Różnica w codziennych świecach
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Różnica w codziennych świecach

  1. #1
    Zastanawiałem się, czy ktoś wie, jaki rodzaj świec są najczęściej używane do analizy? Niektóre pliki danych rozpoczynają nową świecę dobową o północy czasu wschodniego USA, podczas gdy inne rozpoczynają nową codzienną świecę w Nowym Jorku blisko, o 17:00 czasu wschodniego, zakładam. Czy jedno ma większe znaczenie niż drugie? Zauważyłem, że dostaniesz sygnały na jednym, ale nie na drugim, na przykład niedawna zwyżkowa akcja na EURUSD została poprzedzona młotkiem na dziennym wykresie, w zależności od używanego kanału danych. Wpływa także na 4-godzinne wykresy, ponieważ pierwsza 4-godzinna świeca dnia rozpoczyna się o innej godzinie, a następnie wpływa na pozostałe 4-godzinne świece. Zobacz poniżej codzienne wykresy EURUSD.

    Przesył danych Oandy, nowe dzienne formy świec, o północy czasu wschodniego USA.



    Przesył danych FxPro, nowe dzienne formy świec w Nowym Jorku.



    Standard MetaTrader (ten, który dostajesz z witryny MetaTrader)



    Więc myśli? Opinie? Mądrość?

    Bardzo doceniane.

  2. #2
    Czytałem niektóre artykuły sugerujące, aby używać NY w Daily Candlestick dla analityków PATA. Powodem jest czas zamknięcia Wall Street. H1 wyświetla nieco inne godzinowe świeczniki od jednego brokera do drugiego. Ale H4 wyświetlałoby się inaczej. Ogólny kontekst H1H4 lub obu powinien dać jeden znak trendu.

  3. #3
    również ze względu na brokera mają inne źródło ceny danych, ale także inne. jak jeden broker zawsze daleko za drugim lub 2 pipsy poniżej ceny drugiego brokera.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.