Ktoś wie o średniej ruchomej MAMAFAMA?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Ktoś wie o średniej ruchomej MAMAFAMA?

  1. #1
    1 Załączniki Przepraszam, jeśli taki wątek już istnieje. Szukałem go, ale nie mogłem znaleźć wiele.

    Wynika to z ”Analizy cybernetycznej dla zapasów i kontraktów terminowych”

    Czy ktoś korzysta z MAMA FAMA? Od lat bawię się z ruchomymi średnimi i w końcu trafiłem na to. Dodałem także filtr Laguerre i oscylator sinawkowy.

    Zasady są proste: Krok 1 Wprowadź długo, jeśli MAMA przekroczy punkt FAMA, a filtr Laguerre jest zwyżkowy, a sinwa jest zwyżkowa. Krok 2 Uważaj na to, co następuje, np. Cena wznosi się, jeśli jest długa. Krok 3 Przesuń SL, aby zyskać. Pomaga również obserwować obszary SR. Handluję głównie kontraktami futures (kontrakty terminowe na waluty, kontrakty skarbowe). Nie wymieniam FX spotów za bardzo.

    Krótkie zasady są wręcz przeciwne.

    Używam Tradestation i mogę podzielić się kodem, jeśli chcesz. Mimo, że wyszukiwanie w Internecie pozwoli Ci znaleźć to samo, co znalazłem. Minus moje powiadomienia.

    Bardzo mi pomogłoby, gdyby ktoś mógł wyjaśnić, jaka jest różnica między KAMA i VIDYA (Kaufman Adaptive i Variable Index Dynamic Average oraz MAMAFAMA.

    Oto wykres z dzisiejszej przyszłości EURO. Dziś nie jest najlepszy dzień, ponieważ Bernake powiedział podczas przemówienia, że ​​będzie kontynuował drukarkę.

    https://www.forex-instant.com/bitcoi...iions-mt5.html

  2. #2
    1 Załącznik (y) Jest to jeden z moich ulubionych produktów do handlu, pięcioletni banknot skarbowy. Czasami może być naprawdę nudny, np. Obserwując wzrost brutto, ale zapewnia wiele wpisów o niskim ryzyku 3-5 dni w tygodniu. 10-letnia przyszłość obligacji skarbowych jest taka sama.
    https://www.forex-instant.com/bitcoi...ing-tools.html

  3. #3
    2 Załącznik (-i) MAMA FAMA działa bardzo dobrze. Używam go z oscylatorem sinusoidalnym i oscylatorem trendów. Zasady są proste, gdy czerwona MAMA przechodzi przez niebieską FAMA, a czerwona sinusoida przechodzi przez sinusową sinusoidę, a kiedy trend jest powyżej 0. Wyniki na kontraktach jena są niesamowite. Mogę zakodować egy z MAMAFAMA i linią trendu. Nie wiem, jak połączyć sinusoidę. Kiedy to robię, nie dostaję żadnych transakcji. Czy ktoś może pomóc? Wszystko to odbywa się z tradestation i łatwy język. Mogę się dzielić kodami (które, nawiasem mówiąc, nie mają nic przeciwko temu, ale wprowadziłem w nich poprawki). Sztuką jest znalezienie właściwego czasu. Nie działa to w przypadku wykresów 5-minutowych ani 1-metrowych. Działa na wykresach łask. Zgaduję, ponieważ wykresy tickowe zapewniają obszary, w których cena spowalnia. Oznacza to, że na wykresie 5M możesz mieć duży czerwony pasek. Widzę wiele czerwonych pasków, zwykle z zielonymi kratkami. Działa to również dobrze na CAD i na kontrakty terminowe. Na kablu lub EUR nie działa tak dobrze. Są zbyt wzburzone i często powracają do średniej (co oznacza, że ​​mają więcej obszarów wsparcia i oporu). Działa również dobrze na Aussie. Nie próbowałem żadnych innych par. Szwajcarski rząd zabił moją drugą ulubioną parę, by handlować.
    https://www.forex-instant.com/tradin...g-systems.html
    https://www.forex-instant.com/bitcoi...-crossing.html

  4. #4
    Przyjemny indior użyję go w połączeniu z Heiken i.

  5. #5
    Cześć daniel242, czy jest szansa, że ​​umieścisz swój kod na swoich listach przebojów? Jestem fanem Mamy i Famy, ale używam ich tylko w esignal.

  6. #6
    Dzięki za posty. Oto kod dla MAMA FAMA Nic nie zmieniłem. Wejścia: Cena ((H L)2), FastLimit (.5), SlowLimit (.05); Vars: Smooth (0), Detrender (0), I1 (0), Q1 (0), jI (0), jQ (0), I2 (0), Q2 (0), Re (0), Im (0) ), Period (0), SmoothPeriod (0), Faza (0), DeltaPhase (0), alfa (0), MAMA (0), FAMA (0); Jeśli CurrentBar gt; 5 następnie rozpocznij Smooth = (4 * Cena 3 * Cena [1] 2 * Cena [2] Cena [3])10; Detrender = (.0962 * Smooth .5769 * Smooth [2] - .5769 * Smooth [4] - .0962 * Smooth [6]) * (. 075 * Period [1] .54); {Oblicz komponenty InPhase i Quadrature} Q1 = (.0962 * Detrender .5769 * Detrender [2] - .5769 * Detrender [4] - .0962 * Detrender [6]) * (. 075 * Period [1] . 54); I1 = Detrender [3]; {Zwiększ fazę I1 i Q1 o 90 stopni} jI = (.0962 * I1 .5769 * I1 [2] - .5769 * I1 [4] - .0962 * I1 [6]) * (. 075 * okres [1] .54); jQ = (.0962 * Q1 .5769 * Q1 [2] -. 5769 * Q1 [4] - .0962 * Q1 [6]) * (. 075 * Okres [1] .54); {Dodatek wstępny do uśredniania 3-kreskowego)} I2 = I1 - jQ; Q2 = Q1 jI; {Wygładź komponenty I i Q przed zastosowaniem dyskryminatora} I2 = .2 * I2 .8 * I2 [1]; Q2 = .2 * Q2 .8 * Q2 [1]; {Disclaimer Homodyne} Re = I2 * I2 [1] Q2 * Q2 [1]; Im = I2 * Q2 [1] - Q2 * I2 [1]; Re = .2 * Re 0,8 * Re [1]; Im = .2 * Im .8 * Im [1]; Jeśli jestem; 0 i Re; 0 następnie Okres = 360ArcTangent (ImRe); Jeśli okres gt; 1,5 * Okres [1], a następnie Okres = 1,5 * Okres [1]; Jeśli okres lt; .67 * Okres [1], a następnie Okres = .67 * Okres [1]; Jeśli okres lt; 6 następnie Okres = 6; Jeśli okres gt; 50 następnie Okres = 50; Okres = .2 * Okres .8 * Okres [1]; SmoothPeriod = 0,33 * Okres 0,67 * SmoothPeriod [1]; Jeżeli I1 gt; 0 then Phase = (ArcTangent (Q1I1)); DeltaPhase = Faza [1] - Faza; Jeśli DeltaPhase lt; 1 następnie DeltaPhase = 1; alpha = FastLimitDeltaPhase; Jeśli alfa lt; SlowLimit, a następnie alpha = SlowLimit; Jeśli alpha gt; FastLimit, a następnie alpha = FastLimit; MAMA = alfa * Cena (1 - alfa) * MAMA [1]; FAMA = 0,5 * alfa * MAMA (1 - 0,5 * alfa) * FAMA [1]; Plot 1 (MAMA, MAMA); Plot2 (FAMA, FAMA); Jeśli MAMA przekroczy FAMA, wówczas alert (Long); Jeśli FAMA przejdzie przez MAMA, wówczas alert (krótki); Koniec;

  7. #7
    Oto kod trendu. Używam okresu 20 i 14. Dane wejściowe: Cena ((H L)2), Okres (20), Delta (.5), ułamek (.1); Vars: alpha (0), beta (0), gamma (0), BP (0), Trend (0); beta = cosinus (360okres); gamma = 1Cosinus (720 * deltaokres); alpha = gamma-SquareRoot (gamma * gamma-1); BP = 0,5 * (1-alfa) * (cena-cena [2]) beta * (1 alfa) * BP [1] -alfa * BP [2]; Trend = średnia (BP, 2 * okres); Jeśli Trend przekroczy wartość 0, wówczas alert (Long); Jeśli Trend przekroczy wartość 0, wówczas alert (krótki); Plot1 (Trend); Plot2 (0);

  8. #8
    Z pomocą eksperta w dziedzinie handlu ludźmi udało mi się zakodować egy. Użyłem prostej stop loss i celu zysku. Wyniki były obiecujące. Dla JY (jena futures) 44 zwycięzców w jednym miesiącu zysk pact 1.94. AD (aussie futures) około 30% zwycięzcy. To samo dotyczy FX. CAD to około 35% zwycięzców. Futures skarbowe to około 50% zwycięzców. Następnym krokiem jest utworzenie zarządzania handlem. Zamiast celów zarobkowych, pozwól, aby handel trwał do czasu, gdy MAMA FAMA się skrzyżuje, albo sinusoida przecina się z czymś. Najważniejsze byłoby sprawdzenie, czy to nie zadziała i dlaczego nie działa w EURO.

  9. #9
    1 Załącznik (y) Dzisiaj jest USDJPY. Reguły, gdy sinusoida przekracza 70, czyli opór - wtedy szukaj linii MAMA FAMA i linii trendu poniżej 0. Jen zaproponował kilka naprawdę fajnych konfiguracji. Zastanawiam się, jak długo to potrwa. Naprawdę ciężko było go wymienić, będąc w jego zasięgu. Obawiam się, że wróci do tego zakresu i nie zapewni tak wielu transakcji.
    https://www.forex-instant.com/tradin...48-volume.html

  10. #10
    Dziś jest EURUSD. Żadne transakcje, które spotkają się z żółtą linią, mogą być wpisami. Mały klaster, opór, tendencja poniżej 0 i krzyż MAMA FAMA. Wyjście z tematu: Dzisiejszy EURO na ForexLive miał dobry sens. Zwykle (w przeszłości), kiedy zapasy się wyprzedadzą, czołg EURO nie będzie dzisiaj), a może się to nie wydarzyć zbyt wiele. Jak donosi rynek forex na żywo, banki w Europie przenoszą pieniądze do domu, co oznacza, że ​​potrzebują euro, więc muszą je kupić, co ogranicza dolegliwości. Wydaje się, że gdy weźmiemy udział w tym nowym spowolnieniu (jeśli okaże się, że nastąpił spadek), rynki znów się zmienią. Dni zabawy były wtedy, gdy mogłeś sprzedać EURO, GBP, CHF, AUS i usiąść. Te dni się skończyły. Rynki są złożone i stały się jeszcze bardziej złożone. Strach wciąż jest na rynku. Znalazłem kilka innych postów o Sinewaves, chociaż wszystkie są stare. Zastanawiam się, czy ci ludzie nadal handlują lub czy są wymordowani. Sądzę, że zostali wymordowani. Nawet strona internetowa tradestation nie miała wiele do zaoferowania. Sądzę, że ludzie są zbyt zajęci zarabianiem pieniędzy lub przestali handlować.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.