PDA

Zobacz pełną wersję : Wiele wykresów w MT4



LTTEOXRI89
02-18-2008 10:14, 10:14
Właśnie zacząłem używać mt4 i chcę poeksperymentować z EA, które pobrałem z tej strony. Muszę mieć EA działające na kilku aktywnych wykresach w tym samym czasie na jednym koncie demonstracyjnym mt4. Jak mam to zrobic? Nigdzie w plikach pomocy mt4 nie można znaleźć sposobu, aby to zrobić. Z góry dziękuję!

lttete1994
11-22-2022 11:45, 11:45
Mam wiele wykresów otwartych dla różnych par i różnych przedziałów czasowych, wszystkie mają ten sam EA, każdy ma swój własny magiczny numer dla zamówień. EA ładuje mój procesor podczas wywoływania określonej funkcji (zajmuje to około 5-10 minut), nie mogę zmienić funkcja, więc moje pytanie: P- Czy istnieje sposób, aby EA czekały, aż ten, który obecnie używa tej funkcji, zostanie zakończony, myślałem o użyciu zmiennych globalnych lub o czytaniu/zapisywaniu do pliku, ale jestem nowicjuszem, więc jakakolwiek pomoc/rada jest bardzo ceniona BTW Nie wywołuję funkcji przy każdym tiku ani każdym ...
icon- Po pierwsze, nie mogę sobie wyobrazić, jaka funkcja ładuje się tak długo. Jakich indirów do tego używasz? Po drugie, ile to jest wiele wykresów? Na moim koncie demo Alpari mam otwartych co najmniej 50 wykresów jednocześnie. Teraz tylko około połowa ma na sobie EA, niektóre są takie same, niektóre są różne. Dodatkowo mam 7 innych platform MT4 działających w tym samym czasie. Wszyscy używają jakiegoś rodzaju EA, z wyjątkiem jednego, który jest moją platformą testową. Jeśli uruchamianie któregokolwiek z nich trwało dłużej niż dwie minuty od momentu kliknięcia ikony na pasku zadań, musiałbym zacząć badać, co jest z nim nie tak. Albo sposób, w jaki EA jest napisany, albo jeden z indiors, których używa, albo czas zainstalować nową platformę, świeżą kopię. Po trzecie, dlaczego nie możesz zmienić funkcji?

Oxika139
11-22-2022 13:07, 13:07
Musisz zakodować Mutex, aby twoi EA nie próbowali robić tego samego w tym samym czasie. . .
Dzięki RaptorUK za odpowiedź, czy możesz podać kilka wskazówek na temat Mutex, jestem nowicjuszem

kilays.gr
11-22-2022 14:29, 14:29
Mam wiele wykresów otwartych dla różnych par i różnych przedziałów czasowych, wszystkie mają ten sam EA, każdy ma swój własny magiczny numer dla zamówień. EA ładuje mój procesor podczas wywoływania określonej funkcji (zajmuje to około 5-10 minut), nie mogę zmienić funkcja, więc moje pytanie: P- Czy istnieje sposób, aby EA czekały, aż ten, który obecnie używa tej funkcji, zostanie zakończony, myślałem o użyciu zmiennych globalnych lub o czytaniu/zapisywaniu do pliku, ale jestem nowicjuszem, więc jakakolwiek pomoc/rada jest bardzo ceniona BTW Nie wywołuję funkcji przy każdym tiku ani każdym ...
Musisz zakodować Mutex, aby twoi EA nie próbowali robić tego samego w tym samym czasie. . .

Oxika139
11-22-2022 15:52, 15:52
Mam wiele wykresów otwartych dla różnych par i różnych przedziałów czasowych, wszystkie mają ten sam EA, każdy ma swój własny magiczny numer dla zamówień. EA ładuje mój procesor podczas wywoływania określonej funkcji (zajmuje to około 5-10 minut), nie mogę zmienić funkcja, więc moje pytanie: P- Czy istnieje sposób, aby EA czekały, aż ten, który obecnie używa tej funkcji, zostanie zakończony, myślałem o użyciu zmiennych globalnych lub o czytaniu/zapisywaniu do pliku, ale jestem nowicjuszem, więc jakakolwiek pomoc/rada jest bardzo mile widziana BTW Nie wywołuję funkcji przy każdym tiku ani każdym nowym słupku Wywołuję ją co 10 taktów, ale nadal muszę sprawić, by jeden EA korzystał z tej funkcji na raz

igoxghiso
11-22-2022 17:14, 17:14
pls room Używam formatu gry mt4, ale mam problem z kroczącym s/l umieszczam kroczący i odchodzę tylko po to, by wrócić i zobaczyć, że cena wzrosła i spadła poza końcową wartość s/l i została zatrzymana tylko przez główny s/l sam.pls ma jakiś pomysł na problem? ponieważ za każdym razem, gdy to się dzieje, tracę pipsy
Trailing stop MT4 jest zarządzany po stronie terminala/użytkownika. SL i TP są przechowywane po stronie serwera/brokera. Aby trailing stop działał, musisz mieć otwarty program MT4 i być podłączony do Internetu. Trailing stop MT4 nie zacznie się przesuwać, dopóki nie uzyskasz dodatniego zysku pipsa równego trailing stop 1 od ceny wejścia. Kiedy zysk osiągnie odpowiedni poziom i zacznie działać trailing stop, po stronie serwera zostaną wprowadzone zmiany do pierwotnego SL. Musisz wprowadzić początkowy SL na platformie. Jeśli nie wyjaśniam tego jasno, spróbuj ustawić trailing stop na 10 lub 15 pipsów i obserwuj, jak to działa. Wyjaśnienie MetaQuotes:

Trailing Stop jest zawsze dołączony do otwartej pozycji i działa w terminalu klienta, a nie na serwerze, jak na przykład Stop Loss. Aby ustawić trailing stop, należy wykonać polecenie menu kontekstowego otwartej pozycji o tej samej nazwie w oknie Terminala. Następnie należy wybrać z otwartej listy pożądaną wartość odległości pomiędzy poziomem Stop Loss a aktualną ceną. Dla każdej otwartej pozycji można ustawić tylko jeden trailing stop. Po wykonaniu powyższych czynności, przy napływie nowych kwotowań, terminal sprawdza czy otwarta pozycja jest opłacalna. Gdy tylko zysk w punktach osiągnie lub przekroczy określony poziom, polecenie złożenia zlecenia Stop Loss zostanie wydane automatycznie. Poziom zlecenia ustalany jest w określonej odległości od aktualnej ceny. Ponadto, jeśli cena zmieni się w bardziej opłacalnym kierunku, trailing stop sprawi, że poziom Stop Loss będzie automatycznie podążał za ceną, ale jeśli rentowność pozycji spadnie, zlecenie nie będzie już modyfikowane. W ten sposób zysk z pozycji handlowej jest ustalany automatycznie. Po każdej automatycznej modyfikacji zlecenia Stop Loss zostanie sporządzony zapis w dzienniku terminala. Trailing stop można wyłączyć, ustawiając Brak w menu zarządzania. A trailing stop wszystkich otwartych pozycji i zleceń oczekujących zostanie wyłączony, jeśli zostanie wykonane polecenie Usuń wszystko z tego samego menu. Uwaga: Trailing Stop działa w terminalu klienta, a nie na serwerze (jak Stop Loss lub Take Profit). Dlatego nie zadziała, w przeciwieństwie do powyższych poleceń, jeśli terminal jest wyłączony. W takim przypadku uruchomi się tylko poziom Stop Loss, który został ustawiony przez trailing stop.

Trailing Stop jest zawsze dołączony do otwartej pozycji i działa w terminalu klienta, a nie na serwerze, jak na przykład Stop Loss. Aby ustawić trailing stop, należy wykonać polecenie menu kontekstowego otwartej pozycji o tej samej nazwie w oknie Terminala. Następnie należy wybrać z otwartej listy pożądaną wartość odległości pomiędzy poziomem Stop Loss a aktualną ceną. Dla każdej otwartej pozycji można ustawić tylko jeden trailing stop. Po wykonaniu powyższych czynności, przy napływie nowych kwotowań, terminal sprawdza czy otwarta pozycja jest opłacalna. Gdy tylko zysk w punktach osiągnie lub przekroczy określony poziom, polecenie złożenia zlecenia Stop Loss zostanie wydane automatycznie. Poziom zlecenia ustalany jest w określonej odległości od aktualnej ceny. Ponadto, jeśli cena zmieni się w bardziej opłacalnym kierunku, trailing stop sprawi, że poziom Stop Loss będzie automatycznie podążał za ceną, ale jeśli rentowność pozycji spadnie, zlecenie nie będzie już modyfikowane. W ten sposób zysk z pozycji handlowej jest ustalany automatycznie. Po każdej automatycznej modyfikacji zlecenia Stop Loss zostanie sporządzony zapis w dzienniku terminala. Trailing stop można wyłączyć, ustawiając Brak w menu zarządzania. A trailing stop wszystkich otwartych pozycji i zleceń oczekujących zostanie wyłączony, jeśli zostanie wykonane polecenie Usuń wszystko z tego samego menu. Uwaga: Trailing Stop działa w terminalu klienta, a nie na serwerze (jak Stop Loss lub Take Profit). Dlatego nie zadziała, w przeciwieństwie do powyższych poleceń, jeśli terminal jest wyłączony. W takim przypadku uruchomi się tylko poziom Stop Loss, który został ustawiony przez trailing stop.

Xersasdo
11-22-2022 18:36, 18:36
pls room Używam formatu gry mt4, ale mam problem z kroczącym s/l umieszczam kroczący i odchodzę tylko po to, by wrócić i zobaczyć, że cena wzrosła i spadła poza końcową wartość s/l i została zatrzymana tylko przez główny s/l sam.pls ma jakiś pomysł na problem? ponieważ za każdym razem, gdy to się dzieje, tracę pipsy

igoxghiso
11-22-2022 19:58, 19:58
.... to jest informacja, której potrzebowałem .... dzięki za pomoc! Wściekły... potrzebowałem EA do działania na wielu listach przebojów... potrzebowałem informacji... i tak dzięki!
Nie ma za co. Dałem ci instrukcje dotyczące prostego EA. Jak zauważył Rabid, EA można napisać tak, aby działała na więcej niż jednym wykresie z tą samą parą walutową lub monitorowała inną parę walutową i może mieć ramy czasowe ustawione przez EA niezależnie od ram czasowych wykresów. To zależy od używanego EA.

LTTEOXRI89
11-22-2022 21:21, 21:21
nvwine .... to jest informacja, której potrzebowałem .... dzięki za pomoc! Wściekły... potrzebowałem EA do działania na wielu listach przebojów... potrzebowałem informacji... i tak dzięki!

igoxghiso
11-22-2022 22:43, 22:43
Właśnie zacząłem używać mt4 i chcę poeksperymentować z EA, które pobrałem z tej strony. Muszę mieć EA działające na kilku aktywnych wykresach w tym samym czasie na jednym koncie demonstracyjnym mt4. Jak mam to zrobic? Nigdzie w plikach pomocy mt4 nie można znaleźć sposobu, aby to zrobić. Z góry dziękuję!
Nie jestem pewien, o co pytasz. Istnieje wiele sposobów otwierania nowego wykresu. Prosty jest w menu Plik z wyborem „nowy wykres” lub użyj okna „Obserwacja rynku”, aby wymienić parę. Po otwarciu wykresów dla wybranych walut możesz ustawić je na żądany przedział czasowy. Użyj zakładek pod wykresami, aby wybrać odpowiedni wykres. Wszystkie wykresy z zakładkami pokazane w bieżącym profilu są uważane za aktywne w zakresie handlu EA. Musisz mieć EA dołączone do każdego wykresu, który chcesz mechanicznie handlować z EA. Możesz również załadować EA do wykresów na kilka sposobów. Jednym ze sposobów jest otwarcie nawigatora i przeciągnięcie EA na wykres, na którym chcesz go uruchomić. Upewnij się, że uśmiechnięta twarz znajduje się w prawym górnym rogu. To pokazuje, że EA jest gotowy do handlu. Teraz możesz wybrać inną kartę wykresu dla innej pary walutowej i przeciągnąć EA na ten wykres. Kontynuuj wybieranie nowych kart, aż dołączysz EA do wszystkich żądanych wykresów. Aby EA działało, komputer musi być uruchomiony i podłączony do Internetu. W oknie terminala możesz kliknąć zakładkę „eksperci” i zakładkę „dziennik”, aby sprawdzić, czy EA pokazuje jakieś błędy. Okna, o których wspominam, można otworzyć w menu widoku u góry, jeśli nie są jeszcze otwarte. Proszę pamiętać, że EA nie jest skrótem do zarabiania pieniędzy. Ważne jest, aby zrozumieć podstawową zasadę handlową, z której zaprojektowano EA.

yadauga
11-23-2022 00:05, 00:05
Potrzebujesz uruchomić go na wielu wykresach lub wielu symbolach? Ponieważ możesz łatwo monitorować inne symbole lub inne TF, zmieniając jakiś kod.

kilays.gr
11-23-2022 01:27, 01:27
Dzięki za odpowiedź, czy możesz podać kilka wskazówek na temat Mutex, jestem nowicjuszem
Na forum mql4 znajduje się artykuł o używaniu Mutex do zapobiegania zajętości kontekstu handlowego, przeczytaj i powinieneś zorientować się, jak działa Mutex.
http://articles.mql4.com/141