiem, który byłby konieczny, jest wystąpienie alsty. Oprócz znajomości skonsolidowanych i nieskonsolidowanych sprawozdań finansowych, musisz wiedzieć, w jaki sposób zestawienia finansowe Twojej firmy i ceny akcji są porównywane z branżą jako całością. Jednym ze sposobów sprawdzenia tego jest porównywanie twojego wskaźnika PE firm (stosunek ceny do zarobków) do poziomu jego branży. Mam nadzieję, że to pomogło.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.