PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawy



Gastii9814
11-01-2019 19:02, 19:02
Swoją podróż i doświadczenia handlowe opowiem na kilku punktach, które mogą zaoszczędzić czas i pieniądze.

Znalazłem się w sytuacji, w której musiałem znaleźć nową karierę, którą mógłbym robić z domu, która mogłaby zarobić dużo pieniędzy. Natknąłem się na forex i postanowiłem to kontynuować. Zaczęłam 3 lata temu i poświęciłam cały swój wolny czas na naukę, dzięki nauce odnalazłam swój własny styl.
Kilka wskazówek, które moim zdaniem pozwolą zaoszczędzić czas debiutantowi.

ŁATWO TRWAĆ CZAS HANDEL WYKORZYSTAJ SWÓJ CZAS MĄDRZE
Czy kupiłbyś instrument muzyczny po raz pierwszy i spodziewałbyś się, że będziesz w stanie grać na nim tak, jak 5% najlepszych muzyków na świecie, a może po 6 miesiącach? nie, może za jakieś dziesięć lat, jeśli mądrze spędzisz czas. Zapomnij na razie o handlu i przestudiuj, czy jesteś prawie oddany, możesz wybrać podstawy za mniej więcej rok i być gotowym do handlu na rachunku rzeczywistym.


Zapomnij o wzbogacaniu się rynek będzie miał twoją koszulę rynek to bestia, która żywi się naiwnymi handlowcami, jesteś przynętą! jeśli jesteś dobry w swojej pracy, pieniądze pójdą.
Nie ma świętego Graala, czyli systemu, który cały czas wygrywa

Twoje potrzeby pacjenci dyscyplinują zdrowy rozsądek i dobre Zarządzanie pieniędzmi Twoja potrzeba ich opanowania

zacznijmy od zarządzania ryzykiem i ciągnienia. Powiedzmy, że masz system, w którym ponad 100 transakcji wygrywa 60% czasu ze stosunkiem ryzyka do zysku wynoszącym 1 do 1. Przykład 100 pips stop i 100 pips take profit lub skrócone RR 1 do 1 pomyśl o najgorszym scenariuszu, jak może wyglądać zły bieg, odwróćmy to, masz 60 przegranych i nie przeocz tego, będziesz miał złe przebiegi i mogą się one zebrać, możesz uzyskać 13 przegranych i tylko 3 wygrane w złym tygodniu ze stałym procentem ryzyko, które możesz pokonać osobiście. Myślę, że 1% ryzyka na transakcję to dużo, a może nawet zbyt dużo, gdy konto rośnie. chodzi o to, że Twoje konto będzie bezpieczne. teraz spójrzmy na plusy, w których średni współczynnik wygranych 60% przy 1 do 1 RR daje ci 10% na 100 transakcji i robi to bezpiecznie.
Handel nie powinien wychodzić z mózgu inwestora musi być w stanie handlować bez emocji, z odpowiednim ryzykiem spać dobrze, wiedząc, że twoje konta są bezpieczne

Pacjenci płaci czekają, aż rynek przyjdzie do ciebie, jeśli zobaczę ustawienie, pierwszą rzeczą, którą zrobię, to zobaczę, gdzie powinien być mój przystanek i zobaczę, czy mogę uzyskać minimum 1 do 1 RR z szansą na możliwe 1 do 3 rr lub więcej w niektórych przypadkach, jeśli przystanki są zbyt duże, zapomnij o tym, będzie lepsza okazja, jeśli poczekasz.
Lepiej jest wyjść, życząc ci gdzie w handlu, niż w handlu, życząc ci, gdzie z niego nie ma.

Nauka zacznij od podstaw, takich jak średnie kroczące i fraktale formacje świecowe Fibonacci obejrzyj na nich kilka klipów z YouTube

nie dam Ci systemu, który byłby bezcelowy, musisz znaleźć to, co działa dla Ciebie... jednak pomogę Ci zbudować własny system

Zapraszam do zadawania pytań lub ogłaszania swojego systemu, aby uzyskać pomoc, jeśli mogę pomóc. POWODZENIA

carlttrivagxdwz
06-08-2022 18:33, 18:33
{quote} tak, podstawowa obsługa kanałów i linii trendu dodaje wartość, taką jak masz na wykresie. Czy potrzebujesz pomocy, jak to narysować w przyszłości i jak wejść?
Dla tej transakcji obserwuję również okrągłą liczbę i reakcję ceny na tym poziomie. Nie chcę bardziej szczegółowo omawiać tego, jak handluję, nie ma żadnej przewagi dla nowego tradera w budowaniu własnego spojrzenia na rynek. To jest na pierwszym miejscu, zanim dowiesz się, jak inny handel. Upewnij się, że poruszy Cię to od wielu lat marnowania. Tylko to, co widzisz, będziesz handlować w przyszłości.

Gastii9814
06-08-2022 19:56, 19:56
1 załącznik(i)

{cytat} Instrumentem jest najpierw sam wykres. {image} Jeśli robisz notatki i przyglądasz się uważnie, po pewnym czasie dostaniesz wskazówkę, czego chcesz szukać. Używanie fibs lub MAs naprawdę nie jest podstawowe. Marnowanie czasu to ignorowanie tego punktu. Edycja: Tylko jedna rzecz, którą widzę na tym wykresie, inne mogą zobaczyć inne konfiguracje, zależą od tego, co zbudował dla własnych konfiguracji. {obraz}
to byłaby kolejna konfiguracja po twoim
https://www.forex-instant.com/attachments/15941861731159375780.jpg

Gastii9814
06-08-2022 21:18, 21:18
{cytat} Instrumentem jest najpierw sam wykres. {image} Jeśli robisz notatki i przyglądasz się uważnie, po pewnym czasie dostaniesz wskazówkę, czego chcesz szukać. Używanie fibs lub MAs naprawdę nie jest podstawowe. Marnowanie czasu to ignorowanie tego punktu. Edycja: Tylko jedna rzecz, którą widzę na tym wykresie, inne mogą zobaczyć inne konfiguracje, zależą od tego, co zbudował dla własnych konfiguracji. {obraz}
tak, podstawowa obsługa kanałów i linii trendu dodaje wartości, tak jak na wykresie. Czy potrzebujesz pomocy, jak to narysować w przyszłości i jak wejść?

Gastii9814
06-08-2022 22:40, 22:40
{cytat} Instrumentem jest najpierw sam wykres. {image} Jeśli robisz notatki i przyglądasz się uważnie, po pewnym czasie dostaniesz wskazówkę, czego chcesz szukać. Używanie fibs lub MAs naprawdę nie jest podstawowe. Marnowanie czasu to ignorowanie tego punktu.
Poproś nowicjusza, aby po prostu spojrzał na ekran, a powie ci, że wygląda to jak kilka wierszy, które potrzebują podstaw, aby to zrozumieć Omówiłem największą zasadę, która niszczy ogromny procent nowych kont za pomocą zarządzania ryzykiem

carlttrivagxdwz
06-09-2022 00:02, 00:02
2 Załącznik(i)

{quote} czy przeczytałeś tę część mojego posta? ŁATWE TRACIĆ CZAS HANDEL MĄDRZE WYKORZYSTAJ SWÓJ CZAS Czy kupiłbyś instrument muzyczny po raz pierwszy i spodziewałbyś się, że będziesz w stanie grać na nim tak, jak 5% najlepszych muzyków na świecie, a może po 6 miesiącach? nie, może za jakieś dziesięć lat, jeśli mądrze spędzisz czas. Zapomnij na razie o handlu i przestudiuj, czy jesteś prawie oddany, możesz wybrać podstawy za mniej więcej rok i być gotowym do handlu na rachunku rzeczywistym.
Instrumentem jest najpierw sam wykres.
https://www.forex-instant.com/attachments/15941861681401525088.jpgJeśli robisz notatki i przyglądasz się uważnie, po pewnym czasie dostaniesz wskazówkę, czego chcesz szukać. Używanie fibs lub MAs naprawdę nie jest podstawowe. Marnowanie czasu to ignorowanie tego punktu. Edycja: Tylko jedna rzecz, którą widzę na tym wykresie, inne mogą zobaczyć inne konfiguracje, zależą od tego, co zbudował dla własnych konfiguracji.
https://www.forex-instant.com/attachments/15941861701663042862.jpg

Gastii9814
06-09-2022 01:25, 01:25
{cytat} Doradzasz nowemu traderowi stałe zasady, nie mówiąc o nim, obserwuj wykres taki, jaki jest. Weź papier i ołówek i zanotuj, co przychodzi ci na myśl, nie mając czegoś w tle. Chodzi mi o to, że mówisz o prawdziwych podstawach, czy nie? To, co radzisz, to kilka kroków później po tym, jak nowy trader ma czas ekranowy. Ale przejście do handlu przy użyciu narzędzi, które wymieniłeś, nie jest dobre.
przeczytałeś tę część mojego posta? ŁATWE TRACIĆ CZAS HANDEL MĄDRZE WYKORZYSTAJ SWÓJ CZAS Czy kupiłbyś instrument muzyczny po raz pierwszy i spodziewałbyś się, że będziesz w stanie grać na nim tak, jak 5% najlepszych muzyków na świecie, a może po 6 miesiącach? nie, może za jakieś dziesięć lat, jeśli mądrze spędzisz czas. Zapomnij na razie o handlu i przestudiuj, czy jesteś prawie oddany, możesz wybrać podstawy za mniej więcej rok i być gotowym do handlu na rachunku rzeczywistym.

carlttrivagxdwz
06-09-2022 02:47, 02:47
{cytat} Czego nowy trader nauczy się patrząc na wykresy, jeśli nie wie, co to wszystko oznacza? Nowy trader, który zna wzorce świecowe i fiby z fraktalami, będzie miał podstawowe narzędzia do odczytywania wykresu, zacznijmy od fib, wskażą retramendy i rozszerzenia swingów, a następnie doda fraktale dla wsparcia i oporu, a następnie zastosuje formacje świecowe do wprowadzania kierunku i celów
Doradzasz nowemu traderowi stałe zasady, nie mówiąc o nim, obserwuj wykres taki, jaki jest. Weź papier i ołówek i zanotuj, co przychodzi ci na myśl, nie mając czegoś w tle. Chodzi mi o to, że mówisz o prawdziwych podstawach, czy nie? To, co radzisz, to kilka kroków później po tym, jak nowy trader ma czas ekranowy. Ale przejście do handlu przy użyciu narzędzi, które wymieniłeś, nie jest dobre.

Gastii9814
06-09-2022 04:09, 04:09
{cytat} Nie radziłbym nowemu traderowi używania wskaźników, ZANIM przez dłuższy czas będzie oglądał nagi wykres. Korzystanie z takich narzędzi jest rzeczą do rozważenia na późniejszym etapie, z dużą ilością czasu ekranowego. Ale jeśli ktoś jest nowy, zainstalował platformę handlową i skacze zbyt szybko w rogu wskaźnika, nowy trader będzie bardziej blokował, gdy wejdzie w handel.
Czego nowy trader nauczy się patrząc na wykresy, jeśli nie wie, co to wszystko oznacza? Nowy trader, który zna wzorce świecowe i fiby z fraktalami, będzie miał podstawowe narzędzia do odczytywania wykresu, zacznijmy od fib, wskażą retramendy i rozszerzenia swingów, a następnie doda fraktale dla wsparcia i oporu, a następnie zastosuje formacje świecowe do wprowadzania kierunku i celów

carlttrivagxdwz
06-09-2022 05:31, 05:31
{cytat} Czy mógłbyś być bardziej szczegółowy?
Nie radziłbym nowemu traderowi używania wskaźników, ZANIM przez dłuższy czas będzie oglądał nagi wykres. Korzystanie z takich narzędzi jest rzeczą do rozważenia na późniejszym etapie, z dużą ilością czasu ekranowego. Ale jeśli ktoś jest nowy, zainstalował platformę handlową i skacze zbyt szybko w rogu wskaźnika, nowy trader będzie bardziej blokował, gdy wejdzie w handel. Jeśli będę miał drugą szansę, aby zacząć od nowa, zignoruję moją listę wskaźników i przez długi czas będę obserwował mój nagi wykres. Wziąłem papier i ołówek i zanotowałem, co widzę, co mogę znaleźć na wykresie, rynek robi się w kółko. Nauczyłem się na własnej skórze i nikt mi tego nie powiedział.

carlttrivagxdwz
06-09-2022 06:54, 06:54
... Rozpocznij naukę od podstaw, takich jak średnie kroczące i fraktale formacje świecowe Fibonacci obejrzyj na nich kilka klipów z YouTube.
To nie jest dobra rada i właśnie tutaj zacznie się wiele problemów. Przepraszam, że nie mogę odejść bez odbioru tego punktu.

Gastii9814
06-09-2022 08:16, 08:16
{cytat} To nie jest dobra rada i właśnie tutaj zacznie się wiele problemów. Przepraszam, że nie mogę odejść bez odbioru tego punktu.
Możesz być bardziej dokładny

Gastii9814
06-09-2022 09:38, 09:38
1 Załącznik(i) Wykres dzienny GBP CAD Patrząc na GBP CAD Fala jest przełamaniem Fala B prawdopodobnie krzywizna będzie skierowana na falę C Spodziewam się płaskiego płytkiego rozszerzenia swingu C lub głębszego Nie wiem, który to będzie dla odrzucenia pinu wejściowego fib i możliwej fali B przy oporze linii trendu
https://www.forex-instant.com/attachments/1594186177462214466.jpg