PDA

Zobacz pełną wersję : Zmienić format daty na plikach MTV .csv?



Davidoviwas
06-27-2007 00:19, 00:19
Czy mimo to można ustawić lub zmienić format daty w plikach .csv zapisanych przy użyciu MT4? Ponieważ próbuję zaimportować je do innego programu i nie działa, ponieważ nie obsługuje domyślnego formatu MT4. Każda pomoc doceniona.

Lapice
12-02-2021 04:22, 04:22
David, wypróbuję skrypt później. Wysłałem Ci PM. DZIĘKUJĘ CI! Z poważaniem,

aspksakdrusk
12-02-2021 05:43, 05:43
Cześć Creztor Przepraszam, nie znam żadnego sposobu, żeby MT4 to zrobił. Oto możliwe obejście tego problemu: 1. Pobierz edytor tekstu FREEWARE EmEditor z
http://shareme.com/download/emeditor-free.htmli uruchom plik .MSI do zainstalowania (do \ Program Files \ EmEditor) Następnie uruchom EmEditor 2. Otwórz plik (naciśnij Ctrl-O), którego daty chcesz zmodyfikować. 3. Naciśnij Ctrl-H w celu wyszukaniazamiany i zaznacz Włącz wyrazy regularne (ON). Wpisz dokładnie ^ (....) \. (..) \. (..) w polu Znajdź, a \ 2 \ 3 \ 1 w polu Zamień na [UWAGA: zakłada to, że chcesz zmienić na format MM-DD-RRRR; zmień łączniki na dowolny separator, którego potrzebujesz; także przełącz 1, 2, 3 wokół jednak chcesz: 1 = YYYY, 2 = MM, 3 = DD, np. aby uzyskać DDMMRRRR, wpisz \ 3\ 2\ 1 Upewnij się, że ukośniki odwrotne \ pozostają tam, gdzie są] Kliknij Zamień wszystko, a następnie naciśnij klawisz Esc, aby zamknąć wyszukiwaniezamianę, i Ctrl-S, aby zapisać plik . 4. W razie potrzeby powtórz kroki 2 3 dla każdego pliku. Zwróć uwagę, że twoje wpisy w Znajdź i zamień na pozostają niezmienne: wystarczy je wpisać raz. EmEditor zapamiętuje również folder, z którego został otwarty ostatni plik CSV. Alternatywnie można załadować pliki do Excela i manipulować przy użyciu formuł, ale - po znalezieniu i znalezieniu wpisów w EmEditor - jest to znacznie szybsze. Jest bardzo szybki i łatwy, gdy wykonasz go kilka razy. Mam nadzieję że to pomoże. David

iresepgycho
12-02-2021 07:03, 07:03
Jeśli wiesz, co robisz, to całkiem proste. Utwórz skrypt, który będzie iterować dane i utworzy własny niestandardowy plik .csv. Będziesz intensywnie korzystać z funkcji plików,
http://docs.mql4.com/files.

Davidoviwas
12-02-2021 08:24, 08:24
Jeśli wiesz, co robisz, to całkiem proste. Utwórz skrypt, który będzie iterować dane i utworzy własny niestandardowy plik .csv. Będziesz intensywnie korzystać z funkcji plików,
http://docs.mql4.com/files.
Gdybym wiedział, co robię, nie zamieszczałbym tutaj Dzięki , spróbuję.

Davidoviwas
12-02-2021 09:45, 09:45
to jest dokładnie to, czego potrzebuję, dziękuję bardzo.

iresepgycho
12-02-2021 11:06, 11:06
Gdybym wiedział, co robię, nie zamieszczałbym tutaj Dzięki , spróbuję.
Przepraszam, człowieku, w moim pośpiechu, wydaje mi się, że złożyłem odpowiedź, która była zbyt lakoniczna, by była przydatna.

aspksakdrusk
12-02-2021 12:26, 12:26
1 Załączniki Hi Creztor Tesla ma absolutną rację, bardzo łatwo jest napisać skrypt, aby to zrobić, dlatego zrobiłem to (patrz poniżej). Kiedy powiedziałem ”nie wiem, jak uzyskać MT4, aby to zrobić” w moim poprzednim poście, miałem na myśli funkcję zapisywania plików. Poniższy scenariusz zakłada, że ​​wymagany jest następujący format: mm-dd-rrrr, gg: mm, Otwórz, Wysoki, Niski, Zamknij, Wolumin, jeśli nie, daj mi znać, a ja odpowiednio się zmienię. Po prostu pobierz poniższy plik do folderu C: \ Program Files \ lt; meta trader foldergt; \ experts \ scripts. Następnie uruchom MT4 i naciśnij Ctrl-N, aby otworzyć Navigator Otwórz drzewo ”Scripts”, a następnie przeciągnij ”output_history” na żądany wykres. Komunikat ”Wyjście historii zakończone” pojawia się w lewym górnym rogu wykresu. Zajrzyj do folderu C: \ Program Files \ lt; meta trader foldergt; \ experts \ files i powinieneś zobaczyć plik historii (np. Plik ”AUDUSD, 60.CSV” to H1 dla AUDUSD). Teraz masz alternatywną metodę. David [Edytuj: doświadczeni programiści MQL4, proszę nie śmiejcie się zbyt mocno na moje przedszkolne kodowanie]
https://www.forex-instant.com/attachments/1519033154322860964.mq4

Pas
12-02-2021 13:47, 13:47
Cześć, ściągnąłem załączony skrypt i jest blisko tego, czego potrzebuję. Ponieważ nie znam języka skryptowego, byłbym wdzięczny za pomoc. Muszę zautomatyzować proces tworzenia pliku CSV, gdy uruchamiam metatrader, aby wyświetlić listę parowania. Zmodyfikowałem już skrypt pod kątem formatu daty, który jest mi potrzebny. Po prostu napisz jedną linię dla jednej pary, a ja skopiuję i wkleję dla innych. Potrzebuję również nagłówka w pierwszej linii DATA, CZAS itp. ... Czy możliwe byłoby zmodyfikowanie bieżącego skryptu w celu zautomatyzowania procesu? Czy możliwe jest odwrócenie procesu. IMPORTUJ pliki csv bezpośrednio do bazy danych. (na przykład wykresy) Twoja pomoc byłaby mile widziana. Dzięki.

aspksakdrusk
12-02-2021 15:08, 15:08
1 Załącznik (y) Serhito, odpowiedziałem na twój e-mail. W przypadku, gdy ktoś chce zaktualizowanej wersji skryptu output_history.MQ4, jest dołączony. Teraz można go łatwo zmodyfikować, aby w jednym przebiegu generować dowolną liczbę historii danych dotyczących par walutowychczasowych. Instrukcje w obszarze komentarzy skryptu. David
https://www.forex-instant.com/attachments/15190331561323623185.mq4

carlttcagtexxok1
12-02-2021 16:29, 16:29
Wielkie dzięki za skrypt. Działa idealnie !!!

Crigtayas17
12-02-2021 17:50, 17:50
Cześć Hanoverze i wiele razy za ten skrypt, ale to zbierze wszystkie dane z ram czasowych w jednym folderze. Tak więc możliwe jest, że dane o cenach pobrane w różnych folderach mam na myśli folder dla codziennych danych i innego folderu dla danych 4-godzinnych i tak to jest, że możliwy ? pozdrowienia

Misiakk34
12-02-2021 19:10, 19:10
Wygląda na to, że eksportowany plik .csv nie jest sortowany ze starych dat na nowe, ale raczej na nowe daty do starych dat, więc różni się od eksportowanego pliku .csv, a eksportowane pliki według tego skryptu mogą zostać zmodyfikowane tak, aby były podobne do normalnie wyeksportowany plik .csv Z góry dziękuję

aspksakdrusk
12-02-2021 20:31, 20:31
Wygląda na to, że eksportowany plik .csv nie jest sortowany ze starych dat na nowe, ale raczej na nowe daty do starych dat, więc różni się od eksportowanego pliku .csv, a eksportowane pliki według tego skryptu mogą zostać zmodyfikowane tak, aby były podobne do normalnie wyeksportowany plik .csv Z góry dziękuję
Efmelp, aby odwrócić sekwencję dat, zmień wiersz kodu, który brzmi: for (int i = 0; ilt; iBars (ccy, tf); i ) na for (int i = iBars (ccy, tf) -1; igt ; = 0; i--) Następnie naciśnij klawisz F5, aby ponownie skompilować skrypt. __________________________________________________ __________

Cześć Hanoverze i wiele razy za ten skrypt, ale to zbierze wszystkie dane z ram czasowych w jednym folderze. Tak więc możliwe jest, że dane o cenach pobrane w różnych folderach mam na myśli folder dla codziennych danych i innego folderu dla danych 4-godzinnych i tak to jest, że możliwy ? pozdrowienia
Ahmed, zmień linię kodu, który brzmi: string fname = ccy , tf .csv; do napisu fname = TF- tf \\ ccy , tf .csv; Następnie naciśnij klawisz F5, aby ponownie skompilować skrypt. Spowoduje to automatyczne utworzenie podfolderów pod ... \ experts \ files \ nazwanych TF-1 dla wykresów 1-minowych, TF-5 dla wykresów 5-minowych, TF-60 dla wykresów godzinowych, TF-1440 dla dziennych wykresów itp .; i utworzyć odpowiednie wykresy w każdym podfolderze. David

Crigtayas17
12-02-2021 21:52, 21:52
Cześć i wiele za pomoc David i zmienił kod i już dawał mi osobne foldery, ale mam do czynienia z nowym problemem, pliki CSV nie zostały uaktualnione, nawet jeśli zamknę stację ponownie i nadal na starych danych, jak mogę rozwiązać ten problem Jeszcze raz dla twoich prac Pozdrawiam

Crigtayas17
12-02-2021 23:13, 23:13
1 Załączniki Witam Davida Mam inny pomysł: mam wskaźnik będący wskaźnikiem Agetdata, który aktualizuje dane po uruchomieniu MT4, ale ma pewne ograniczenia 1drukuje ceny w PRN nie CSV 2jest dostosowany tylko do drukowania daty, ale nie czas, więc jest ok podczas czytania dziennych i tygodniowych wykresów, ale gdy używa się go z danymi śróddziennymi to uppdate mówi ostatnie paski, ale odczyt czasu na innym oprogramowaniu to 2004, a nie 2007 (dla ostatnich słupków) 3print limit No. of paski nie wszystkie dane wyświetlane na MT4 4wydrukuj wszystkie dane w jednym folderze (nie wiele folderów, jak zrobiłeś z expirt) Więc możesz pracować nad tym wskaźnikiem tosolve te problemy Pozdrawiam
https://www.forex-instant.com/attachments/15190331571071086095.mq4

aspksakdrusk
12-03-2021 00:33, 00:33
Cześć i wiele za pomoc David i zmienił kod i już dawał mi osobne foldery, ale mam do czynienia z nowym problemem, pliki CSV nie zostały uaktualnione, nawet jeśli zamknę stację ponownie i nadal na starych danych, jak mogę rozwiązać ten problem Jeszcze raz dla twoich prac Pozdrawiam
Ahmed, to jest scenariusz, a nie wskaźnik. Dlatego za każdym razem, gdy otwierasz MT4 (lub chcesz odświeżyć pliki CSV z najnowszymi danymi), musisz otworzyć nawigator (naciśnij Ctrl-N) i przeciągnij skrypt z powrotem na wykres. Spowoduje to ponowne uruchomienie skryptu, a tym samym całkowite odtworzenie plików CSV, niezależnie od tego, jakie dane znajdują się w plikach historii MT4 w tym czasie. David

Crigtayas17
12-03-2021 01:54, 01:54
Witaj David i przepraszam, ponieważ wciąż jestem nowy w MQL iam nadal studiuje mój pierwszy kurs na temat tego języka, i myślę, że skrypt nie będzie przydatny jako narzędzie do eksportowania danych. Co innego na temat wskaźnika Agetdata? szansa na modyfikację !!! pozdrowienia

Davidoviwas
12-03-2021 03:15, 03:15
To świetny , właśnie dowiedziałem się o skrypcie. Wielkie dzięki.

Raty1987
12-03-2021 04:36, 04:36
1 Załącznik (y) Hanower Twoja wiedza jest bardzo doceniana. Pracuję nad podobnymi zadaniami, aby utworzyć wykres 3D w programie Excel. Przeczytałem tutorial tutaj:
http://articles.mql4.com/493Nie mogę określić, jak zaimportować dane woluminu jako mój arraySizeZ. Samouczek jest tylko częściowy i najwyraźniej niewystarczający dla nie kodera takiego jak ja. Jeśli masz czas, aby zmienić kod, aby pokazać kompresję i głośność czasu, byłbym wdzięczny. HANDEL DOBRZE!
https://www.forex-instant.com/attachments/15190331591057055345.zip

taaamiiii
12-03-2021 05:56, 05:56
cześć, wiem, że istnieje kilka programów, które zapisują plik danych ASCII, np. .csv .txt .prn. jak zmienić format roku, na przykład rok 2009 do 1999? rok to jedyna rzecz, o którą się troszczę. chcę, żeby data i czas się nie zmieniły. DZIĘKUJĘ CI.

pirolugita
12-03-2021 07:17, 07:17
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zmienić ścieżkę danych zapisywania pliku? ..

ICORSAC
12-03-2021 08:38, 08:38
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zmienić ścieżkę danych zapisywania pliku? ..
MT4 nie pozwoli ci tego zrobić ze względów bezpieczeństwa.

aspksakdrusk
12-03-2021 09:59, 09:59
Czy ktoś może mi powiedzieć, jak zmienić ścieżkę danych zapisywania pliku? ..
CodeMeister jest poprawny. Nie jest to możliwe bez przepisania skryptu, aby korzystał z pliku wewy pliku interfejsu API systemu Windows, a nie z komend pliku MQL4. (Widzieć
http://docs.mql4.com/files/FileOpeni
http://articles.mql4.com/720po więcej informacji). Najprostszym sposobem jest ręczne kopiowanie plików do dowolnego folderu.

Xras3k33
12-03-2021 11:20, 11:20
Jeśli twój dysk został sformatowany w systemie plików NTFS, możesz po prostu umieścić znak
http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS_symbolic_link(lub
http://en.wikipedia.org/wiki/NTFS_junction_pointw wersjach starszych niż vista) wewnątrz folderu plików, który wskazuje gdzie indziej, a nawet powoduje, że cały folder plików jest dowiązaniem symbolicznym. Jest to wygodna metoda na przerwanie tego więzienia.

pixatisteg
12-03-2021 12:40, 12:40
1 Załączniki plik ://C:Users/USER1~1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png Hannover, patrzyłem na wskaźnik exportHistory, bardzo dobry wskaźnik , ale potrzebowałem zmiany, podam poniżej szczegółowe wyjaśnienie. (CurrencyPair) pozostaje taki sam, ale może również użyć odwróconych symboli, np. AUDGBP, pozostałe parametry pozostaną bez zmian, duża zmiana będzie wynikiem. patrz poniżej. CurrencyPair = AUDUSD, AUDJPY, GBPAUD, EURAUD, AUDNZD, AUDCHF, AUDCAD Timeframe = M1 = D'2010 .11.19 FromDateTime 01:21 '; = D'2010 .11.19 ThruDateTime 02:40 '; NumBars = 9999; AscDesc = D; Separator =; DateTimeFmt = M-D-Y, H: I; OHLCFmt = T3,5; VolFmt = T9; OutputFile =; Komentarze = true; byłaby możliwa?
https://www.forex-instant.com/attachments/15190332271480080040.jpg

pixatisteg
12-03-2021 14:01, 14:01
1 Załączniki plik ://C:Users/USER1~1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png Hannover, patrzyłem na wskaźnik exportHistory, bardzo dobry wskaźnik , ale potrzebowałem zmiany, podam poniżej szczegółowe wyjaśnienie. (CurrencyPair) pozostaje taki sam, ale może również użyć odwróconych symboli, np. AUDGBP, pozostałe parametry pozostaną bez zmian, duża zmiana będzie wynikiem. patrz poniżej. CurrencyPair = AUDUSD, AUDJPY, GBPAUD, EURAUD, AUDNZD, AUDCHF, AUDCAD Timeframe = M1 = D'2010 .11.19 FromDateTime 01:21 '; = D'2010 .11.19 ThruDateTime 02:40 '; NumBars = 9999; AscDesc = D; Separator =; DateTimeFmt = M-D-Y, H: I; OHLCFmt = T3,5; VolFmt = T9; OutputFile =; Komentarze = true; byłaby możliwa?
https://www.forex-instant.com/attachments/1519033205430414774.jpg

Alebaxxe
12-03-2021 15:22, 15:22
Cześć Hannover, jestem nowicjuszem, więc proszę wybaczyć wszelkie oczywiste pytania! Mam wskaźnik pracy i zapisywanie poszczególnych plików csv dla każdej waluty z EOD codziennie wysokie Lows, ale chciałbym, aby zapisać te dane dla wszystkich walut do jednego pliku csv. Czy to jest możliwe? Zasadniczo myślę, że muszę wiedzieć, co napisać w polu parametru pliku wyjściowego. Dziękuję za czas poświęcony na pisanie wskaźnika i porady. Steve

aspksakdrusk
12-03-2021 16:43, 16:43
Plik ://C:Users/USER1~1/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png Hannover, ...
Niestety, nie rozważam kolejnych aktualizacji tego wskaźnika, przynajmniej w międzyczasie. Zbyt zajęty inną pracą. Źródło MQ4 jest dostępne (stanowisko nr 47), jeśli ktoś inny chce się z nim skontaktować. David

aspksakdrusk
12-03-2021 18:03, 18:03
Cześć Hannover, jestem nowicjuszem, więc proszę wybaczyć wszelkie oczywiste pytania! Mam wskaźnik pracy i zapisywanie poszczególnych plików csv dla każdej waluty z EOD codziennie wysokie Lows, ale chciałbym, aby zapisać te dane dla wszystkich walut do jednego pliku csv. Czy to jest możliwe? Zasadniczo myślę, że muszę wiedzieć, co napisać w polu parametru pliku wyjściowego. Dziękuję za czas poświęcony na pisanie wskaźnika i porady. Steve
Steve, Jeśli określisz plik wyjściowy (na przykład OutputFile = ALL.CSV), wtedy wszystkie dane wyjściowe zostaną skierowane do tego pliku. Określ kilka par takich jak ta: CurrencyPairs = EU, GU, UJ lub ta: CurrencyPairs = EURUSD, GBPUSD, USDJPY Nadzieja, która pomaga. David

garpaye
12-03-2021 19:24, 19:24
Cześć, i dzięki za wskaźnik Czy mimo to zapisuje pliki CSV bez wiersza tytułu? Czy powinniśmy je ręcznie uciąć? Miałem na myśli wiersz 1 Pozdrawiam

Lapice
12-03-2021 20:45, 20:45
Hanower, bardzo dziękuję za ten świetny wskaźnik. Gdy eksportuję dane historii walutowej, wszystko działa świetnie, ale w indeksach i ewentualnie także w różnych zasobach, wskaźnik najwyraźniej kreśli maksimum. 3 cyfry po lewej stronie. Chociaż nie jestem programistą, znalazłem ze względu na dobrze skomentowany kod wiersze dotyczące tego, jeśli się nie mylę. Niemniej jednak nie udało mi się zmienić linii, aby otrzymać prawidłowe ceny indeksu. Na przykład. dla DAX_30 codziennie otrzymuję tę historię z centrum historii: 2012.02.13,00: 00,6740,0,6775.3,6709,8,6750,0,21105, a ta linia ze wskaźnika: 02-13-2012,00 : 00,740,00000,775.30000,709.80000,750.00000,21105 Czy mogę prosić o wsparcie? Z góry bardzo dziękuję! Z wyrazami szacunku,

Careslita
12-03-2021 22:06, 22:06
Hanower, bardzo dziękuję za ten świetny wskaźnik. Gdy eksportuję dane historii walutowej, wszystko działa świetnie, ale w indeksach i ewentualnie także w różnych zasobach, wskaźnik najwyraźniej kreśli maksimum. 3 cyfry po lewej stronie. Chociaż nie jestem programistą, znalazłem ze względu na dobrze skomentowany kod wiersze dotyczące tego, jeśli się nie mylę. Niemniej jednak nie udało mi się zmienić linii, aby otrzymać prawidłowe ceny indeksu. Na przykład. dla DAX_30 codziennie otrzymuję tę historię z centrum historii: 2012.02.13,00: 00,6740,0,6775 .3,6709,8,6750,0,21105 i ...
Wstawiony ciąg zewnętrzny kodu OHLCFmt = T3.5; ta linia pieprzy to. od ciebie zależy, czy zmienisz go na T9.9. 90% kodu powinno być binned jako niepotrzebne bloatware.

Lapice
12-03-2021 23:27, 23:27
, dziękuję bardzo za szybką i pomocną odpowiedź. Kolejną rzeczą jest teraz 7 cyfr po przecinku dziesiętnym. Czy jest miejsce w kodzie do zmiany, które jest tylko ze względu na zmianę we wcześniej wspomnianym parametrze? Z góry bardzo dziękuję! Z wyrazami szacunku,

Careslita
12-04-2021 00:47, 00:47
, dziękuję bardzo za szybką i pomocną odpowiedź. Kolejną rzeczą jest teraz 7 cyfr po przecinku dziesiętnym. Czy jest miejsce w kodzie do zmiany, które jest tylko ze względu na zmianę we wcześniej wspomnianym parametrze? Z góry bardzo dziękuję! Z wyrazami szacunku, drugi kamień
...... zmień liczbę po przecinku na ile chcesz. Powiedziałem 9.9 tylko jako przesadzony przykład. Wstawiony kod/ --------------------------------------------- --------------------- string NumberToStr (double n, maska ​​ciągów)/ ---------------- -------------------------------------------------- /Formatuje liczbę za pomocą maski i zwraca wynikowy ciąg/Usage: string result = NumberToStr (number, mask)///Parametry maski:/n = liczba cyfr do wyprowadzenia, po lewej stronie decimal point////////nd = wyprowadza n cyfr na lewo od przecinka dziesiętnego; d cyfry po prawej/-nd = pływający minus po lewej stronie wyjścia/nd- = minus po prawej stronie wyjścia/ nd = pływający znak plusminus po lewej stronie wyjścia///Te znaki mogą się pojawić gdziekolwiek w ciągu znaków:/(lub) = umieść liczbę ujemną w nawiasach/$ lub £ lub ¥ lub # 8364; = zawierają pływający symbol waluty po lewej stronie wyjścia/% = zawierają końcowe znak%/, = użyj przecinków aby oddzielić tysiące, miliony, etc/Z lub z = lewe wypełnienie zerami zamiast spacji/* = lewe wypełnienie gwiazdki zamiast spacji/R lub r = wynik rundy w skrajnie wysuniętej na prawo cyfrze/B lub b = puste całe pole, jeśli liczba wynosi 0/~ = pokaż tyldę w skrajnym lewym położeniu, jeśli wystąpi przepełnienie/; = przełącz użycie przecinka i kropki (format europejski)/L lub l = wyrównanie do lewej końcowy ciąg///////T ot t = trim (usuń wszystkie spacje) z wyniku końcowego

Lapice
12-04-2021 02:08, 02:08
, teraz rozumiem. Numer 9.9 jest oddzielony i oznacza: 9 cyfr przed kropką dziesiętną i 9 po znaku. jest przeznaczone na 9 cyfr po przecinku dziesiętnym. Dziękuję Ci! Z wyrazami szacunku,

aspksakdrusk
12-04-2021 03:29, 03:29
Wstawiony ciąg zewnętrzny kodu OHLCFmt = T3.5; ta linia pieprzy to. od ciebie zależy, czy zmienisz go na T9.9. 90% kodu powinno być binned jako niepotrzebne bloatware.
Kto ja? Winny z bloatware? Winny po raz kolejny, bez wątpienia; zbyt łatwo jest pozwolić kompilatorowi rozebrać nieużywane moduły. @secondstone: przepraszam, dopiero teraz to zobaczyłem. Wygląda na to, że na twoje pytanie odpowiedziano. Proszę pisać ponownie, jeśli masz więcej pytań.

Lapice
12-04-2021 04:50, 04:50
Hanower, dziękuję za szybką odpowiedź.

Aby upewnić się, że rozumiem poprawnie: masz na myśli, że chcesz ceny OHLC tak, jakby dzień zaczyna siękończy o 20:00 (lub innym razem) zamiast 00:00 (północ)?
To jest poprawne.

Innymi słowy, niektóre interwały od 20:00 do 20:00 będą składały się z mniej niż 24 świec.
Nie dbam o luki, wystarczy tylko najszybszenajłatwiejsze kodowanie.

Musisz także zdecydować, w jaki sposób chcesz wydrukować datę, np. czy poniedziałek od 20:00 do wtorku 20:00 reprezentuje poniedziałek lub wtorek?
Poniedziałek.

W zależności od odpowiedzi na powyższe pytania niekoniecznie musi to być prosta praca, a obecnie jestem bardzo zajęty innymi pracami programistycznymi. Kod źródłowy jest dostępny, każdy inny programista chce go wypróbować.
Gdybyś mógł znaleźć trochę wolnego czasu, byłoby to absolutnie wspaniałe. Jak napisałem, tylko w najszybszynajłatwiejszy sposób. W przeciwnym razie, jeśli to jeszcze więcej pracy, niż myślałem, wyślij mi wycenę za pośrednictwem PM, jeśli chcesz. Wielkie dzięki! Z poważaniem,

aspksakdrusk
12-04-2021 06:10, 06:10
1 Attackment (s) secondstone, Proszę wypróbować załączony skrypt. To moja najlepsza i ostateczna próba, po spędzeniu ponad 4 godzin na próbowaniu różnych sposobów radzenia sobie z weekendowymi przerwami w danych. W niektórych sytuacjach skrypt generuje świece sobotnie. Jeśli eksportujesz dane godzinowe do XLS, a następnie spróbuj użyć formuł do logicznego grupowaniapodsumowania danych, zobaczysz na własne oczy niejednoznaczności, które są zaangażowane. Wartość 20 w parametrze ShiftHours oznacza, że ​​dzienne przerwy w danych wystąpią w czasie 20 godzin wcześniej niż czas MT4 przetwarzanej świecy. W związku z tym przerwy będą miały miejsce o 20:00 świece, ponieważ 20 godzin wcześniej niż 20:00 jest 00:00. Otwarte ”codziennie” będzie otwarte o godzinie 20:00 H1; zamknięcie nastąpi blisko zamknięcia H1 19:00. Dzienny wysoki i niski będzie najwyższym H1 wysokim i najniższym niskim poziomem H1 w tym przedziale, a objętość będzie sumą wszystkich świerzych H1 w przedziale. To jest mój ostatni wpis w tym wątku. Po prawie 5 latach wkładu freeware do FF, teraz jestem winien korzystanie z wolnego czasu, jaki mam na pisanie EA dla mojego własnego użytku i zysku. David
https://www.forex-instant.com/attachments/1519033197325782508.mq4

aspksakdrusk
12-04-2021 07:31, 07:31
1 Attackment (s) secondstone, Proszę wypróbować załączony skrypt. To moja najlepsza i ostateczna próba, po spędzeniu ponad 4 godzin na próbowaniu różnych sposobów radzenia sobie z weekendowymi przerwami w danych. W niektórych sytuacjach skrypt generuje świece sobotnie. Jeśli eksportujesz dane godzinowe do XLS, a następnie spróbuj użyć formuł do logicznego grupowaniapodsumowania danych, zobaczysz na własne oczy niejednoznaczności, które są zaangażowane. Wartość 20 w parametrze ShiftHours oznacza, że ​​dzienne przerwy w danych wystąpią w czasie 20 godzin wcześniej niż czas MT4 przetwarzanej świecy. W związku z tym przerwy będą miały miejsce o 20:00 świece, ponieważ 20 godzin wcześniej niż 20:00 jest 00:00. Otwarte ”codziennie” będzie otwarte o godzinie 20:00 H1; zamknięcie nastąpi blisko zamknięcia H1 19:00. Dzienny wysoki i niski będzie najwyższym H1 wysokim i najniższym niskim poziomem H1 w tym przedziale, a objętość będzie sumą wszystkich świerzych H1 w przedziale. To jest mój ostatni wpis w tym wątku. Po prawie 5 latach wkładu freeware do FF, teraz jestem winien korzystanie z wolnego czasu, jaki mam na pisanie EA dla mojego własnego użytku i zysku. David
https://www.forex-instant.com/attachments/15190331851562980403.mq4

bixxyproxd
12-04-2021 08:52, 08:52
Cześć Creztor Przepraszam, nie znam żadnego sposobu, żeby MT4 to zrobił. Oto możliwe obejście tego problemu: 1. Pobierz edytor tekstu FREEWARE EmEditor z
http://shareme.com/download/emeditor-free.htmli uruchom plik .MSI do zainstalowania (do \ Program Files \ EmEditor) Następnie uruchom EmEditor 2. Otwórz plik (naciśnij Ctrl-O), którego daty chcesz zmodyfikować. 3. Naciśnij Ctrl-H w celu wyszukaniazamiany i zaznacz Włącz wyrazy regularne (ON). Wpisz dokładnie ^ (....) \. (..) \. (..) w polu Znajdź, a \ 2 \ 3 \ 1 w polu Zamień na [UWAGA: to zakłada, że ​​chcesz ...
Dziękuję bardzo, to bardzo przydatne