Pomysł na optymalizację: wzajemnie dostępny klaster obliczeń rozproszonych
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Pomysł na optymalizację: wzajemnie dostępny klaster obliczeń rozproszonych

  1. #1
    Niektórzy z was słyszeli o projekcie Folding @ home. Jest to projekt obliczeniowy rozproszony zaprojektowany do wykonywania intensywnych obliczeniowo symulacji zwijania białek.

    Każdy, kto chce pomóc, może pobrać klienta, który otrzymuje instrukcje obliczeniowe z centralnego serwera. Wykorzystuje dostępną moc procesora komputera osobistego, gdy jest bezczynny, i wysyła wyniki z powrotem do centralnego serwera. W ten sposób łączy niewykorzystaną moc procesora wielu różnych komputerów w jeden.

    Dlaczego nie rozpocząć podobnego projektu do optymalizacji MT4? Wszyscy, którzy regularnie wykonują długie optymalizacje, pobiorą oprogramowanie do przetwarzania rozproszonego, a dane wejściowe do optymalizacji (wraz z skompilowanym ex4) zostaną przesłane do wszystkich bezczynnych komputerów z oprogramowaniem.

    Jestem świadomy, że MT5 już robi coś takiego (ale nie całkiem tak fajne lub skuteczne); ale MT5 jest na razie niedozwolony i nie jest realną opcją IMHO.

    Co wy myślicie?

    Edycja: Powinien także działać trochę jak torrenty; jeśli chcesz skorzystać z rozproszonej sieci przetwarzania, musisz udostępnić zasoby komputera w sieci. Wtedy nie będzie (tyle) pijawek.

    Jedyny problem, jaki widzę, to to, że ludzie mogą nie chcieć, aby ich EA były wysyłane do takich przypadkowych osób (nawet jeśli są skompilowane).
    Czy ktoś może pomyśleć o rozwiązaniu tego problemu? Być może jeśli .ext jest zaszyfrowany hashem, który można odszyfrować tylko raz. Zostanie to sprawdzone na serwerze centralnym, aby upewnić się, że do tego samego pliku nie jest uzyskiwany dwukrotnie. Rodzaj procesu aktywacji licencji oprogramowania.

    Bardziej eleganckim rozwiązaniem byłoby odizolowanie EA od centralnego serwera i wysłanie tylko natychmiastowych obliczeń, aby nie można było zebrać całej struktury EA.

  2. #2
    Jestem zaskoczony, że nikt nie skomentował tego tematu. Czy jestem jedynym, który czuje się wyjątkowo ograniczony przez szybkość optymalizacji MT4?

  3. #3
    Pozdrawiam mfurlend, prowadzę badania w rozproszonym obliczeniowym FOREX dla milionów smartfonów za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Daj mi znać, jeśli nadal pracujesz nad tym tematem. Mój email to

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.