PDA

Zobacz pełną wersję : Kiedy nie handlować?



racltt
11-08-2009 06:58, 06:58
Cześć,

Jestem w trakcie stawiania kilku egii w jednym EA i utknąłem w jednej ważnej sprawie. Mój system jest bardzo podatny na ciasne zakresy transakcji, co w takich warunkach daje kilka fałszywych sygnałów. Nie należy tego mylić z rynkiem o zróżnicowanym zasięgu, może on sięgać nawet w nieco bardziej interesujący sposób niż w górę, w dół, w górę, w dół, w górę, w dół ...
Zamiast ulepszyć logikę systemu, który jest już dość skomplikowany, pomyślałem, że wymyślę zewnętrznego strażnika, który monitorowałby zachowanie cen i uniemożliwiał wymianę systemu, gdy warunki są niekorzystne. Próbowałem do tej pory dwóch podejść, z których żadna nie wydaje się mi podobać. Po pierwsze próbowałem prostego progu - jeśli najwyższy wysoki minus najniższy niski w ciągu ostatnich N okresów spadnie poniżej - brak handlu. To oczywiście nie działa, jeśli cena idzie w górę lub w dół powoli, ale ciągle - możesz przegapić przyzwoity trend.
Zacząłem próbować - jak to nazwałem - relatywnego zasięgu handlowego. Jest to stosunek zakresów transakcji w ostatnich N okresach i M okresach, w których M gt; N.
Nie ma transakcji, gdy wskaźnik ten spada poniżej - powiedzmy - 0.2 (20%). Ta metoda ma jedną wadę - ma słabą wydajność, gdy stosunkowo wąski zakres staje się jeszcze bardziej zwarty. W tym przypadku możesz mieć zasięg 10 pipsów, co daje relatywnie 35%.
Jak mam wrażenie, że próbuję wymyślić na nowo koło, czy możesz podzielić się swoimi przemyśleniami na ten temat? Uwaga - nie interesuje mnie jakikolwiek indeks ATR oparty na średnich ruchomych. Potrzebuję czegoś, co szybko reaguje na nagłe zdarzenia, takie jak wyrwanie z zasięgu (tak jak podejścia, które właśnie opisałem). To nie musi działać w ogóle. Celuję w GBPUSD na M5, więc zastanawiam się nad wykorzystaniem niektórych jego cech. Wszelkie pomysłysugestie są mile widziane.
Twoje zdrowie

yadauga
11-07-2021 03:29, 03:29
Wskaźnik efektywności. Sprawdź adaptacyjne średnie ruchome.

racltt
11-07-2021 04:49, 04:49
Wskaźnik efektywności.
Dzięki! Używam już AMA do innych rzeczy w systemie, ale nie sądzę, że byłyby użyteczne. Twoje zdrowie.

darky93
11-07-2021 06:10, 06:10
Co to jest fałszywy sygnał? Czy starasz się nigdy nie przegrać handlu?

racltt
11-07-2021 07:31, 07:31
Co to jest fałszywy sygnał?
To sygnał, który wyzwala przegranego.

Czy starasz się nigdy nie przegrać handlu?
Tak, i jestem całkiem blisko. Poważnie, ogromna większość wszystkich moich nieudaczników pochodzi z tych wąskich przedziałów. Kiedy wymieniam system ręcznie, wiem, kiedy powstrzymać się od zajęcia stanowiska. Teraz szukam sposobu na ilościowe określenie.

LAOgasdo
11-07-2021 08:52, 08:52
To sygnał, który wyzwala przegranego.
Oddanie zwycięskiego sygnału i nieprzyznanie fałszywego sygnału są w zasadzie takie same. tj: TRUE = NOT FALSE Dobrze, że ktoś skupił się na NOT LOSING zamiast wygranej. Twoje zdrowie! i powodzenia z EA

Burespearc91
11-07-2021 10:12, 10:12
Po pierwszym fałszywym sygnale można go przełączyć do trybu breakout. Tak więc, gdy dochodzi do utraty handlu, kod ustawia skrzynkę opartą na ostatniej liczbie świec X, a następnie czeka na wyłamanie tego pudełka. To utrzyma EA z transakcji, dopóki nie nastąpi znaczący ruch.

racltt
11-07-2021 11:33, 11:33
Po pierwszym fałszywym sygnale można go przełączyć do trybu podziału ...
Myślę, że to genialny pomysł. Właśnie przeprowadziłem szybką kontrolę wizualną i wygląda na to, że wiele fałszywych sygnałów zostało odfiltrowanych, szczególnie tych, których dotyczyłem. Szkoda, że ​​nigdy nie brałem poważnie wypraw

darky93
11-07-2021 12:54, 12:54
Myślę, że to genialny pomysł. Właśnie przeprowadziłem szybką kontrolę wizualną i wygląda na to, że wiele fałszywych sygnałów zostało odfiltrowanych, szczególnie tych, których dotyczyłem. Szkoda, że ​​nigdy nie brałem poważnie wypraw
Cena zawsze wychodzi z pewnego poziomu.

darky93
11-07-2021 14:15, 14:15
To sygnał, który wyzwala przegranego. Tak, i jestem całkiem blisko. Poważnie, ogromna większość wszystkich moich nieudaczników pochodzi z tych wąskich przedziałów. Kiedy wymieniam system ręcznie, wiem, kiedy powstrzymać się od zajęcia stanowiska. Teraz szukam sposobu na ilościowe określenie.
Jakie jest twoje ryzyko na handel? Jaki jest twój TP i SL? Jakie jest Twoje ryzykonagroda?

racltt
11-07-2021 15:36, 15:36
Jakie jest twoje ryzyko na handel? Jaki jest twój TP i SL? Jakie jest Twoje ryzykonagroda?
Ryzyko - wszystko od 0,5 do 1,5% w zależności od zachowań rynkowych Poziomy TP - 3 w zależności od zachowań rynkowych, mogą ulec zmianie podczas SL w handlu - brak, używam własnych sygnałów wyjścia RR - nie wiem i nie obchodzi mnie to ponieważ uważam to za bezużyteczne. Co to ma wspólnego z moim orignal question?

RayseryR
11-07-2021 16:56, 16:56
Co to jest fałszywy sygnał? Czy starasz się nigdy nie przegrać handlu?
Słuszna uwaga. ________________________________ REAL ea:
http://realea.awardspace.comAutomatyzacja jest kluczowa

RayseryR
11-07-2021 18:17, 18:17
Spróbuj unikać dużych prętów, co jest oznaką niestabilności. ________________________________ REAL ea:
http://realea.awardspace.comAutomatyzacja jest kluczowa

darky93
11-07-2021 19:38, 19:38
Ryzyko - wszystko od 0,5 do 1,5% w zależności od zachowań rynkowych Poziomy TP - 3 w zależności od zachowań rynkowych, mogą ulec zmianie podczas SL w handlu - brak, używam własnych sygnałów wyjścia RR - nie wiem i nie obchodzi mnie to ponieważ uważam to za bezużyteczne. Co to ma wspólnego z moim orignal question?
Aby polecić zmiany, im więcej wie o systemie, tym lepsze są rekomendacje.

racltt
11-07-2021 20:59, 20:59
Spróbuj unikać dużych prętów, co jest oznaką niestabilności.
Zmienność cen jako taka występuje cały czas i im jest większa, tym lepiej. Czy chciałbyś opracować, co unika barów i jaki jest duży pasek? To jest forum programistyczne. Twoje zdrowie

racltt
11-07-2021 22:19, 22:19
Aby polecić zmiany, im więcej wie o systemie, tym lepsze są rekomendacje.
Więc co polecasz? Twoje zdrowie

darky93
11-07-2021 23:40, 23:40
Więc co polecasz? Twoje zdrowie
Dynamiczny kanał cenowy. Cena zawsze wychodzi z kanału. Kanał jest dwuwymiarowy - cena i czas. Określ, z jakiej ceny kanałuz którego się nie wyłapujesz i rozwiąż twój dylemat.