PDA

Zobacz pełną wersję : Słowo DYSCYPLINA jest nadużywane



Colecpkr
08-09-2019 19:27, 19:27
Istnieją cytaty inspirujące traderów, które zachęcają lub wręcz nakazują zdyscyplinować traderów i wydaje się, że wszystko, co zawiera to słowo, jest bardzo lubiane. To tak, jakby dyscyplina była czymś obiektywnym, jak słońce. Trzymaj się z dala od słońca. Nałóż krem ​​​​przeciwsłoneczny podczas zabawy na słońcu. Spójrz na ten piękny zachód słońca... Tak, wszyscy wiemy, czym jest słońce i jak wygląda, jak się czuje na naszej skórze i jak sprawia, że ​​wszystko wygląda.

Czym dokładnie jest dyscyplina?

Dyscyplina, bez względu na to, jak chcesz ją zdefiniować, jest subiektywna. Żadne dwie osoby nie są dokładnie takie same, nie handlują tak samo lub nie postrzegają handlu tak samo, więc dlaczego dyscyplinę należy traktować jako analogiczne słowo, które nie wymaga osobistej definicji?

Myślę, że dyscyplina to tylko tanie słowo, które rzuca się, by zaimponować czytelnikowi. Ktokolwiek przychodzi z radą, która zwykle jest taka sama (Zdyscyplinuj w swoim tradingu lub podobnych odmianach), sprawia wrażenie, że ma gruntowną wiedzę na temat tego, jak być zdyscyplinowanym, a teraz, gdy osiągnął to monumentalne miejsce, które może tylko zdyscyplinowany trader zasięg, zasłużyli na pozwolenie na pójście i powiedzenie innym, żeby byli tacy jak oni… och, są tacy zdyscyplinowani… chwała wam, zdobywcy wysokich miejsc. Żałuję, że nie wymyśliłem zdania „musisz być zdyscyplinowany”. Och, czekaj, w każdej chwili mogę to wymyślić i dostanę osobiste uznanie, ponieważ oczywiście muszę być już zdyscyplinowany. Prawidłowy?


Oto scenariusz, w którym dyscyplina jest do bani. Masz system transakcyjny, który działa dobrze i działa od dawna. Czemu? Ponieważ jesteś zdyscyplinowany i podążasz za nim jak szalony perfekcjonista. Rynek idzie przeciwko tobie, a ty nie chwiejesz się tak jak wiele razy, a ty byłeś zdyscyplinowany. Rynek idzie przeciwko tobie jeszcze bardziej, ale wiesz, że musisz być zdyscyplinowany i przestrzegać zasad swojego idealnego systemu. Rynek idzie jeszcze bardziej przeciwko tobie i jak wiesz, trzymasz się (Ok, nie myl tego z utrzymywaniem przegranej transakcji na zawsze. Nie tylko trzymasz, handlujesz z różnymi krokami handlowymi, o których wiesz, że działają). Potem boom… nadchodzi przerażające wezwanie do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego i byłeś tak zdyscyplinowany… prawda?

Teraz znowu ten sam scenariusz powyżej. Tym razem mrugasz. Boisz się i myślisz, że tym razem jest inaczej. Twój system radził sobie dobrze przez cały ten czas, a teraz pęka pod ciężarem siły działającej przeciwko tobie. Pamiętasz miły mem z napisem BĄDŹ Zdyscyplinowany, ale myślisz, że nie… Muszę coś tutaj zrobić, aby uratować moje konto. Odcinasz się. 5 minut później wszystko wraca i zaczynasz się kopać, że nie byłeś zdyscyplinowany, kiedy powinieneś. Wpatrujesz się w mema i mówisz do cholery, następnym razem muszę być zdyscyplinowany, jak to mówi.


Zasadniczo ta rada dotycząca karności jest dla ptaków. Nie jest zdefiniowany, każdy ma inny system, a rynek jest tylko wariatem, który nie dba o twoje środki dyscypliny, co i tak jest niejasne i osobiste. Tak więc ludzie, proszę, bądźcie zdyscyplinowani i nie publikujcie memów i rad na temat bycia zdyscyplinowanym, bo to sprawia, że ​​wyglądacie jak nowicjusz, który chce czepiać się bełkotu, przebierając się za prawdziwą radę.

liugou
08-05-2023 15:52, 15:52
{quote} random to rzucanie monetą lub bezużyteczna analiza przepływu rynku.
Więc każda twoja transakcja jest zwycięzcą, na przykład w 100% przypadków?

Romygilvasa
08-05-2023 17:12, 17:12
Nie tylko jest nadużywany, ale jeśli uważasz, że potrzebujesz dyscypliny, oznacza to, że przegrywasz. Żadna ilość dyscypliny ani pozytywnego myślenia nie może wpłynąć na losowy wynik
random to rzucanie monetą lub bezużyteczna analiza przepływu rynku.

Baip937
08-05-2023 18:33, 18:33
Dyscyplina polega na skupieniu się ... celach ... celach ... handlu poważnie uwagi i nie otwieraniu zleceń w każdym razie, wiem, czekaj, potrzebna organizacja, trader musi być zdrowy, aby wykonywać pracę o wysokiej wydajności, musi być bardzo techniczny i mentalny.

liugou
08-05-2023 19:54, 19:54
Nie tylko jest nadużywany, ale jeśli uważasz, że potrzebujesz dyscypliny, oznacza to, że przegrywasz. Żadna ilość dyscypliny ani pozytywnego myślenia nie może wpłynąć na losowy wynik

xx
08-05-2023 21:15, 21:15
Trudno jest używać mózgu i rozumieć Rynek. I trudniej jest zarabiać na handlu. Właśnie dlatego 95% traderów ponosi porażkę i powołuje się na karną wymówkę, jaką jest dyscyplina. W rzeczywistości mają szczątkowe rozumienie Rynku, a kiedy przegrywają, zarzucają brak dyscypliny. Czym jest dyscyplina? Zachowanie tradera przed i po transakcji. Jedyny moment, w którym musisz mieć do czynienia z dyscypliną, to obliczanie ryzyka na transakcję (chciwość) i po przegranej transakcji (strach, ból). Bez względu na to, czy przestrzegasz zasad swojego systemu handlowego, prędzej czy później doprowadzą Cię wewnętrzne emocje. Dopóki nie pokonasz tych dwóch emocji, jesteś narażony na przegraną. Tak, nawet jeśli postępujesz krok po kroku zgodnie ze swoimi zasadami. Problem polega na tym, że większość nie ma wydajnego systemu transakcyjnego o mocnych podstawach. I zarzucają brak dyscypliny. Istnieją pewne emocje, gdy handlujesz własnymi pieniędzmi, a inne, gdy handlujesz pieniędzmi inwestorów. Pogodzenie się z tymi wewnętrznymi emocjami i opanowanie ich wymaga czasu. U mnie zajęło to około 12-14 miesięcy. Nadal mam z nimi do czynienia, ale zrobiłem ogromny postęp, ponieważ jestem świadomy tego, co czuję przed/po transakcji i pamiętam przypadki, co się wydarzyło, gdy słuchałem tych emocji. To pomaga mi podejmować dobre decyzje. Nie wiem, dlaczego ludzie lubią oskarżać brak dyscypliny, kiedy ponoszą porażkę. Prawdopodobnie znajdą wymówkę, ponieważ nie mogą zaakceptować faktu, że nie wiedzą, jak handlować. Zanim zaczniesz wykorzystywać dyscyplinę jako usprawiedliwienie swojej porażki, jest długa droga. Tak długa droga...

Mc97
08-05-2023 22:36, 22:36
{quote} Bardzo fajna robota i gratulacje z powodu ogromnej wygranej. Nie chcę być zepsutym sportem, ale co, jeśli ten handel nie zadziała? Tyle razy 99 na 100 powodów, dla których pozostajemy w handlu, sprzyja naszej decyzji w danym momencie. Czujemy się naprawdę mądrze, a rynek, w tym przypadku złoto, hojnie nas wynagradza, ale wiecie, nie wiemy (w przypadku niepowodzenia), dlaczego maharadża zdecydował się rozładować swoje zasoby złota o bizzilionach uncji złota właśnie wtedy, gdy byliśmy u szczytu naszej gry. Dyscyplina była dobra, TA było dobre, a wykres był dobry, ale kto...
Wszystko, co mówisz, jest prawdą!. Podzielę się tym, że w tym tygodniu zarobiłem 750 $, duży wkład zarabiał zbyt wcześnie, więc byłem przygotowany do tego, na litość boską, niech się ruszy!!!. Bez tej transakcji zakończyłbym tydzień ze ą. Bardzo się cieszę, że mogę przyznać, że NIE mam pojęcia, w jakim kierunku pójdzie rynek, ale może on tylko rosnąć/spadać/ograniczać zakres. Utrzymywanie tego w prostocie i praca w kierunku transakcji BE, ale z szansą na duże zwroty, jest tak proste, jak tylko mogę to zrobić. Mogę ograniczyć swoje y tylko do minimum poprzez ciasny SL, muszę dać moim zwycięzcom MAKSYMALNĄ szansę na powrót, najlepiej poprzez przesuwanie SL. Gdyby rynek nie był zamknięty w weekend, zawęziłbym swoją SL do, powiedzmy, 2400 $ zysku z szansą na większe ruchy, ale spodziewając się stop-outu. Nigdy nie będę handlowcem obrotowym jeżdżącym na DD, zawsze będę walczył o to, aby pozycja była skierowana we właściwą stronę, to zarówno mocna strona, jak i słabość. Jest wiele rzeczy, których nie wiem o tradingu, ale to jeden z aspektów mojej osobowości, o którym WIEM, że się nie zmieni. Fascynujący handel masochistycznymi rzeczami, hej. Wcześniej w tym tygodniu przy kilku okazjach miałem wcześniej transakcje TP 1/2, a następnie zostałem zatrzymany na pozostałych transakcjach, więc był to zwrot w wysokości 1/3. To dynamiczna krzywa uczenia się. Pozdrawiam

buby37
08-05-2023 23:56, 23:56
Dyscyplina nie jest kluczem, to tylko jedna na kilkanaście rzeczy, które sprawią, że odniesiesz sukces.

Colecpkr
08-06-2023 01:17, 01:17
Dużo myślałem o dyscyplinie, więc chcę tylko to dodać. Dla mnie nienawidzę DD, więc moje koszty handlu mogą wzrosnąć po prostu z powodu tego, że mam wąski SL i mogę zalać moje transakcje, więc uzyskanie wejścia może zająć kilka prób. Aby to zrównoważyć, POTRZEBUJĘ mieć kilka większych wygranych transakcji. Do tej pory brakowało mi dyscypliny w dawaniu transakcjom szansy na duży zwrot. Jestem zbyt szczęśliwy, że mogę wybierać tu i tam, co miażdży mój wynik. Nie dzielę się chęcią krytyki mojego stylu, to tylko prosty fakt. To co lubię,...
Bardzo fajna robota i gratuluję ogromnej wygranej. Nie chcę być zepsutym sportem, ale co, jeśli ten handel nie zadziała? Tyle razy 99 na 100 powodów, dla których pozostajemy w handlu, sprzyja naszej decyzji w danym momencie. Czujemy się naprawdę mądrze, a rynek, w tym przypadku złoto, hojnie nas wynagradza, ale wiecie, nie wiemy (w przypadku niepowodzenia), dlaczego maharadża zdecydował się rozładować swoje zasoby złota o bizzilionach uncji złota właśnie wtedy, gdy byliśmy u szczytu naszej gry. Dyscyplina była dobra, TA dobre, a wykres był dobry, ale kto wiedział, że Maharaja miał inne pomysły. Dobra, jestem ponury, ale wiesz, nasze podążanie za dyscyplinarnym pułkiem klasy klasy A naprawdę nic nie znaczy dla rynku. Gdyby sprawy potoczyły się nie tak, mogę zadać ci to pytanie: Czy nie pomyślałbyś, że byłeś niezdyscyplinowany, trzymając się drugiej części swojej transakcji? W sporcie jest takie powiedzenie, że dobrzy zawodnicy to dobrzy trenerzy. Dobre rynki też tworzą dobrych handlowców. Nie jestem pewien, czy to dyscyplina przyniosła Ci duży zysk. Gdyby naprawdę dyscyplina wynagradzała cię inaczej, powinieneś był zachować całą pozycję na maksa, a wtedy musiałbyś zawsze przestrzegać tej zasady, aby trzymać się dużego zwrotu, ale wiesz, rzuciłeś trochę dyskrecji dopiero po zabezpieczyłeś swoje ryzyko z pewnym zyskiem. Myślę, że dyscyplina to sprawa z perspektywy czasu. Jeśli podjąłeś ryzyko lub dodatkowe ryzyko i odniosłeś sukces, byłeś zdyscyplinowany. Jeśli zawiodłeś, to nie byłeś. Ale wyjść i powiedzieć, że musisz być zdyscyplinowany, zanim się zorientujesz, że rezultatem jest trochę rozmowy guru voodoo. Mówię to, bo często tam byłem. Rynek się zachowywał i wygrałem. Dlatego wygrałem. Rynek mi pozwolił i postanowił mnie nie spoliczkować. Czy otrzymam uznanie za zdyscyplinowanie? Nie. Rynek pozwolił mi to mieć. Następnym razem może nie.

Mc97
08-06-2023 02:38, 02:38
2 Załącznik(i) Dużo myślałem o dyscyplinie, więc chcę tylko dodać to. Dla mnie nienawidzę DD, więc moje koszty handlu mogą wzrosnąć po prostu z powodu tego, że mam wąski SL i mogę zalać moje transakcje, więc uzyskanie wejścia może zająć kilka prób. Aby to zrównoważyć, POTRZEBUJĘ mieć kilka większych wygranych transakcji. Do tej pory brakowało mi dyscypliny w dawaniu transakcjom szansy na duży zwrot. Jestem zbyt szczęśliwy, że mogę wybierać tu i tam, co miażdży mój wynik. Nie dzielę się chęcią krytyki mojego stylu, to tylko prosty fakt. To co lubię, to co robię. Wczoraj postanowiłem wprowadzić pewną dyscyplinę. Lubię 5min TF i ostatnio próbowałem XAUUSD. Patrzę na bitwy pomiędzy poziomami i używam świeczników. Wraz z odwróceniem niedźwiedziego objęcia zaraz po zmianie godzinowej natychmiast wszedłem w 2 szorty, tak mocno, że poczułem PA. patrz pic, strzałka w dół na górnej poziomej linii. Teraz to nie wygląda na oczywiste po tych 5 minutowych świecach, ale PA było dość gorączkowe do oglądania, a ja zamknąłem 1 z moich 2 transakcji z niezłym zyskiem około 7 minut. Potem zdecydowałem, że nadszedł czas, aby mieć trochę dyscypliny !! !! Odszedłem !!! Miałem pozostałe BE i przysiągłem, że dam mu szansę na przeprowadzkę. To było dla mnie niezwykle trudne, ponieważ lubię zarządzać mikro. Poza tym wieczorem godzinami siedział na 1300 zysku i Swędziało mnie do TP. Niektórzy handlowcy są szczęśliwi, że mogą dokonywać transakcji i wracają w ciągu jednego dnia, ale nie ja. Śledzę ich i obserwuję, i nieuchronnie TP zbyt wcześnie. To jest 0530. Obudziłem się, aby przejrzeć swoją transakcję przed zamknięciem i zbankrutowałem moją największą transakcję w historii. Muszę być zdyscyplinowany i dać szansę innym transakcjom, nawet jeśli na niektórych zostanę zatrzymany. Transakcja ta cofnęła się ponad , jakie 80% ruchu (patrz tick)???? Gdybym obserwował, wcześnie bym się przestraszył i TP. Jak to jest spałem i nieświadomy , o wiele lepiej !!!! Myślałem o upublicznieniu mojego TE, ale nie, nie zrobię tego. Zrzut ekranu jest jednak prawdziwy i powiem, że handel był OGROMNYM wzrostem na moim koncie. OLBRZYMI. Nie denerwuję się, jeśli czytelnicy mi nie wierzą. Myślę, że TE są niezwykle osobiste. Pokazują nasze brudne pranie i nie chcę, aby ktokolwiek przejmował moje brudne pranie... Tutaj chodzi o bycie zdyscyplinowanym, posuwanie się do przodu i danie kilku moim transakcjom szansy na trend, ponieważ kiedyś walczyłem o super wąski SL POTRZEBUJĘ lepszych zwrotów. W przyszłym tygodniu muszę pracować w mojej innej pracy, ale mam nadzieję, że uda mi się zmieścić trochę handlu w dalszej części tygodnia. Rozumiem jednak twój problem ze sztywnością dyscypliny, myślę, że jest na to czas i miejsce. Zgadzam się, że nie mam pojęcia, dokąd pójdzie rynek, ale nadal muszę spróbować zmaksymalizować swoje zyski. To żonglerka wielką niewiadomą. Pozdrawiam Helena
https://www.forex-instant.com/attachments/15942138131453153901.jpg
https://www.forex-instant.com/attachments/15942138151553675895.jpg

Mc97
08-06-2023 03:59, 03:59
Myślę, że rozumiem twój tok myślenia. Mam wiele nieuchwytnych pomysłów i myśli, które formują się i wirują w odniesieniu do tradera, który, jak sądzę, będzie nieskończenie dochodowy. Och, aby być konsekwentnie opłacalnym i jak by to wyglądało dla mnie jako tradera? Moja ewolucja jako tradera jest znacznie bardziej dynamiczna, niż myślałem, i rozumiem, że dyscyplina musi mieć nieco bardziej zmienną prawdę. Kiedy zacząłem handlować, myślałem, że po prostu potrzebuję skutecznego systemu. Potem, gdy stałem się bardziej doświadczony, w końcu zdałem sobie sprawę, że moja osobowość ma ogromny wpływ na mój handel, więc naprawdę potrzebowałem znaleźć system, który nie tylko zadziała, ale będzie pasował do mojej osobowości. Powiedziałbym, że zajęło mi to prawie 4 lata !!!! Jak połączenie odpowiedniego konia z odpowiednim jeźdźcem. Teraz koncentruję się bardziej na przyjmowaniu stylu, który pasuje do mojej osobowości, a nie sztywnego systemu handlu.. nadal jest to dla mnie bardzo płynne, ale miałem dobry, dochodowy tydzień, więc nie przestawaj brnąć, będę!! Potrzebowałem ecznej dyscypliny, aby to osiągnąć, co brzmi jak oksymoron, ale wydaje mi się prawdziwe. Nie jestem pewien, czy to ma sens. Mówiąc najprościej, aby ewoluować, musimy być eczni, ale aby konsekwentnie osiągać zyski, zdecydowanie potrzebujemy pewnej dozy sztywności i dyscypliny, a na twoim przykładzie system transakcyjny, który pozwala na nieskrępowany ruch w kierunku wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, nie jest bardzo dobry system .. ale rozumiem twoją analogię Pozdrawiam Helena

Colecpkr
08-06-2023 05:19, 05:19
Myślę, że rozumiem twój tok myślenia. Mam wiele nieuchwytnych pomysłów i myśli, które formują się i wirują w odniesieniu do tradera, który, jak sądzę, będzie nieskończenie dochodowy. Och, aby być konsekwentnie opłacalnym i jak by to wyglądało dla mnie jako tradera? Moja ewolucja jako tradera jest znacznie bardziej dynamiczna, niż myślałem, i rozumiem, że dyscyplina musi mieć nieco bardziej zmienną prawdę. Kiedy zacząłem handlować, myślałem, że po prostu potrzebuję skutecznego systemu. Potem, gdy nabrałem większego doświadczenia, w końcu zdałem sobie sprawę, że moja osobowość ma ogromny wpływ…
Tak, „eczny” to miłe słowo do użycia w tym miejscu i, jak mówisz, jest sprzeczne z tym innym słowem; dyscyplina. Najbardziej sensowne jest bycie ecznym. Czy rynek jest eczny? Tak, bardzo eczny. Czasem rozciąga się jak kawałek ciasta zamieniony w nitki spaghetti, a innym razem jest nieeczny jak kawałek skały. To sprawia, że ​​rynek jest jednocześnie eczny, uparty i nieustępliwy. Czy zatem dyscyplina jest właściwą drogą do wejścia na rynek? Myślę, że nie. Na ogień należy odpowiadać ogniem, a na wodę wodą. Jakie jest na to słowo? Nie mogę o tym myśleć. Czy ktoś mógłby? Może dlatego słowo dyscyplina jest używane zamiast słowa, które nie istnieje. A może jest używany do wskazania koncepcji, która nie jest do końca zdefiniowana. Zasadniczo dyscyplina to po prostu niewłaściwe słowo używane w handlu. Czy powinniśmy zatem używać słowa „eczny”? To znowu stwarza podobne problemy. Niektórzy mogą zinterpretować to słowo jako „łatwe” i zrelaksowane, robiąc to, co uważasz za właściwe w danym momencie i tak dalej. Jeśli ktoś zniszczy jego konto, może powiedzieć, że stało się tak, ponieważ zrobił to, co uważał za słuszne w danym momencie, zamiast zostać ukaranym. Nie wiem, jakie jest właściwe słowo, ale wiem, że ciągłe mówienie „być zdyscyplinowanym” jest bzdurą i oznacza tylko sprawienie, by użytkownik brzmiał mądrze i sprawiał wrażenie, że ma mocny chwyt. Nawet jeśli zamienimy „dyscyplinę” na „mocny chwyt”, to nadal nie ma to sensu, ponieważ jak zdefiniować mocny chwyt? Zasadniczo proponuję wrzucić słowo dyscyplina do przysłowiowego kosza na śmieci handlowców i być może dodamy tam również inne porady pochodzące od użytkowników porad „dyscyplina”, ponieważ nie wiedzą, o czym mówią i po prostu tak mówią słowo nikomu nie pomoże, ponieważ najważniejsza instrukcja „jak” być dyscyplinowanym nie pochodzi z rady i nie jest pikseli na ekranie, które zajmuje.

aspkgm93
08-06-2023 06:40, 06:40
Czym dokładnie jest dyscyplina? Dyscyplina, bez względu na to, jak chcesz ją zdefiniować, jest subiektywna. jak i jakie dowody prowadzą cię do tego wniosku? Jeśli ktoś ma spójną egię wygrywania, powinien działać cały czas, jeśli przestrzega zasad egii i co mam na myśli przez cały czas, nie oznacza, że ​​nie przegrywasz transakcji, po prostu nie masz długiego ciągu . Więc nie jest subiektywne, aby być zdyscyplinowanym, ale OBIEKTYWNE, w przeciwnym razie każda egia jest tylko opinią na temat tego, jak handlować i to jest to, co to forum to tylko wiele opinii