handel hurwinami
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: handel hurwinami

  1. #1
    Witaj w moim dzienniku handlowym. Trochę informacji podstawowych, zanim zacznę publikować aktualne transakcje:
    lt;! - [if! supportLineBreakNewLine] -
    O mnie
    Handluję na rynku Forex już od około roku. Zacząłem od 10000 USD, a straciłem około 50 procent. Uważam to za świetny wynik, wiedząc, że większość ludzi wieje co najmniej jedno konto w ciągu roku
    . Przynajmniej to jest to, co słyszę przez cały czas.
    Kiedyś prowadziłem dziennik inwestycyjny na węgierskiej stronie bloga (zgadnij co, jestem z Węgier), ale pomyślałem, że będzie fajniej robić to tutaj, gdzie interes publiczny jest znacznie wyższy.
    gt;
    lt;o
    gt;
    O tym czasopiśmie
    Planuję śledzić moje codzienne transakcje, a także komentować je dla mojej własnej edukacji. Wiedząc, że to nie zawsze będzie łatwe, ponieważ nie jestem osobą bardzo zdyscyplinowaną. Jeśli nie widzisz mnie, to może to oznaczać dwie rzeczy: jestem albo zbyt leniwy, albo zbyt wiele straciłem, by przyznać się publicznie. Będę zamieszczał moje transakcje pod koniec dnia lub następnego ranka (GMT 1) .lt; o
    gt;
    lt;o
    gt;
    O moim systemie transakcyjnym
    Handluję na żywo. Wszystkie transakcje, które tu publikuję, to prawdziwe bóle i prawdziwe zyski.
    W ciągu ostatniego roku wypróbowałem kilka systemów transakcyjnych i krótko mówiąc, jestem teraz na etapie - zgadnij, co - zachowując prostotę. Nie mam prawdziwego systemu, za którym podążam, robię dyskrecjonalne transakcje w oparciu o kilka prostych zasad, które ciągle doskonalę. Obejmuje zarówno analizę podstawową, jak i techniczną. Więcej o tym później. Jak zauważysz, jestem Daytrader, zazwyczaj robiąc 1-5 transakcji dziennie.

    To wszystko na teraz. W następnym poście pokażę ci moje transakcje sprzed wczoraj.

  2. #2
    EURUSD short @ 1.2643 TP 1.2633 10 pips To był klasyczny handel 10-pip, który normalnie robię. Nie jest wyryte w kamieniu, ale to jest to, co robię przez większość czasu. Eksperymentuję z rozszerzeniem tego do 20-30 pipsów, ale chociaż mam (lub będę, gdy ślepo podążałem za moimi własnymi regułami) sukcesu przez większość czasu, mam tendencję do niepowodzenia, gdy tylko pójdę po więcej. Dla przykładu: W ciągu dwóch dni miałem 11 transakcji. 10 byłoby opłacalne, gdybym dostał 10 pipsów. Tęskniłem za 3 z 10, ponieważ próbowałem zdobyć więcej (zatrzymałem się na breakeven). To prawda, miałem 20-50 pipsów na niektórych innych. Jest to więc rodzaj pracy w toku. EURUSD short @ 1.2552 SL 1.2552 0 pips To była jedna z zerowych gier. Zatrzymany na BE. USDJPY long @ 118,91 TP 117,1 19 pipsów To była próba, aby przejść na 20 zamiast 10. Wyszło ładnie. Teraz muszę po prostu dowiedzieć się, jak to zrobiłem. USDJPY long @ 117,18 SL 116,79 -39 pestek Kolejny problem z moim uznaniowym systemem. Kiedy się obniża, spada z grubsza. Ale jeśli mam mniejsze przystanki, zostajemy zatrzymani. Ponieważ pracuję nad zwiększaniem zysków powoli, próbuję również zmniejszyć potencjalne y. Później wyjaśnię, jak. Wynik dnia: -36 $

  3. #3
    Wspomniałem, że publikuję moje transakcje po ich zamknięciu. Oznacza to, że mogę mieć otwarte transakcje, ale nie będę ich publikować, dopóki się nie skończą. W tej chwili mam na przykład dwie otwarte pozycje. Oznacza to, że transakcja, którą widzisz, ma cenę otwarcia poza zasięgiem dnia. To jest powód. EURUSD długo @ 1,2543 TP 1,2554 11 pipsów Zwykle 10 pipsów. Dodałem kolejną pipę, aby zrekompensować różnicę stóp procentowych. USDJPY long @ 117,00 TP 117,02 2 pipsy Nie miałem pewności co do kierunku przed PPI, więc wydostałem się z pobudki. USDJPY long @ 118,91 TP 117,01 10 pips Kolejny klasyczny handel w moim systemie. Wróciłem po zakończeniu pullback. EURUSD długo @ 1,2526 SL 1,2498 -28 pipsy Spodziewałem się większego wycofania. Lekcja: wejdź z trendem. USDJPY long @ 117,34 TP 117,44 10 pipsów A jeszcze jeden 10 pipsów. Spodziewałem się trochę więcej, ale wróciłem z 25-procentowego zysku i chciałem wyjść z zyskiem, więc rzuciłem na 10 pipsów. Suma za dzień: 60 $

  4. #4
    Witamy na forum.
    Powodzenia i nie bój się prosić o wsparcie, jest tu mnóstwo ludzi, którzy pomagają i doradzają. Twój angielski jest doskonały, pozwól mi powiedzieć.
    Jeśli chcesz, możesz usunąć ten wpis. Piotr

  5. #5
    Cytat Zamieszczone przez ;
    Witamy na forum.
    Powodzenia i nie bój się prosić o wsparcie, jest tu mnóstwo ludzi, którzy pomagają i doradzają. Twój angielski jest doskonały, pozwól mi powiedzieć.
    Jeśli chcesz, możesz usunąć ten wpis. Piotr
    Dziękuję za miłe słowa. Zatrzymam ten post, tak jak każdy inny, który chce dodać tutaj.

  6. #6
    Jeden błąd może zrujnować dzień. EURUSD short @ 1.2500 TP 1.2490 10 pips Klasyczny, dobrze zachowujący się handel. Wróciłem do przerwy w ciągu dnia i wyjechałem 45 minut przed CPI. USDJPY long @ 117,34 TP 117,54 20 pips To był handel od wczoraj. Nie widziałem zbyt dużego potencjału, by podnieść się i przebić 117,60 oporu przed CPI, więc znowu przyjąłem zysk i uciekłem. Rzeczywiście wzrosły one przed CPI, ale nie mogłem się tego spodziewać. EURUSD short @ 1.2483 SL 1.2553 -70 pips Wchodzę 15 minut po CPI przy wycofywaniu. Wszystko by się udało, ale przyszedł pan Bernanke. Myślałem, że kierunek jest dany na dzień, i nie podjąłem koniecznych środków ostrożności. Pozostałem w branży podczas jego przemówienia i zobaczyłem, że szybko traci ę. Najśmieszniejsze jest to, że mogłem wygrać ze zwykłym zyskiem 10 pensów przed przemówieniem, ale byłem zbyt pewny siebie i kierunku rynku. Lekcja: wyjdź przed każdą ważną wiadomością. Wejdź, gdy opadnie kurz. Z drugiej strony jestem z siebie trochę dumny z powodu mojego wyjścia. Czekałem na powrót do krytycznego poziomu 1,2550 i wyskoczyłem tam, oszczędzając 30-50 pipsów. Wykonywanie jest naprawdę bolesne, emocje i adrenalina są bardzo wysokie, więc najtrudniej jest je prawidłowo wyliczyć. Tym razem udało mi się. EURUSD long @ 1.2553 TP 1.2563 10 pipsów Jeśli mój system mówi, że jest dobrym punktem wyjścia do wycofania się z przegranej w przypadku wycofania, oznacza to, że jest to również dobry punkt, aby wejść w innym kierunku na świeżo rosnącym rynku. Więc w tym samym czasie opuściłem swoją krótką pozycję ze ą, wszedłem długo. Zrobiłem szybki zysk w wysokości 10 pipsów, aby zakończyć dzień. Suma za dzień: -165 $

  7. #7
    Dzisiaj wyjątkowo dobry dzień. Bez . Trochę szczęścia i trochę dyscypliny. Przejrzałam moją krótkowzroczną opinię i nie dopuściłam do dolara. Dziś nie było żadnych ważnych nowości, więc nie było wcześniej żadnych pokus. Mogłem także opierać się przeciwstawianiu się trendowi. Czasami wydaje mi się, że handel forex dotyczy tylko dyscypliny i bardzo prostych technicznych i podstawowych zasad. Mam nadzieję, że nie upraszczam zbytnio. USDJPY short @ 118,83 TP 116,73 10 pips Ten handel jest nadal z wczoraj. Byłem ryzykowny, kiedy wszedłem trochę późno, ale wciąż było miejsce na mój mały zysk. EURUSD długi @ 1.2602 TP 1.2642 40 pips Dziś rano odbiliśmy od sesji azjatyckiej na niskim poziomie, a ja podążyłem w kierunku trendu. Pozwoliłem, aby biec, ale nie mogliśmy przejść przez 1.2650, nawet po kilku próbach, więc kiedy byliśmy po raz trzeci, rzuciłem. USDJPY short @ 118,87 TP 116,76 11 pips W ciągu dnia USDJPY był w wąskim przedziale, jen nie mógł naprawdę skorzystać ze słabości dolara. Sądziłem jednak, że tematem dnia jest słabość dolara i byłoby dziwne, gdyby jakakolwiek ważniejsza waluta przegrała z dolarem. Tak więc wróciłem do USDJPY w okolicach górnej granicy zakresu. 117,00 stanowił silny opór, odskoczył z powrotem, i pewnego razu mój limit został trafiony. Klasyczny handel. EURUSD long @ 1,2633 TP 1,2644 11 pips Kolejny klasyk na koniec dnia. Czekałem na wycofanie, a następnie na odwrócenie, i wszedł do limitu poniżej najwyższego dnia. Wkrótce został trafiony. Suma za dzień: 345 $

  8. #8
    Kolejny obiecujący dzień. W rzeczywistości było tak gładko, a na koniec miałem tak duży zysk, że zacząłem odczuwać dyskomfort na moich pozycjach. Sądzę, że postąpiłem wtedy słusznie: zamknąłem je. USDJPY krótki @ 116,83 TP 116,22 61 pips To był handel sprzed dwóch dni. Wszedłem po przemówieniu Bernanke, aby zrekompensować dużą ę. Zajęło dwa dni na dojrzewanie. Jest znacznie dłuższy niż mój standardowy czas handlu, ale czasami takie transakcje się zdarzają. Rezygnowałem, kiedy osiągnęliśmy poziom oporu. EURUSD długi @ 1,2630 TP 1,2644 14 pipsów Prosty handel na przewrocie, na nieco ponad 10 pipsów. EURUSD długi @ 1.2637 TP 1.2685 48 pips Po kolejnym wycofaniu wróciłem do planowania 10 pipsów, ale przełamaliśmy opór 1.2650, a ja pozwoliłem mu biec. Kiedy mogę oglądać moje transakcje, często podejmuję decyzje dyskrecjonalne, zamiast korzystać z predefiniowanych zleceń z limitem lub zleceń stop. Stwierdziłem, że często mam dużą szansę na wyjście z przegranej wymiany. Ryzyko polega oczywiście na tym, że nie ma odwrotu. Używam tej metody tylko w spokojnych warunkach rynkowych (co oznacza brak publikacji prasowych). Ale nadal jest to ryzykowne i pewnego dnia będę musiał ponownie je rozważyć po znacznej stracie. USDJPY short @ 116,18 TP 116,16 2 pips To był trochę niezręczny handel. Już chciałem wyjść, pakować się na weekend, byłem zadowolony z zysków, które miałem. Miałem 20-30 pipsów, co stanowiło potencjalny zysk, ale przyszedł czas na wycofanie i nie chciałem ryzykować zakończenia tygodnia z powodu y lub utknięcia w handlu. Więc nacisnąłem spust tuż przed rozbiorem. Suma za dzień: 581 $ -------------- Ocena tygodnia: To był bardzo dobry początek dla mojego dziennika handlowego. Popełniłem pewne błędy, ale ogólnie mój plan osiągnięcia ponad 10-krotnego przyrostu wydaje się przebiegać ładnie. Uważam, że jest to spowodowane przejściem z transakcji typu breakout do transakcji typu ”pullback” i trzymaniem się handlu w kierunku trendu. Zrobiłem 21 transakcji (2 obuty, 3 y, 16 zwycięzców) z ponad 75 procentowym współczynnikiem wygranej. Wygrałem łącznie 785 $, co stanowi 22% salda na koncie od początku tygodnia. Potrzebuję weekendu, żeby to przetrawić, starając się pozostać pokornym, ale wciąż zachowując ten sam poziom pewności siebie w przyszłym tygodniu handlu. Zobaczmy, czy to jest tylko szczęście, czy moje umiejętności handlowe rzeczywiście się rozwijają. Oto krótkie podsumowanie tygodniowych liczb: Transakcje: 21 Zwycięskie transakcje: 16 Przegrane transakcje: 3 Transakcje Breakeven: 2 * Współczynnik wygranych: 76% Razem PL: 785 $ Zwiększeniezmniejszenie salda konta: 22,4% * I rozważ zwycięzcę 2-pipsa jako przerwę. Ściśle mówiąc miałem 17 zwycięskich transakcji.

  9. #9
    W tym poście będę zbierał moje myśli przez weekend. Staram się to nie robić zbyt długo, więc ograniczam się do przemyśleń na temat handlu na rynku Forex
    . Robię to, aby odpowiednio ocenić wyniki tygodnia i psychicznie przygotować się na następny tydzień. W poprzednim poście podsumowałem moje transakcje, ale śpiąc nad tym, zdałem sobie sprawę, że czegoś brakuje. Liczby nie mówią wszystkiego o tym, jak naprawdę występowałem. 76-procentowy wskaźnik wygranej sugeruje, że robiłem coś w porządku, ale wiem, że popełniłem typowe błędy. Niektóre z tych błędów spowodowały y, ale z niektórymi miałem szczęście. Chociaż nie jest niczym niezwykłym, że mój system ma znacznie bardziej dochodowe transakcje niż przegrani, mam tendencję do dużych , gdy nie mogę utrzymać dyscypliny. Również moja średnia a jest zwykle większa niż moja średnia wygrana. Przynajmniej tak było. Mam nadzieję, że dzięki najnowszej poprawce mojego systemu będzie to bardziej zrównoważone. Mam również nadzieję, że będę miał mniej wyładowanych transakcji. Aby dać ci przykład, od połowy maja do połowy czerwca wykonałem 101 transakcji. 26 z nich było przegranych. 28 breakevens (lub blisko breakeven) i 47 zwycięzców. Mimo to zarobiłem tylko 145 dolarów, ponieważ przegrani są ciężsi od zwycięzców. W tym tygodniu z poprawką wydawało się, że działa lepiej. Zmniejszyłem stosunek breakevens, utrzymałem stosunek zwycięzców i przegranych i mogłem pozwolić zwycięzcom biec dalej niż przedtem, podczas gdy moje y nie rosły proporcjonalnie. Wszystko to są dobre znaki, ale muszę dalej analizować: zrobiłem dwa błędy, o których już mówiłem (wchodząc wbrew trendowi, pozostając w handlu podczas przemówienia Bernanke). W przypadku obu transakcji mogłem z powodzeniem ograniczyć y przy zastosowaniu tej samej techniki dla wyjść, jak teraz używam dla zgłoszeń. Czekałem na wycofanie i wyruszyłem, gdy poczułem, że dociera do dna. Teraz ta technika (jak prawdopodobnie wszystkie techniki) ma swoje wady. Przy wchodzeniu w odciągnięcie zawsze ryzykujesz, że faktycznie wejdziesz w odwrócenie trendu, a ty będziesz miał ę. Sztuką jest dla mnie znalezienie równowagi pomiędzy wyjściem z sytuacji, gdy odwrócenie zostanie potwierdzone, a jednocześnie utrzymanie w granicach mojego poziomu tolerancji ryzyka. W tym tygodniu udało mi się poczekać na potwierdzenie odwrócenia, a następnie wycofać i tam wyjść. Wiem, że to nie zawsze będzie działać. Właściwie z przemówieniem Bernanke poczułem się naprawdę nieswojo, gdy byłem w 100 pipsach minus, a byłem bardzo blisko wrzucania ręcznika. Jest jeszcze jeden błąd, który nie wynika z liczb, ponieważ miałem z tym szczęście. Błąd był klasyczny: chciałem zemścić się na rynku, zrekompensować duże y. Tak wszedłem do USDJPY na poziomie 116.83. Mimo, że działało ładnie, zajęło 10 pipsów na połowę handlu, a 61 (to dużo w moim systemie) na drugiej połowie, wpis był w rzeczywistości pomyłką. Podsumowując błędy z czysto umysłowego punktu widzenia: - Wchodzenie wbrew trendowi. - Pozostawanie w handlu w czasie wiadomości. - Próbujesz zrekompensować ę. Aby być uczciwym wobec samego siebie, chciałbym również zwrócić uwagę na to, co zrobiłem dobrze: - Zachowanie spokoju, gdy trzeba ponieść ę, stosując dobrą egię wyjścia. - Szybka reakcja na zmianę trendu(po przemówieniu Bernanke, to nawiasem mówiąc, kluczem do udanego tygodnia). - Dobrze zdefiniowane obszary wsparcia i oporu. Używałem ich sprytnie zarówno przy przewidywaniu rynku, jak i przy zawieraniu transakcji, kiedy cena się skończyła. Ostatni, bardzo ważny komentarz i ostrzeżenie dla siebie: chociaż 76 procent moich transakcji było zwycięzcami, okazało się, że tydzień był naprawdę opłacalny w ciągu ostatnich dwóch dni. Jest to dalekie od bycia konsekwentnie słusznym i wynika głównie z rozpoznania trendu i pójścia z nim. Byłem w rodzaju mentalnej harmonii z rynkiem i muszę mieć świadomość, że nie zawsze tak będzie.

  10. #10
    Dobry dziennik, który tu masz. Lubię też twój awatar.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.