Rao Journal: Elliott Wave Analysis
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: Rao Journal: Elliott Wave Analysis

  1. #1
    Halo, jestem Rao, miło cię poznać tutaj. To moja kolejna próba uporządkowania transakcji na rynku Forex.

    Zwykłem handlować na EURJPY i EURUSD, rzadziej korzystam z GBPUSD, GBPJPY i NZDUSD. Wolę przeanalizować niewielką liczbę instrumentów, aby je dokładnie wykonać, a także zaoszczędzić wolny czas.

    Mój system transakcyjny nie opiera się na złożonej kombinacji wskaźników i oscylatorów. Zwracam uwagę na
    - Elliott Wave
    - Fibo Retracement
    również dodaję Stochastics do mojego wykresu, wydaje mi się pomocne w zakresie timeframes gt; 1H.
    Jestem skalperem, większość moich stanowisk to intraday.

    Moje doświadczenie w handlu forex na koncie na żywo trwa nieco dłużej niż półtora roku. Mój broker to Instaforex.

    W tym wątku postaram się zebrać mój pogląd na aktualną sytuację na rynku. Szukam dobrej rady, krytyki lub podziwu
    Zobaczmy, czy jestem godny.

  2. #2
    2 Załącznik (y) Wykres mówi mi, że w tej chwili zbliżamy się do końca wielkiej fali zwyżkowej trwającej od pierwszej dekady lipca. Nie mogę powiedzieć teraz pewnie, czy jest ukończona, czy nie. Liczba fal na wykresie 1H wydaje się być skończona, ale powinniśmy być gotowi na kolejny ruch zwyżkowy w kierunku poprzedniego maksimum (5. Jun, 139,24). Myślę, że ten ruch może być częścią rozszerzonej piątej fali (na wykresie 1h).


  3. #3
    3 Załącznik (y) UE wydaje mi się już oczywista: na wykresie dziennym jest formacja pięciokasowa, a my wyprzedzamy zniesienie, które już się rozpoczęło. Na 30-minutowym wykresie możemy zauważyć zakończone 3 fale, przypuszczam, że staną się częścią pierwszej fali w odjęciu. W poniedziałek czekam na wyraźne zniesienie do fali 3 i skrócimy UE.



  4. #4
    1 Załącznik (y) Przeglądam teraz tabelę GJ. Rzuć okiem na scenariusz mojej fali, wygląda na to, że możemy przygotować się na wycofanie do 146 strefy. Niemniej jednak powinniśmy pamiętać o dwóch rzeczach: 1. Piąta fala może zostać rozszerzona (ale ten wariant nie jest prawdopodobny z powodu korelacji z GU i EJ); 2. Postaramy się ustalić, czy ostatnia fala zakończyła się w piątek.

  5. #5
    1 Załącznik (y) Analizując wykres 4h, myślę, że ruch zwyżkowy, który widzieliśmy na gj w ciągu ostatnich 6 miesięcy, jest całkiem bliski końca. Możesz zobaczyć tutaj szczegółowy widok na piątą falę, która jest już zakończona.

  6. #6
    1 Załącznik (y) Jak już wspomniałem wczoraj, nie mogę dokładnie powiedzieć, czy zakończył się uparty ruch na EJ. dlatego handluję na drobnych TF. Gdy rynek się otworzył, EJ zakończył 5-falową strukturę w dół. w tej chwili cena jest w fazie korekty. Myślę, że po tym, jak cena wzrosła do 138,35, możemy zobaczyć kolejną falę niedźwiedzi. PS. Zrobiłem 40 pipsów przy sprzedaży EJ @ 138,48 SL 138,73 TP 138,08 (jest to fala 5 na wykresie).

  7. #7
    1 Załącznik (y) Wzór, który pokazałem kilka godzin temu, jest już udowodniony: już powstała inna fala skierowana w dół. Jeśli obecny ruch jest tylko korektą poprzedniego byczego impulsu, prawdopodobnie jest to koniec. Ale pytanie jest otwarte, jeśli EJ ma się wspiąć wyżej. Jeśli chodzi o mnie, to jest prawdopodobne.

  8. #8
    1 Attachment (s) Huh, złap inną aktualizację

  9. #9
    Cóż, cena spadła poniżej poprzedniego poziomu min (137,56, 15:40 na tym wykresie), oznacza to, że w tej chwili tworzy się piąta fala niedźwiedzi. Jeśli mam rację, teraz wyprzedzamy ukończenie tej fali. Należy pamiętać, że trzecia lub piąta fala (na wykresie 1min) może zostać rozwinięta, ale nie mogę jej dokładnie przewidzieć. Niemniej jednak, po zakończeniu tej fali, zamierzam handlować na korekcie. Powinniśmy pamiętać, że trzecia fala była krótsza niż pierwsza, więc piąta ma być krótsza niż 3.

  10. #10
    1 Załączniki Jak już wspomniałem w poprzednim komunikacie, powinniśmy uważnie przyjrzeć się akcji cenowej na EJ, aby dowiedzieć się, czy ostatnia fala jest krótsza czy dłuższa niż poprzednia. Tak więc ostatnia fala okazała się być około. x1,382 dłużej. Spodziewam się, że EJ przejdzie poniżej 136,95, ponieważ fala 3 ma zostać ukończona. Możliwe, że zatrzyma się na poziomie 136.8. Złożyłem zamówienie sprzedaży z sl 138,03 i tp 136,98 PS. Mam nadzieję, że ten wątek okaże się przydatny. Z przyjemnością usłyszę Twoją opinię.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Używamy cookies
Używamy cookies, aby jak najlepiej dostosować witrynę do Twoich potrzeb. Kontynuowanie przeglądania tej strony, oznacza zgodę na używanie plików cookies. Aby uzyskać więcej informacji zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności.