PDA

Zobacz pełną wersję : Jak szyfrować i chronić ex4?



Rororo93
11-21-2008 08:19, 08:19
Jak możemy zaszyfrować i chronić nasz plik ex4? Próbowałem oprogramowania, które dekompilowało ex4 i działało. Myślałem, że metaquotes nie wydaje się trudne do dekompilacji. Na tej stronie zamieściłem to samo pytanie i zgadnij co? Usunęli mój wpis ....
Więc wszelkie pomysły

miggoxy
12-12-2020 18:02, 18:02
Nie rozpowszechniaj pliku .ex4 To najlepszy sposób, aby nie dopuścić do kradzieży logiki. Jeśli Twoim celem jest sprzedaż systemu, nie rozpowszechniaj samego systemu, po prostu znajdź sposób na szybkie i automatyczne rozpowszechnianie sygnałów.

Rororo93
12-12-2020 19:22, 19:22
Powinien być inny sposób .... przez dll lub coś innego

miggoxy
12-12-2020 20:43, 20:43
Prawie wszystko można dekompilować. Alternatywą jest zbudowanie samodzielnego urządzenia, które podaje dane i wypycha sygnały.

Lasa
12-12-2020 22:04, 22:04
Powinien być inny sposób .... przez dll lub coś innego
DLL jest łatwiejszy do zdekompilowania niż Ex4 :-) Najlepszym sposobem jest podpowiedź ronaldowa lub inny sposób zabawy z kodem :-)

alvimlg
12-12-2020 23:25, 23:25
MQL jest dość sprytnym językiem, w którym możesz mieć maszynę, która wysyła sygnały na e-mail lub FTP, a następnie piszesz inny program, aby zinterpretować te dane, a następnie wysłać. Obecnie pracuję nad systemem, w którym moje sygnały EA są interpretowane, a następnie wysyłane na listę masowych wiadomości e-mail. Daje to sygnały bez konieczności ochrony jakiegokolwiek kodu. Jeśli chodzi o szyfrowanie, nie sądzę, żeby można było to zrobić za pomocą OOTB. Potrzebujemy wsparcia po stronie MQL w przyszłym wydaniu, aby dodać narzędzie szyfrująceodszyfrowujące dla samego kodu.

sisakgousd
12-13-2020 00:45, 00:45
Prawie wszystko można dekompilować. Alternatywą jest zbudowanie samodzielnego urządzenia, które podaje dane i wypycha sygnały.
Niezły punkt Ronald, ale jeśli utworzysz kilka plików .dll, życie będzie bardziej nie do zniesienia dla dekompilatorów.

miggoxy
12-13-2020 02:06, 02:06
Więcej nieszczęśliwego zgadzam się, ale nie jest to niemożliwe.

celaycardesete
12-13-2020 03:27, 03:27
Prawdziwym problemem, jaki stanowi problem ze wszystkimi plikami wykonywalnymi, jest to, że umieszczając plik wykonywalny w środowisku debugowania i umożliwiając jego uruchomienie, wszystkie typy danych dll lub wejścia serwera z hosta pliku wykonywalnego będą ładowane w czasie rzeczywistym. i można nim manipulować w dobrym debugerze. Jedną z pomocy jest ciągła zmiana informacji wymaganych przez bibliotekę DLL, ale polecenia, aby zażądać, że te informacje zostaną powtórzone w bibliotece DLL na komputerze klienckim. Tak więc linia końcowa jest taka, że ​​tak naprawdę nie ma sposobu, aby zapobiec pęknięciu jakiegokolwiek wykonywalnego programu, a nie tylko EX4. Chociaż z każdą nową aktualizacją MT4, klucz szyfrowania również się zmienia i jest to plik wykonywalny wieloprzebiegowy, który powoduje znaczną dekompilację przy każdej nowej aktualizacji. Być może jedną wielką poprawą byłoby zrobienie czegoś podobnego do tego, co Microsoft robi w sprawdzaniu legalnej kopii EX4 za każdym razem, gdy jest ładowane. Niestety byłoby to zarówno kosztowne do opracowania, a nawet bardziej kosztowne w utrzymaniu. Nie jest to coś odpowiedniego dla darmowego produktu dla klienta. Jeśli ktoś chce kodu, można to zrobić bez względu na to, jakie bezpieczne gaurdy. To, co jest tajne, może zostać ujawnione. Kolejną przeszkodą jest po prostu wykonanie wielu funkcji, do których dostęp uzyskuje się tylko raz. Im większa struktura poleceń, tym więcej multipassowania w kompilacji. Oznacza to wykładniczo większe środowisko dekompilacji. Co ograniczy dekompilację do większej pamięci maszyny z szybszym procesorem. To nie jest poprawka, tylko utrudnienie pęknięcia. Podejście Ronalda jest prawdopodobnie najlepsze. Uruchom go ze swojego serwera i nie rozpowszechniaj pliku wykonywalnego. Zadziwia mnie brak szacunku dla własności intelektualnej na świecie. Jeśli ktoś ukradł twój samochód, poszedłby do więzienia. Wykradnę ci kod, może nawet nie być przestępstwem, jeśli nie podpisali umowy licencyjnej. Oczywiście pomysł Ronalda może zostać stworzony na złego. Wyobraź sobie, że interesuję się twoim EX4 i kupuję go od ciebie. Naprawdę nie muszę nawet martwić się o dekompilację lub weryfikację. Właśnie ładuję go na konto Demo i daje dostęp tym, którym chcę go użyć, i używają kopiarki do konta. Nie ma żadnego bezpieczeństwa. Nie sądzę, żeby Metatrader miał to na myśli. Wierzę, że Metatrader został zaprojektowany jako narzędzie marketingowe dla dealerów FX, aby pozyskać nowych klientów. Naprawdę uważam, że ta branża zbudowana na sprzedaży EX4 jest wadliwa od samego początku, ponieważ cała branża jest zbudowana na fałszywym założeniu. Żaden duży przedsiębiorca nie rozważałby nawet użycia komercyjnego produktu zaprojektowanego dla Metatradera. Ogranicza to zatem bazę klientów do sprzedaży detalicznej i bardzo małych sklepów detalicznych. Tak więc bzdura za 97 $ na ClickBank. Metatrader to świetny mały program do tworzenia wykresów, jeśli to wszystko, czego się używa.

livmoorethwzombie
12-13-2020 04:48, 04:48
LongToBeFree: Biorąc pod uwagę to:
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/182-market-profile-mp-levels-targets-dax-dow-nq.htmlŻadnego z tych # $ @! * Nie warto jednak chronić.;)))

miggoxy
12-13-2020 06:09, 06:09
Podejście Ronalda jest prawdopodobnie najlepsze. Uruchom go ze swojego serwera i nie rozpowszechniaj pliku wykonywalnego. Zadziwia mnie brak szacunku dla własności intelektualnej na świecie. Jeśli ktoś ukradł twój samochód, poszedłby do więzienia. Wykradnę ci kod, może nawet nie być przestępstwem, jeśli nie podpisali umowy licencyjnej. Oczywiście pomysł Ronalda może zostać stworzony na złego. Wyobraź sobie, że interesuję się twoim EX4 i kupuję go od ciebie. Naprawdę nie muszę nawet martwić się o dekompilację lub weryfikację. Załadowałem go na konto Demo i udostępniłem te ...
To głównie powód, dla którego wydaję kod źródłowy do wszystkiego, co umieściłem tutaj na forum. Wszystkie moje prywatne EA, wzloty i scenariusze, których nigdy nie rozdawałem z jakiegokolwiek powodu. Dość łatwo jest dekompilować EA, wersje wewnętrzne i skrypty za pomocą debuggera, jak wspomniano wcześniej. I szczerze mówiąc, jeśli jest to stosunkowo łatwe dla kogoś takiego jak ja - kto nie jest na prawdę ciężkim programistą - aby to zrobić, zastanawiam się, jak łatwo i co ważniejsze, jak szybko może to zrobić profesjonalny programista. Podejrzewam, że chcesz sprzedać swój .ex4. To całkiem dobrze, nie obchodzi mnie, czy to sprzedasz, czy nie. Po prostu wiedz, że tak jak w przypadku każdego innego programu, może on zostać złamany. Nie chodzi o to, czy jest to kwestia czasu.

alvimlg
12-13-2020 07:29, 07:29
: Biorąc to pod uwagę:
https://www.forex-instant.com/trading-discussion/43-share-pairs.htmlŻadnego z tych # $ @! * Nie warto jednak chronić.;)))
Czy na pewno zgłaszasz to w sposób uczciwy? Wszystkie aktualnie zasygnalizowane systemy ssania nie mają nic wspólnego z ochroną Twojej pracy. Napisałem kilka EAwyrażeń dla osób, które wysyłają do mnie prośby lub publikują je tutaj. Jestem zainteresowany ochroną tego, pomimo wszelkich innych stwierdzeń.

livmoorethwzombie
12-13-2020 08:50, 08:50
Coś, czego użyłem, to mieszanie nazwy logowania z nazwą komputera ilub identyfikatorem woluminu. Żaden użytkownik przy zdrowych zmysłach nie poda Ci swojego numeru konta, altho acct name be. Ale to nie jest potrzebne. Możesz utworzyć formułę mieszania z jedną z tych funkcji, która będzie dobrze powstrzymywać hakerów. Nic nie powstrzymuje prawdziwych hakerów. Oto połączenia w języku VB. Niestety nie mam go w C .: Declare Funkcja GetComputerName Lib kernel32 _ Alias ​​GetComputerNameA _ (ByVal lpBuffer jako ciąg, nSize As Long) jako Long Declare Funkcja GetVolumeInformation Lib kernel32 _ Alias ​​GetVolumeInformationA _ (ByVal lpRootPathName jako ciąg, _ ByVal lpVolumeNameBuffer Jako String, _ ByVal nVolumeNameSize As Long, _ lpVolumeSerialNumber As Long, _ lpMaximumComponentLength As Long, _ lpFileSystemFlags As Long, _ ByVal lpFileSystemNameBuffer As String, _ ByVal nFileSystemNameSize As Long) As Long. ps1: RE: Wcześniejszy post - właściwie nie starałem się być uczciwym, wystarczy dodać trochę humoru. Właśnie dlatego; =)). ps2: NIE ma swobody w obsłudze oprogramowania ani obsłudze sygnału.

bouvier
12-13-2020 10:11, 10:11
Większość dekompilatorów używa prostego oprogramowania dekompilującego mql4 lub kogoś, kto ma do nich dostęp. Koszt dekompilacji DLL jest wysoki, chyba że ktoś osobiście ma umiejętnościwiedzę. Często dekompilacja jest przeprowadzana w celu ponownego sprzedania systemu i to jest miejsce, w którym dochodzi do największych szkód. Kiedy DLL jest zaangażowany, wyższy koszt nie jest uzasadniony. Kod źródłowy musi być zaszyfrowany w samej bibliotece DLL, a nie tylko sprawdzaniu poprawności za pomocą DLL. W ten sposób proces dekompilacji staje się trudniejszykosztowniejszy. Można użyć wielu bibliotek DLL, dzięki czemu dekompilowanie staje się jeszcze trudniejsze. RapidForex Ironclad oferuje taką usługę szyfrowania przy rozsądnych kosztach ...

GHTTT
12-13-2020 11:32, 11:32
Proszę, czy możesz mi powiedzieć, jaka jest strona RapidForex Ironclad lub jak skontaktować się z tymi ludźmi? Mój email tronss gmail com Wielkie dzięki

Większość dekompilatorów używa prostego oprogramowania dekompilującego mql4 lub kogoś, kto ma do nich dostęp. Koszt dekompilacji DLL jest wysoki, chyba że ktoś osobiście ma umiejętnościwiedzę. Często dekompilacja jest przeprowadzana w celu ponownego sprzedania systemu i to jest miejsce, w którym dochodzi do największych szkód. Kiedy DLL jest zaangażowany, wyższy koszt nie jest uzasadniony. Kod źródłowy musi być zaszyfrowany w samej bibliotece DLL, a nie tylko sprawdzaniu poprawności za pomocą DLL. W ten sposób proces dekompilacji staje się trudniejszykosztowniejszy. Można użyć wielu bibliotek DLL, dzięki czemu dekompilowanie staje się jeszcze trudniejsze. RapidForex ...

Większość dekompilatorów używa prostego oprogramowania dekompilującego mql4 lub kogoś, kto ma do nich dostęp. Koszt dekompilacji DLL jest wysoki, chyba że ktoś osobiście ma umiejętnościwiedzę. Często dekompilacja jest przeprowadzana w celu ponownego sprzedania systemu i to jest miejsce, w którym dochodzi do największych szkód. Kiedy DLL jest zaangażowany, wyższy koszt nie jest uzasadniony. Kod źródłowy musi być zaszyfrowany w samej bibliotece DLL, a nie tylko sprawdzaniu poprawności za pomocą DLL. W ten sposób proces dekompilacji staje się trudniejszykosztowniejszy. Można użyć wielu bibliotek DLL, dzięki czemu dekompilowanie staje się jeszcze trudniejsze. RapidForex ...

774
12-13-2020 12:52, 12:52
Widziałem wiele programów forex używających kodu licencyjnego do ochrony swojego systemu. Mój MT4 po prostu się wyłącza, gdy próbowałem ich używać bez kodu. Czy to najlepsza ochrona dla sprzedawców systemu?

Evagokzalo
12-13-2020 14:13, 14:13
Proszę, czy możesz mi powiedzieć, jaka jest strona RapidForex Ironclad lub jak skontaktować się z tymi ludźmi? Mój email tronss gmail com Wielkie dzięki

http://private.thefxcode.com/mql_security.htm

pkdoreparo
12-13-2020 15:34, 15:34
Oto najlepsze rozwiązanie.
http://www.ninjamql4lock.com/

ekis73
12-13-2020 16:55, 16:55
http://www.ninjamql4lock.com/brzmi jak oni przechowują twój plik na swoim serwerze i po prostu zwracają ci referencje ex4, które będą odnosić się do twojego prawdziwego ex4 na ich serwerze dla funkcji i logiki. Wymaganie kodu dla zastosowań do łączenia i używania. To nie daje ci żadnego miejsca do siedzenia jako ochrona
http://www.ninjamql4lock.com/hej może bawi się z tym itp. za twoimi plecami.

liugou
12-13-2020 18:16, 18:16
Rozumiem, że należy chronić własność intelektualną. Nie rozumiem, dlaczego ktoś chciałby kupić chroniony indiorsystem. Nie tylko stracisz pieniądze, ale konieczność zapłaty za to zwiększa obrazę obrażeń.

worldlugtdie
12-13-2020 19:36, 19:36
Dostał się na ten wątek w późnej fazie gry. Nie rozumiem poprzedniego komentarza dotyczącego braku chęci zakupu chronionego indioru lub egy, ale zrozumienia, dlaczego własność intelektualna powinna mieć jakąś wartość. Piszę o mieszkańcach i egipcach, zarówno o częstotliwości środkowej, jak i wysokiej dla dwóch największych funduszy hedgingowych na świecie. Wszystkie moje rzeczy są dobrze chronione. Dlaczego miałbym chcieć ”rozdawać” coś, co generuje bardzo miły dochód zarówno dla funduszy, jak i dla mnie? Używam Diamentu, który może wyglądać na drogi (3500 USD), ale na dłuższą metę nie jest. Nigdy nie oferowałbym niczego na MT4, ponieważ wiadomo, że autorzy platformy mogą dekodować coś na nim. Popełniłem błąd kilka lat temu, mając jedną podstawową indior napisaną dla MT4 przez pewną grupę programistyczną na Ukrainie. Kilka tygodni później był w sprzedaży. Mały błąd z mojej strony, ale prosta lekcja. W rezultacie prawie nic realnej wartości nigdy nie będzie na MT4 ze względu na brak prawdziwej ochrony dla autorów naprawdę udanych wnętrzności i egipów.

chisa39
12-13-2020 20:57, 20:57
Dostał się na ten wątek w późnej fazie gry. Nie rozumiem poprzedniego komentarza dotyczącego braku chęci zakupu chronionego indioru lub egy, ale zrozumienia, dlaczego własność intelektualna powinna mieć jakąś wartość. Piszę o mieszkańcach i egipcach, zarówno o częstotliwości środkowej, jak i wysokiej dla dwóch największych funduszy hedgingowych na świecie. Wszystkie moje rzeczy są dobrze chronione. Dlaczego miałbym chcieć ”rozdawać” coś, co generuje bardzo miły dochód zarówno dla funduszy, jak i dla mnie? Używam Diamentu, który może wyglądać na drogi (3500 USD), ale na dłuższą metę nie jest. Ja bym nigdy...
Co ty do cholery mówisz...? własność intelektualna? Tak ... oczywiście .... jeśli prowadzisz sprzedaż oleju węża ...... Ale w prawdziwym świecie handlu NO ONE jest zainteresowany twoim kodem lub jakimkolwiek kodem. Nawet jeśli będą dekompilować jakiś indior lub EA ... więc co? Co oni dokładnie znajdą w tym. Twoja sekretna logika miliarda dolarów ...
https://www.forex-instant.com/attachments/1530889823.pngNikt nie może dekompilować mojej egyi ani ukraść mojej logikisystemu, ponieważ jest w mojej głowie! Wszyscy badani i EA bez względu na to, jak dobry, są tylko narzędziami i są w 100% bezużyteczni bez operatora. Nie ma opłacalnych lokali lub EA, tylko opłacalni handlowcy!

worldlugtdie
12-13-2020 22:18, 22:18
Piszę kod dla HFT i wierz mi, że ma wartość. W zeszłym roku tylko jeden z kodowanych egipów zarobił 300 000 000 $. Bez wartości? Spójrz tylko na długości, które Goldman zrobił, aby chronić tylko jedną część swojej egipskiej HFT. Moje średnie częstotliwości generują 5 000 000 $ miesięcznie przy niemal zerowym obrocie kapitałowym. W ubiegłym roku mój kawałek z tyłu był bardzo znaczący. Tak, zgadzam się, że większość najlepszych rzeczy jest w mojej i twojej głowie, ale w jaki sposób wpływa to na szybkie i pozbawione emocji wykonywanie poleceń handlowych? KOD! Obaj moi klienci finansują transakcje na rynku Forex, ale niezbyt duże, przynajmniej tak mi mówią. Moje rzeczy są ilościowe dla akcji, ale na rynku forex korzystają z jednego z nich. Proszę nie odpowiadać. Starałem się być pomocny, a nie konfrontacyjny.

chisa39
12-13-2020 23:39, 23:39
Piszę kod dla HFT i wierz mi, że ma wartość. W zeszłym roku tylko jeden z kodowanych egipów zarobił 300 000 000 $. Bez wartości? Spójrz tylko na długości, które Goldman zrobił, aby chronić tylko jedną część swojej egipskiej HFT. Moje średnie częstotliwości generują 5 000 000 $ miesięcznie przy niemal zerowym obrocie kapitałowym. W ubiegłym roku mój kawałek z tyłu był bardzo znaczący. Tak, zgadzam się, że większość najlepszych rzeczy jest w mojej i twojej głowie, ale w jaki sposób wpływa to na szybkie i pozbawione emocji wykonywanie poleceń handlowych? KOD! Obaj moi klienci finansują transakcje na rynku Forex, ...
Przykro mi, jeśli brzmi to konfrontacyjnie. Po prostu lubię rozmawiać z faktami. Wszyscy wiemy, jakie są fakty handlu i spekulacji. W pełni zautomatyzowane egies nie działa. Sam nigdy nie będę zarządzał kapitałem za pomocą algorytmu. Nawet jeśli ten algorytm jest napisany przeze mnie. CZEMU? Ponieważ rozumiem naturę rynków i wystarczająco długo w tym biznesie wiem, że automatyzacja jest świetna do wszystkiego, z wyjątkiem spekulacji i zarządzania pieniędzmi. Przynajmniej dopóki nie wymyślimy prawdziwej sztucznej inteligencji ... Jeśli chodzi o handelspekulacje, nawet mierny, przynoszący zyski przedsiębiorca może wykonać 100 razy lepiej niż najlepszy algorytm ... O Goldmanie i innych wielkich rekinach ... wiesz nawet, co robią te algorytmy HFT i dlaczego tak bardzo je chronią? To dlatego, że są nielegalne! Wszystkie te algorytmy to spoofing, front running i arbitraż. Nie ma to nic wspólnego z faktycznym uczciwym handlem. Po prostu kradną pieniądze od prawdziwych inwestorów i inwestorów tuż pod nosem regulatorów! W najlepszym interesie jest więc utrzymanie kodu źródłowego w tajemnicy. Bo jeśli stanie się publiczną - to będzie koniec ich małej gry!

gamugxugakk
12-14-2020 00:59, 00:59
i hwe nieco problem w kodowaniu Chciałbym mieć nadzieję, że możesz mi pomóc dziękuję 1.i chcesz otworzyć EA na wiele par walutowych tht (domyślnie broker wyszczególnił), dołączając go do jednej pary wykresów