PDA

Zobacz pełną wersję : Dziennik jwpdad



Sikki
02-21-2013 12:06, 12:06
Cześć, jestem członkiem FF od dłuższego czasu, ale głównie czai się od kilku lat. Pomyślałem, że założę tutaj dziennik, który pomoże mi być bardziej zdyscyplinowanym i odpowiedzialnym w moim tradingu.

Mój system opiera się przede wszystkim na przełamaniu i ponownym potwierdzeniu Ichimoku z dodatkowymi rozważaniami na temat akcji cenowej i S/R. Śledziłem transakcje w seriach po 20 zgodnie z ćwiczeniem w dobrze znanej książce Trading In The Zone autorstwa Marka Douglasa. Ostatnio wszystko idzie dobrze, bo korzystając z tego systemu miałem 3 kolejne dochodowe serie, chociaż gdybym wyczyścił kilka błędów, mogłoby być lepiej. Nie mogę przewidzieć przyszłości i nie mam pojęcia, czy to będzie kontynuowane, ale przypuszczam, że nie ma lepszego czasu niż teraźniejszość, aby to opublikować i zobaczyć, co się stanie.

Zamierzam tutaj zachować prostotę, najpierw spróbuję opublikować transakcje na żywo, a następnie może, ale nie musi, kontynuować w tym trybie lub może po prostu aktualizować każdego dnia. Eksplorator połączony z tym wątkiem będzie rejestrował wszystkie transakcje, które wykonałem w ten sposób. Głównie staram się praktykować to, co głoszę, przynajmniej w mojej głowie, aby mieć cierpliwość zarówno w oczekiwaniu na najlepsze wpisy, jak i, co ważniejsze, aby pozwolić transakcjom biec do właściwego wyjścia i nie odcinać ich zbyt wcześnie, jakkolwiek kuszące może być.

Nauczyłem się wszystkiego, co robię, z forum, biorąc trochę tego i trochę tamtego z różnych części forum, aby opracować metodę, która pasuje do mojego stylu i harmonogramu. Mam nadzieję, że te posty pomogą mi pokonać garb i stać się naprawdę konsekwentnym traderem.

Sikki
02-25-2013 08:45, 08:45
Sprzedaj GBPJPY @ 141,81, sl 45, tp 150

Sikki
11-21-2022 17:10, 17:10
Kup EURJPY @ 124,66, SL 35, TP 125
Trafienie SL -37 netto

Sikki
11-21-2022 18:33, 18:33
Kup EURJPY @ 124,66, SL 35, TP 125

bataxxa.oxrcxorex
11-21-2022 19:55, 19:55
Dzięki, widzę, że u Ciebie też świetnie. Czytałem trochę twojej nitki dziennika i zgodziłbym się z facetem , który powiedział nie martw się o wiadomości. Technicznie rzecz biorąc, generalnie handluję bez zbytniego zwracania uwagi na wiadomości, czasami wiadomości pomagają wywołać pewną zmienność, co często jest dobrą rzeczą, ale oczywiście czasami wiadomości wysyłają rzeczy w zły sposób. Przez większość czasu myślę jednak, że nie ma to wielkiego wpływu. Moje backtesty były bez względu na wiadomości, więc robię to samo z tradingiem, jeśli jestem blisko docelowego zysku...
Dziękuję Ci. Jeśli chodzi o wiadomości, po prostu je śledzę, nie handluję nimi. unikam handlu podczas NFP, ponieważ bardzo trudno jest uzyskać wynik tego wydarzenia

Sikki
11-21-2022 21:17, 21:17
gratulacje za wyniki
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195497.png. Mam nadzieję, że zbocze będzie się wspinać
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195497.pngDzięki, widzę, że u Ciebie też świetnie. Czytałem trochę twojej nitki dziennika i zgodziłbym się z facetem , który powiedział nie martw się o wiadomości. Technicznie rzecz biorąc, generalnie handluję bez zbytniego zwracania uwagi na wiadomości, czasami wiadomości pomagają wywołać pewną zmienność, co często jest dobrą rzeczą, ale oczywiście czasami wiadomości wysyłają rzeczy w zły sposób. Przez większość czasu myślę jednak, że nie ma to wielkiego wpływu. Moje backtesty nie uwzględniały wiadomości, więc robię to samo z handlem, jeśli jestem blisko celu zysku tuż przed ważnymi wiadomościami, mogę iść do przodu i zamknąć, ale poza tym pozwalam temu działać. Wyjątkiem jest to, że w piątki NFP w ogóle nie handluję. Zostało to opublikowane w innych wątkach, więc nie jest nowe, ale czuję, że wszystko, czego potrzeba, aby odnieść sukces w handlu, zawiera się w tej piosence:
http://www.youtube.com/embed/LiE1VgWdcQMnullMiędzy innymi mówi, żeby schować tę (wiadomości) flash prosto do kosza! Żaden brak szacunku dla handlarzy wiadomościami, tylko to, że jeśli handlujemy technicznie, powinniśmy być w stanie postępować zgodnie z metodą przez cały cykl handlu. Również w piosence, gdy nadejdzie wypłata, trzymaj się planu i pociągnij za spust. To jest bezcenne!

Black
11-21-2022 22:39, 22:39
Nie pracuję na pełny etat, ponieważ nie zarabiam na życie z handlu, mam nadzieję, że kiedyś to zrobię. Ale jestem samozatrudniony i przez większość czasu jestem w stanie obserwować rynki przez cały dzień. Zawieram transakcje od 4:30 do 11:00 czasu wschodniego USA/czasu nowojorskiego. Mieszkam we wschodniej strefie czasowej w USA, więc to jest to, co mi odpowiada, próbowałem zacząć o 4 rano, ale to po prostu nie jest dla mnie realistyczne z rzeczami, które idę wieczorem. Więc tęsknię za niektórymi londyńskimi otwarciami, pozwala to trochę się uspokoić, a potem mogę szukać całości.
Powodzenia bracie, mam nadzieję, że pewnego dnia odniesiesz sukces jako handlowiec na pełny etat..^^

bataxxa.oxrcxorex
11-22-2022 00:01, 00:01
gratulacje za wyniki
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195496.png. Mam nadzieję, że zbocze będzie się wspinać
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195497.png

Sikki
11-22-2022 01:23, 01:23
dziękuję za opinie, czy jesteś handlowcem na pełny etat..^^
Nie pracuję na pełny etat, ponieważ nie zarabiam na życie z handlu, mam nadzieję, że kiedyś to zrobię. Ale jestem samozatrudniony i przez większość czasu jestem w stanie obserwować rynki przez cały dzień. Zawieram transakcje od 4:30 do 11:00 czasu wschodniego USA/czasu nowojorskiego. Mieszkam we wschodniej strefie czasowej w USA, więc to jest to, co mi odpowiada, próbowałem zacząć o 4 rano, ale to po prostu nie jest dla mnie realistyczne z rzeczami, które idę wieczorem. Więc tęsknię za niektórymi londyńskimi otwarciami, pozwala to trochę się uspokoić, a potem mogę szukać całości.

Black
11-22-2022 02:45, 02:45
Dzięki, ponieważ jest to wątek w dzienniku, a nie w sekcji systemów, zamierzam tutaj uprościć sprawę. Nie zamierzam wchodzić we wszystkie dokładnie rzeczy, które robię, ale powiem, że tutaj i w sieci jest wiele dobrych informacji na temat Ichimoku, czuję, że niezależnie od metody, której używa trader, jeśli włączą do tego zasady Ichimoku, wyniki prawdopodobnie poprawią się. To tylko moja opinia, ale mi pomogła. Zwykle zawieram jedną lub dwie transakcje dziennie. We wpisach szukam wyprysków...
dziękuję za opinie, czy jesteś handlowcem na pełny etat..^^

Sikki
11-22-2022 04:07, 04:07
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195496.png.......h
Dzięki Hayseed, miło widzieć, że wpadasz, powodzenia w handlu.

Sikki
11-22-2022 05:29, 05:29
cześć, świetny wynik, możesz krótko opisać swój styl handlu, jak wchodzisz i wychodzisz, dzięki ^^
Dzięki S.C.yeow83, ponieważ jest to wątek w dzienniku, a nie w sekcji systemów, zamierzam tutaj po prostu zachować prostotę. Nie zamierzam wchodzić we wszystkie dokładnie rzeczy, które robię, ale powiem, że tutaj i w sieci jest wiele dobrych informacji na temat Ichimoku, czuję, że niezależnie od metody, której używa trader, jeśli włączą do tego zasady Ichimoku, wyniki prawdopodobnie poprawią się. To tylko moja opinia, ale mi pomogła. Zwykle zawieram jedną lub dwie transakcje dziennie. We wpisach szukam wybić lub spadków i potwierdzeń z trendem. Staram się pozostać przy transakcji, dopóki nie wydarzy się jedna z trzech rzeczy: trafienie stop loss (strata transakcji), realizacja zysku (wygrana transakcja) lub wyjście zostanie zasugerowane przez konsolidację lub oznaki odwrócenia. Zazwyczaj nie przesuwam stopów do progu rentowności ani nie wykonuję żadnych innych form stopów kroczących lub ruchomych stopów na pewnych poziomach. Czasami powoduje to, że tracę na transakcji, która była dochodowa, ale daje również handlarzowi przestrzeń do oddychania, pozwalając mu ewentualnie przejść do pełnego zysku, który zwykle jest około 3x stop. W moich testach odkryłem, że ostatecznie jest to bardziej opłacalne, to tylko ja, wielu innych woli przesuwać przystanki, co jest w porządku, jeśli to działa dla ciebie. Wychodzę ręcznie tylko wtedy, gdy transakcja jest opłacalna lub wychodzi na zero (może czasami strata 1 lub 2 pipsów, co uważam za próg rentowności). Ale jeśli normalnie mógłbym wyjść pod pewnymi warunkami, ale transakcja jest ujemna, trzymam się tego, miejmy nadzieję, że kolejna fala przesunie się na moją korzyść przed zamknięciem transakcji. Czasami to działa, czasami nie, ale ogólnie cierpliwość w transakcjach w końcu się opłaci. Pozwalam sobie na pewną dyskrecję w piątki, ponieważ wolę nie wstrzymywać handlu przez weekend, więc dzisiaj zamknąłem wcześniej niż zwykle, w tym przypadku zaoszczędziłem 14 pipsów, ponieważ wyszedłbym z 42, oczywiście, że tak możliwe również, że znowu przesunęłoby się to na moją korzyść i kosztowało mnie trochę pipsów, nigdy nie wiadomo.

Sikki
11-22-2022 06:52, 06:52
Wyjdź @1.02460 56 pipsów netto
OK, to jest pierwsza z nowej serii 20, postaram się śledzić w ten sposób i zobaczyć, gdzie to się skończy. Miło mieć zwycięzcę w pierwszym, ale ważny jest ogólny obraz, będą tracić transakcje i tracić dni, nic wielkiego. Postaram się publikować transakcje, gdy je biorę przez jakiś czas, ale moim priorytetem jest upewnienie się, że transakcje są wprowadzane na moje konta brokerskie, więc moje posty tutaj mogą być czasami trochę spóźnione. Zamknąłem trochę wcześniej niż zwykle, ponieważ był piątek, co dziś wyszło na moją korzyść.

Sikki
11-22-2022 08:14, 08:14
Wyjdź @1.02460 56 pipsów netto

Lauri
11-22-2022 09:36, 09:36
https://www.forex-instant.com/attachments/1529195496.png.......h

Black
11-22-2022 10:58, 10:58
cześć jwpdad, świetny wynik, możesz krótko opisać swój styl handlu, jak wchodzisz i wychodzisz, dziękuję ^^

Sikki
11-22-2022 12:20, 12:20
Kup USDCAD za 1,01898

Sikki
11-22-2022 13:42, 13:42
SL 30 pipsów TP 100 pipsów