PDA

Zobacz pełną wersję : czy możemy używać Wskaźników, jak w C



aruk
11-09-2009 13:41, 13:41
Hej wszystkim,

Proste pytanie dla wszystkich programistów tutaj ...

czy potrafimy używać wskaźników w MQL4 jak w C ... wiesz, jakbyśmy chcieli przekazać zmienną do metody, abyśmy nie musieli zmieniać metody za każdym razem ...

Jeśli tak ... co robi składnia * i nie robisz tego dla mnie

Dzięki

livmoorethwzombie
11-27-2021 06:19, 06:19
niedozwolone ps: przekazuje zmienną w łańcuchu parm iRtn - SomeFunction (parm1, 2, etc) int SomeFunction (parm1, 2, etc) {whatever}

aruk
11-27-2021 07:40, 07:40
Dzięki, Kenz, nie jestem pewien, co próbujesz powiedzieć, ale jestem pewien, że jest to alternatywa ... mógłbyś trochę rozwinąć ... Czy ktoś wie, jak to zrobić?

livmoorethwzombie
11-27-2021 09:01, 09:01
lub użyj globali, których zasięg to cały twój wskaźnik lub jeśli przechodzisz od jednego indi do drugiego użycia Globals. Przedstawiona przeze mnie metoda parm jest standardową techniką przekazywania zmiennych. Spodziewam się, że jeden z bardziej zaawansowanych programistów może mnie zmylić i pokazać sposób na wykorzystanie wskaźników przez oszukiwanie kompilatora lub czegoś, ale to jest to, czego używam i to działa.

aruk
11-27-2021 10:22, 10:22
Ken Dziękuję za sugestię; Wstydzę się mówić, że nadal nie rozumiem twojej metody parmowej, czy mógłbyś podać krótki przykład? czy mówisz, że po prostu pasujesz sznurkiem? jeśli tak, to jak ustawić go jako zmienną w funkcji? Ponownie dziękuję za pomoc

Xras3k33
11-27-2021 11:42, 11:42
Ken Dziękuję za sugestię; Wstydzę się mówić, że nadal nie rozumiem twojej metody parmowej, czy mógłbyś podać krótki przykład? czy mówisz, że po prostu pasujesz sznurkiem? jeśli tak, to jak ustawić go jako zmienną w funkcji?
Co próbujesz zrobić? Twój pierwotny post był dość niejasny. Czy chcesz przekazać zmienne przez referencję? można to zrobić: Wstawiony kod void foobar (int foo, double bar # 91; # 93;) {foo = 42; pasek # 91; 2 # 93; = 3; } int start () {int a; podwójne b # 91; 100 # 93 ;; foobar (a, b);/wypełnij zmienne Drukuj (a); Drukuj (b # 91; 2 # 93;); } Lub próbujesz uzyskać wskaźniki funkcji? Czy chcesz zaimplementować wywołania zwrotne, czy nawet przekazać kompletne funkcje podobne do zamknięć? Niestety nie jest to możliwe. MQL to bardzo słaby język, w którym brakuje większości przydatnych funkcji znanych z innych języków programowania.

aruk
11-27-2021 13:03, 13:03
Hej 7-bitowy ... Próbowałem uzyskać wskaźniki funkcyjne, ale to, co mi dałeś, jest prawie takie samo ... Ken, jeśli to masz na myśli, działa świetnie na to, z czego go używam ... Dzięki chłopaki

Xras3k33
11-27-2021 14:24, 14:24
Dzięki . Zawsze mam problem z połączeniem przez referencje, te małe rzeczy. Najlepiej znaleźć próbki i uczyć się na nich.
Ta składnia nie jest wymieniona w odnośniku MQL4, przynajmniej nie w sekcji funkcji, do której należałoby. Znalazłem to przez przypadek podczas szukania pomocy dla niektórych funkcji tablicowych.

livmoorethwzombie
11-27-2021 15:45, 15:45
Dzięki 7bit. Zawsze mam problem z połączeniem przez referencje, te małe rzeczy. Najlepiej znaleźć próbki i uczyć się na nich. W sekcji systemów transakcyjnych znajduje się wiele przykładowych kodów, a na platformie forex tsd i bazie kodu.