Wątek DeepChill
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wątek DeepChill

  1. #1
    Wprowadzenie

    Witaj na rynku forex-instant.

    Mam nadzieję, że zacznę uczyć się rynku walutowego i jak to działa i chciałbym włączyć do niego innych ludzi. Głównym powodem, dla którego opowiadam o tym tutaj, jest zaangażowanie większej liczby osób, co jest dla mnie korzystne, ponieważ wydaje mi się, że mam ekscytującą perspektywę, aby mieć jakiś wkład w moją naukę, aby utrzymać motywacjędyscyplinę, by móc się uczyć, oraz być może pomóc każdemu z was. Postaram się aktualizować ten wątek tak często, jak mam do dyspozycji pewną ilość nowych istotnych informacji (Nowe rzeczy, których się nauczyłem, aktualizacje dotyczące transakcji itp.). Myślę, że powinniśmy spodziewać się nowego postu co drugi dzień, ale nie wzywajcie mnie, gdybym tak postuwał.

    Tak więc o mnie, aby dać ci tło:

    Jestem studentem na początku 20 # 8217; na uniwersytecie stanowym w USA studiującym fizykę. Wałęsałem się na rynku Forex, odkąd skończyłem 15 lat, kiedy rozwaliłem swoje pierwsze 500 $ konto. Miałem od tego czasu kilkaset dolarów, ale nie wyleciałem, ale zwykle wycofywałem pieniądze z tego czy innego powodu. Nie mam dużo # 8220; real # 8221; znajomość rynku walutowego, co chcę naprawić. Wierzę, że mam niezbędną filozofię do handlowania, ja po prostu nie mam wiedzyinformacji, aby dokonywać świadomych transakcji, co jest głównie tym, co planuję zmienić.
    Kilka dni temu przeniosłem 237 $ na moje konto Pepperstone, i to właśnie będę mógł rozpocząć handel. Moim celem jest nauczyć się, zanim zarobię, więc nie boję się wysadzić tego konta. Oczywiście zrobię co w mojej mocy, aby nie dopuścić do tego, ponieważ wolę zbudować to konto w mojej przyszłości # 8220; real # 8221; konto.

    Cele makro

    Rozwijaj samodyscyplinęopanowanie jaźni. To jest mój największy cel z tego wszystkiego. Chcę zmienić swoją przyszłość i nie utknąćbyć stałym w jednym stanie psychicznym, ponieważ jest w stagnacji.

    Dowiedz się, jak funkcjonują dewizowe i inne rynki. Wchodzę na inne rynki, ponieważ jeśli zobaczę kolejną interesującą okazję zarobienia pieniędzy, postaram się jak najlepiej to zrozumieć. Jednak na razie koncentruję się głównie na rynku walutowym.

    Zarabiać pieniądze. Bądź niezależny finansowo. Nie mamchcę ustalić ram czasowych, aby to się stało, ponieważ będzie to skośne, w jaki sposób mam handlować, aby spełnić moje arbitralne oczekiwania czasowe.

    Mikro cele:

    2 godziny dziennie aktywna naukahandel na rynku Forex.
    Zamień moje konto na 237 USD.
    Codzienna 10-minutowa medytacja. Pomaga skoncentrować sięmyśleć jasno. Więc nie za pomocą smartfona, którego nie mam.

    I jest tam mnóstwo innych rzeczy, które was nudzą, więc na razie opuścimy to miejsce.

    Filozofia

    Moja filozofia forex jest prosta: handluj, kiedy całkowicie zrozumiesz, dlaczego robisz to, co robisz. Nie akceptuję # 8220; techniczny # 8221; analizy i nie wykorzysta go w ogóle w moich transakcjachuczeniu się. Nie uważam go za przydatny, ponieważ uważam, że jest to wiele różnych sposobów śledzenia trendów krótkoterminowych i że rzeczywiste ruchy na rynku Forex nie są uzależnione # 8221; na tych analizach technicznych, które mają nastąpić, ani nie są przez nie odzwierciedlane. Wolę handlować z powodu tego, że faktycznie się poruszają, co możemy znaleźć za pomocą analizy fundamentalnej. Dlatego większość transakcji, które zobaczysz, będzie zależało od silnego podstawowego uzasadnienia, na które mogę poprzeć dane historyczne i inne fakty, które są mocnym argumentem za tym, dlaczego należy się spodziewać pewnego ruchu. Wierzę, że nie ma żadnych tajemnic # 8221; poza samą filozofią zdrowego rozsądku. Moje pieniądze to sposób na wykazanie zaufania do moich przewidywań.

    To, że działa, nie oznacza, że ​​ma rację # 8217. Wolę znać powód, dla którego spodziewałem się, że określony handel będzie działał w określony sposób, a nie mieć na to nadzieję. Uważam, że wpływy wewnętrzne są znacznie ważniejsze niż zewnętrzne. Samo-mistrzostwo i bycie uczciwym wobec siebie jest ważniejsze niż zarabianie pieniędzy. Zdaję sobie sprawę, że rynki nie są tym, czym chcę, nie istnieją na rynkach. Dlatego też rynek nie dba o mnie, ani nie dbam o to. Zestresowanie się transakcjami w żaden sposób nie zmienianie zmienia rzeczywistości, więc po prostu zrelaksuj się i pracuj nad tym, co mogę kontrolować. Wiem, że to są podstawowe idee, ale ja je właśnie stawiam, ponieważ jest częścią mojej filozofii.

    Handel bez żadnych oczekiwań. Sądzę, że arbitralne ograniczenia (np. Powinieneś oczekiwać, że będziesz konsekwentnie robić ~ 1-2% swojego kapitału rocznie, 300 runów to wysokirzadki wynik w krykieta ODI, możesz tylko tak szybko biegać, wszystkie takie dowolne ograniczenia różniły się w różnych epokach, dlatego uważam, że były jedynie skutkiem ograniczeń mentalnych nałożonych bez żadnego powodu) wpływają na nas bardziej niż jakiekolwiek zewnętrzne wpływy, więc idę na jakiekolwiek ryzykohandel, które uważam za rozsądne z całkowitym lekceważeniem takich ograniczeń. Kiedy jest wola, istnieje sposób. To kolejny powód, dla którego nie pójdę z oczekiwaniaminadzieją do handlu, ale inwestycjami, które po dokładnej analizie postanowiłem działać w określony sposób. Jeśli to, co ma się wydarzyć, nie nastąpi, przyjrzę się podstawowemu uzasadnieniu, dlaczego tak się stało i powrócimy do deski kreślarskiej. Nie do # 8220; zrób x ilość pestek, # 8221; ale raczej poprawnie przewidzieć ruch na rynku. Nie potrzebuję zarabiać, jestem szczęśliwy, że żyję zasadniczo w groszach dziennie, i tak mam bardzo oszczędny styl życia. I dlatego nie jestem emocjonalnie zainwestowanystaram się nie być (np. Nerwowo sprawdzać transakcje co 5 minut, aby zobaczyć, co się stało, itp.) I wygrać # 8217, t się podekscytowaniprzygnębieni.

    Zamienię moje konto tak, jakby był procentem. Chciałbym móc całkowicie usunąć wartość dolara, ale niestety nie mogę. Będę dokonywał tylko transakcji, które po stworzeniu mogę spokojnie spać w nocy. Kiedyś czytałem, że zarabianie pieniędzy powinno być nudną działalnością, ponieważ najciekawszy sposób najprawdopodobniej nie jest najskuteczniejszym sposobem zarabiania pieniędzy. Sprowadzę tę filozofię i spróbuję zachować moje osobiste uprzedzenia na uboczu. Dokonuj transakcji z niewielkim zyskiem Jestem całkowicie pewny siebie, a nie dużego zysku, którego nie jestem pewny. Nie bądź # 8220, podkreślił # 8221; w najmniejszym.

    Trzymaj się z daleka od mód, ale wiedz, kiedy pojawia się dobra okazja. I # 8217; m zwykle całkiem dobrze w zauważaniu mód i bzdur, dlatego spodziewam się inwestować tylko w fundamentalnie silne inwestycje.

    Wolę, jeśli plakaty odpowiadające na mój wątek nie odpowiedzą na żadną informację, którą zamieściłem w # 8220; opinia # 8221; jeśli wierzą, że się mylę. Mam wrażliwą osobowość i wolę zachować własne mentalne ramy w radzeniu sobie z rzeczami. Jeśli jednak istnieje pewna obiektywna informacja, którą zamieściłem, co jest rażąco fałszywe, proszę, popraw mnie. Myślę, że każdy jest tak samo bezmyślny jak następna osoba i większość ludzi udaje, że to wie, więc wolałbym być w błędzie na własnych ramionach niż na kimś innym # 8217; s. Nie ma miejsca na zwątpienie.

    I tak jestem nihilistą, nic nie ma znaczenia. Powodem opublikowania powyższego jest, abyś wiedział, z jakim typem handlowca masz do czynienia i pomoże ci podjąć decyzję, czy chcesz dalej czytać moje posty.

    Cel naukiczego się spodziewać w przyszłości

    Ja # 8217; jutro trafię do biblioteki i przyjrzę się niektórym dokumentom finansowymksiążkom. Na początek mam zamiar studiować wyłącznie USDJPY (nie jestem fanem EURUSD, ponieważ euro stanowi zbyt wiele krajów, które sprawiają, że uzyskanie dobrego obrazu jest niepotrzebnie trudniejsze) w celu lepszego zrozumienia czynników które wpływają na waluty. Zacznę od porównania różnych wskaźników ekonomicznych (PKB, stopy wzrostu, liczby ludności, eksportu, stóp procentowych itp.) W różnym czasie i zobaczymy, w jaki sposób odpowiadają wartościom walutowym, aby sprawdzić, które czynniki mają na nie największy wpływ. Myślę, że dobrym terminem do ich porównania będzie rok 1996, rok 2003 i data bieżąca, ponieważ nie są to okresy anormalnego załamania gospodarczego. Przeczytam również o bankach centralnych, ich funkcjach i znaczeniu stopy procentowej. Zapiszę moje spostrzeżenia i opublikuję je w następnym poście i mam nadzieję, że zainteresują każdego, kto za mną pójdzie.

    Chcę to później śledzić:

    Na czym opierają się wartości walutowe? Do czego się odnoszą? Jak często drukowana jest waluta? Łączna wartość USDJPY w obiegu?
    Stopy procentowe banków centralnych ułatwiają osobom prywatnym zaciąganie pożyczek, ale czy rzeczywiście tak bardzo wspierają wzrost gospodarczy, że wpłynie to na kursy walut w porównaniu z innymi krajami? Jakie inne czynniki promująhamują wzrost gospodarczy? Kwantyfikacja wzrostu gospodarczego wytworzonegoutworzonego po pewnych zmianach stóp procentowych.
    Kim są największe podmioty handlujące walutami? Kiedydlaczego handlują? Jakie są skutki tych transakcji?
    Porównaj handel między USA i Japonią i spróbuj sprawdzić, czy istnieje pewien trend. W jakim kraju występuje odpływ netto? Jaki wpływ ma to na USDJPY? [Prawdopodobnie użyje Wikipedii do tego]
    Czy firmy, które są pierwotnie niemieckie, ale mają biura w Japonii, handlują w JPY lub EUR, kiedy mają do czynienia z USA? [Nie wiesz, gdzie znaleźć odpowiedź na to]
    Czytanierozumienie raportów banku centralnego, [Mogę je uzyskać z banków # 8217; strony internetowe]
    Stwórz arkusz danych porównujący kursy walut i różne wskaźniki ekonomiczne w Japonii i USA w różnych momentach i staraj się zważyć, jaką wartość ma każdy z nich. [W planach jest zastosowanie funkcji TradingEconomics do tego]
    Stwórz raport na temat wolności rynku, który mierzy wolny ryneksurową regulację rynków japońskich i amerykańskich, a także efekty polityk rządowych na oba. [Jeszcze nie wiadomo, jak to osiągnąć]
    Czytałem gdzieś w przeszłości, że japoński rząd inwestuje na arenie międzynarodowej w pewnych określonych okresach. Chcę przeczytać więcej na ten temat i spróbować dowiedzieć się, czy jest data dojrzałości ich obligacjiplanowanych inwestycji. Znajdź więcej informacji na temat japońskich inwestycji publicznych. W czym głównie handlują Stany Zjednoczone i Japonia?
    Porównaj USD i JPY w odniesieniu do innych walut w różnych okresach. Sprawdź, który kraj miał wpływ na parę USDJPY w określonym czasie. Dowiedz się, dlaczego.


    Zasadniczo chcę wiedzieć, jakie ruchy walut i jak dużo je porusza. Nienawidzę niepewności, nie uprawiam hazardu. Chcę inwestować.

    Jeśli masz jakieś zalecenia dotyczące czytania związane z materiałempytaniami powyżej, możesz je opublikować. Postaram się śledzić ten post z odpowiedziami na powyższe pytania i więcej pytań, o których myślałem. Mam nadzieję, że to ci pomoże.

    Opublikuję również wszelkie transakcje, które zdecyduję się podjąć, oraz ich uzasadnienie.

    Codzienna muzyka

    Wszystkie te posty będą towarzyszyć teledyskowi, który odzwierciedla mój nastrój. Oto jeden na dzień jeden z moich ulubionych piosenkarzy. Strach przed strachem - pasażer:
    Wstawiono wideo

  2. #2
    Postanowiłem zmienić egię i przyjrzeć się wykresom technicznym. Przeszedłem więc przez więcej niż kilka i próbowałem zrobić kilka średnichliczb dotyczących tego, jak wykresy zachowują się przy świecach 4H. Oto, co znalazłem: dla każdej świecy H4, która była świecą wahadłową (czyli przeciwną w stosunku do poprzedniej świecy), oznaczało to, że świeciło ON AVERAGE przez 4.3 świece w przeciwnym kierunku. Ponieważ potrzebujemy co najmniej 1 świecy w przeciwnym kierunku, aby wiedzieć, czy świeca jest w przeciwnym kierunku, czy nie, odjęłam 1 od całkowitej liczby świeczek i osiągnąłem ŚREDNIO 3,32 świecy podążając w tym samym kierunku co pierwsza świeca obrotowa. Próbowałem jednak uczynić go dokładniejszym i próbowałem przetestować go pod kątem świec, które były w kierunku przeciwnym do poprzedniej świecy ORAZ był większy niż poprzedni, mierząc całkowitą odległość między otwieraniemzamykaniem. Doszedłem średnio do 6 ŚwirekSWING. Biorąc pierwszą świecę, osiągnęliśmy 5 świechuśtawka, co oznacza, że ​​po zobaczeniu pierwszego ruchu świecy w przeciwnym kierunku niż poprzednia świeca, i JEŻELI I TYLKO JEŚLI ta świeca ma większy dystans między otwieraniemzamykaniem niż poprzedni Świeca również, po której zwykle następowało 5 kolejnych świec w tym samym kierunku. Te, dla mnie, wydają się bardzo interesującymi odkryciami. Jeśli kupiszsprzedasz dowolną świecę swingową, która była większa od jej poprzedniej świecy, ON AVERAGE będziesz mieć 5 więcej świec w tym samym kierunku. Możesz kupić każdą huśtawkę i po prostu zamknąć transakcje 20 godzin (5 * H4) później, a będziesz mieć gwarancję zysku po wielu transakcjach. Chciałbym przetestować moją hipotezę, a także użyć innych parametrów, aby obliczyć optymalny sposób określenia wejścia do świecy, ale szczerze mówiąc, pomysł wprowadzenia świecy huśtawkowej większej niż poprzednia nie jest zły, biorąc pod uwagę zwroty . Pytanie: Czy ktoś ma sposób na zmierzenie świecy po huśtawce w MT4? Obecnie robiłem to ręcznie z kalkulatorem, ale to była gorączkowa praca. Czy chciałbyś przetestować to na wielu różnych wykresach w różnych datach, więc jak mam programować takie rzeczy? Dzięki

  3. #3
    Uwaga dla siebie: MA, EMA, TMS, PA i każdy inny istniejący wskaźnik jest bezużyteczny. Powodem moim zdaniem jest to, że jedynym źródłem danych w tych wskaźnikach są dane z wykresu, nic więcej. Możesz uzyskać te same informacje, patrząc tylko na wykres. Powrót do podstaw.

  4. #4
    2 Załączniki Motyw muzyczny dnia: wstawiono wideo
    nullJa # 8217; niedawno czytałem George'a Sorosa # 8217; książka Alchemia finansów. Większość tego postu będzie ja rehashing to, co ja w nim przeczytałem. W książce przedstawia pojęcie, które nazywa refleksywnością. Z mojego rozumowania wynika, że ​​jego teoria głosi, że skoro domyślnym ludzkim warunkiem jest niedoskonałość człowieka, nasze rozumienie rynków finansowych musi mieć element niedoskonałości. Oznacza to, że zawsze są handlarze # 8217; uprzedzeń obecnych na rynku, który jest w rzeczywistości całkowicie niezależny od trendów rynkowych. I wielokrotnie, to uprzedzenie powoduje, że rynki przemieszczają się tam, gdzie chcą tego handlowcy, co prowadzi do samospełniającego sięsamooceny cyklu, który zwykle kończy się, gdy obiektywna rzeczywistość # 8221; rynku jest zbyt mocno naciągnięta. Moim zdaniem jest to interesująca teoria, ale jest dość abstrakcyjna. Osobiście zgadzam się z tym, że na rynkach sytuacja ludzka jest niedoskonała, jednak ponieważ koncepcja jest tak abstrakcyjna, wydaje się, że trudno ją zastosować na rynkach bez całkowitego zanurzenia się w niej i zrozumienia. Nie jestem w pobliżu tego poziomu, nie jestem w kontakcie z żadnymi handlowcami, którzy znają gruntową rzeczywistość, moim jedynym źródłem danych są wykresy na ekranie mojego komputera. Proponowany przez niego model obliczania ruchów walutowych jest zależny od 8 zmiennych. 4 z nich to stawki, a 4 to ilości. Są to: e = kurs wymiany i = nominalna stopa procentowa p = ceny krajowe a ceny zagraniczne v = poziom aktywności gospodarczej N = przepływ kapitału spekulacyjnego S = spekulacyjny przepływ kapitału T = bilans handlowy B = budżet państwa Inną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że jego zdaniem nie ma jednokierunkowych relacji między tymi zmiennymi. Wszystko jest okrągłe. Kurs wymiany może wpłynąć na pozostałe zmienne, a pozostałe zmienne mogą mieć wpływ na kurs wymiany. Podstawowa zależność jest następująca: (# 8595; T # 8593; N # 8593; S) # 8594; # 8595; e Szukałem podobnego modelu, co widać na moich poprzednich stanowiskach. Tak więc spróbuję przeanalizować przedstawiony model i zobaczyć, co możemy osiągnąć. Myślę, że jego model nie jest wystarczająco obszerny, ale ma podstawowe pojęcia poprawnie. Poza tym dodałbym gotówkę do obiegu, rezerwy walut obcych i kilka innych zmiennych. Chciałbym jednak osobiście przeanalizować rolę uczestników # 8217; tendencyjność na rynkach walutowych z własnym modelem. Przykładem, który przeczytałem w tej książce, jest to, że biorąc pod uwagę równowagę handlową, należy pamiętać o analizie kursów walut, ale USACHF umocniły się w latach 1982-1985, pomimo pogorszenia się bilansu handlowego w USA, co jest przeciwieństwem tego, co powinno się zrobić, z całkowicie teoretycznego punktu widzenia. W każdym razie, ponieważ powiedziałem, że będę handlować tylko USDJPY, oto porównanie, które zrobiłem używając George'a Sorosa # 8217; model dwóch walut.
    Aby to lepiej zrozumieć, posortowałem 4 różne daty według najwyższych do najniższych wartości dla USD, aby sprawdzić, czy mogę znaleźć wzór (kursy walutowe oznaczają rzeczywiste kursy wymiany.) Więcej informacji na ten temat w dalszej części artykułu):
    Uważam, że rynki mogły wycenić przyszłe kursy wymiany, dlatego oczywiste nie nastąpiło. Nie mogłem znaleźć żadnych wzorców, które byłyby zgodne ze zdrowym rozsądkiemdominującymi przekonaniami. Inną rzeczą, o której wspominał Soros, było to, że istnieje kilka podstawowych zasad ekonomii, które są niezależne i trwałe. Wszystkie poniższe założenia są także samo-walidującesamospełniające się: względne znaczenie S dla gospodarki wzrasta w trakcie trwania samonapędzającego się trendu. Im dłużej trwa ten trend, tym ważniejsza jest dla niego S. Przeważające uprzedzenia to trend następujący po uprzedzeniach. Zmiana trendu powoduje wzrost wartości S. Waluty poruszają się dużymi falami, które utrzymują się przez lata, ponieważ jest to czas potrzebny na pękanie uprzedzeń. W przypadku zakłócenia długookresowej tendencji zwiększa się krótkoterminowa zmienność. Zdaję sobie sprawę, że ten post jest w dużej mierze oparty na ideach ekonomii kogoś innego # 8217; Jest to osoba, której filozofię szanuję, dlatego chciałem zrozumieć jego zdanie na jej temat. Mam zamiar opublikować więcej własnych opiniiteorii, które posuwają się naprzód. Postaram się wkrótce stworzyć własny model, który ma różne zmienne, o czym wspomniałem wcześniej, i próbuję znaleźć więcej szczegółów. Myślę, że rok 2009 nie jest najlepszym przykładem z powodu recesji. Postaram się pobrać dane z 20 lat i mam nadzieję, że będą one dokładniejsze. Aby stworzyć swój własny model, muszę spróbować zrozumieć perspektywę osób zarabiających pieniądze. Muszę zobaczyć, jak dużo pieniędzy jest przenoszone przez kogo. Spróbuję włączyć handlowców # 8217; plogów, aby sprawdzić, czy mogę stworzyć bardziej realistyczny model rynków walutowych, a nie idealizujący. Czego się nauczyłem: Nominalne kursy wymiany są wskaźnikami kursów walut, na przykład wszystkie stawki forex są stawkami nominalnymi. Rzeczywiste kursy walut są obliczane na podstawie stosunku ceny towarów w gospodarkach. Uważam, że jest to o wiele lepszy środek i chciałbym wiedzieć, w jaki sposób rozbieżności w realnych kursach wpływają na nominalne kursy wymiany. Aby to zrobić: Odtworzenie powyższego wykresu za pomocą większej liczby zmiennych. Wykorzystaj istniejące wcześniej z nowymi w ramach czasowych z większą liczbą punktów danych i spróbuj zidentyfikować wszelkie trendy. Zrozum uczestników # 8217; tendencyjność na rynkach. Ogromny projekt. Stwórz moje własne zrozumienie ekonomiczne od podstaw. Jest to konieczne, jeśli mam # 8217; m całkowicie zrozumieć rynek. Niech to będzie realistyczne i bardziej ugruntowane w rzeczywistości, niż zwykle uważa się. Popracuj nad teorią uśredniania świecy. Niedawno odkryłem paski odległości i wydaje się, że o wiele lepszym pomysłem jest dalsza praca nad tym niż normalne świece. Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł opublikować wyniki także tutaj. Żałuję, że nie miałem więcej czasu na ukończenie wszystkiego na mojej liście rzeczy do zrobienia już teraz. Ale no cóż. Uwagi: Moje przewidywania dotyczące SP spadające po ogłoszeniu Trumpa # 8217 były poprawne. Przewidywałem około tydzień temu, w tym wątku, spadek cen SP w dniu ogłoszenia, a rynek spadł o około 16 punktów. Tojednak odzyskał od tego czasu. ualizacje na rachunku handlowym: wartość mojego konta spadła do 210 USD. Postanowiłem całkowicie zaprzestać handlu, dopóki nie będę miał planu. Będę też dodawać kolejne 100 $ na moje konto w nadchodzącym tygodniu, jego wartość wzrośnie do 310 USD .

  5. #5
    Nie wiadomo, dlaczego, kiedy spadł Nikkei 225, JPY zyskało na wartości. Wartość SP 500 również spadła, ale USD zyskał na wartości. Jedna z teorii mówi, że handlowcy chcieli sprzedać swoje zagraniczne aktywa w zamian za gotówkę. Może to być albo przyszłe inwestowanie w N225, ponieważ osiąga tylko dziesięcioletnie maksimum, albo może być dla bezpieczeństwa, spodziewając się spadku wartości USD w związku ze spadkiem SP, sprzedając w ten sposób zagraniczne aktywa dla JPY i zwiększanie jego wartości. Mogli również chcieć kupić N225 podczas tego zanurzenia. Jeśli wkrótce N225 pójdzie jeszcze wyżej, myślę, że powinien to być wskaźnik, który ludzie zainwestowali w to po wyjęciu pieniędzy z USA. A jeśli wartość USDJPY wzrośnie (co oznacza spadek JPY), będę wiedział, że ludzie wracają do kupowania amerykańskich aktywów. Jeśli spadek wartości USDJPY (wzrosty JPY) będzie to oznaczać, że japońscy inwestorzy stają się sceptyczni i wolą raczej kupić N225. Moje 0,02 USD.

  6. #6
    Hej, DeepChill, widzę, że jesteś bardziej podstawowym typem faceta, kiedy dopiero zaczynałem (4 lata temu), kiedy nie mogłem nawet poprawnie narysować linii SR na wykresie, musiałem uciekać się do fundamentalnej analizy, aby uzyskać lepsze wyczucie rynku. Ale dzięki temu procesowi zdałem sobie sprawę, że bycie dobrym ekonomistą nie czyni z ciebie ani grosza na rynku. Taka wiedza o tym, co napędza rynki, może być przydatna i bardzo przydatna, jeśli inwestujesz. Ale z handlem, czyli spekulacją, wolę pominąć fundamenty, których nie będę zagłębiał się zbyt głęboko, ale poświęcę więcej czasu na oglądanie wykresów przez wiele godzin dziennie (im niższy tym lepszy, jak minuta lub 5M wykres) Wzmożona zdolność wyczuwania drogi przez rynek, który pojawi się po długim okresie wyświetlania wiedza techniczna dostarczy Ci znacznie więcej niż analiza fundamentalna w handlu. W końcu wszyscy jesteśmy tutaj, żeby zarobić trochę pieniędzy, prawda? Jednak przy korelacji zalecam przeczytanie Analizy supermarketu Johna Murphy'ego, jen i euro to bezpieczne niebiosa, gdy zapasy się obniżą, że skaczą wyżej, a wręcz przeciwnie, waluty surowcowe staną się słabe. Krzyż EURGBP również mocno wpływa na krzyże EUR lub GBP, na pewno już to wszystko znacie. Ale jeśli chcesz zagłębić się trochę w korelację, tak jak powiedziałem, przeczytałbym Intermarket Analysis. W bankach centralnych i ich klnychmiesięcznychrocznych ogłoszeniach i wskaźnikach ekonomicznych najważniejsza jest reakcja, a nie faktyczne liczby po tym, jak wszyscy gramy spekulacje.

  7. #7
    [quote = DeepChill; 10446111] Wprowadzenie Witaj w fabryce Forex. I # 8217; Zacznę poznawać rynek walutowy i jak to działa i chciałbym włączyć do niego innych ludzi ...... Filozofia Moja filozofia forex jest prosta: handluj, kiedy całkowicie rozumiesz, dlaczego robisz ty robisz. Nie akceptuję # 8220; techniczny # 8221; analizy i nie wykorzysta go w ogóle w moich transakcjachuczeniu się. Nie uznaję go za użyteczny w ogóle ...; Jeśli dopiero zaczynasz, to skąd wiesz, czy uważasz, że TA jest użyteczne, czy nie, ponieważ wyraźnie nie pracujesz w branży wystarczająco długo, aby wiedzieć, co działa, a co nie. Wszyscy wchodzimy w ten biznes, wyobrażając sobie, że będziemy tymi, którzy mają magiczne rozwiązanie, że znajdziemy drogę do sukcesu, której inni nie widzą, ale ta iluzja bardzo szybko się rozpada. Kluczem do sukcesu, a jest jeden, jest znalezienie tego, co widzi doświadczone oko, a następnie zastosowanie sztywnego systemu pieniądza i zarządzania osobistego, aby zminimalizować samosabotaż. Większość nie może tego zrobić, ale ci, którzy to robią, stają się konsekwentnie dochodowymi kupcami. Musisz dużo więcej się nauczyć, niż sobie uświadamiasz, ale życzę ci wielu sukcesów.

  8. #8
    Właśnie stworzyłem nowy EA. Dołączyłem go do tego wątku, aby każdy zainteresowany mógł zobaczyć wyniki. Będę sprawdzać przez co najmniej 1-2 miesiące przed przeniesieniem moich prawdziwych pieniędzy tutaj.

  9. #9
    Czy chcesz także udostępnić swoje ustawienia dla EA?

  10. #10
    Moje konto o wartości 10 000 $, które w zeszłym tygodniu spadło do 4 tys. USD, zostało zrekontraktowane do 10 000 $ z nowym EA. Dobry dzień.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.