Czy takie filtry mogą być kodowane w EA?
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Czy takie filtry mogą być kodowane w EA?

  1. #1
    Cześć chłopaki, zwłaszcza pro-koderów tutaj.

    Mam absolutnie zerową wiedzę w zakresie kodowania, a więc proszę wybaczyć mi następujące pozornie głupie pytania od nie kodera takiego jak ja.

    1. Czy taki filtr trendu może być zakodowany w EA?

    EA sprawdza następujące 12 średnich kroczących (MA) pod kątem ważnych sygnałów kupna lub sprzedaży:

    Prosty MA (SMA)
    5 SMA
    10 SMA
    20 SMA
    50 SMA
    100 SMA
    200 SMA

    Wykładniczy MA (EMA)
    5 EMA
    10 EMA
    20 EMA
    50 EMA
    100 EMA
    200 EMA

    Valid BUY Signal - obecna cena musi być wyższa niż co najmniej 8 z 12 MA. Użytkownik musi mieć możliwość ustawienia, aby aktualna cena była wyższa niż co najmniej 8, lub 9 lub 10 lub 11 lub WSZYSTKIE 12 MA.

    Valid SELL Signal - aktualna cena musi być niższa niż co najmniej 8 z 12 MA. Użytkownik musi mieć możliwość zaprogramowania, aby aktualna cena była niższa niż co najmniej 8, lub 9 lub 10 lub 11 lub WSZYSTKIE 12 MA.

    CZY POWYŻEJ POWYŻEJ MOŻNA KODOWAĆ?


    2. Ponownie, czy taki filtr trendu może być zakodowany w EA?

    EA sprawdza następujące 3 wykładnicze średnie kroczące, aby potwierdzić, czy jest to sygnał kupna lub sprzedaży:

    10 EMA
    20 EMA
    30 EMA

    Valid Buy Signal - 10 EMA musi znajdować się powyżej 20 EMA, które musi znajdować się powyżej 30 EMA - musi być w tej sekwencji, tj. 10-20-30, a ponadto musi istnieć zdefiniowana przez użytkownika minimalna odległość (w pipsach) pomiędzy IZ, na przykład, użytkownik ustawił minimum 30 pipsów między MA - wtedy 10 EMA musi wynosić co najmniej 30 pipsów powyżej 20 EMA, co z kolei musi wynosić co najmniej 30 pipsów powyżej 30 EMA.

    Valid Sell Signal - przeciwieństwo powyższego, czyli 10 EMA, musi być niższe niż 20 EMA, które z kolei musi być niższe niż 30 EMA - musi być w tej sekwencji, tzn. 30-20-10 musi być definiowalną minimalną odległością od użytkownika (w pipsach) między IZ, na przykład, użytkownik ustawił minimum 30 pipsów między IZ - wtedy 10 EMA musi być co najmniej 30 pipsów niższe niż 20 EMA, które z kolei musi wynosić co najmniej 30 pipsów poniżej 30 EMA.

    Czy powyższe może być kodowane w EA?

    Czekamy na informacje zwrotne od pro programistów.

    Na zdrowie!

  2. #2
    * * Ale wierzę, że można je kodować.

  3. #3

  4. #4
    Dzięki Fauzaan llxx77dd. Wiem, że można go zakodować jako indior. Mam jeden indior, który jest bardzo podobny do 12-Monkeys - w ten sposób wpadłem na pomysł. Chodziło mi o to, czy można go zakodować w ramach w pełni zautomatyzowanego EA, w którym powyższy filtr jest wykorzystywany do określenia, czy należy rozpocząć cykl kupna lub sprzedaży w ramach EA? Byłbym wdzięczny za krótką prostą odpowiedź od każdego z pro-programistów. Na zdrowie!

  5. #5
    Przepraszam llxx77dd, tylko zdałem sobie sprawę, że 12 małp to w pełni zautomatyzowany EA, a nie tylko indior. OK, więc rozumiem, że można to zrobić. Dziękuję bardzo llxx77dd. Twoje zdrowie!

  6. #6
    llxx77dd, czy mogę zapytać, czy zakodowałeś to EA lub ktoś inny zakodował dla ciebie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.