PDA

Zobacz pełną wersję : Dowolny efekt z mapowaniem MT4, ale wykonywanie transakcji z brokerem spoza MT4?



Lavocha
12-13-2007 22:00, 22:00
Mam konto w brokerze MT4. Chcę otworzyć konta na żywo u 2 brokerów, z których żaden nie korzysta z MT4 (lepsze spready). Chciałbym nadal korzystać z MT4.

Zastanawiałem się, czy ktoś dostanie swoje sygnały handlowe za pomocą MT4, a następnie wykonuje transakcję na platformie innej niż MT4. Czy jest to zalecane lub zniechęcające? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami?

Dziękuję za twój wkład

agyaagesova98
11-29-2021 16:35, 16:35
Wiele osób robi to samo. Używam kilku programów do tworzenia wykresów, których nie oferują moi brokerzy. Wiele osób wforex-instantkorzysta z wykresów MT4 i wykonuje transakcje na żywo z Oandą. To sprawia, że ​​trochę łatwiej, jeśli masz więcej niż jeden monitor, ale nawet to nie jest konieczne. Możesz zauważyć niewielką rozbieżność między pakietem wykresów a ofertązapytaniem brokera na żywo, ale nie powinna być ona większa niż pips lub dwa. Porównaj swoje wykresy MT4 z ceną kupnasprzedaży z tymczasowymi brokerami. Jeśli planujesz handlować wiadomościami, porównaj je również podczas ogłoszeń. Dopóki otrzymujesz pakiet do tworzenia wykresów od renomowanego brokera, a twoje konta na żywo są z równie szanowanymi brokerami, powinieneś być w porządku.

Lavocha
11-29-2021 17:56, 17:56
Myślę, że z powodu różnic GMT pomiędzy brokerami, wzorce wykresów wyglądałyby inaczej. Jeśli więc ktoś używa konta demonstracyjnego MT4 do rzeczywistego tworzenia wykresów i otrzymuje długi sygnał Z trendem, wykona ten handel na platformie brokera bez MT4 i zignoruje ten wzorzec wykresu, który może faktycznie pokazać, że zmierza PRZECIWKO tendencja. Przepraszam, że brzmi to tak elementarnie, ale wolałbym brzmieć głupio i zdobyć odpowiedzi od bardziej doświadczonych handlowców, niż martwić się o moją dumę i uczyć się na własnej skórze
https://www.forex-instant.com/attachments/1529227868.png. Dziękuję Ci.

Legleywhi
11-29-2021 19:17, 19:17
Dlatego właśnie Billflet chciał porównać ceny. Mam demo MT4 z IBFX. Kiedy porównuję ceny z Oandą, czasami występuje różnica 4-5 pipsów. Jeśli chodzi o trendy, może to mieć ogromne znaczenie. Widziałem IBFX w trendzie wzrostowym na wykresie 4H, a Oanda na wykresie zniżkowym na ich wykresie 3H! Duża różnica. Porównaj ceny, trendy, wzory świec itp. Między brokerem MT4 a innymi brokerami, zanim zdecydujesz się na handel w ten sposób. Upewnij się, że znasz różnice lub może to kosztować dużo pieniędzy.

Horgo83
11-29-2021 20:38, 20:38
Myślę, że on mówi o świecach w różnych formatach strefy czasowej, co tak naprawdę jest problemem z całym oprogramowaniem do tworzenia wykresów. 1 mt4, lub jakiekolwiek inne oprogramowanie do tworzenia wykresów, ma 4hr świecy, która kończy się na gmt innym końcu gmt 1, świece faktycznie zamykają 1 godzinę różną przy zupełnie innej cenie. Nie ma standardowej strefy czasowej, a mt4 po stronie serwera (np. Broker) zapewnia czas świecy. Jeśli chcesz określonej strefy czasowej, poszukaj tej. Może to również zrobić dużą różnicę w handlu, jeśli wykonujesz backtest handlu na 4hr lub więcej z 1 świecą strefy czasowej, musisz powtórzyć test z wszystkimi strefami czasowymi. Wcześniej opublikowałem wyniki testu historycznego dla transakcji, która przyniosła ponad 8k pipsów przy ponad 65% współczynniku wygranej w GMT 4, ale mniej niż 2k pipsów i straszny wskaźnik, jeśli faktycznie wykonałeś transakcję w czasie GMT.

Lavocha
11-29-2021 21:58, 21:58
To wszystko, Vensik; W szczególności, na przykład, powiedzmy, że używam metody krzyżowej MA na wykresach 4H. Na mojej oryginalnej platformie otrzymuję krzyż i uruchamia sygnał kupna. Ale na moim wykresie brokera bez MT4, nie ma go w pobliżu krzyża i nie ma sygnału. W rzeczywistości wygląda na to, że kupowałbym przeciw trendowi (wbrew moim zasadom handlu), zamiast iść zgodnie z trendem, zgodnie z zamierzeniem mojego sygnału MT4. I wtedy trzeci broker pokazuje więcej długonogiego doji (niezdecydowanie) i nie ma krzyża. Moje pytanie brzmi ... Co robią ludzie? - (Cena mieści się w granicach /- 8 dla wszystkich 3 brokerów) A) Przejdź z oryginalnym sygnałem podanym przez wykresy MT4 i wykonaj transakcje na drugim 2 - ignorując ich schematy wykresu LUB B) Zaczekaj, aż sygnał wystąpi na każdej platformie niezależnie , a następnie wprowadź transakcję, gdy otrzymasz sygnał, który lubię MT4, wiem, jak kodować elementy wewnętrzne i bardzo mi się z tym czuję. Lubię brokerów innych niż MT4, aby uzyskać wiele innych korzyści. Chcę tylko zobaczyć, jak radzi sobie ten scenariusz. Dziękujemy za udział.

luditgarcaygh
11-29-2021 23:19, 23:19
Mam konto w brokerze MT4. Chcę otworzyć konta na żywo u 2 brokerów, z których żaden nie korzysta z MT4 (lepsze spready). Chciałbym nadal korzystać z MT4. Zastanawiałem się, czy ktoś dostanie swoje sygnały handlowe za pomocą MT4, a następnie wykonuje transakcję na platformie innej niż MT4. Czy jest to zalecane lub zniechęcające? Chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami? Dziękuję za twój wkład
robię to. z pewnością można to zrobić. ale jeśli ur produkuje sygnały na 1M wykresach, zapomnij o tym.

agyaagesova98
11-30-2021 00:40, 00:40
Robię to w ten sposób. Moje sygnały pojawiają się na moich wykresach MCFX. Następnie wykonuję swoje transakcje z Gainem lub Oandą. Nie zwracam uwagi na wykresy, które moi maklerzy oferują poza porównaniem aktualnej ceny. Robię to jako nawyk, nawet nie myśląc o tym. Tak długo jak ceny mojego dostawcy wykresów są w granicach kilku pipsów moich cen maklerskich, to działa dobrze z moją metodą handlu. Dla mnie nie ma znaczenia, czy wzory lub świece są dokładnie takie same. Opieram się wyłącznie na moich mapach MCFX, aby podejmować decyzje. Moi pośrednicy są tylko pojazdem, który pozwala mi wejść i wyjść.

Lavocha
11-30-2021 02:01, 02:01
Sądzę, że jest to trudne, w sposób platonicznynienaturalny, jeśli chcesz, po prostu ślepo wejść na giełdę na platformie bez sprawdzania wykresów. Przynajmniej tak to wygląda. Przyzwyczaja się. Zdałem sobie sprawę, że właśnie dlatego jest tak wiele nieporozumień na tak wielu wątkach systemów transakcyjnych, w których ktoś wzywa do kupowania na gbpusd i reszty ludzi, bo nie mają tego samego sygnału. Następnie zakładają, że nie rozumieją systemu. Zasadniczo system transakcyjny jest ważny na wszystkich wykresach (w tym przypadkuwątku, wszystkich platformach brokerskich), a sygnał ostatecznie nadejdzie, aczkolwiek w różnych czasach dla różnych osób. Hmmm ... Ten temat może być bardzo pomocny dla wielu początkujących (ja) w wyjaśnieniu zamieszania związanego z problemami strefy czasowej i dlaczego ich wykresy są różne. Dziękuję wszystkim, którzy napisali do tej pory. Mam nadzieję, że inni podzielą się swoimi doświadczeniami, jak radzą sobie z transakcjami cross-broker.

Legleywhi
11-30-2021 03:21, 03:21
Robię to w ten sposób. Moje sygnały pojawiają się na moich wykresach MCFX. Następnie wykonuję swoje transakcje z Gainem lub Oandą. Nie zwracam uwagi na wykresy, które moi maklerzy oferują poza porównaniem aktualnej ceny. Robię to jako nawyk, nawet nie myśląc o tym. Tak długo jak ceny mojego dostawcy wykresów są w granicach kilku pipsów moich cen maklerskich, to działa dobrze z moją metodą handlu. Dla mnie nie ma znaczenia, czy wzory lub świece są dokładnie takie same. Opieram się wyłącznie na moich mapach MCFX, aby podejmować decyzje. Moi pośrednicy są tylko pojazdem, który pozwala mi wejść i wyjść.
Czy nie spowoduje to utraty wielu transakcji? Widziałem, jak moja platforma MT4 toruje sobie drogę do systemu, z którego korzystałem i złożyłbym zamówienie. Jednak na mapach Oandy trend był odwrotny! Co oznaczałoby natychmiastową ę, jeśli złożyłbym zamówienie w Oandzie na podstawie moich wykresów MT4. Nie rozumiem, jak to w ogóle mogło być dobre. Ponieważ ceny brokerów różnią się tak bardzo (a Oanda ma to 3 godziny zamiast standardowej 4 godziny), nie patrzenie na wykresy dla brokera, w którym składasz zamówienie, może oznaczać katastrofę. Być może twój system jest niezależny od brokera, ale nie widzę, jak to może działać, biorąc pod uwagę różne ceny między brokerami. Ale chciałbym wiedzieć, jak to robisz.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529227868.png

agyaagesova98
11-30-2021 04:42, 04:42
Czy nie spowoduje to utraty wielu transakcji? Widziałem, jak moja platforma MT4 toruje sobie drogę do systemu, z którego korzystałem i złożyłbym zamówienie. Jednak na mapach Oandy trend był odwrotny! Co oznaczałoby natychmiastową ę, jeśli złożyłbym zamówienie w Oandzie na podstawie moich wykresów MT4. Nie rozumiem, jak to w ogóle mogło być dobre. Ponieważ ceny brokerów różnią się tak bardzo (a Oanda ma to 3 godziny zamiast standardowej 4 godziny), nie patrzenie na wykresy dla brokera, w którym składasz zamówienie, może oznaczać katastrofę. Być może twój system jest niezależny od brokera, ale nie widzę, jak to może działać, biorąc pod uwagę różne ceny między brokerami. Ale chciałbym wiedzieć, jak to robisz.
https://www.forex-instant.com/attachments/1529227868.pngCeny wyświetlane na moich wykresach MCFX i moich wykresach eSignal są bardzo zbliżone do cen na moich platformach transakcyjnych. Jeśli moja 4-godzinna mapa daje mi sygnał za pewną cenę, a cena w Oanda jest taka sama, gdzie jest problem? Tak jak napisałem wcześniej, musisz porównać ceny dostawcy wykresu z brokerem, aby zobaczyć, że są blisko. I rób to o różnych porach dnia i w różnych okolicznościach. Jeśli cena wyrośnie na MCFX i eSignal, to prawdopodobnie pojawi się na rynku. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​niezawodne pakiety wykresów są dobrym wskaźnikiem tego, co robi rynek w chwili obecnej. A dobra platforma brokerów będzie robić to samo. Jeśli spojrzysz na różne wykresy brokerów i wszystkie rzeczy są równe (ramy czasowe, liczba pokazanych świec), trendy powinny wyglądać tak samo. Nigdy nie zauważyłem tego, o czym wspomniałeś - trendu idącego w jedną stronę na jednym wykresie brokerskim i przeciwnym na Oandzie, ale z zadowoleniem przyjmuję przykład. Chyba że mamy inny sposób patrzenia na trendy. Nie martwię się zbytnio, że wykres 3 godzinny Oandy nie wygląda jak wykres 4 godzinny kogoś innego. To nie ma znaczenia dla mojego handlu. Jeśli dostanę sygnał kupna na kablu w 2.0166 na eSignal, to mówi mi, żebym kupił kabel. Jeśli cena Oanda to 2,0165 lub 2,0167, nadal będę kupować z nimi kabel. Jeśli otrzymam sygnał zwrotny na poziomie 2.0210 na eSignal, zamknę się bez względu na to, czy cena Oandy ma wartość pipsa, czy dwie. W przypadku większości brokerów widać niewielką różnicę między ceną na ich wykresach a ceną na ich platformie. Udaje nam się z tym żyć.

claritaazabal4
11-30-2021 06:03, 06:03
Tak, zgadzam się, że nie będziesz tracić transakcji tylko dlatego, że dwie platformy wykresów wyglądają inaczej. Cena jest ważna, a jeśli chcesz, możesz zrobić szalone spojrzenie na różne wykresy i brokerów. Na dłuższą metę, po prostu zachowaj przewagę, spójrz na wykresy, które lubisz, i handluj z brokerem, który ci się podoba. Jeśli 5-sekundowy wykres Oandy mówi, że sprzedajesz, a mój dziennik MT4 mówi, idź długo ... Idę długo i przez Oandę.

Legleywhi
11-30-2021 07:24, 07:24
Ceny wyświetlane na moich wykresach MCFX i moich wykresach eSignal są bardzo zbliżone do cen na moich platformach transakcyjnych. Jeśli moja 4-godzinna mapa daje mi sygnał za pewną cenę, a cena w Oanda jest taka sama, gdzie jest problem? Tak jak napisałem wcześniej, musisz porównać ceny dostawcy wykresu z brokerem, aby zobaczyć, że są blisko. I rób to o różnych porach dnia i w różnych okolicznościach. Jeśli cena wyrośnie na MCFX i eSignal, to prawdopodobnie pojawi się na rynku. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​niezawodne pakiety wykresów są dobrym wskaźnikiem tego, co robi rynek w chwili obecnej. A dobra platforma brokerów będzie robić to samo. Jeśli spojrzysz na różne wykresy brokerów i wszystkie rzeczy są równe (ramy czasowe, liczba pokazanych świec), trendy powinny wyglądać tak samo. Nigdy nie zauważyłem tego, o czym wspomniałeś - trendu idącego w jedną stronę na jednym wykresie brokerskim i przeciwnym na Oandzie, ale z zadowoleniem przyjmuję przykład. Chyba że mamy inny sposób patrzenia na trendy. Nie martwię się zbytnio, że wykres 3 godzinny Oandy nie wygląda jak wykres 4 godzinny kogoś innego. To nie ma znaczenia dla mojego handlu. Jeśli dostanę sygnał kupna na kablu w 2.0166 na eSignal, to mówi mi, żebym kupił kabel. Jeśli cena Oanda to 2,0165 lub 2,0167, nadal będę kupować z nimi kabel. Jeśli otrzymam sygnał zwrotny na poziomie 2.0210 na eSignal, zamknę się bez względu na to, czy cena Oandy ma wartość pipsa, czy dwie. W przypadku większości brokerów widać niewielką różnicę między ceną na ich wykresach a ceną na ich platformie. Udaje nam się z tym żyć.
Dzięki za wgląd. Rozumiem, co mówisz i oczywiste jest, że wykonałeś pracę domową z porównaniem. Jeśli chodzi o różnicę trendów, to przyglądałem się systemowi krzyżowemu 6, 13 EMA na wykresie 4H. Trend był na MT4 (IBFX), ale na Oandzie. Wiem, że Oanda ma tylko 3 godziny, a nie 4, ale widziałem to samo na codziennych listach przebojów. Teraz powiem, że były to platformy demo, więc może to był problem. Oczywiście, byłoby trudno przetestować egies z ich mapami demo, jeśli istnieje taka rozbieżność, więc nie wiem, dlaczego tak się stało. W każdym razie, dzięki za wyjaśnienie.

agyaagesova98
11-30-2021 08:45, 08:45
Dzięki za wgląd. Rozumiem, co mówisz i oczywiste jest, że wykonałeś pracę domową z porównaniem. Jeśli chodzi o różnicę trendów, to przyglądałem się systemowi krzyżowemu 6, 13 EMA na wykresie 4H. Trend był na MT4 (IBFX), ale na Oandzie. Wiem, że Oanda ma tylko 3 godziny, a nie 4, ale widziałem to samo na codziennych listach przebojów. Teraz powiem, że były to platformy demo, więc może to był problem. Oczywiście, byłoby trudno przetestować egies z ich mapami demo, jeśli istnieje taka rozbieżność, więc nie wiem, dlaczego tak się stało. W każdym razie, dzięki za wyjaśnienie.
Wyjaśniłeś mi też coś. Kiedy mówię, że obie wykresy są coraz bardziej popularne, patrzę tylko na cenę. Nie umieszczam żadnych osób na listach przebojów Oandy lub Gaina. Opieram się na eSignal lub MCFX, żeby pokazać mi, co robi rynek i gdzie są moi podwładni. Umieszczanie osób na obu wykresach w nadziei, że uda im się uzyskać te same sygnały w tym samym czasie, byłoby katastrofą. Myślę, że Freevey próbuje osiągnąć to samo co ja. Znalazł brokera, z którym chce sobie poradzić, ale nie jest zadowolony z pakietu do tworzenia wykresów. Mogę uzyskać informacje od Gaina o eSignal i MCFX, a także o innych kanałach. Więc jeśli handluję z Gainem wszystko jest idealne. Używam Oandy także dlatego, że cena jest wystarczająco bliska, wykonanie jest szybkie, a spready są dobre. Nie czepiam się często, więc różnica w ilości kilku pestek mi nie przeszkadza. Nie handluję w niedzielę. Może również istnieć możliwość wprowadzenia w błąd.

Legleywhi
11-30-2021 10:05, 10:05
Wyjaśniłeś mi też coś. Kiedy mówię, że obie wykresy są coraz bardziej popularne, patrzę tylko na cenę. Nie umieszczam żadnych osób na listach przebojów Oandy lub Gaina. Opieram się na eSignal lub MCFX, żeby pokazać mi, co robi rynek i gdzie są moi podwładni. Umieszczanie osób na obu wykresach w nadziei, że uda im się uzyskać te same sygnały w tym samym czasie, byłoby katastrofą.
Dokładnie, i właśnie tam nas skrzyżowano. Trend oparty wyłącznie na cenie z pewnością byłby taki sam dla wszystkich brokerów (przynajmniej tak by się wydawało
https://www.forex-instant.com/attachments/1529227868.png), ale liczba osób w różnym stopniu się różni. O tym właśnie mówiłem.

Nie czepiam się często, więc różnica w ilości kilku pestek mi nie przeszkadza.
To ma sens.

Nie handluję w niedzielę. Może również istnieć możliwość wprowadzenia w błąd.
Nie, wcale nie dotykam też niedzieli. Mój pierwszy handel jest w poniedziałki.

Lavocha
11-30-2021 11:26, 11:26
Właśnie to robiłem, Billflet ... Handluję systemem godzinowym, szukając po 20 pipsów naraz (małe zyski, ale bardzo spójne - używając dobrego MM), z ciasnym SL (12-14 pipsów). Drugim jest system dzienny, który działa przez wiele dni. Metoda godzinowa nie znajduje się na zamkniętym pasku. Wejście jest dokonywane, gdy się porusza. Więc sięgnięcie po 20 pipsów i przejście na inną platformę, gdzie różnica w cenie może wynosić 4-5 pipsów, może faktycznie zrobić wielką różnicę, czy wejdę do handlu, czy nie. Z drugiej strony, mając GBPJPY z spreadem 9 pipsów na MT4 (moje wykresy), wówczas wykonanie transakcji na platformie brokerskiej za pomocą 4 pipsów GBPJPY może zrekompensować różnicę w cenie. Następnie pojawia się problem (1) Mój broker MT4 ma lepsze ceny niż mój non-MT4, ale (2) spread jest o 5 pipsów wyższy. Czy to nie jest pranie, czy też czegoś mi brakuje. Potem sprowadza się do: - Czy po prostu tworzę więcej pracy dla siebie? Właśnie dlatego zacząłem ten wątek. Odbieranie pomysłów i doświadczeń innych handlowców na ten temat. Dziękuję za radę.

agyaagesova98
11-30-2021 12:47, 12:47
Metoda godzinowa nie znajduje się na zamkniętym pasku. Wejście jest dokonywane, gdy się porusza. Więc sięgnięcie po 20 pipsów i przejście na inną platformę, gdzie różnica w cenie może wynosić 4-5 pipsów, może faktycznie zrobić wielką różnicę, czy wejdę do handlu, czy nie. Z drugiej strony, mając GBPJPY z spreadem 9 pipsów na MT4 (moje wykresy), wówczas wykonanie transakcji na platformie brokerskiej za pomocą 4 pipsów GBPJPY może zrekompensować różnicę w cenie. Następnie pojawia się problem (1) Mój broker MT4 ma lepsze ceny niż mój non-MT4, ale (2) spread jest o 5 pipsów wyższy. Czy to nie jest pranie, czy też czegoś mi brakuje. Potem sprowadza się do: - Czy po prostu tworzę więcej pracy dla siebie?
Nie jestem pewien, co masz na myśli, mówiąc o lepszej cenie. Czy masz na myśli: ..1) Kiedy jesteś gotowy, aby iść długo, twój broker MT-4 jest zawsze niższy? i ..2) Kiedy jesteś gotowy, aby się zepsuć, twój broker MT-4 jest zawsze wyższy? Faktyczna cena nie powinna mieć znaczenia, o ile zakres ruchu jest taki sam. Mam na myśli to; Jeśli kupisz 5 pipsów wyżej na non MT-4, a ruch na obu wykresach będzie taki sam, powinieneś również sprzedać 5 pipsów wyżej. Tam powinno być pranie. Następnie ściślejsze rozprzestrzenianie powinno być na Twoją korzyść. W systemie 1-godzinnym, liczącym 20 pipsów, przewaga tańszego spreadu powinna być znacząca w miarę upływu czasu. Inną rzeczą do rozważenia w systemie 1-godzinnym jest czas wykonania. Nadal mam konto w brokerze MT-4, a czas ich realizacji jest słaby i dają dużo rekwotowań. To może kosztować Cię kilka transakcji, jeśli wybierasz 20 pipsów. Nie ma już więcej pracy, aby handlować w ten sposób, ale posiadanie dwóch komputerów lub dwóch monitorów sprawia, że ​​to pestka. Jeśli możesz jednocześnie oglądać swoją platformę do tworzenia wykresów i broker wykonawczy, utracisz tę materialną czkawkę, która wynika z tego, że widzisz tylko jedną osobę naraz. Rachunek

Lavocha
11-30-2021 14:08, 14:08
Przez lepszą cenę mam na myśli ... 1) Długi sygnał na MT4 (moje wykresy) na 1,2040 (9 spreadów) - (cel 20 pipsów) 2) Ten sam wpis na moim non-MT4 (broker na żywo) wyniósłby 1.2045 (4 spread Tak więc, używanie 2 standardowych partii i widzenie różnicy w cenie 5 pensów, podświadomie, automatycznie powoduje wahanie. Ale zasadniczo, $$$ - rozsądek, ten scenariusz to pranie. To tylko kwestia ogólna, którą należy przezwyciężyć. Dobrze? Wiem, że niektórzy ludzie powiedzą, po co zawracać sobie głowę!?! Ale posiadanie większości moich pieniędzy w najbardziej stabilnym kraju i rachunku w najbardziej niezawodnej walucie (CHF) sprawia, że ​​śpię znacznie lepiej w nocy. W jakiś sposób nic z amerykańskich regulowanych brokerów (NFA) nie sprawia, że ​​czuję się ciepło i nieostrożnie. Jaka jest różnica, jeśli są one regulowane, gdy waluta (USD) staje się drugą stawką i do czasu, gdy ich pozwiesz i zapłacisz prawnikom i marnujesz czas, który mógłbyś poświęcić na handel pieniędzmi, a ty nadal kończysz przegranym? . Tak więc mój proces myślowy ma więcej niż tylko lepsze spready. Po prostu czuję się lepiej, otrzymując więcej potwierdzenia od bardziej doświadczonych handlowców niż ja.