PDA

Zobacz pełną wersję : Handel punktowy i liczbowy



XragwlgRock
05-22-2008 12:00, 12:00
2 Załącznik (y) Po raz pierwszy zainteresowałem się handlem punktami i cyframi sprzed dwóch dekad, kiedy handlowałem akcjami. Przed pojawieniem się komputera osobistego konieczne było ręczne tworzenie i utrzymywanie wykresów PF za pomocą papieru kancelaryjnego, ale prace te wymagały bardzo mało czasu każdego dnia. Miałem dobry sukces i byłem zadowolony z metody.

Jeśli nie znasz teorii PF, szukaj w Internecie. Investopedia ma dobry podstawowy artykuł na ten temat. Istnieje również kilka książek dotyczących PF, które można znaleźć w lokalnej bibliotece. Prawdopodobnie nie jest dobrym pomysłem pójść dalej w tym wątku bez podstawowej znajomości podstaw PF, więc proszę, nie zaniedbujcie tych badań.

Od dwóch lat handluję rynkiem Forex i często myślałem, że może istnieć sposób na wdrożenie tej doskonałej metody filtrowania (która jest zasadniczo tym, czym jest PF) na rynku Forex z wykorzystaniem MT4. Zrobiłem kilka badań i wypróbowałem kilku bardzo interesujących osób, ale ostatecznie zdecydowałem się napisać własną. Porzuciłem koncepcję faktycznego tworzenia X i O na wykresie (chociaż jest to możliwe w MQL4) dla podejścia, które jest bardziej odpowiednie dla sposobu działania MT4.

Trochę o moim pochodzeniu może być w porządku. Jestem emerytowanym programistą komputerowym z ponad czterdziestoletnim doświadczeniem. Zapomniałem więcej języków programowania niż większość ludzi zna, ale mają stosunkowo niewielkie doświadczenie w MQL4, więc jeśli jesteś guru w tym języku, popraw wszelkie błędy w kodowaniu zamieszczonych tutaj osób i wyślij mi wyjaśnienie, co zrobiłeś i dlaczego - lubię uczyć się nowych rzeczy.

Poniżej znajdziesz jedną salę MT4 indoor i eksperta MT4. Oni są:

PF.mq4 - narysuje poziomy PF na wykresie. Punkty wejścia są oznaczone strzałkami w górę lub w dół.

PF_Expert.mq4 - Prawie nie opublikowałem tego EA ze względu na wiele nieporozumień dotyczących wyników, których można oczekiwać od EA. NIE POLECAM TRADING TEN EA Z PRAWDZIWYMI PIENIĄDAMI. Moim celem w pisaniu było umożliwienie optymalizacji parametrów stosowanych w PF.mq4 indior. Mam doświadczenie w handlu robotami i powiem tylko, że co najmniej jedna rzecz, niż możesz sobie wyobrazić, pójdzie źle, kiedy zaczniesz używać jednego. Moim ostatecznym planem jest sprawienie, by ten ekspert działał na tyle dobrze, żebym mógł pozwolić mu handlować, kiedy śpię (mieszkam w Chicago i brakuje mi wielu wspaniałych transakcji, które rozpoczynają się podczas sesji w EuropieLondynie), ale EA tutaj jest NIE gotowy na to. Jeszcze raz, jeśli jesteś guru MQL4 i chciałbyś poprawić mój kod, podziel się swoją wiedzą.

Jak korzystać z wnętrza:

Skopiuj PF.mq4 do folderu Metatrader \ Experts \ Indiors, gdy MT4 nie działa. Po uruchomieniu MT4, indior będzie dostępny do dodania do twoich wykresów. Nie uwzględniłem szablonu, ponieważ każdy lubi swój własny schemat kolorów.

Niebieskie linie na wykresie są odpowiednikiem najwyższychnajniższych kolumn X i O, które byłyby pokazane na tradycyjnym wykresie PF. Czarna kropkowana linia pokazuje punkt, w którym trend się odwróci i rozpocznie się nowa kolumna X lub O. Zielono-czerwone strzałki wskazują pasek, na którym krzyżuje się linia odwrócona.

Kilka zastrzeżeń ...

Zdecydowanie nie jestem antyspołeczny - po prostu bardzo zajęty, więc PROSZĘ, nie pytajcie mnie, jak umieścić pytania na pytania typu wykresu. Odpowiedzi na takie pytania można znaleźć w Pomocy MT4 lub na forum QA dla początkujących. Staraj się również nie informować mnie - jeśli masz naprawdę dobre pytanie, zadaj je na forum. Ktoś inny może mieć lepszą odpowiedź niż ja.

Nie mam zamiaru modyfikować PF.mq4 w celu dostarczenia jakichkolwiek powiadomień. Nie są dla mnie przydatne i wolałbym spędzać czas na wdrażaniu pomysłów, które mogą uczynić tę metodę bardziej opłacalną.

Jeśli jesteś zdeterminowany, aby skalpować przy użyciu tej metody, pamiętaj, że nie znalazłem żadnej kombinacji parametrów, która zwróci zysk z ram czasowych mniejszych niż M15. Nie oznacza to, że pipsy nie mogą być wytwarzane przez scalperów z odpowiednią wiedzą na temat rynku. Użyj własnego osądu.

Bardzo dokładnie przetestowałem tę metodę na EURUSD z ramami czasowymi M15 i H1. Pojawiają się sygnały, że będzie również działać z innymi parami walutowymi. Jeśli odkryjesz coś, co działa dobrze, podziel się z nami wszystkimi. Będziesz musiał poeksperymentować z poziomem stopu, wielkością pola i słupkami odwrócenia, aby znaleźć to, co działa. Można to zrobić w trudny sposób za pomocą PF_Trader lub w prosty sposób za pomocą PF_Expert z optymalizatorem MT4.

Nie opublikowałem żadnych wykresów. Powodem jest to, że wolałbym sprawdzić, czy jest jakikolwiek interes w tej metodzie, zanim poświęcę więcej czasu na dzielenie się nią. Wszystkie pozostałe wątki, które znalazłem (na tym forum i na innych) wymarły po kilku postach. Nie jestem pewien dlaczego - może nie jest wystarczająco krzykliwy lub ma zbyt mało osób.

https://www.forex-instant.com/attachments/1529223428967481275.mq4

https://www.forex-instant.com/attachments/15292234321818143447.mq4

XragwlgRock
10-16-2021 15:40, 15:40
2 Załącznik (y) Wykres EURUSD M15 i wykres testu egicznego na 01/01/2006 - obecnie
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/189-eax-dash-pins.html

XragwlgRock
10-16-2021 17:01, 17:01
PF_Trader indior nadal działał nieprawidłowo w moim systemie, więc usunąłem go tymczasowo z postu nr 1. Zwrócę go, kiedy (lub jeśli) mogę sprawić, że działa poprawnie. Przepraszamy za jakiekolwiek zamieszanie lub niedogodności.

Rob33
10-16-2021 18:22, 18:22
Lou G. Dzięki za udostępnienie. Używam PF od lat z zapasami. Znalazłem twój PF v2 na innym wątku i używam go, najpierw z kontem demo, a następnie w zeszłym tygodniu na live trading. Świetnie się spisał. Używam go na wykresach dziennych z 85% z 20-letniego ATR jako mojego sl.

XragwlgRock
10-16-2021 19:42, 19:42
. Dziękuję za udostępnienie. Używam PF od lat z zapasami. Znalazłem twój PF v2 na innym wątku i używam go, najpierw z kontem demo, a następnie w zeszłym tygodniu na live trading. Świetnie się spisał. Używam go na wykresach dziennych z 85% z 20-letniego ATR jako mojego sl. Skybear
Cieszę się, że działa dobrze dla ciebie. Wersja opublikowanego tutaj indie (post nr 1) ma dodaną linię odwróconą - możesz polubić tę dodatkową funkcję. Nie znalazłem jeszcze trailing stop, który działa zgodnie z moją satysfakcją, ale próbuję ...

oxrtisxigheroxs
10-16-2021 21:03, 21:03
Cześć, jeśli dobrze rozumiem indior (popraw mnie, jeśli się mylę), umieszczasz strzałkę za każdym razem, gdy wykres PF zmieni się z kolumny na inny. Czy istnieje prosty sposób sprawdzenia innych wzorów, takich jak podwójnepotrójne szczyty? Wcześniej zrobiłem indior w tym wątku
https://www.forex-instant.com/discussion-trading/9-gbp-usd.htmlktóre mogą pomóc w zobaczeniu wzorców wizualnych. Oczywiście taki rodzaj indioru nie może być tak łatwo wykorzystany w EA, ponieważ używa obiektów, a nie tylko buforów, ale myślę, że może dobrze uzupełnić ludzi szukających wzorów.

XragwlgRock
10-16-2021 22:24, 22:24
Cześć, jeśli dobrze rozumiem indior (popraw mnie, jeśli się mylę), umieszczasz strzałkę za każdym razem, gdy wykres PF zmieni się z kolumny na inny. Czy istnieje prosty sposób sprawdzenia innych wzorów, takich jak podwójnepotrójne szczyty? Wcześniej zrobiłem indior w tym wątku
https://www.forex-instant.com/forex-trading-and-cfds/175-building-equity-millipede.htmlktóre mogą pomóc w zobaczeniu wzorców wizualnych. Oczywiście taki rodzaj indioru nie może być tak łatwo wykorzystany w EA, ponieważ używa obiektów, a nie tylko buforów, ale myślę, że może dobrze uzupełnić ludzi szukających wzorów.
Nie, obecnie nie ma łatwego sposobu wyszukiwania wzorców PF. To słabość, ale jak widać z analizy historycznej, indior jest całkiem opłacalny, jak jest. Nadal zastanawiam się nad sposobem dodania linii trendu, szczytów, spodów itd., Więc nie poddaję się jeszcze.

Melasay
10-16-2021 23:45, 23:45
Lou, Jeśli odpowiedź na to pytanie jest już w wątku, przepraszam. Nie mogłem go znaleźć. Czy jest to zawsze system rynkowy, używając wyłącznie indioru? Dzięki

XragwlgRock
10-17-2021 01:06, 01:06
Zasadniczo tak, jest zawsze włączony, chyba że użyjesz jakiegoś rodzaju zatrzymania, albo początkowego zatrzymania ilub zakończenia. Handluję tą transmisją przez około 2 tygodnie, używając 50 pipsów początkowych, ale bez spływu.

Loke3loke
10-17-2021 02:26, 02:26
Cześć Lou ciekawy system mogę zapytać, czy kiedykolwiek patrzysz na dzienne sygnały, a następnie przeskalujesz do wykresów H1 czekając na sygnał w tym samym kierunku, co dziennik, a następnie podejmujesz posisiton? po drugie czy sygnał pojawia się na początku świecy i czy odświeża? dziękuję za udostępnienie tego ciekawego sytemu.

XragwlgRock
10-17-2021 03:47, 03:47
Cześć Lou ciekawy system mogę zapytać, czy kiedykolwiek patrzysz na dzienne sygnały, a następnie przeskalujesz do wykresów H1 czekając na sygnał w tym samym kierunku, co dziennik, a następnie podejmujesz posisiton? po drugie czy sygnał pojawia się na początku świecy i czy odświeża? dziękuję za udostępnienie tego ciekawego sytemu.
Jeśli handlujesz tylko w kierunku dłuższego TF, przegapisz kilka dobrych transakcji. Nie testowałem tego pojęcia - może wyniknie większy odsetek sukcesu. Wiele osób robi to i przysięga na to. Myślę, że moja odpowiedź brzmi: zrób to, jeśli to działa dla ciebie. Strzałki pojawią się w czasie rzeczywistym, gdy tylko poziom wysokiniski będzie równy lub większy od punktu odwrotnego. Ponieważ strzałki są oparte na wysokichniskich wartościach, nie znikną, gdy się pojawią, a historia nie pokaże różnych sygnałów w późniejszym czasie.

XragwlgRock
10-17-2021 05:08, 05:08
Kilka rzeczy nad którymi pracuję: EA opublikowane na początku tego wątku używa tylko zamkniętych pasków. Dzieje się tak, ponieważ chcę, aby działał szybciej w celu optymalizacji. W ten sposób mogę używać tylko cen otwartych, a nie uruchamiać Strategy Tester w każdym trybie zaznaczania. To jest też powód, dla którego odradzam handlowanie na żywo tym EA - to prawdopodobnie oddanie niektórych pipsów przy użyciu zamkniętych barów. Zostało mi wskazane, że klasyczne wykresy PF są wykonywane przy użyciu ścisłych rozmiarów skrzynek (a nie wysokichniskich wartości, jak robi to indior). Ponieważ Forex jest o wiele bardziej niestabilny niż akcje, dla których została zaprojektowana ta metoda, czułem, że ekstremalne wahania między prętami lepiej by było pomieścić, pozwalając nieco uginać się w granicach pola, tj. Zamiast ograniczać pole do x pipsów i walczyć o częściowe W pudełkach, indior pozwala na wzrostspadek limitu pola do własnego limitu i ustanawia nowe wysokieniskie poziomy w tych punktach. Pracuję nad aktualizacją indioru, która ogranicza liczbę prętów do ścisłych liczb pipsów. Jeśli okaże się znacząca poprawa w stosunku do istniejącej wersji, opublikuję zmieniony indior do tego wątku.

XragwlgRock
10-17-2021 06:29, 06:29
1 Załącznik (y) Otrzymałem komunikat wzywający mnie do tego, aby EA był godny handlu od członka, który nie może oglądać rynku ze swojej pracy. Zasugerowałem, aby handlował EURUSD na dziennym wykresie z BoxSize = 50, Reversal = 4. Oto wykres przedstawiający test historyczny tych parametrów z 01.01.08 - obecnie. 924 pipsy nie są złe dla metody, która wymaga tylko uwagi o północy GMT ...
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/70-programmer.html

igabelcregpo73
10-17-2021 07:49, 07:49
Dziękuję za udostępnienie interesującego systemu. Jednak indior został przemalowany zeszłej nocy. Być może ustawienie było złe. Będę go wypróbować na demo od teraz na codziennym wykresie EURUSD i GBPUSD z ustawieniem 50, 4. Jeszcze raz dziękuję Jarek

XragwlgRock
10-17-2021 09:10, 09:10
Cześć, jeśli dobrze rozumiem indior (popraw mnie, jeśli się mylę), umieszczasz strzałkę za każdym razem, gdy wykres PF zmieni się z kolumny na inny. Czy istnieje prosty sposób sprawdzenia innych wzorów, takich jak podwójnepotrójne szczyty? Wcześniej zrobiłem indior w tym wątku
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/199-info-panel-indior.htmlktóre mogą pomóc w zobaczeniu wzorców wizualnych. Oczywiście taki rodzaj indioru nie może być tak łatwo wykorzystany w EA, ponieważ używa obiektów, a nie tylko buforów, ale myślę, że może dobrze uzupełnić ludzi szukających wzorów.
To bardzo interesująca cecha. Nie po to, żeby się przebić, ale czy nowa kolumna nie powinna zaczynać się od jednego pola powyżejponiżej poprzedniej kolumny?

XragwlgRock
10-17-2021 10:31, 10:31
Dziękuję za udostępnienie interesującego systemu. Jednak indior został przemalowany zeszłej nocy. Być może ustawienie było złe. Będę go wypróbować na demo od teraz na codziennym wykresie EURUSD i GBPUSD z ustawieniem 50, 4. Jeszcze raz dziękuję Jarek
Być może nie rozumiem, co masz na myśli przez odmalowywanie. Czy mógłbyś podać przykład? Moja interpretacja malowania byłaby wtedy, gdy pojawi się strzałka, a później znika. Dzieje się tak, gdy nabywcy stosują cenę zamknięcia w odniesieniu do warunku lub poziomu ceny - oczywiście cena zamknięcia może się znacznie różnić podczas tworzenia paska. PF używa wysokiegoniskiego - po trafieniu pozostaje uderzony. P.S. Ustawienia 50/4 mają zastosowanie tylko do euro na dziennym TF - nie zrobiłem żadnych badań w sprawie kabla.

igabelcregpo73
10-17-2021 11:52, 11:52
To, co się wydarzyło, strzała pojawiła się, niż zniknęła i pojawiła się ponownie o jedną kreskę później. Ale używałem ustawienia 1, 3 na małym przedziale czasowym1 i 5 minutpo prostu aby zobaczyć, co robi indior. W twoim doświadczeniu, kiedy pojawia się strzałka? Jest na otwarciu nowego baru lub podczas formowania baru? To, co widziałem, pojawiło się na otwarciu nowego baru. Przykro mi, jeśli nie mogę wyrazić siebie, ale jestem nowy w P @ F, próbując nauczyć się jak najwięcej. Dzięki

XragwlgRock
10-17-2021 13:13, 13:13
To, co się wydarzyło, strzała pojawiła się, niż zniknęła i pojawiła się ponownie o jedną kreskę później. Ale używałem ustawienia 1, 3 na małym przedziale czasowym1 i 5 minutpo prostu aby zobaczyć, co robi indior. W twoim doświadczeniu, kiedy pojawia się strzałka? Jest na otwarciu nowego baru lub podczas formowania baru? To, co widziałem, pojawiło się na otwarciu nowego baru. I # 8217; m Przepraszam, jeśli mogę # 8217; t jasno wyrazić siebie, ale ja # 8217; m nowy do P @ F handlując próbując nauczyć się jak najwięcej. Dzięki

https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/68-fully-automate-egy.htmlInnymi słowy, strzałki pojawiają się, gdy górnadolna część świecypaska przechodzi przez linię odwróconą (to jest czarna linia przerywana stworzona przez PF indior).

MigwlGV74
10-17-2021 14:33, 14:33
Zasadniczo tak, jest zawsze włączony, chyba że użyjesz jakiegoś rodzaju zatrzymania, albo początkowego zatrzymania ilub zakończenia. Handluję tą transmisją przez około 2 tygodnie, używając 50 pipsów początkowych, ale bez spływu.
Cześć i dziękuję za twoją pracę, testuję indior i daje EA szansę na D1 tf. Coś, czego nie rozumiem: jak ea zarządza zyskami? A może ja sam muszę je zamknąć, czy też sama TP? Czy to właśnie masz na myśli w powyższym cytacie?

the
10-17-2021 15:54, 15:54
Czekam na przyszłe posty na ten temat i jestem subskrybentem Ive od jakiegoś czasu interesował się koncepcjami PnF, ale wciąż noobem jest też mnóstwo pnf vids na youtube dla tych nieznanych Wiwatów T

XragwlgRock
10-17-2021 17:15, 17:15
Cześć i dziękuję za twoją pracę, testuję indior i daje EA szansę na D1 tf. Coś, czego nie rozumiem: jak ea zarządza zyskami? A może ja sam muszę je zamknąć, czy też sama TP? Czy to właśnie masz na myśli w powyższym cytacie?
EA zawsze ma na myśli to, że zawsze będziesz w handlu opartym na działaniu indioru, O ile nie ustawisz stoploss (który jest parametrem użytkownika w EA) lub zamkniesz transakcję ręcznie. Ponownie zachęcam wszystkich, aby nie wymieniali prawdziwych pieniędzy za pomocą tego EA - po prostu nie jest to wystarczająco wyszukane. NIE sprawdza warunków takich jak serwer zajęty, nie próbuje ponownie, jeśli transakcja nie powiedzie się itd. Itp. EA jest przeznaczona tylko do użytku w optymalizowaniu parametrów modyfikowalnych przez użytkownika, tj. Rozmiaru pudełka, pudełek odwracania i stoploss.

XragwlgRock
10-17-2021 18:36, 18:36
Dwie interesujące rzeczy: Oto link do doskonałego graficznego indeksu PF (napisanego przez programistę, którego umiejętności MQL4 znacznie przekraczają moje własne), który działa w oknie i ułatwia analizę wierzchołków, spodów, trendów itp.
https://www.forex-instant.com/forex-trading-and-cfds/164-chart-thread.htmlTęskniłem za kolejnym silnym trendem zniżkowym na Euro, podczas gdy ja spałem ostatniej nocy. Zaczynając dziś wieczorem, zostawiam EA na demonstracji od 12 PM CST do 7 rano przygotowując się do wprowadzenia zmian potrzebnych, aby EA był godny zaufania dla handlu na żywo.

Papag
10-17-2021 19:56, 19:56
Hello Lou, Bardzo ciekawy wątek. Jakie są twoje wyniki od ostatniego postu? Dziękuję, Jeff

Dwie interesujące rzeczy: Oto link do doskonałego graficznego indeksu PF (napisanego przez programistę, którego umiejętności MQL4 znacznie przekraczają moje własne), który działa w oknie i ułatwia analizę wierzchołków, spodów, trendów itp.
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/92-bug-indior.htmlTęskniłem za kolejnym silnym trendem zniżkowym na Euro, podczas gdy ja spałem ostatniej nocy. Zaczynając dziś wieczorem, zostawiam EA na demonstracji od 12 PM CST do 7 rano przygotowując się do wprowadzenia zmian potrzebnych, aby EA był godny zaufania dla handlu na żywo.

Dwie interesujące rzeczy: Oto link do doskonałego graficznego indeksu PF (napisanego przez programistę, którego umiejętności MQL4 znacznie przekraczają moje własne), który działa w oknie i ułatwia analizę wierzchołków, spodów, trendów itp.
https://www.forex-instant.com/cryptocurrencies-and-commodities/92-bug-indior.htmlTęskniłem za kolejnym silnym trendem zniżkowym na Euro, podczas gdy ja spałem ostatniej nocy. Zaczynając dziś wieczorem, zostawiam EA na demonstracji od 12 PM CST do 7 rano przygotowując się do wprowadzenia zmian potrzebnych, aby EA był godny zaufania dla handlu na żywo.

Wesypu
10-17-2021 21:17, 21:17
Wydaje mi się, że bardziej interesuję się wykresami PF, itd., Bardziej niż renko. Czy jakieś aktualizacje tego Lou?

Deivid1974
10-17-2021 22:38, 22:38
Nie mówię zbyt wysoko, ale wygląda na to, że to system ostrzegania o super tendencji

Wesypu
10-17-2021 23:59, 23:59
Nie mówię zbyt wysoko, ale wygląda na to, że to system ostrzegania o super tendencji
Pomyśl, że ten bieżnik jest martwy, tak poważnie wątpię, że ktokolwiek to obchodzi. Jednak sam nie widzę żadnego podobieństwa, zwłaszcza, że ​​nie ma potrzeby, aby osoby z wykształceniem fizycznym były niepotrzebne. W każdym razie Twój system wygląda na lepszy od pierwszego postu. Czy mógłbyś opublikować swój najnowszy szablon w swoim wątku. Przyjrzę się temu później? Dziękuję 45

Calvarwz97
10-18-2021 01:19, 01:19
Cześć, już od jakiegoś czasu używam PF dla equites ... wszelkich nowych aktualizacji od użytkowników w tym wątku, którzy używali PF do handlowania walutą? Dzięki!

i33aki
10-18-2021 02:40, 02:40
Cześć, już od jakiegoś czasu używam PF dla equites ... wszelkich nowych aktualizacji od użytkowników w tym wątku, którzy używali PF do handlowania walutą? Dzięki!
Muszę czytać przez system pf i mieć wykres z forex impact.com, (fxi point and figure advanced indior) Jestem w stanie odczytać je wszystkie w drodze 1 bloku poniżej i 1 bloku powyżej dla kupna i sprzedaży. Ale kilka razy bloki pojawiają się po utworzeniu 3 bloków i nie powstają z góry podczas pierwszego tworzenia bloku po odwróceniu. Na przykład blok kupna jest zbudowany i przechodzi na etap, w którym budynek bloku zatrzymuje się i odwrócenie dzieje się w tym samym kupić blok bez tworzenia czerwonego bloku sprzedaży z boku. Zamiast tego musimy założyć, że przechodzi on przez pierwszy blok i tak dalej. Jak masz doświadczenie z tym może prowadzić mnie z metodą handlu i innych osób, które są wiarygodne., Jeśli chcesz, możesz podzielić się tym również. OCZEKUJĘ ODPOWIEDZI. pozdrowienia

lhasde
10-18-2021 04:01, 04:01
Lou G. Dzięki za udostępnienie. Używam PF od lat z zapasami. Znalazłem twój PF v2 na innym wątku i używam go, najpierw z kontem demo, a następnie w zeszłym tygodniu na live trading. Świetnie się spisał. Używam go na wykresach dziennych z 85% z 20-letniego ATR jako mojego sl. Skybear
hi skybear, czy możesz opublikować swój PF v2? Dzięki

Use3919
10-18-2021 05:22, 05:22
5 Załącznik (-i)

Po raz pierwszy zainteresowałem się handlem punktami i cyframi sprzed dwóch dekad, kiedy handlowałem akcjami. Przed pojawieniem się komputera osobistego konieczne było ręczne tworzenie i utrzymywanie wykresów PF za pomocą papieru kancelaryjnego, ale prace te wymagały bardzo mało czasu każdego dnia. Miałem dobry sukces i byłem zadowolony z metody. Jeśli nie znasz teorii PF, szukaj w Internecie. Investopedia ma dobry podstawowy artykuł na ten temat. Istnieje również kilka książek dotyczących PF, które można znaleźć w lokalnej bibliotece. To prawdopodobnie ...
Cześć, Znalazłem system map Renko kilka miesięcy temu, a następnie odkryłem sposób XO. Pomyślałem, że połączyłem je i pierwszy, i tylko w tym miejscu jest GBPJPY, czy powinienem wyjaśnić dlaczego ? pomiń ... ok Renko znalazłem używa wykresu offline z danymi na żywo, nie rozumiem go w ogóle, ale działa to w podobny sposób, konsolidując ruchy rynku i kompresując czas i rozwijając akcję cenową, prawda? najpierw otwórz mapgt, zastosuj RenkoLiveChart_v2.1 i poczekaj, aż w rogu TL otworzy się okno historii m2, otwórz centrum pobierania historii i historię pobierania dla dowolnej waluty, którą masz na Renkolivechart indiorgt; otwórz wykres offline m2gt; zastosuj szablon dostarczam dla transakcji XO. Przypuszczam, że jest to renko i XO? Naprawdę nie wiem, ale na Geppii co druga kolumna XO jest w górze, a następnie w dół. w kółko, wydaje się na pierwszy rzut oka jak maszyna do robienia pieniędzy Nie wierzę w to, co widzę, ponieważ rynek jest teraz wyłączony, w poniedziałek mam nadzieję, że będzie miał dzikiego, niesamowicie dokładnego, nierozumiałego, skomplikowanego prostego producenta pieniędzy? kto wie, sprawdź to i daj nam znać, co to jest i czy to naprawdę, dzięki któremu zawsze to dotyczy.
https://www.forex-instant.com/attachments/1530119274835165473.jpg
https://www.forex-instant.com/attachments/1530119276272814139.1
https://www.forex-instant.com/attachments/15301192781985473477.1
https://www.forex-instant.com/attachments/1530119281336418271.rar
https://www.forex-instant.com/attachments/1530119288133865653.1_for_4_digits_MT4222222222222 222

dolo44
10-18-2021 06:43, 06:43
cześć, kto ma tę książkę za darmo PDF? Punkt 21st Century i rysunek: Nowe i zaawansowane techniki wykorzystania wykresów punktowych i rysunkowych Jeremy du Plessis

dolo44
10-18-2021 08:03, 08:03
O! Czytam książkę Plessis ,,, nie jest dobra! kto ma tę książkę za darmo PDF? Wykres punktowy i rysunkowy autorstwa Thomasa J. Dorseya, 4. edycja ,,, tylko 4. edycja