[matematyka] test johansen napisany z łatwością
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: [matematyka] test johansen napisany z łatwością

  1. #1
    Pracuję nad własnym oprogramowaniem do analizy handlu i obecnie badam kointegrację.

    Wiem, co robi i brzmi interesująco, ale nie jestem guru matematyki. jednak mogę znaleźć swoją drogę w programowaniu.

    Problem polega na tym, że nie mogę przekształcić kroków ani obliczeń dla metody testowej johansen na łatwe kroki.

    Czy istnieje osoba matematyczna, która może uczynić pełną formułę łatwiejszą?

    Mam ten sam problem z korelacją, po długich analizach dokumentów itp. przekonwertowałem go na proste kroki, takie jak:

    dla każdej wartości
    Cytat Zamieszczone przez ;
    $ totalX = $ corrX;
    $ totallY = $ corrY;

    $ powX = pow ($ corrX, 2);
    $ powY = pow ($ corrY, 2);

    $ total_powX = $ powX;
    $ total_powY = $ powY;

    $ XY = $ corrX * $ corrY;
    $ totalXY = $ XY;
    a następnie obliczyć:
    Cytat Zamieszczone przez ;
    $ varianceX = $ total_powX$ count - pow (($ totalX$ count), 2);
    $ variance = $ total _powY$ count - low (($ total$ count), 2);

    kowariancja $ XY = (suma $ całkowitaliczba $) - (całkowita wartość $ * $ totallY)pow (liczba $, 2);

    $ correlation = $ covarianceXYsqrt (($ varianceX * $ varianceY));

    $ slope = ($ count * $ totalXY - $ totalX * $ totalY)($ count * $ total_powX - pow ($ totalX, 2));
    Czy jest ktoś, kto może mi pomóc z formułami kointegracji, aby przekonwertować go na małe kroki?

  2. #2

  3. #3
    Ja też na to patrzyłem i jestem programistą (tylko dlatego, że nie czujesz się samotny). Zaprotestowałem, ponieważ mam 6 innych projektów przed wdrożeniem kointegracji.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.