PDA

Zobacz pełną wersję : System dziennych punktów obrotu RSI



almeg
01-05-2007 12:21, 12:21
Ten jest zadedykowany Dobbiemu, który powiedział mi, że powinienem zrobić przewodnik opisujący moje metody. Chociaż teoretycznie mógłbym wziąć ten system i zarabiać na nim, wolałbym, aby wszyscy skorzystali. Jeśli tak, zdecyduj się na tę metodę jako własną, niech tak będzie i mam nadzieję, że możesz spać spokojnie w nocy! Chciałbym jednak mieć za to zasługę.

Jako prekursor, co ta metoda MOŻE zrobić dla Ciebie po 6 miesiącach testowania wstecznego:

GBP/USD 1903 PIPS
USD/CHF 1061 PIPS
AUD/JPY 692 PIPS
USD/JPY 891 PIPS
W tej chwili zacząłem testować w tym tygodniu i obecnie osiągnąłem około 700 PIPS w ciągu jednego tygodnia, co jest po prostu szczęśliwym ch. Gdybym miał użyć mojej metody (którą jestem), trzymałbym się par niestabilnych, tj. GBP/USD.


Więc teraz, gdy wiesz, co ten system MOŻE ZROBIĆ, oto JAK to działa:

Najpierw wyjmij swój poręczny, elegancki wykres dzienny (GBPUSD)

Następnie poszukaj punktów obrotu! Wiem, że całkiem proste... Ale niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, jak wyglądają punkty obrotu, więc pozwól, że opiszę ci je:

Cena osiągnie minimum lub maksimum.
Po tym minimum lub maksimum musisz poczekać, aż cena wzrośnie poniżej LOW (dla maksimów) i powyżej HIGH (dla minimów). Zwykle używam spreadu.

Przykład z prawdziwego świata:
GBP/USD
16 listopada 2006 osiąga minimum 1.8831
Tak więc obserwujemy WYSOKIE tego dnia, które akurat wynosi 1,8966
Następnie dodajemy do tego spread, który dla OANDA wynosi zazwyczaj 3.
Nasza magiczna liczba to 1,8969!


Teraz druga część mojego systemu...
RSI

Ustaw RSI(10) na swoim wykresie. Narysowałbym 2 dodatkowe poziome linie trendu na twoim RSI przy 40 i 60.

Teraz istnieje kilka scenariuszy (zasad), które będą niezależne od tego, czy rzeczywiście kupić w naszym przykładzie ze świata rzeczywistego:

UWAGA: Jeśli scenariusz KUPNA nie zostanie osiągnięty w ciągu 3 dni (3 BARS), wówczas nie działamy zgodnie z punktem obrotu. Oznacza to, że między dniem MIN/MAX a dniem dzisiejszym są 3 słupki.


Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest nachylone W GÓRĘ, POWYŻEJ 50, to KUPUJEMY.

Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) rośnie W GÓRĘ,
TYLKO przyszedł z 30, a teraz POWYŻEJ 40, potem KUPUJEMY.

Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) opada W DÓŁ,
POWYŻEJ 50 lat NIC NIE robimy.

W przeciwnym razie, jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest PONIŻEJ 50, NIC NIE ZROBIMY.

Następnie sprzedajemy, gdy pojawi się następny punkt obrotu, NAWET jeśli jest to 2 słupki później. Ponownie oznacza to, że MAKSIMUM musi się rozwinąć, a następny słupek nie może go przekroczyć, a także zejść poniżej NISKIEGO MAKSYMALNEGO.

UWAGA: Jeśli nowe maksimum rozwinie się przed pojawieniem się punktu obrotu, kontynuujemy jazdę!

RÓWNIEŻ ustawiamy stop loss na minimum, które kupiliśmy w pobliżu lub 100 PIPS, w zależności od tego, co jest mniejsze.

Teraz zakładam, że wszyscy jesteśmy inteligentni i bylibyśmy w stanie odwrócić wszystko dla pozycji sprzedaży, ale jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać. Jedyną ważną rzeczą jest użycie wartości 40 zamiast 60 i 30 zamiast 70 dla scenariuszy RSI (10).

Jak mówią tutaj w Teksasie, nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie.

Powodzenia wszystkim
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196350.png



http://home.comcast.net/~guy876921/Picture_2.png


W porządku, nie miałem oprogramowania do edycji zdjęć, więc użyłem tylko krótkich linii... Powinieneś jednak zrozumieć...

Zasadniczo czerwone linie to min/max, a żółte linie to magiczne liczby.

Teraz, gdy trafią magiczne liczby, wtedy sprawdzam RSI (fioletowe linie)

Jak widać RSI nie jest całkiem poniżej 60 w pierwszej transakcji POCHODZĄC OD 70 (patrz powyższy scenariusz), więc czekam, aż się potwierdzi, a następnie sprzedam na zielonej linii...

Następnie kupuję pod następnym magicznym numerem, aby pozbyć się tej transakcji...

Po przekreśleniu nowej magicznej liczby ponownie sprawdzam RSI (fioletowa linia) i nie jest całkiem powyżej 50, więc czekam, aż będzie, a następnie kupuję przy zielonej linii i sprzedaję przy następnej magicznej liczbie...

Proces się powtarza, ale nie zawsze kupujesz i sprzedajesz... musisz zobaczyć, jaki jest scenariusz.

http://home.comcast.net/~guy876921/Picture_2.png


W porządku, nie miałem oprogramowania do edycji zdjęć, więc użyłem tylko krótkich linii... Powinieneś jednak zrozumieć...

Zasadniczo czerwone linie to min/max, a żółte linie to magiczne liczby.

Teraz, gdy trafią magiczne liczby, wtedy sprawdzam RSI (fioletowe linie)

Jak widać RSI nie jest całkiem poniżej 60 w pierwszej transakcji POCHODZĄC OD 70 (patrz powyższy scenariusz), więc czekam, aż się potwierdzi, a następnie sprzedam na zielonej linii...

Następnie kupuję pod następnym magicznym numerem, aby pozbyć się tej transakcji...

Po przekreśleniu nowej magicznej liczby ponownie sprawdzam RSI (fioletowa linia) i nie jest całkiem powyżej 50, więc czekam, aż będzie, a następnie kupuję przy zielonej linii i sprzedaję przy następnej magicznej liczbie...

Proces się powtarza, ale nie zawsze kupujesz i sprzedajesz... musisz zobaczyć, jaki jest scenariusz.

oxudxttt
10-30-2022 08:41, 08:41
Fajnie, czy mógłbyś dodać kilka przykładów dla wyjaśnienia, z wykresami proszę. Ather1

almeg
10-30-2022 10:03, 10:03
Cześć Kharvell, Do jakiej ceny stosuje się RSI? Zamknij, Otwórz, Wysoka, Niska, Mediana itd. Dziękujemy za udostępnienie nam swojej metody.
Uważam, że OANDA używa Close.

Chug37
10-30-2022 11:25, 11:25
Cześć Kharvell, Do jakiej ceny stosuje się RSI? Zamknij, Otwórz, Wysoka, Niska, Mediana itd. Dziękujemy za udostępnienie nam swojej metody.

almeg
10-30-2022 12:48, 12:48
Cóż, jestem stąd. Do zobaczenia później. Wielki Tydzień również ponad 300 pipsów.
Niezła robota z dobbie 300 PIPS! Będziesz musiał mi pomóc w mojej krótkoterminowej grze, bo szczerze mówiąc, jestem do niczego

almeg
10-30-2022 14:10, 14:10
Przepraszam, nie rozumiem... słaba znajomość języka (to wstyd)... Masz na myśli handel dziennikiem? Wybacz mi tę niedogodność... P.S. mogło być głupie pytanie nr 2 .. Obiecuję zatrzymać się tutaj
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngOch, to całkowicie zrozumiałe! Tak, zamierzam handlować tylko Daily

Oxraysa
10-30-2022 15:32, 15:32
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngJak wspomniałem w moim poście, wyciągnij ten poręczny, elegancki wykres dzienny... Piękno tego systemu polega na tym, jak naprawdę jest mało wymagający w utrzymaniu...
Przepraszam, nie rozumiem... słaba znajomość języka (to wstyd)... Masz na myśli handel dziennikiem? Wybacz mi tę niedogodność... P.S. mogło być głupie pytanie nr 2 .. Obiecuję zatrzymać się tutaj
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.png

SegroGarka
10-30-2022 16:54, 16:54
Cóż, jestem stąd. Do zobaczenia później. Wielki Tydzień również ponad 300 pipsów.

almeg
10-30-2022 18:17, 18:17
zacznijmy od głupich pytań, dobrze?
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngW jakim czasie wykonać tę egię? Godzina? Dzięki.... Czarne złoto, teksańska herbata - właśnie nauczyłem się tego z Michaelem More....

https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngJak wspomniałem w moim poście, wyciągnij ten poręczny, elegancki wykres dzienny... Piękno tego systemu polega na tym, jak naprawdę jest mało wymagający w utrzymaniu...

Oxraysa
10-30-2022 19:39, 19:39
zacznijmy od głupich pytań, dobrze?
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngW jakim czasie wykonać tę egię? Godzina? Dzięki.... Czarne złoto, teksańska herbata - właśnie nauczyłem się tego z Michaelem More....

churroluas7433
10-30-2022 21:01, 21:01
kharvell, Dzięki za umieszczenie tego tutaj dla nas wszystkich. Na pewno się tym zajmę. Miłego weekendu.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.png

SegroGarka
10-30-2022 22:23, 22:23
Dzięki harvellowi za poświęcenie czasu na opublikowanie tego. Przeczytam to w weekend i dam ci trochę informacji i jestem pewien, że dostaniesz również inne informacje od innych członków. Jeszcze raz dzięki
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.png

Ten jest zadedykowany Dobbiemu, który powiedział mi, że powinienem zrobić przewodnik opisujący moje metody. Chociaż teoretycznie mógłbym wziąć ten system i zarabiać na nim, wolałbym, aby wszyscy skorzystali. Jeśli tak, zdecyduj się na tę metodę jako własną, niech tak będzie i mam nadzieję, że możesz spać spokojnie w nocy! Chciałbym jednak mieć za to zasługę. Jako prekursor, co ta metoda MOŻE zrobić dla Ciebie po 6 miesiącach testowania historycznego: GBP/USD 1903 PIPS USD/CHF 1061 PIPS AUD/JPY 692 PIPS USD/JPY 891 PIPS Jak na razie rozpocząłem w tym tygodniu dalsze testy i obecnie osiągnąłem około 700 PIPS w ciągu jednego tygodnia, co wprawdzie było tylko szczęśliwym ch. Gdybym miał użyć mojej metody (którą jestem), trzymałbym się par niestabilnych, tj. GBP/USD. Więc teraz, gdy wiesz, co ten system MOŻE ZROBIĆ, oto JAK to działa: Najpierw weź swój poręczny, elegancki wykres dzienny (GBP/USD) Następnie poszukaj punktów obrotu! Wiem, że to całkiem proste... Ale niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, jak wyglądają punkty obrotu, więc pozwól, że opiszę ci je: cena osiągnie minimum lub maksimum. Po tym minimum lub maksimum musisz poczekać, aż cena wzrośnie poniżej LOW (dla maksimów) i powyżej HIGH (dla minimów). Zwykle używam spreadu. Przykład ze świata rzeczywistego: GBP/USD 16 listopada 2006 osiąga minimum 1,8831 Tak więc obserwujemy WYSOKIE tego dnia, które akurat wynosi 1,8966 Następnie dodajemy do tego spread, który dla OANDA jest zazwyczaj 3. Nasza magiczna liczba to 1,8969! Teraz druga część mojego systemu... RSI Ustaw RSI(10) na swoim wykresie. Narysowałbym 2 dodatkowe poziome linie trendu na twoim RSI przy 40 i 60. Teraz jest kilka scenariuszy (zasad), które będą niezależne od tego, czy rzeczywiście kupić w naszym przykładzie ze świata rzeczywistego: UWAGA: Jeśli scenariusz KUPNA nie zostanie osiągnięty w ciągu 3 dni(3 BARS), wtedy nie działamy na punkt obrotu. Oznacza to, że między dniem MIN/MAX a dniem dzisiejszym są 3 słupki. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest nachylone W GÓRĘ, POWYŻEJ 50, to KUPUJEMY. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest nachylone W GÓRĘ, TYLKO przyszedł z 80, a teraz POWYŻEJ 40, to KUPUJEMY. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) spada W DÓŁ, ​​POWYŻEJ 50, NIC nie robimy. W przeciwnym razie, jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest PONIŻEJ 50, NIC NIE ZROBIMY. Następnie sprzedajemy, gdy pojawi się następny punkt obrotu, NAWET jeśli jest to 2 słupki później. Ponownie oznacza to, że MAKSIMUM musi się rozwinąć, a następny słupek nie może go przekroczyć, a także zejść poniżej NISKIEGO MAKSYMALNEGO. UWAGA: Jeśli nowe maksimum rozwinie się przed pojawieniem się punktu obrotu, kontynuujemy jazdę! Teraz zakładam, że wszyscy jesteśmy inteligentni i bylibyśmy w stanie odwrócić wszystko dla pozycji sprzedaży, ale jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać. Jedyną ważną rzeczą jest użycie wartości 40 zamiast 60 dla scenariusza RSI (10). Jak mówią tutaj w Teksasie, nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie. Och i przepraszam, że nie ma zdjęć, nie mogę tego rozgryźć na moim Macu, więc proszę o wybaczenie
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngPowodzenia wszystkim
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.png
Ten jest zadedykowany Dobbiemu, który powiedział mi, że powinienem zrobić przewodnik opisujący moje metody. Chociaż teoretycznie mógłbym wziąć ten system i zarabiać na nim, wolałbym, aby wszyscy skorzystali. Jeśli tak, zdecyduj się na tę metodę jako własną, niech tak będzie i mam nadzieję, że możesz spać spokojnie w nocy! Chciałbym jednak mieć za to zasługę. Jako prekursor, co ta metoda MOŻE zrobić dla Ciebie po 6 miesiącach testowania historycznego: GBP/USD 1903 PIPS USD/CHF 1061 PIPS AUD/JPY 692 PIPS USD/JPY 891 PIPS Jak na razie rozpocząłem w tym tygodniu dalsze testy i obecnie osiągnąłem około 700 PIPS w ciągu jednego tygodnia, co wprawdzie było tylko szczęśliwym ch. Gdybym miał użyć mojej metody (którą jestem), trzymałbym się par niestabilnych, tj. GBP/USD. Więc teraz, gdy wiesz, co ten system MOŻE ZROBIĆ, oto JAK to działa: Najpierw weź swój poręczny, elegancki wykres dzienny (GBP/USD) Następnie poszukaj punktów obrotu! Wiem, że to całkiem proste... Ale niektórzy z nas mogą nie wiedzieć, jak wyglądają punkty obrotu, więc pozwól, że opiszę ci je: cena osiągnie minimum lub maksimum. Po tym minimum lub maksimum musisz poczekać, aż cena wzrośnie poniżej LOW (dla maksimów) i powyżej HIGH (dla minimów). Zwykle używam spreadu. Przykład ze świata rzeczywistego: GBP/USD 16 listopada 2006 osiąga minimum 1,8831 Tak więc obserwujemy WYSOKIE tego dnia, które akurat wynosi 1,8966 Następnie dodajemy do tego spread, który dla OANDA jest zazwyczaj 3. Nasza magiczna liczba to 1,8969! Teraz druga część mojego systemu... RSI Ustaw RSI(10) na swoim wykresie. Narysowałbym 2 dodatkowe poziome linie trendu na twoim RSI przy 40 i 60. Teraz jest kilka scenariuszy (zasad), które będą niezależne od tego, czy rzeczywiście kupić w naszym przykładzie ze świata rzeczywistego: UWAGA: Jeśli scenariusz KUPNA nie zostanie osiągnięty w ciągu 3 dni(3 BARS), wtedy nie działamy na punkt obrotu. Oznacza to, że między dniem MIN/MAX a dniem dzisiejszym są 3 słupki. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest nachylone W GÓRĘ, POWYŻEJ 50, to KUPUJEMY. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest nachylone W GÓRĘ, TYLKO przyszedł z 80, a teraz POWYŻEJ 40, to KUPUJEMY. Jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) spada W DÓŁ, ​​POWYŻEJ 50, NIC nie robimy. W przeciwnym razie, jeśli nasza magiczna liczba 1,8969 zostanie osiągnięta, a RSI(10) jest PONIŻEJ 50, NIC NIE ZROBIMY. Następnie sprzedajemy, gdy pojawi się następny punkt obrotu, NAWET jeśli jest to 2 słupki później. Ponownie oznacza to, że MAKSIMUM musi się rozwinąć, a następny słupek nie może go przekroczyć, a także zejść poniżej NISKIEGO MAKSYMALNEGO. UWAGA: Jeśli nowe maksimum rozwinie się przed pojawieniem się punktu obrotu, kontynuujemy jazdę! Teraz zakładam, że wszyscy jesteśmy inteligentni i bylibyśmy w stanie odwrócić wszystko dla pozycji sprzedaży, ale jeśli masz jakieś pytania, możesz je zadać. Jedyną ważną rzeczą jest użycie wartości 40 zamiast 60 dla scenariusza RSI (10). Jak mówią tutaj w Teksasie, nie ma czegoś takiego jak głupie pytanie. Och i przepraszam, że nie ma zdjęć, nie mogę tego rozgryźć na moim Macu, więc proszę o wybaczenie
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.pngPowodzenia wszystkim
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196351.png

almeg
10-30-2022 23:46, 23:46
Fajnie, czy mógłbyś dodać kilka przykładów dla wyjaśnienia, z wykresami proszę. Ather1
Pracuję nad wykresami dla was.. Mam Maca bez farby, więc widzę, co mogę zrobić