PDA

Zobacz pełną wersję : Dlaczego nie mogę podzielić dwóch zmiennych?



Cegar7793
12-04-2006 14:41, 14:41
Cześć!

Jestem nowicjuszem w MQL4, ale dużo programowałem w innych językach, więc struktura nie jest dla mnie nieznana.

Ale mam mały problem, którego po prostu nie mogę zrozumieć. Mam dwie zmienne, których nie mogę podzielić! Próbowałem wszystkich sposobów, ale to nie działa.

Powiedzmy, że daję jednej zmiennej wartość High gt; double High = High [i];

gdzie „i” to barnr, który należy obliczyć (wszystko jest w pętli).

Druga zmienna Niska gt; double d'Low = Low [i];

Jeśli wyślę te wartości do bufora, wszystko jest w porządku i jeśli spróbuję podzielić każdą z nich na stałą, wszystko jest w porządku.

Ale jeśli spróbuję podzielić dHigh z dLow - nic nie dostanę? Dlaczego to nie działa? Coś fundamentalnego, którego przegapiłem? Nie ma znaczenia, jaka wartość jest przypisana do zmiennych, to po prostu nie działa! (indior złożony w metatraderze jest pusty)

Naprawdę potrzebowałbym pomocy z tym chłopakiem. Z góry dziękuję!
/johan

alighas
08-20-2023 13:52, 13:52
Myślę, że będziesz musiał opublikować swój kod lub jego część, aby uzyskać odpowiedzi.

Cześć! Jestem nowicjuszem w MQL4, ale dużo programowałem w innych językach, więc struktura nie jest dla mnie nieznana. Ale mam mały problem, którego po prostu nie mogę zrozumieć. Mam dwie zmienne, których nie mogę podzielić! Próbowałem na wszystkie sposoby, ale to nie działa. Powiedzmy, że I giva one variabel wartość High gt; double dHigh = High [i]; gdzie „i” to barnr, który należy obliczyć (wszystko jest w pętli). Inny variabel Low gt; double dLow = Low [i]; Jeśli wyślę te wartości do bufora, wszystko jest w porządku i jeśli spróbuję podzielić każdą z nich na stałą, wszystko jest w porządku. Ale jeśli spróbuję podzielić dHigh z dLow - nic nie dostanę? Dlaczego to nie działa? Coś fundamentalnego, którego przegapiłem? Nie ma znaczenia, jaka wartość jest przypisana do zmiennych, to po prostu nie działa! (indior złożony w metatraderze jest pusty) Naprawdę potrzebowałbym pomocy z tym chłopakiem. Z góry dziękuję!johan

Cześć! Jestem nowicjuszem w MQL4, ale dużo programowałem w innych językach, więc struktura nie jest dla mnie nieznana. Ale mam mały problem, którego po prostu nie mogę zrozumieć. Mam dwie zmienne, których nie mogę podzielić! Próbowałem na wszystkie sposoby, ale to nie działa. Powiedzmy, że I giva one variabel wartość High gt; double dHigh = High [i]; gdzie „i” to barnr, który należy obliczyć (wszystko jest w pętli). Inny variabel Low gt; double dLow = Low [i]; Jeśli wyślę te wartości do bufora, wszystko jest w porządku i jeśli spróbuję podzielić każdą z nich na stałą, wszystko jest w porządku. Ale jeśli spróbuję podzielić dHigh z dLow - nic nie dostanę? Dlaczego to nie działa? Coś fundamentalnego, którego przegapiłem? Nie ma znaczenia, jaka wartość jest przypisana do zmiennych, to po prostu nie działa! (indior złożony w metatraderze jest pusty) Naprawdę potrzebowałbym pomocy z tym chłopakiem. Z góry dziękuję!johan

yazmisvg
08-20-2023 15:13, 15:13
Myślę, że będziesz musiał opublikować swój kod lub jego część, aby uzyskać odpowiedzi.
Zgoda. Czytałem to wcześniej, ale nie mogę nic zrobić, chyba że przynajmniej mam część kodu. Dzięki stockwet.

Cegar7793
08-20-2023 16:33, 16:33
Oczywiście chłopaki, tu chodzi. Eksperymentowałem z kodem, próbując go uruchomić, więc może to być odrobina kradzieży. W każdym razie:/ --------------------------------------------- --------------------- /| Odchylenie standardowe Prcnt.mq4 |/ ----------------------------------------------- ------------------- #property indior_separate_window #property indior_buffers 1 #property indior_color1 Red/---- bufory double ExtMapBuffer1 []; extern int length = 15;/ ----------------------------------------------- ------------------- /| Niestandardowa funkcja inicjalizacji indior |/ ----------------------------------------------- ------------------- int init () {//---- indiors SetIndexStyle (0, DRAW_LINE); SetIndexBuffer (0, ExtMapBuffer1); string short_name = Fucking test at :; IndiorShortName (short_name);/---- return (1); }/ ---------------------------------------------- -------------------- /| Funkcja deinicjalizacji custora indiora/ ----------------------------------------------- ------------------- int deinit () {//----/---- return (0); }/ ---------------------------------------------- -------------------- /| Niestandardowa funkcja iteracji indior |/ ----------------------------------------------- ------------------- int start () {int i, counted_bars = IndiorCounted (); double StdDev; double StdPrcnt;/---- i = Bars-counted_bars; while (igt; = 0) {StdDev = iStdDev (NULL, 0, długość, MODE_SMA, 0, PRICE_TYPICAL, i); StdPrcnt = StdDevClose [i]; ExtMapBuffer1 [i] = StdPrcnt; ja--; }/---- return (0); }/ ---------------------------------------------- -------------------- Co chcę zrobić, to uzyskać odchylenie standardowe jako procent ceny - nie w punktach ...Johan