PDA

Zobacz pełną wersję : Czy możesz ”dopasować krzywa”? sześć lat danych?



LukagCrazy
03-29-2007 01:46, 01:46
Dopasowanie do krzywej to nieprzyjemny świat w świecie EA ....

Ale co powinien robić programista EA? Wszystko, co możemy zrobić, to przetestować naszych przodków na danych historycznych i mieć nadzieję, że osobowości par nie ulegną znacznym zmianom.

Co więc sprawia, że ​​dobry EA? Firebird by Wackena jest świetny na boki, a systemy MA świetnie radzą sobie z trendami.

Co EA musi zachować solidność na obu rynkach?

Moją filozofią jest łamanie się nawet przez większość czasu, a inne zyski mogą być niewielkie. Zasadniczo dodajesz egies, które przynoszą zyski zarówno na bokach, jak i na modnych rynkach, i występuje dużo anulowań. Jeśli się załamiemy, nie wycofujemy się.

Mam więc EA, który zarobił 11 000 pipsów w ciągu 6 lat. To dużo danych dopasowanych do krzywych, ale wszystko jest możliwe na rynku Forex.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529222737.png

Sądzę, że wszystko, co możemy powiedzieć, to Szczęście, wiesz?

iresepgycho
11-30-2021 06:03, 06:03
szybka odpowiedź, na blackberry. zoptymalizować względem 5 lat danych. następnie sprawdź wydajność na pozostałym roku.

PacoxsZC
11-30-2021 07:24, 07:24
Zgadzam się, optymalizacja i backtesting powinny być stosowane tylko długoterminowo, aby upewnić się, że pomysłegy za wykonaniem jest solidny.

szybka odpowiedź, na blackberry. zoptymalizować względem 5 lat danych. następnie sprawdź wydajność na pozostałym roku.

szybka odpowiedź, na blackberry. zoptymalizować względem 5 lat danych. następnie sprawdź wydajność na pozostałym roku.

belesyluasox
11-30-2021 08:44, 08:44
Wygląda na to, że dopasowanie krzywej ma związek z wykorzystaniem w danych danych o nieregularnościach, które nie pasują do ogólnej (wygładzonej) krzywej wydajności, więc dla mnie jest to trochę niewłaściwe. Na przykład, jeśli reprezentujesz zyski jako krzywą samą w sobie, jeśli sprawdzisz wokół optymalnego parametru, powinieneś zobaczyć wygładzoną krzywą osiągającą maksimum w zoptymalizowanym punkcie, a punkty wokół niej odpowiadają coraz mniejszemu zyskowi, tj. Mniej więcej odwrotna krzywa U. Przy okazji jest świetny artykuł na temat analizy historycznej tutaj gdzieś na forum.

oxraygdxghl
11-30-2021 10:05, 10:05
tak, możesz krzywa dopasować do 6 lat danych, ŁATWO! Twoją najlepszą obroną przed dopasowaniem krzywych jest posiadanie systemu do rozwijania twoich systemów.

belesyluasox
11-30-2021 11:26, 11:26
tak, możesz krzywa dopasować do 6 lat danych, ŁATWO! Twoją najlepszą obroną przed dopasowaniem krzywych jest posiadanie systemu do rozwijania twoich systemów.
Tak, to był artykuł, o którym mówiłem.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529222737.png

Paxi37
11-30-2021 12:47, 12:47
http://www.meyersanalytics.com/publiions/tricked.pdf, interesujące rzeczy.

LukagCrazy
11-30-2021 14:07, 14:07
Załóżmy, że twoje transakcje są oparte na akcji cenowejcenie D1 .... będziesz miał 24 razy mniej danych w porównaniu do systemu handlującymi słupkami H1.