PDA

Zobacz pełną wersję : Szukam wskaźnika zmienności



migerabilay
07-03-2010 21:04, 21:04
Cześć ludzie,

Chciałbym znaleźć indior dla platformy MT4, który dałby mi względną miarę zmienności dla pary walutowej. Próbuję powstrzymać transakcje, gdy zmienność jest na wyczerpaniu i potrzebuję sposobu na zmierzenie tej zmiany zmienności. Innymi słowy, staram się unikać rąbania.

Jestem już świadomy ADX (Average Directional Movement Index) i BWI (Band Width, czyli Bollinger Indior) i przetestowałem te i szukam czegoś, co jest bardziej reaktywne na zmiany zmienności.

Jeśli jesteś w stanie kierować mną w kierunku innego pomieszczenia niż powyższe dwa, z pewnością docenię pomoc.

Mam nadzieję, że jest to właściwe forum dla tego pytania (ale wyobrażam sobie, że jeśli się mylę, ktoś zgłosi się na ochotnika do wyprostowania mnie - LOL).

Z góry dziękuję za wszelką pomoc,
Bogaty

poxrtiswz19
11-20-2021 12:39, 12:39
Witajcie, chciałbym znaleźć indior dla platformy MT4, który dałby mi względną miarę zmienności dla pary walutowej. Próbuję powstrzymać transakcje, gdy zmienność jest na wyczerpaniu i potrzebuję sposobu na zmierzenie tej zmiany zmienności. W innych...
Sposób, w jaki mierzę zmienność, gdy para ma małe słupki, podczas gdy zmienność jest niska, gdy słupki są większe, zmienność jest wysoka. Łatwym sposobem zobaczenia tego jest oglądanie głośności. Gdy występuje niska zmienność, słupki głośności są małe i odwrotnie. Zazwyczaj zmienność jest dość niska między południem i północą (EST), a zmienność gwałtownie wzrasta między północą i południem (EST). Daj mi znać, jeśli znajdziesz sposób na zysk z handlu, gdy zmienność jest wyższa. Mam nadzieję że to pomoże.

vidapadre
11-20-2021 14:00, 14:00
1 Załącznik (ów) Spróbuj tego. Mam nadzieję, że to pomoże.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529220416360015049.4

beleslopwz77
11-20-2021 15:21, 15:21
Dlaczego nie wypróbować ATR? Kiedy zaczyna rosnąć wartość, na rynku pojawia się więcej zainteresowania.
http://www.investopedia.com/terms/a/atr.asp

migerabilay
11-20-2021 16:41, 16:41
Sposób, w jaki mierzę zmienność, gdy para ma małe słupki, podczas gdy zmienność jest niska, gdy słupki są większe, zmienność jest wysoka. Łatwym sposobem zobaczenia tego jest oglądanie głośności. Gdy występuje niska zmienność, słupki głośności są małe i odwrotnie.
Dzięki za odpowiedź w końcu - w końcu, dzięki za odpowiedź. Och, strzelaj, oboje brzmią źle, ale wiesz, co próbuję powiedzieć. Mój problem z użyciem pasków polega na tym, że zajmują one względne części ekranu ze względu na automatyczne skalowanie platformy MT4 i naprawdę łatwo jest błędnie ocenić, co jest mały pasek lub duży pasek podczas przechodzenia z jednej currpair na drugą.

Spróbuj tego. Mam nadzieję, że to pomoże.
Dzięki, fguru, za mq4. Na pewno spróbuję. Problem z użyciem indioru wolumenu w forex polega na tym, że bez centralnej izby rozliczeniowej dla transakcji dane dotyczące wolumenu będą bardzo mylące i nie będą reprezentatywne dla rzeczywistej wielkości. Mam nadzieję znaleźć coś, co da mi odczyt liczbowy lub wykres liniowy, który zmierzy zmienność cen - bo przecież właśnie tam czekają na mnie moje możliwości handlowe i dochodowe. Dzięki wam obojgu za wkład. Bogaty

migerabilay
11-20-2021 18:02, 18:02
Dlaczego nie wypróbować ATR? Kiedy zaczyna rosnąć wartość, na rynku pojawia się więcej zainteresowania.
http://www.investopedia.com/terms/a/atr.aspWłaściwie traderjai, teraz śledzę ATR i to nie jest zły pomysł. W rzeczywistości jest to moje rozwiązanie do tworzenia kopii zapasowych, jeśli czytelnicy tutaj nie przedstawią mi czegoś nowego do użycia. Dzieki za sugestie.

migerabilay
11-20-2021 19:23, 19:23
Gdy zastanowię się nad tym, jedną z rzeczy, która zadziałałaby, byłby indior zasięgu, który mierzył wysokość huśtawki, aby huśtać się w dół i odczytać je jako wykres liniowy lub histogram. Innym byłoby coś, co mierzyło odległości między szczytami fraktali a fraktalnymi dołkami i odczytywało z zakresem wartości liczbowych. Ktoś widział coś podobnego do tych pomysłów?

poxrtiswz19
11-20-2021 20:44, 20:44
Dziękuję za odpowiedź - dziękuję za odpowiedź. Och, strzelaj, oboje brzmią źle, ale wiesz, co próbuję powiedzieć. Mój problem z użyciem pasków polega na tym, że zajmują one względne części ekranu ze względu na automatyczne skalowanie platformy MT4 i naprawdę łatwo jest błędnie ocenić, co jest mały pasek lub duży pasek podczas przechodzenia z jednej currpair na drugą. Dzięki, fguru, za mq4. Na pewno spróbuję. Ale problem z użyciem indioru wolumenu w forex polega na tym, że bez centralnej izby rozliczeniowej dla transakcji ...
W rzeczywistości dane wolumenu nie są mylące, ponieważ mierzą wielkość zmian cen na pasek. Centralna izba rozliczeniowa nie jest konieczna. Uważam, że jest to bardzo niezawodny sposób pomiaru zmian zmienności. Wraz ze spadkiem zmian cen za bar spada zainteresowanie rynkiem. Dlatego paski głośności są zwykle dość małe między południem i północą (EST), ponieważ nikt tak naprawdę nie ma zainteresowania w tym czasie. Prawdziwe pytanie brzmi: w jaki sposób zamierzasz czerpać zyski z handlu, gdy zmienność jest wyższa. Chciałbym, żeby było to tak proste, aby ułatwić zysk, gdy zmienność jest wyższa. Jakieś pomysły?

ICORSAC
11-20-2021 22:04, 22:04
Ludzie na tym forum są bardziej nastawieni na technologię i na to, jak działają rzeczy, a nie na nowe pomysły handlowe. Jeśli o mnie chodzi, zespołów Bollingera nie da się pokonać, a jeśli ktoś ma coś stworzonego lepiej, nie będzie się kręcił po tej planszy.

migerabilay
11-20-2021 23:25, 23:25
Ludzie na tym forum są bardziej nastawieni na technologię i na to, jak działają rzeczy, a nie na nowe pomysły handlowe. Jeśli o mnie chodzi, zespołów Bollingera nie da się pokonać, a jeśli ktoś ma coś stworzonego lepiej, nie będzie się kręcił po tej planszy.
Cóż, CodeMeister, możesz mieć rację, ale jestem gotów zapytać i zobaczyć, co się rozwija. Zawsze byłem zdumiony tym, czego nauczyłem się od innych, o których niektórzy mówili, że nie wiedzą zbyt wiele. To wszystko jest przemiał na młyn. Ponieważ sugerujesz, że jest gdzieś lepiej zadać to pytanie, być może mógłbyś oświecić mnie, gdzie to może być. Bogaty

xopkdakdo
11-21-2021 00:46, 00:46
Koncepcjapomysłsposób. Szerokość BB (czasami używam go w moim handlu) Wypróbuj
http://www.forexbrace.com/content/view/124/75/
http://forexindia.onsugar.com/Bollinger-Bandwidth-MT4-Indior-7617924Mam nadzieję, że to pomoże. Pozdrawiam P.S. Dawno temu zacząłem podobny wątek jak -thislt - bez prawie żadnej odpowiedzi. Tak więc odpowiedzi nie będą tak liczne. W każdym razie daj mi znać, jeśli trafisz fortunę
https://www.forex-instant.com/attachments/1529220412.png
https://www.forex-instant.com/attachments/1529220412.png

beleslopwz77
11-21-2021 02:07, 02:07
gee-whiz new thingamajig dla mnie do użycia.
Właściwie to przyszedłem odkryć, że większość nowych rzeczy geewhiz ma ... cóż, być szczerym, ssać. Nie zrozumcie mnie źle, dobrze jest wiedzieć, że tam są i wierzę, że jest to część procesu uczenia się. Przeszedłem przez fazę dołączania nowych rzeczy do mojego wykresu i wypróbowania go, aby sprawdzić, czy przemówił do mnie. Bardzo niewielu rzeczywiście to zrobiło, ale jestem raczej prostym facetem. Odkryłem, że najlepsze indywidua są tymi samymi standardowymi, które występują w mt4. Są to w zasadzie standardy branżowe i dlatego są wstępnie ładowane w mt4 i innych różnych pakietach wykresów. Kiedy patrzę na atr14, wiem, że bankowiec lub duży fundusz widzą praktycznie to samo. Ale kiedy zaczynam używać nowych rzeczy, których nikt inny, jak tylko niektórzy drobni sprzedawcy detaliczni na forum nie używają (nie obrażają nikogo tutaj), tylko garstka innych sprzedawców to widzi. Raczej wiem, na co patrzą wielcy faceci, ponieważ to oni podtrzymują trendy, nie kilku chłopaków i ich mini konta. Teraz mam coś, co niektórzy mogą nazwać niestandardowymi wnękami, ale wszystkie są standardowymi. Są to w większości ramy czasowe indi, a od czasu do czasu rzucam zygzakiem lub indiorami sesji. Jeśli chodzi o resztę, nie robią tego dla mnie osobiście.

migerabilay
11-21-2021 03:28, 03:28
Koncepcjapomysłsposób. Szerokość BB (czasami używam go w moim handlu)
Jak już wspomniałem w moim pierwszym wpisie: [Wiem już o ... BWI (Band Width, czyli Bollinger Indior) i przetestowałem (to, ale) Szukam czegoś, co jest bardziej reaktywne na zmiany zmienności . ] Ale doceniam twój wysiłek, by pomóc, forexsaint. Rozczarowujące, aby usłyszeć o twoim wcześniejszym wysiłku i wynikającym z niego braku odpowiedzi. Może po prostu będę musiał wziąć mój fraktalny niski, fraktalny wysoki lub huśtawkowy, huśtawkowy pomysł i uzyskać go zakodowany. Ale ten wątek był moją próbą sprawdzenia, czy ktoś już to zrobił. Zobaczymy.

migerabilay
11-21-2021 04:48, 04:48
Właściwie to przyszedłem odkryć, że większość nowych rzeczy geewhiz ma ... cóż, być szczerym, ssać. Nie zrozumcie mnie źle, dobrze jest wiedzieć, że tam są i wierzę, że jest to część procesu uczenia się. Przeszedłem przez fazę dołączania nowych rzeczy do mojego wykresu i wypróbowania go, aby sprawdzić, czy przemówił do mnie. Bardzo niewielu rzeczywiście to zrobiło, ale jestem raczej prostym facetem.
To chyba dobrze mi służy. Po prostu wiedziałem, że kiedy rzuciłem w to, co rozważałem, na bok z humorem (linia do rzucania, jeśli wolisz) o rzeczach geewhiz, ktoś chciałby traktować to jako poważną chęć znalezienia jakiegoś nowego gadżetu do handlu forex . I to jest problem na forum, na którym zwykle podajemy skrócone opisy tego, co próbujemy wyrazić. Ale po tym wpisie nie mogłem znaleźć emotikonu z przymrużeniem oka. Mea culpa.

Odkryłem, że najlepsze w pomieszczeniu są te same standardowe, które występują w mt4.
I doceniam wysiłek, by zlikwidować jeszcze jeden noob o potrzebie znalezienia świętego graala, a w podobnej do noobowej mody nałóżcie go na już i tak bezużyteczną stertę przeważnie bezużytecznych wnęk zaśmiecających nieudaną kartę Nooba. Nie mój styl ani mój zamiar z tym wątkiem. Ale prawdopodobnie powinienem był wyjaśnić w moim pierwszym wpisie, kiedy stworzyłem ten wątek, który handluję forex od końca 2003 roku i regularnie biorę 300 do 500 pipsów tygodniowo, handlując głównie cztery dni tygodnia. Chociaż nie jest to najlepszy sprzedawca forex, robię wszystko dobrze. Z zapytaniem w tym wątku szukam sposobu na dostosowanie (lub dalsze ulepszenie) już dość udanej metody handlowej. W szczególności zauważyłem, że gdy H1 przestaje się rozwijać i zaczyna się wahać, to normalne sygnały, które dawały mi wejście, czasami kończą się handlem, który przechodzi w rój, który już nie przynosi korzyści w handlu, który pierwotnie przewidywał bieg. W najgorszym scenariuszu mój przystanek zostanie trafiony - scenariusz, który wielu z nas zna. Ta ewolucja do węższego zakresu słupków jest czasami trudna do wykrycia, gdy nie odwiedzono wykresu currpair przez kilka godzin, a funkcja automatycznego dopasowywania MT4 sprawiła, że ​​paski wyglądają na stosunkowo większe, chociaż w węższym zakresie. Tak więc oglądanie słupków przez pręty może nie zauważyć relatywnie ściślejszego zakresu. Więc szukam indiora, który będzie monitorował dla mnie tę sytuację i da mi natychmiast rozpoznawalny sygnał, że zakres wysokich niskich wartości znacznie się zawęził. Bollinger Band (BB) jest trochę za duży, a wybrzuszenia odchylenia standardowego zniekształcają Band Width Indior (BWI), nie mówiąc mi, co chcę szybko zobaczyć. Ale odrzucam uwagę, że nowe fangled thingamabobs nie używają nikogo prócz niektórych drobnych handlarzy detalicznych na forum (także nie obrażają nikogo tutaj) w odpowiedzi na moje oryginalne ogłoszenie. Dzięki tej linii rozumowania nie dokonano by żadnych postępów w handlu technicznym, a Willi, Bollinger, Donchian i Wilder nigdy nie stworzyliby i wyrafinowanych wnętrz, których tysiące handlowców z powodzeniem używają i dziś polegają. Czy ktoś mógłby poważnie zasugerować, że każdy postęp w handlu technicznym został opracowany i udoskonalony i że jesteśmy już poza erą innowacji i tworzenia. Osobiście odrzucam ten pomysł. Aby wrócić do tematu, staram się dowiedzieć, czy ktoś zakodował obiektywny indior, który dokładnie mierzyłby szybko zawężający się zakres na H1. Odwołanie się do mojego wcześniejszego postu (# 7) Gdy zastanawiam się nad tym, jedna rzecz, która zadziałałaby, to albo indior zasięgu, który mierzył wysokości huśtawki, aby huśtał się w dół i odczytał je jako wykres liniowy lub histogram. (lub) Innym byłoby coś, co mierzyło odległości między szczytami fraktali a fraktalnymi dołkami i odczytywało z wartościami liczbowymi w zakresie. Dalej i wyżej! Bogaty

beleslopwz77
11-21-2021 06:09, 06:09
Droga do wyjścia z kontekstu. Mówię tylko, co dla mnie działa. Szukaj dalej swojego geewhiz thinger ... i baw się świetnie!

ICORSAC
11-21-2021 07:30, 07:30
Cóż, możesz mieć rację, ale jestem gotów zapytać i zobaczyć, co się rozwija. Zawsze byłem zdumiony tym, czego nauczyłem się od innych, o których niektórzy mówili, że nie wiedzą zbyt wiele. To wszystko jest przemiał na młyn. Ponieważ sugerujesz, że jest gdzieś lepiej zadać to pytanie, być może mógłbyś oświecić mnie, gdzie to może być. Bogaty
Pomysły w wątkach systemów transakcyjnych i handlowych czasami są innowacyjne, a informacje zwrotne są zazwyczaj kompetentne i inteligentne. Dołączę również do wielu webinariów sponsorowanych przez brokerów i handlowców i zadam tam swoje pytanie. To oni mają wgląd i wiedzę.

migerabilay
11-21-2021 08:51, 08:51
Pomysły w wątkach systemów transakcyjnych i handlowych czasami są innowacyjne, a informacje zwrotne są zazwyczaj kompetentne i inteligentne. Dołączę również do wielu webinariów sponsorowanych przez brokerów i handlowców i zadam tam swoje pytanie. To oni mają wgląd i wiedzę.
Próbowałem pierwotnie opublikować to w jednym z tych dwóch - Trading Systems, ale dostałem (delikatny) smackdown, gdy moderator (jak przypuszczam) przeniósł cały wątek do Platform Tech. Co jest w porządku - prawdopodobnie tam, gdzie powinno być. Doceniam odpowiedź i sugestię CodeMeister. Zanotowano.

carolisa.gerraso
11-21-2021 10:11, 10:11
.... Bollinger Band (BB) jest trochę za bardzo za m ....
co masz na myśli mówiąc, że BB mają trochę za dużo? czy możesz wskazać ten punkt? Dzięki

migerabilay
11-21-2021 11:32, 11:32
1 załącznik (i)

co masz na myśli mówiąc, że BB mają trochę za dużo? czy możesz wskazać ten punkt? Dzięki
DOBRZE. Ponieważ mówi się, że obraz jest wart tysiąca słów (czy jest to 10 000?), Polegam na zrzucie ekranu, aby zrozumieć mój punkt widzenia (kliknij załączony plik GIF). W tym ujęciu UE (EURUSD) H1 od dziś ta currpair spowodowała, że ​​BB zaczęło odchodzić od standardowych odchyleń 2.0. Następnie słupki zawęziły się do zakresu około 37 pipsów (pierwsza czerwona strzałka). Ale jeśli polegam na BWI (Bollinger Bandwidth Indior) do pomiaru zmienności, kiedy przyjdę spojrzeć na tę currpair, BWI pokazuje mi przepustowość 298 pip (spójrz na prawo na zdjęciu). Jest dla mnie zbyt wolny - tzn. Opóźnienie. Dopiero po 11 godzinach BWI pokaże mi przepustowość 30p (2. czerwona strzałka). Szukam czegoś, co da mi szybszy sygnał, że zmienność (i zakres) spadła. Z pewnością nie mogę korzystać z BB, ponieważ polegają na zwijaniu odchylenia standardowego.
https://www.forex-instant.com/brokers/1-reality-forex-experience-brokers-share.html

gurxcagtisg77
11-21-2021 12:53, 12:53
Cześć Abinadi, Masz szczęście ze swoim poszukiwaniem? Jeśli nie, myślę, że właśnie natknąłem się na książkę Volatility Illuminated Marka Whistlera (sprawdź
http://www.wallstreetrockstar.com/smartmedia/) i twierdzi, że ma masę ceny fali (indior), która mierzy zmienność ze skali od 0 do 1, a także dostosował ustawienie odchylenia standardowego BB, aby uwzględnić utratę danychinformacji o 1,2 - 3,2 w zależności od ustawienia okresu, obracając to wiodący, a nie opóźniony indior. Nadal studiuję jego książkę, słuchając jego nagranych seminariów opublikowanych na stronie fxstreet (
http://www.fxstreet.com/search/contributors/authors/author.aspx?id=2968fda6-36d2-46c4-8c2b-02287c7713b8). Sprawdź to i jeśli lepiej go zrozumiesz lub zdobędziesz coś ważniejszego niż bardziej doświadczony handlarz fx ode mnie, pls podpowie mi, jak wciąż próbuję nauczyć się szat i zmoczyć stopy. Pozdrawiam i niech Bóg błogosławi
https://www.forex-instant.com/attachments/1529220413.png

mrvargagtrader
11-21-2021 14:14, 14:14
2 Załącznik (y) Abinadi, Mam nadzieję, że nadal subskrybujesz ten wątek, ponieważ mam dla Ciebie sugestię. Obecnie badam zmienność osobiście i myślałem, że może uda ci się wypróbować klasyczny indior kanału Donchiańskiego w innej formie. Kanał Donchian rysuje kanały łączące wzloty i upadki n okresów. Gdy zmienność wzrasta, kanał staje się szerszy. Jest to indior zwany Donchian Channel Width, który dokładnie to mierzy (ta sama zasada jest stosowana w przypadku indior szerokości BB, który również uważam za zbyt wolny przez większość czasu). Wyniki są wyświetlane w osobnym oknie. Aby uzyskać lepszy odczyt zmienności, umieściłem dwa indiola w tym samym oknie (po prostu przeciągnij i upuść drugi na górze pierwszego) z różnymi wartościami. W ten sposób możesz poczuć zmienność sesji oraz natychmiastową zmienność. Ustawienia, które wybrałem dla poniższego wykresu, są losowe - aby dowiedzieć się, które z nich są najlepsze, musisz je przetestować samodzielnie. Sam nie używam indioru, ale mam go w moim arsenale. Ponadto, jeśli zamierzasz użyć dwóch indywiduów w tym samym oknie, upewnij się, że ustawiłeś identyczne stałe minima i maksima dla obu wnęk. W przeciwnym razie porównania są bezwartościowe.
https://www.forex-instant.com/attachments/15302505031802731943.jpg
https://www.forex-instant.com/attachments/1530250505997747309.mq4

igoxelpc37
11-21-2021 15:35, 15:35
Abinadi, Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, sprawdź Bibliotekę online edytora Meta w dziale Indiors. Znajduje się tam informacja. Kliknij Widok, Przybornik, a następnie w dolnej części okna przybornika kliknij Biblioteka online. W zakładce Indiors użyj pola wyszukiwania, aby znaleźć indeksy zmienności. Kliknij dwukrotnie na te, które chcesz sprawdzić. Możesz pobrać stamtąd.

migerabilay
11-21-2021 16:55, 16:55
Dziękujemy każdemu z was, 919gilead (Aug2010), błąd (Sep2011) i EKnockers (Sep2011) za odpowiedź i wejście. Będę badać każdy z tych pomysłów. Naprawdę doceniam każdego z was, wasze zainteresowanie i chęć dzielenia się.

diggesylr
11-21-2021 18:16, 18:16
1 Załącznik (i) Znalazłem coś do udostępnienia tutaj. Jedyny błąd, jaki mam z tym, to ten w zakładce Kolor. Ustawienia grubości histogramu przełączają się z powrotem na to, co było oryginalne. Po zmianie ram czasowych. Możesz otworzyć mq4 w edytorze, aby ustawić parametry na to, co lubisz, i nacisnąć przycisk kompilacji. Znajdź te wiersze SetIndexStyle (0, DRAW_HISTOGRAM, EMPTY, 1); SetIndexStyle (1, DRAW_HISTOGRAM, EMPTY, 1); i edytuj Numer po PUSTYM ściągnąłem go z Witryny w pliku zip z innymi Indiami w nim, a Założycielem indioru jest Ivan Kornilov, więc Kredyt na to idzie.
https://www.forex-instant.com/attachments/1530250507520984875.mq4

lavgasrod
11-21-2021 19:37, 19:37
{cytat} OK. Ponieważ mówi się, że obraz jest wart tysiąca słów (czy jest to 10 000?), Polegam na zrzucie ekranu, aby zrozumieć mój punkt widzenia (kliknij załączony plik GIF). W tym ujęciu UE (EURUSD) H1 od dziś ta currpair spowodowała, że ​​BB zaczęło odchodzić od standardowych odchyleń 2.0. Następnie słupki zawęziły się do zakresu około 37 pipsów (pierwsza czerwona strzałka). Ale jeśli polegam na BWI (Bollinger Bandwidth Indior) do pomiaru zmienności, kiedy przyjdę do obejrzenia tej currpair, BWI pokazuje mi przepustowość 298 pip (spójrz na ...
Cześć Abinadi, czy mogę zapytać, co kryje się w twoim wnętrzu w żółtych, zielonych i czerwonych kropkach i czy możesz dzielić się indi. z góry dziękuję

UGUARAKXXX
11-21-2021 20:58, 20:58
{quote} Dane dotyczące wolumenu nie są mylące, ponieważ mierzą wielkość zmian cen na pasek. Centralna izba rozliczeniowa nie jest konieczna. Uważam, że jest to bardzo niezawodny sposób pomiaru zmian zmienności. Wraz ze spadkiem zmian cen za bar spada zainteresowanie rynkiem. Dlatego paski głośności są zwykle dość małe między południem i północą (EST), ponieważ nikt tak naprawdę nie ma zainteresowania w tym czasie. Prawdziwe pytanie brzmi: w jaki sposób zamierzasz czerpać zyski z handlu, gdy zmienność jest wyższa. Chciałbym, żeby to było takie proste ...
Wielkość jest myląca, ponieważ broker decyduje o MT4, w jaki sposób kryteria są na przykład krótkie w porównaniu z długimi wynikami zero, jeśli w pobliżu znajduje się dziesięciu nabywców i dziesięciu sprzedawców. lub możesz spojrzeć tylko na numery pos lub rozmiar pozycji itd., masz punkt. Jedną z możliwości jest użycie paska zakresu zamiast ram czasowych. Więc możesz ustawić zakres 5 pipsów i za każdym razem, gdy nagroda porusza się o 5 pipsów, pojawia się nowa świeca rudy baru (świeca jest niewłaściwym słowem, ponieważ masz wysoko i blisko siebie lub nisko i blisko) w górę. wtedy musisz ustawić tylko poziomy czasowe i widzisz okresy, kiedy jest dużo świec, jest duża zmienność itp., również historycznie w historii wykresu wstecz. przykład:
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/153-hsi-hang-seng-hongkong-listed-shares-real-time.html