PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja w kodzie



carokte999
09-03-2016 21:03, 21:03
Cześć,

Zastanawiałem się, czy istnieje sposób na uruchomienie optymalizacji, taki jak za pomocą testera egy, ale zamiast tego w samym kodzie w celu zwiększenia szybkości. Może scenariusz?

Nie tworzenie szybszego kodu, ale konkretnie przeprowadzanie optymalizacji w celu uzyskania najbardziej opłacalnych wyników dla EA w kodzie.

Jeśli chcesz zoptymalizować coś, co wymaga miliardów przebiegów, czy istnieje szybszy sposób na uzyskanie najlepszych wyników z samego kodu, niż korzystanie z testera egy?

Wiem, że MT5 może używać wielu rdzeni i generować szybsze wyniki niż jednowątkowy tester egy MT4, ale jeśli używasz metody bruteforce, optymalizacja czegoś, co wymaga miliardów przebiegów, zajęłoby jeszcze lata – nawet z czterordzeniowym rdzeniem. A MT5 automatycznie przełącza się na algorytm genetyczny, gdy miniesz chęć zoptymalizowania czegoś, co wymaga więcej niż 100 000 000 przejść. Więc nie ma brutalnej siły.

Ktoś jakiś czas temu powiedział mi, że optymalizację można przeprowadzić w kodzie i jest ona znacznie szybsza.

Jakieś pomysły?

Dziękuję,

Xelipe
09-02-2022 04:27, 04:27
Cześć David, myślę, że pytanie może wymagać przeformułowania. Czytam twoje pytanie jako (i przeformułuję je, aby zwiększyć zakres poza tylko MT4/5):

Czy mogę zoptymalizować dane wejściowe do algorytmu handlowego w czasie rzeczywistym? na podstawie aktualnych warunków rynkowych?
Krótka odpowiedź brzmi tak – niezależnie od używanej platformy. Zależy to od projektu i implementacji algorytmu (lub EA, aby użyć żargonu Metatradera). Może nie jest to małe zadanie z perspektywy programowania lub projektowania algorytmicznego, ale koncepcyjnie nie ma w tym nic więcej. Wymagana ilość procesora zależy od tego, czym jest algorytm oraz jak obsługuje i przetwarza dane wejściowe (np. modele lub przebiegi wewnętrzne itp.) w celu wytworzenia sygnałów. Musisz także napisać własny optymalizator. Czy mam rację mówiąc, że szukasz adaptacyjnego egy? .

guperlariga44
09-02-2022 05:50, 05:50
Chciałbym poprawić szybkość twojego kodu i spróbować go uniknąć. W każdym razie, jak dobry może być egy, jeśli musisz go zoptymalizować i uruchomić 100 000 000 razy, aby znaleźć coś, co pasuje? Nawet zgodny algorytm uczenia maszynowego może zająć tylko jedną noc, aby obsłużyć dzień handlu. w każdym razie, jeśli potrzebujesz mocy, możesz użyć Matlaba:
http://uk.mathworks.com/products/parallel-computing/parallel-computing-on-the-cloud/?requestedDomain=www.mathworks.comMyślę nawet, że możesz użyć dodatkowych agentów z MT5
http://www.metatrader5.com/en/terminal/help/mql5cloudNigdy nie musiałem ich używać, kiedy kodowałem na Mt5