PDA

Zobacz pełną wersję : Lekcje kierunkowego prawdopodobieństwa i zarządzania ryzykiem



aspksakdrusk
05-22-2013 03:57, 03:57
Tak jak przewidziałem, złapałem tyradę z slamdunk, a także wygnanie z obu jego wątków (tu i tutaj). Odcinki takie jak ten sprawiają, że czuję się całkowicie usprawiedliwiony, zostawiając takie fora w tyle.

Opublikowałem wskaźnik „Pair Strength Analyzer”, który pierwotnie napisałem specjalnie dla klienta (stąd, przepraszam, nie jest dostępny w domenie publicznej), którego używam jako części moich przewag handlowych.

Wczoraj zamieściłem zrzut ekranu wartości (tutaj). Dla zabawy przyjrzyjmy się, ile pipsów byłby obecnie na prowadzeniu, po prostu zajmując pozycję na dzisiejszym otwarciu, handlując w kierunku 6 najwyższych par sugerowanych przez wskaźnik:

USDJPY 45 pipsów
EURJPY 81 pipsów
AUDUSD 48 pips
EURAUD 88 pipsów
GBPUSD 66 pips
GBPJPY 1 pips

Wyniki te opierają się wyłącznie na handlu KIERUNKIEM par o najsilniejszych trendach. Potencjalnie można by je dodatkowo ulepszyć, stosując trochę TA, aby dokładniej CZASOWAĆ wpisy.

Nie mam pojęcia, dlaczego slamdunk jest tak intensywnie skoncentrowany na próbach zsumowania swoich trzech obliczonych wartości do zera w parach trójkątnych. Nie widzę przewagi, nie mówiąc już o możliwym arbitrażu, w wartościach, których rynek nie bierze pod uwagę. Moim zdaniem najlepsze przewagi wynikają z abstraktów, takich jak makroekonomia, przepływy pieniężne, poziomy podaży i popytu, przepływ zamówień, wybicia w okresach wysokiej płynności, śledzenie aktywności banku centralnego/działalności wagi ciężkiej, samospełniająca się przepowiednia, handel wiadomościami, zanikanie skrajnego wykupienia/wyprzedaż, zachowanie handlowca w pułapce, kluczowe poziomy OHLC (wskazówka: zobacz Seneca_pilot's Ramblings of a FX junkie thread), sesjepory dnia idiosynkrazje ........ i bez wątpienia wiele innych, których nie jestem świadomy.
https://www.forex-instant.com/attachments/1594402945.jpg

Możemy uczyć się od slamdunk. Osłabiając EURAUD (sprzedaż wbrew trendowi wzrostowemu), płynie pod prąd prawdopodobieństw, które ostatecznie są zakorzenione w makroekonomii dwóch różnych narodów. Z tej okazji jego transakcje spadają łącznie o kilkaset pipsów (tutaj).

I na koniec, jak dalej wskazałem w moim poście, (1) handel bez egii wyjścia ze y pozostawia osobę otwartą na potencjalnie nieograniczoną ę i (2) bezkrytycznie dodawanie do nych transakcji – niezależnie od zastosowanej metodologii – pogarsza to nawet dalej. To antyteza ostrożnego zarządzania ryzykiem.

Tylko moje 2c — weź to lub zostaw.
https://www.forex-instant.com/attachments/1594402945.jpg

Gtumbleise
12-13-2021 04:39, 04:39
@Hanover I saw your recent strength indior a while back and honestly found it difficult to use.I get the principle behind it but I have seen other recent strength indiors and each give different readings. This differences lead to analysis paralysis. how reliable is this method in ching trends lets say compared to a simple MA cross? does it help filter most of the weak trends?

gpectrum48kb
12-13-2021 06:00, 06:00
Hanover, please don't allow yourself to be overly concerned by arrogant fools such as Slamdunk. It is obvious from looking at his trades that he considers it impossible for him to be wrong. Nobody in their right mind could look at EURAUD and consider that a short entry is high probability. Not only refusing to accept that he is wrong, he then adds to the losing position. It is obvious to any but the most gullible that he opened a number of demo accounts and when one made an impressive profit, he decided to make it public. Of course as soon as he...
Woh never seen such kind of same pair positions even on a demo account until today

Hegpk
12-13-2021 07:21, 07:21
https://www.forex-instant.com/attachments/15944029662014840917.jpg

carlttlopwzx
12-13-2021 08:42, 08:42

aspksakdrusk
12-13-2021 10:02, 10:02