PDA

Zobacz pełną wersję : Czy nigdy nie zobaczymy 10% oprocentowania depozytów w Europie?



hecpkrete
08-20-2018 11:42, 11:42
Rozmawiałem z jedną kobietą, która powiedziała, że ​​zarabia jak 10% po prostu deponowaniu pieniędzy do banku podczas kryzysu finansowego, bezpiecznie, konta depozytowe są ubezpieczone na Litwie do 100 000 EUR, nie są wtedy pewne.

I myślałem, że kiedy dojdzie do kolejnego kryzysu finansowego, mogę znowu zarobić.

Ale jeden z nich powiedział - nigdy nie zobaczymy tak wysokich stóp procentowych, bo teraz sytuacja jest inna - banki nie potrzebują pieniędzy, żeby je zdeponować, żeby pożyczać pieniądze. Mogą pożyczać pieniądze, których nawet nie mają. Czy to prawda i nigdy nie zobaczymy 10% stóp procentowych?

oxdrid
11-28-2021 21:07, 21:07
Jeśli w przyszłości są tak wysokie wskaźniki, to zdecydowanie nie ma się czym cieszyć. Jeśli Twój bank wypłaca Ci 10% tylko za zdeponowanie oznacza to, że albo inflacja jest wyższa, albo twoja waluta traci. Spójrz na Wenezuelę, mają tam naprawdę wysokie stopy procentowe. Czy chciałbyś takiej sytuacji w swoim kraju?