PDA

Zobacz pełną wersję : Optymalizacja doradców ekspertów za pomocą metatradera 4.00



mlhm74
09-17-2007 06:53, 06:53
1 Załącznik (-i) Witajcie wszyscy
Używam metatrader 4.00.
Byłbym wdzięczny za pomoc którejkolwiek z was, ponieważ nie znalazłem jeszcze żadnych wyjaśnień na temat moich wątpliwości. Utknąłem z wiadomością, która jest mi zwrócona na karcie Dziennik okna testera, kiedy optymalizuję doradców ekspertów z dużym zestawem danych wejściowych. Mówiąc dokładniej, kiedy przeprowadzam optymalizację dla eksperta MACD Sample Expert z danymi wejściowymi pokazanymi na pierwszej stronie załączonego pliku screen.doc, otrzymuję następujący komunikat na zakładce Dziennika okna Testera, ponieważ może on być wyświetlany na druga strona tego samego pliku, screens.doc:
MACD Sample: zatrzymano optymalizację, użyto 993 rekordów pamięci podręcznej, odrzucono 973 rekordów pamięci podręcznej.
Co tak naprawdę oznacza ta wiadomość? Czy ktoś wie? Jakie zapisy oznaczają to zdanie? Co to znaczy, że niektóre z nich są odrzucane?

Aby kontynuować, po uruchomieniu procesu optymalizacji za pomocą zestawu danych wejściowych pokazanego na pierwszej stronie załączonych plików screen.doc, mogę przeczytać trzy liczby poniżej na zakładce Ustawienia w oknie Testera, z których jedno rozumiem. Chciałbym jednak poznać znaczenie pozostałych dwóch liczb:

1088/1280 (15991)
Co oznaczają te liczby? O ile mi wiadomo, trzecia liczba, to znaczy 15991, to rozmiar zbioru danych wejściowych do procesu optymalizacji obliczony jako: (80000-50)5 1. Jednak nie wiem, co oznaczają liczby 1088 i 1280 i skąd pochodzą. Czy ktokolwiek może mi to wyjaśnić?



Na koniec chciałbym się dowiedzieć, dlaczego w tym przypadku na trzeciej stronie pliku dołączonego do screen.doc, zgodnie z zakładką Wyniki optymalizacji w oknie Testera, wygląda na to, że doradca eksperta działa tylko dla kilku dane wejściowe z całego zbioru danych wejściowych, a konkretnie z 115 zdarzeń danych. Jednak myślę, że zakładka Wyniki Optymizacji powinna zawierać 15991 wyników, ponieważ jest to rozmiar całego zestawu danych wejściowych zgodnie z zakładką wejść widoczną na pierwszej stronie ekranów plików.doc

Z niecierpliwością czekam na odpowiedź w najbliższym możliwym terminie.
Z góry dziękuję

https://www.forex-instant.com/attachments/1529229682401935919.doc