PDA

Zobacz pełną wersję : Sztuka handlowania MA



dokoxke
06-02-2008 18:29, 18:29
2 Załącznik(i) Zawsze kochałem MA ze względu na ich prostotę. Zacząłem ich używać, gdy po raz pierwszy zacząłem handlować z dużym sukcesem, ale z czasem przeszedłem na inne podejścia, ponieważ miałem trudności z odfiltrowaniem złych krzyży - to byłyby te krzyże, w których zarobisz tylko kilka pipsów lub stracisz kilka. Jeśli ludzie chcą podejścia, które jest łatwe w użyciu i nie ma dużo dymu i luster tutaj, to jest, jeśli ci się nie podoba, nie handluj, jeśli masz szydercze komentarze, nie chcę ich słyszeć, jeśli chcesz wnieść swój wkład, zrób to. Spodziewałbym się również, że wszyscy będą szanować siebie nawzajem przynajmniej w tym wątku.

Celem tego wątku jest nauczenie dość prostej metody handlu MA. Ustawienia są dość proste, używam 5 i 13 EMA oraz wskaźnika COG. Używam wskaźnika COG indior, aby odfiltrować złe krzyże EMA.

Jestem przede wszystkim technicznym traderem intraday i handluję wykresami godzinowymi, ale jeśli transakcja wygląda obiecująco, mogę spędzić kilka dni. Aktywnie handluję 9 parami, więc zawsze są co najmniej 3-4 dobre setupy dziennie, które mogą skutkować kilkoma setkami pipsów każdego dnia. Nie handluję wokół głównych wydarzeń informacyjnych i zwykle zwracam uwagę na moje transakcje. Zazwyczaj nie ustawiam stop lossa, chyba że zamierzam wyjechać na jakiś czas, jeśli to zrobię, ustawiam je tylko na 20-50 pipsów w zależności od pary, którą handluję, gbp/jpy wynosi 50, a pozostałe 20. Chce słyszeć wszystkie bzdury o ustawianiu stopów itp. itd. Myślę, że stopery to dobra rzecz, ale jeśli dobrze wybierasz swoje pozycje i poświęcasz trochę uwagi swoim transakcjom, zaoszczędzisz sobie dużo pieniędzy. To podejście działa w dowolnym przedziale czasowym od 5 minut do dnia. Aby odpowiedzieć na nieuniknione pytanie, dlaczego nie handluję codziennie lub co tydzień, wykresy godzinowe najlepiej pasują do mojej osobowości, musisz pamiętać, że moim zdaniem trading dotyczy bardziej osoby niż systemu.

Mój system zarządzania pieniędzmi jest następujący: handluję tylko tym, co jestem gotów stracić, celowo utrzymuję niski stan konta, aby nie kusiło mnie robić głupie rzeczy i dobrze się z tym bawić. Trading jest czymś, co naprawdę lubię, dla tych z was, którzy są w tym, aby szybko zarobić, żaden system wam nie pomoże, musicie traktować to jak biznes i pomaga, jeśli kochacie to, co robicie. Jeśli stracę kilkaset dolców na wielkiej transakcji, tracisz kilka i dużo wygrywasz.

Ustawienia są następujące:

Kup:
Bar zamyka się poniżej dolnej zielonej linii na COG, po czym następuje przecięcie 5/13 EMA. Możesz zamknąć transakcję na następnym krzyżu EMA lub użyć po prostu poczekaj, aż cena przesunie się na przeciwną stronę wskaźnika COG

Sprzedać:
Słupek zamyka się Powyżej górnej zielonej linii na COG, po czym następuje przecięcie 5/13 EMA. Możesz zamknąć transakcję na następnym skrzyżowaniu EMA lub użyć po prostu poczekać, aż cena przesunie się na przeciwną stronę wskaźnika COG.

Dołączyłem transakcję gbpjpy, w której aktualnie jestem, a także indior COG.

https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/211-simple-ea-hopefuly.html

https://www.forex-instant.com/attachments/1529196886320248179.ex4

Eduardod
09-26-2022 07:07, 07:07
Cześć Endroute, dziękuję za opublikowanie swojego systemu. Jakimi parami handlujesz (oprócz GBP/JPY) w ustawieniach COG, które zamieściłeś? Dziękuję.

ilka33
09-26-2022 08:29, 08:29
Musisz dodać własne EMA.
Rozumiem to oczywiście) Ale na twoim zdjęciu widzę COG wygląda jak BB. W COG, który publikujesz, mogę ustawić parametr bars_back param, który rysuje tylko taką liczbę słupków, z bardzo różnymi wynikami. proszę sprawdzić plik

dokoxke
09-26-2022 09:51, 09:51
Dziękujemy za udostępnienie nam swojego systemu. Jestem skalperem i zamierzam używać tego z moim systemem.
Od czasu do czasu będę wymieniać to podejście na wykresach 5-minutowych, jeśli nic nie wygląda obiecująco na dłuższych tfs. Korzystanie z zielonej linii nie daje tak dobrych wyników na krótszych tfs, ale jeśli zaczniesz szukać krzyżówek MA, gdy cena spadnie poniżej pomarańczowej linii lub przetnie powyżej górnej pomarańczowej linii, odniesiesz spory sukces. NIE handluj po prostu COG, podczas gdy przez większość czasu odniesiesz sukces, możesz zostać wkręcony z powodu wybicia, więc UŻYWAJ krzyżyków EMA, aby potwierdzić.

dokoxke
09-26-2022 11:13, 11:13
Jakich ustawień używasz do COG? Mam te ustawienia. SZTABKI TYŁ - 125 M - 2 I - 0 KSTD - 2.0 SNAME - 1102
SZTABKI TYŁ - 240 M - 4 I - 0 KSTD - 1.0 SNAME - 500

dokoxke
09-26-2022 12:36, 12:36
Indy, który zamieściłeś, nie wygląda jak indy na twoim zdjęciu.
Musisz dodać własne EMA.

ilka33
09-26-2022 13:58, 13:58
Indy, który zamieściłeś, nie wygląda jak indy na twoim zdjęciu.

evazzwzmedisa
09-26-2022 15:20, 15:20
Czy zajęło ci to dużo czasu 22-go?

Ilaydomper
09-26-2022 16:42, 16:42
Dziękujemy za udostępnienie nam swojego systemu. Jestem skalperem i zamierzam używać tego z moim systemem.

oxraysgeleg44
09-26-2022 18:05, 18:05
Jakich ustawień używasz do COG? Mam te ustawienia. Mam to wnętrze gdzie indziej. Czy ktoś może też dokładnie wyjaśnić, co robi ten człowiek. potrzebuję wyjaśnienia, tks. Mike BARS BACK – 125 M – 2 I – 0 KSTD – 2.0 SNAME – 1102

Luaricolag
09-26-2022 19:27, 19:27
Bardzo proste i ciekawe. Dzięki za udostępnienie....
https://www.forex-instant.com/attachments/1529196881.png

okareig
09-26-2022 20:49, 20:49
dzięki za udostępnienie metody handlu. Na razie handluję na wykresach dziennych i zobaczę, jak to się rozegra. Widziałem COG, ale nigdy go nie używałem. Szczęśliwego pippingu dla wszystkich! dzięki jeszcze raz dave

dokoxke
09-26-2022 22:12, 22:12
Powinienem był opublikować ustawienia COG, których używam: słupki wstecz = 240 m=4 i=0 ktsd=1 sname=500

Rozumiem to oczywiście) Ale na twoim zdjęciu widzę COG wygląda jak BB. W COG, który publikujesz, mogę ustawić parametr bars_back param, który rysuje tylko taką liczbę słupków, z bardzo różnymi wynikami. proszę sprawdzić plik

Rozumiem to oczywiście) Ale na twoim zdjęciu widzę COG wygląda jak BB. W COG, który publikujesz, mogę ustawić parametr bars_back param, który rysuje tylko taką liczbę słupków, z bardzo różnymi wynikami. proszę sprawdzić plik