PDA

Zobacz pełną wersję : Jakieś dobre sprzęty?



miggoxy
06-22-2010 14:23, 14:23
Hej wszystkim, zaczynam zastępować jeden z moich starszych serwerów. Rzuciłem okiem na stronę dell i wymyśliłem to:


http://www.dell.com/us/en/business/servers/poweredge-t110/pd.aspx?refid=poweredge-t110s=bsdcs=04

Wybierz opcję po prawej, a następnie zmień opcje na najniższy procesor z HT i Turbo, 8 GB pamięci RAM (4 x 2 GB) i minimum wszystkiego innego (dysk twardy, oprogramowanie itp.). Koszt całkowity: 575 USD z kuponem

Do tej pory zbudowałem wszystkie moje serwery, ale po zobaczeniu, że mogę uzyskać komputer, który jest w 80% moc mojego najmocniejszego komputera za połowę ceny. Czy ktoś mający doświadczenie z serwerami dellhpprodukcyjnych ma opinię na ten temat?

Zastanawiałem się nad zainstalowaniem VMWare ESXi 4.0 w tym i mieć 8 maszyn wirtualnych, z których każda uruchomiłaby jedną instancję MT4.

Luaselcurri
10-11-2021 05:35, 05:35
Dell ma tylko dobrej jakości serwery, dobry stosunek mocy do ceny energii. W mojej firmie mamy ~ 20 serwerów Dell - pracuje prawie 2 lata bez awarii sprzętu. W jakim celu masz tak wiele instancji MT4? W przypadku problemów z błędami?

miggoxy
10-11-2021 06:56, 06:56
Przede wszystkim testowanieoptymalizacja. Metatrader zdaje się i tak pobierać maksymalnie 1 GB pamięci RAM. Dużo łatwiej będzie mi wykonać kilka optymalizacji. Kiedy już poczuję się komfortowo z serwerami Dell jako stabilną platformą, zacznę kupować wersje do montażu w szafie i odpowiednio je zestawiać. Moja obecna „Polityka IT” polega na posiadaniu kilku tanich serwerów, z których każdy jest zbędny. Moje domowe serwery kosztują mniej niż 1000 USD każdy. Znajdują się w szafachcentrach danych rodziny i przyjaciół w całych Stanach Zjednoczonych. To zdecydowanie tańsze niż coloing. [edytuj] Nadal próbuję wykorzystać GPU przy użyciu openCLopenGL i przenieść przetwarzanie sieci neuronowej do tego wysoce równoległego środowiska. Kiedy już będę mógł przygotować tę produkcję, prawie na pewno będę musiał zbudować własne serwery.

Luaselcurri
10-11-2021 08:16, 08:16
W przypadku przetwarzania GPU rozważ użycie GPU AMDATI, może w 3D Games są słabsze niż nVidia, ale kiedy mówimy o FLOPScenie, są najlepsze. Geforce 480: 2017 GFlops450 $ = 4.4GFLOPS$ z AMD Radeon 5970 4640GFLOPS550 $ = 8.43GFLOPS$. Oczywiście, gdy bierzemy pod uwagę zużycie energii i problemy z ciepłem GF480GTX. Zwycięzcą jest AMDATI.

miggoxy
10-11-2021 09:37, 09:37
Problem polega na tym, że implementacja ATI opartego na GPU nie jest tak eczna, jak NVidia, NVidia stworzyła także specjalny procesor GPU zwany
http://www.nvidia.com/object/tesla_computing_solutions.htmlktóry jest specjalnie do tego stworzony.

Luaselcurri
10-11-2021 10:58, 10:58
Tesla w tej chwili nie jest najlepszym wyborem, gdy mamy nowe GF480 i ATIAMD 5970. Wystarczy wziąć cenę, moc obliczeniową i porównać z nowymi procesorami graficznymi. Są o wiele lepsze. ATI jest zoptymalizowany pod kątem OpenCL, więc myślę, że jest to całkiem dobry interfejs do programowania. Nie jestem fanem ATIAMD, ale lubię używać taniego i dobrego sprzętu. W tej chwili nie znam lepszego produktu dla GPGPU. Nvidia ma tylko stare wersje tesli na rynkach (np. S10xx). W nowej wersji Tesla M2070 będzie mieć 1TFLOP z pojedynczą precyzją, normalnym rozmiarem GPU i ceną nie mniejszą niż 1000 $, więc Radeon jest nadal najlepszym wyborem.

miggoxy
10-11-2021 12:19, 12:19
Zgadzam się, że prędkość jest ważna, ale moc obliczeniowa nowszych kart gfx staje się nieważna, jeśli dane nie mieszczą się w dostępnej pamięci RAM.

Luaselcurri
10-11-2021 13:40, 13:40
Ile gotówki chcesz wydać na zakup GPU? Czy masz jakieś doświadczenie w programowaniu na tak wielu procesorach?

lorgexre
10-11-2021 15:00, 15:00
Programowanie GPU to poważne gówno. Naprawdę musisz zrozumieć ich model pamięci, jeśli naprawdę chcesz uzyskać wydajność TFLOPS. Używaj ich w sposób naiwny i będzie wolniejszy niż procesor. Jestem pewien, że wiesz, że nie można ich użyć bezpośrednio z MQL. Możesz użyć wysyłki DLL, ale moim zdaniem byłoby to trudniejsze. Zdecydowałem, że moje wymagania dotyczące wydajności nie są jeszcze tak wysokie, aby zainwestować w obliczenia na GPU. Możesz oglądać tę serię, jeśli chcesz wiedzieć, co naprawdę jest przed tobą, jeśli pójdziesz tą drogą: Wstawione wideo
https://www.youtube.com/embed/KFAkUsn4YPg?origin=https://www.forum.com

Luaselcurri
10-11-2021 16:21, 16:21
Tak, masz rację, synchronizacja rdzeni jest jednym z najtrudniejszych problemów, ale jest ich znacznie więcej. Na przykład musisz zablokować dostęp do części pamięci dla innych rdzeni. Istnieje kilka typów pamięci na rdzeń (pamięć podstawowa, pamięć grupowa, pamięć współdzielona, ​​pamięć komputera). Ale z czasem i praktyka programowania ładnych, zoptymalizowanych aplikacji nie jest tak straszna. Prawdopodobnie autor wątku pisze swoją ANN w CC (nie ma sposobu, aby generator ann mógł dobrze działać na forex). Myślę, że kiedy chcemy używać GPU do przetwarzania naszej stacji komputerowej, musimy być w naszym domu
https://www.forex-instant.com/attachments/1529199057.pngBtw. Fajny filmik

miggoxy
10-11-2021 17:42, 17:42
Koszt jest dla mnie prawie dyskusyjny. Nie mam żadnych skrupułów, by zrzucić 50k, aby zbudować najnowocześniejszy komputer dla mojego handlu - mogę to zapisać jako koszt biznesowy - jedyny wymóg, jaki mam, to, że działa niezawodnie i płaci za siebie w ciągu roku. Adal, mam program, który pisze dla mnie NN. Karmię go warstwą wejściową i warstwą wyjściową, program określa połączenia, wagi i ukrytą warstwę. Problem polega na tym, że zajmuje mój najpotężniejszy komputer (dual 6 core opteron) około 5-6 sekund na tick. Nie mogę tego mieć. Jestem niezdecydowany między zakupem zestawu serwerów kasetowych i uruchomieniem klastra z mojej piwnicycentrum danych lub nurkowaniem w świecie obliczeń opartych na GPU.

lorgexre
10-11-2021 19:03, 19:03
Koszt jest dla mnie prawie dyskusyjny. Nie mam żadnych skrupułów, by zrzucić 50k, aby zbudować najnowocześniejszy komputer dla mojego handlu - mogę to zapisać jako koszt biznesowy - jedyny wymóg, jaki mam, to, że działa niezawodnie i płaci za siebie w ciągu roku. , Mam program, który pisze dla mnie NN. Karmię go warstwą wejściową i warstwą wyjściową, program określa połączenia, wagi i ukrytą warstwę. Problem polega na tym, że zajmuje mój najpotężniejszy komputer (dual 6 core opteron) około 5-6 sekund na tick. Nie mogę tego mieć. Jestem niezdecydowany między zakupem ...
Cóż, nie ma potrzeby płacenia podatku od przedsiębiorstw i kupowania jeszcze Tesli. Możesz użyć własnej karty graficznej do tworzenia prototypów NN opartych na GPU. Próbowałem użyć OpenCL do filtrowania kleszczy i konwertowania kleszczy na świece, i chociaż działało i było 10 razy szybsze niż procesor, który po większej optymalizacji mógł osiągnąć nawet 100 razy szybciej, to po prostu nie usprawiedliwia czasu, który spędziłem w sprawie wdrożenia tego. W tej chwili nie potrzebuję tego rodzaju prędkości. 5-6 sectick to całkiem sporo. Nawet konfiguracja GPU cię tu nie uratuje
https://www.forex-instant.com/attachments/1529199058.pngMusisz wyeliminować swoje wąskie gardła, cokolwiek to jest.

Luaselcurri
10-11-2021 20:23, 20:23
Ronald Myślę, że generatory ANN są wąskim gardłem. Budowanie ANN jest dla mnie bardzo złożone, staram się używać prawdopodobnie każdej możliwej konfiguracji z kilkoma typami wejść, kilkoma architekturami, funkcjami aktywacyjnymi itp., Aby osiągnąć najlepsze wyniki. W jakim celu używasz ANN? Przewidywanie ceny?

miggoxy
10-11-2021 21:44, 21:44
Wybór trybu. Warstwa wejściowa to wszystko, co mogę na nią rzucić. Mogę umieścić dowolne dane tak długo, jak tylko uda mi się je datować i dopasować do danych FX. Jeden konkretny zestaw EA wykorzystuje 14 000 wejść. Warstwa wyjściowa to trzy rzeczy: Kup Sprzedaj NicNiepewny Moja pętla zwrotna sprawdza, która z dwóch opcji (kupsprzedaj) byłaby najlepsza, i odpowiednio dostosowuje wagę na podstawie typu wydajność, którą EA chce osiągnąć (skalpowanie, trendowanie, breakout itp.). Połączenia i ukryta warstwa są określane przez komputer, a nie przeze mnie. To ten krok, który moim zdaniem działa jako wąskie gardło. Ponieważ EA zasadniczo testuje populację kilkuset NN jednocześnie, wyobrażam sobie, że kwalifikuje się to jako proces wysoce równoległy.