PDA

Zobacz pełną wersję : Wątek wskaźnika Spaced Lines (v 3.0)



aspksakdrusk
02-06-2011 04:51, 04:51
2 Załącznik (y) Instrukcje

Jest to przeniesienie z wątku ”Need lines indior”. Pomyślałem, że Spaced Lines zasługuje na własny wątek, szczególnie, że mogę edytować post nr 1 za każdym razem, gdy aktualizuję wskaźnik.

Ostatnia aktualizacja: wersja 3.02, przesłana 1 lipca 2011 r
Najnowsze zmiany w tym wpisie w czerwonym kroju pisma


Instalacja

Pobierz plik EX4 do folderu .....expertsindiors.

Jeśli chcesz wprowadzić parametry za pomocą pliku parametrów, pobierz plik TXT do folderu .....expertsfiles.


Parametry

ParameterFile - jeśli puste, zostanie użyty plik parametrów Presets --- Spaced Lines.TXT. Ustawienia w tym pliku będą zastępować ustawienia wprowadzone w oknie dialogowym, gdy wskaźnik zostanie dołączonyedytowany. Jeśli wpiszesz wartość (np. XXX), zamiast niej zostanie użyty plik parametrów Presets --- Spaced Lines.XXX. Ułatwia to przełączanie między wieloma różnymi ustawieniami. Jeśli zestaw parametrów zostanie ustawiony jako NONE, wówczas (zakładając, że Presets plików --- Spaced Lines.NONE nie istnieje), zostaną użyte ustawienia wprowadzone w oknie dialogowym MT4. Wszystkie pliki parametrów muszą znajdować się w folderze ......expertsfiles. Zobacz sekcję ”PARAMETER FILE” poniżej, aby uzyskać więcej informacji

StartPrice - wystarczy wpisać liczbę (np. 1,3165, 85,338), co oznacza, że ​​wprowadzona cena będzie używana jako ”punkt zerowy”, z którego są rysowane linie. W przeciwnym razie możesz utworzyć wpis taki jak:
Cx, y - oznacza to, że bliskie x słupki temu (0 jest aktualnie formującym słupkiem), zaokrąglone do najbliższych y pipsów, będzie użyte jako punkt zerowy, np. Do narysowania okrągłych liczb zaczynających się od XX50, wpisz C0,50 lub po prostu C, 50
Wół, y
Hx, y
Lx, y
działają tak samo, wykorzystując zamiast tego otwarte, wysokie, niskie ceny.
Możesz pominąć część y, jeśli nie potrzebujesz zaokrągleń, np. C0 (lub po prostu C) użyje zamknięcia baru 0 jako punktu zerowego

PriceLevels - można wprowadzić do 100 poziomów, oddzielając je przecinkami
- wartość zerowa (0) wykreśla linię w punkcie zerowym
- wartości dodatnie (X) wytyczą linię X pipsów powyżej punktu zerowego
- wartości ujemne (-X) wykreślą pipsy X linii poniżej punktu zerowego
Jeśli ustawisz wartość AbsolutePrices na TRUE, wartość StartPrice i wartość zero nie będą miały zastosowania. Po prostu wprowadź bezwzględne wartości cenowe, oddzielając je przecinkami.

Ceny bezwzględne - jeśli PRAWDA, Poziomy cen reprezentują bezwzględne ceny, a Początkowa cena (punkt zerowy) nie ma zastosowania. Jeśli FALSE, ceny są obliczane względem punktu zerowego.

LineColors - można wprowadzić do 100 wartości, oddzielając je przecinkami. Określają one kolor, który zostanie użyty do wykreślenia linii w odpowiednim wpisie w PriceLevels. Jeśli wprowadzono tylko jedną wartość, wszystkie linie zostaną wydrukowane w tym kolorze

LineStyles - można wpisać do 100 wartości, oddzielając je przecinkami. Określają one szerokośćstyl, który zostanie użyty do wykreślenia linii w odpowiednim wpisie w PriceLevels. Jeśli wprowadzono tylko jedną wartość, wszystkie linie zostaną narysowane przy użyciu tej szerokościstylu. Poprawne wartości dla stylu to: 10 = ciągła linia o szerokości 1; 11 = linia przerywana; 12 = linia przerywana; 13 = kreska-kropka; 14 = kreska kropka kropka; 20, 30, 40, 50 = ciągła linia o szerokości odpowiednio 2, 3, 4, 5.

TimeFrames - określa, w których ramach czasowych będą widoczne linie. Prawidłowe zapisy to M1, M5, M15, M30, H1, H4, D1, W1, MN. Może być pisana wielkimi lub małymi literami, do oddzielania wpisów należy używać przecinków.

CounterLookback - jeśli 0, nie ma to żadnego efektu.
Jeśli liczba dodatnia, to liczba ostatnich świec CounterLookback osiągnęła lub przecięła tę linię cenową.
Jeśli liczba ujemna, liczona jest liczba świeczek wyświetlanych w oknie cenowym, które osiągnęły lub przecięły tę linię poziomu cen.
Liczba jest wyświetlana po lewej stronie wykresu, jako opis obiektu. Musisz mieć zaznaczone pole ”Pokaż opisy obiektów” (naciśnij klawisz F8 i wybierz kartę Wspólne), aby wyświetlić opisy.


Przykład # 1: rysowanie linii na poziomie liczb okrągłych 50 pipsów, z wartościami XX00 jako liniami ciągłymi i wartościami XX50 jako kropkowanymi liniami:

Wstawiony kod StartPrice = C0,100; PriceLevels = -500, -450, -400, -350, -300, -250, -200, -150, -100, -50,0, 50, 100, 150,200,250,300,350,400,450,500; LineColors = DimGray; Style liniowe = 10,12,10,12,10,12,10,12,10,12,10,12,10,12,10,12,10 ,12,10,12,10; CounterLookback = 0;

Przykład # 2: narysowanie linii przerywanych na poziomach XX20 i XX80:

Wstawiony kod StartPrice = C0,100; PriceLevels = -480, -420, -380, -320, -280, -220, -180, -120, -80, -20,20,80,120,180,220,280,320,380,420,480; LineColors = DimGray; LineStyles = 11; CounterLookback = 0;

Plik parametrów

Aby usunąć uciążliwość konieczności ponownego wprowadzania tych samych ustawień parametrów za każdym razem, gdy dołączasz wskaźnik do wykresu, masz dwie opcje:

1. Użyj szablonów MT4 (ale te zastępują wszelkie inne wskaźniki, obiekty itp., Które również masz na wykresie). W takim przypadku ustawienia wskaźnika są definiowane podczas dołączania lub edytowania wskaźnika za pomocą wbudowanego okna dialogowego MT4.

2. Użyj pliku (plików) parametrów w następujący sposób: Jeśli nic nie wpiszesz lub TXT w ustawieniu ParameterFile, to wskaźnik szuka pliku parametrów o nazwie Presets --- Spaced Lines.TXT w .... ./experts/files folder. Jeśli wprowadzisz dowolny inny tekst (np. XXX, 001, itd.) do ustawienia ParameterFile, to wskaźnik wyszuka plik parametrów o nazwie Presets --- Spaced Lines.XXX, Presets --- Spaced Lines.001, itp. w folderze .....expertsfiles. (Pozwala to ustawić inną definicję w każdym pliku, a następnie wystarczy wprowadzić sufiks pliku po dołączeniu wskaźnika). Jeśli nie można znaleźć pliku, zostaną użyte ustawienia w oknie dialogowym MT4. Jeśli plik zostanie znaleziony, zamiast niego zostaną użyte ustawienia w pliku. Dlatego jeśli chcesz wymusić użycie ustawień dialogowych MT4, po prostu wprowadź nazwę nieistniejącego pliku.

Użyj edytora tekstów, takiego jak Notatnik, aby wyświetlić ilub edytować pliki ustawień parametrów.

Aby wyłączyć wpis w pliku, uruchom linię z dwoma ukośnikami (//). (Oznacza to, że zostanie użyte ustawienie określone w oknie dialogowym MT4.) Aby je ponownie włączyć, usuń ukośniki. Jeśli w pliku znajduje się wiele ”unslashed” wpisów, zostanie użyty ostatni.

Możesz użyć dowolnej liczby wbudowanych spacji lub podkreśleń ilub dowolnej kombinacji wielkich lub małych liter, aby ułatwić czytelność, jak chcesz.

Każda linia w pliku (w tym puste wiersze i linie zaczynające się od dwóch ukośników) MUSI kończyć się średnikiem (;). Nieprzestrzeganie tego spowoduje nieprzewidywalne wyniki.

Aby zapisać pisanie i poprawić dokładność, skopiujwklej próbki linii w pliku. Aby wyłączyć cały plik, zmień jego nazwę lub usuń jego zawartość.

Aby wszelkie zmiany odniosły natychmiastowy skutek, (1) ponownie dołącz wskaźnik do wykresu; (2) edytować wskaźnik (naciśnij Ctrl-I); lub (3) przełączać między ramami czasowymi.


Zmieniać historię

v 3.00: Pierwsze wydanie.

v 3.01: Dodano parametr CounterLookback.

v 3.02: Dodano parametr AbsolutePrices.


Regulamin

# 61623; Cały kod jest dostarczany BEZPŁATNIE. NIE może być sprzedawany lub dystrybuowany komercyjnie.

# 61623; Oprogramowanie oferowane jest na zasadzie ”tak jak jest”. Nie oferuję usługi programowania ani rozwiązywania problemów. Kod źródłowy nie jest obecnie dostępny.

# 61623; Nie ma gwarancji, że oprogramowanie jest odpowiednie do celu lub wolne od błędów. Pobierz i używaj wskaźników na własne ryzyko; Nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenia komputera lub y finansowe.

___________________________

Wskaźniki MT4EA firmy Hannover:

Ostatnia siła # 8212; wyświetlić wykres liniowy ważonej średniej waluty (w przeciwieństwie do pary)
Najnowsze ceny # 8212; wyświetlaj wykresy oparte na liniach dowolnej kombinacji parram czasowych na bieżącym wykresie, aby porównać ich względną siłę
Ostatnie świece # 8212; wyświetlaj świece dowolnego zestawu parram czasowych na bieżącym wykresie
Ostatnie SR # 8212; Automatyczne linie poziomelinie oporu oparte na szerokiej gamie ustawień
Najnowsze wiadomości # 8212; wyświetlać nadchodzące ilub historyczne wiadomości z kalendarza FF; odliczanieostrzeganie o nadchodzących ogłoszeniach
Dzienne liniepudełka # 8212; automatyczne drukowanie poziomych lub pionowych linii, skrzynek, symboli na czasy zdefiniowane przez użytkownika, dni tygodnia itp
Wyświetl informacje wszystkie pary # 8212; spread wyświetlania, dzienny zakres, dolarypip, stopy swap itp. dla wszystkich par
Rozstawione linie # 8212; automatyczne drukowanie poziomych linii na wykresach
Stealth Master EA # 8212; ukryj swoje SL i TP przed pozbawionymi skrupułów brokerami!
Zrób to sam ostrzega zestaw builder # 8212; szablon kodu, który można kopiowaćwklejać, który doda powiadomienia wyskakujące ilub e-mailowe do większości ”standardowych” wskaźników

https://www.forex-instant.com/attachments/1525075588427438379.ex4

https://www.forex-instant.com/trading-system-and-egies/200-egy-interesting.html

ersegpk.gimok
10-28-2021 19:30, 19:30
dziękuję za hojność i niesamowity wysiłek ... to może być wiele warte dla mnie i dla wielu innych.

arual1398
10-28-2021 20:51, 20:51
Bądź błogosławiony Dawid ...

gakvassi94
10-28-2021 22:12, 22:12
Istniała wyraźna potrzeba tego wskaźnika linii poziomej, dla liczb okrągłych i tak dalej. Nie ośmieliłbym się sugerować poprawy, takiej jak rysowanie linii pionowych: Czas rozpoczęcia dla C lub ustawionego czasu, Poziomy czasu dla każdej liczby jednostek czasu dla bieżącego przedziału czasu, a nawet dla narysowania linii trendu: StartTime iCena dla każdego zestawu liczb kilku , EndTimeandCena dla każdego zestawu liczb kilku, kolejności zestawów liczb do dopasowania; to jest (starttime1 =) 00:05, (startprice1 =) 1,61; (starttime2 =) 03:14, (startprice2 =) 1,59 i (endtime1 =) 01:05, (endprice1 =) 1,63; (endtime2 =) 05:14, (endprice2 =) 1.578 W każdym razie, dzięki za pomysłodawcę.

arual1398
10-28-2021 23:32, 23:32
Cześć David. Obserwuję zamykanie wątków i wpisów, a zauważam, że w ostatnim okresie jesteś bardzo aktywny na tym forum, pomagając ludziom z prośbami, naprawdę doceniamy ludzi takich jak ty. Lubię te rozstawione linie indy, definiuję wizualnie (linie rysunkowe) zakres pływów 10/20 pipsów i po cenie podskakuję parę razy pomiędzy tymi liniami wchodzę z zamówieniem. Czy to dla ciebie trudne, a przynajmniej daj mi pomysł, jak mogę sprawić, by ten indy liczył ile czasu cena dotknie linii, które mamy na ekranie. Rozumiem, jeśli jesteś zajęty i nie masz czasu, ale przynajmniej możesz mi powiedzieć, jakie funkcje powinienem używać, dziękuję i uważaj.

aspksakdrusk
10-29-2021 00:53, 00:53
Cześć David. Podążam za zamkniętymi wątkami .........
Pomyślałem, że dobrym pomysłem jest posiadanie opcji wyświetlania liczby wyświetleń ceny na każdym wykreślonym poziomie, więc zaktualizowałem indy. Wersję 3.01 można pobrać z wpisu nr 1.

gherlitegtera
10-29-2021 02:14, 02:14
2 Załącznik (y) Zastanawiasz się, czy nie jest to zbyt dużym kłopotem, czy byłoby możliwe, aby opcja użycia świecy była taka sama, jak cena początkowa jest punktem zerowym? Albo to, co mam na myśli. Tak jak ten dołączony o nazwie TimeSelect, który ma opcję, ale nie jest tak czysty jak twój. Dzięki, Michael
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075592184224543.mq4
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075594885278217.mq4

aspksakdrusk
10-29-2021 03:35, 03:35
Zastanawiam się, czy nie jest to zbyt dużym kłopotem, czy byłoby możliwe, aby opcja użycia świecy była taka sama, jak cena początkowa jest punktem zerowym? Albo to, co mam na myśli. Tak jak ten dołączony o nazwie TimeSelect, który ma opcję, ale nie jest tak czysty jak twój. Dzięki, Michael
Michael, Spoglądając na indyk TimeSelect, myślę, że ten indy może lepiej odpowiadać twoim potrzebom, jeśli ustawisz jego parametry w następujący sposób: LookbackDays = 20 StartHours = 8.0 EndHours = 32.0 ExtendHours = 32.0 UniqueID = DLB # 1 BoxColor = 0,64,0 LineColor = Green Properties = C HorizLineLevels = -10,0,20 TextProperties = SymbolProperties = DaysOfWeek = Pon, Wt, Śr., Cz., Pi Widoczność = M1, M5, M15, M30, H1, H4 TimeFrame = ŚwieceMustExist = false ClearancePips = 0.0 RefreshEveryXMins = 1 To by wydrukowało zielone (LineColor = Green) poziome linie od zamknięcia (Properties = C) świecy 8:00 (StartHours = 8) do świecy 8:00 następnego dnia (ExtendHours = 32, tj. 8 24) w ciągu ostatnich 20 dni (LookbackDays = 20) we wszystkie dni tygodnia (DaysOfWeek = Pon, wt, śr, czw, pt) i będą widoczne na całej widoczności = M1, M5, M15, M30, H1 , Wykresy czasowe H4. Linie byłyby drukowane 10 pipsów poniżej ceny zamknięcia; po cenie zbliżonej; i 20 pipsów powyżej ceny zamknięcia; ponieważ HorizLineLevels = -10,0,20 Jeśli chcesz rozszerzyć linie jako promienie z prawej strony wykresu, ustaw Właściwości = CX Ten indy jest rodzajem ”szwajcarskiego scyzoryka”, który będzie rysował wiele różnych linii ilub skrzynki, w zależności od ustawień. Mam nadzieję, że zrozumiałem twoją prośbę poprawnie. David

gherlitegtera
10-29-2021 04:55, 04:55
David, to jest idealne dla moich potrzeb. Jedno małe pytanie, czy można zmienić kolor linii. Idealnie szary punkt zerowy, zielony poniżej i czerwony ten powyżej? A także styl, kropkowany zamiast pełnego. Czy te opcje już tam są? Michał

aspksakdrusk
10-29-2021 06:16, 06:16
David, to jest idealne dla moich potrzeb. Jedno małe pytanie, czy można zmienić kolor linii. Idealnie szary punkt zerowy, zielony poniżej i czerwony ten powyżej? A także styl, kropkowany zamiast pełnego. Czy te opcje już tam są? Michał
Michael, Aby linie były przerywane, ustaw właściwości = C .. Aby użyć różnych kolorów, musisz dołączyć 3 oddzielne instancje indy, z następującymi ustawieniami: LookbackDays = 20 StartHours = 8.0 EndHours = 32.0 ExtendHours = 32.0 UniqueID = 1 BoxColor = 0,64,0 LineColor = Gray Properties = C .. HorizLineLevels = 0 TextProperties = SymbolProperties = DaysOfWeek = Pon, Wt, Śr., Cz., Pt Widoczność = M1, M5, M15, M30, H1, H4 TimeFrame = CandlesMustExist = false ClearancePips = 0.00000000 RefreshEveryXMins = 1 LookbackDays = 20 StartHours = 8.0 EndHours = 32,0 ExtendHours = 32.0 UniqueID = 2 BoxColor = 0,64,0 LineColor = Green Właściwości = C .. HorizLineLevels = -20 TextProperties = SymbolProperties = DaysOfWeek = Mon , Wt, śr., Czw., Pt. Widoczność = M1, M5, M15, M30, H1, H4 TimeFrame = ŚwieceMustExist = false ClearancePips = 0.0 RefreshEveryXMins = 1 LookbackDays = 20 StartHours = 8.0 EndHours = 32,0 ExtendHours = 32.0 UniqueID = 3 BoxColor = 0 , 64,0 LineColor = Red Properties = C .. HorizLineLevels = 20 TextProperties = SymbolProperties = DaysOfWeek = Pon, Wt, Śr., Th u, Fri Widoczność = M1, M5, M15, M30, H1, H4 TimeFrame = ŚwieceMustExist = false ClearancePips = 0.0 RefreshEveryXMins = 1 Podkreśliłem krytyczne ustawienia na czerwono. Zwróć uwagę, że musisz mieć inny UniqueID dla każdej instancji indy. Konfiguracja jest procesem jednorazowym, możesz zapisać go jako szablon i zastosować go do innych wykresów. David

gherlitegtera
10-29-2021 07:37, 07:37
Wow, jak efektywny może być mężczyzna? Dzięki, kolego, PS: czy będzie miał duże zużycie pamięci, jeśli użyję 3 oddzielnych instancji indy?

aspksakdrusk
10-29-2021 08:58, 08:58
PS: czy będzie miał duże zużycie pamięci, jeśli użyję 3 oddzielnych instancji indy?
Nie, użycie pamięci nie powinno stanowić problemu.

gherlitegtera
10-29-2021 10:19, 10:19
Dziękuję Ci

aspksakdrusk
10-29-2021 11:39, 11:39
Szczegółowe informacje znajdują się w poście nr 1.

Bohem
10-29-2021 13:00, 13:00
Cześć Hanover, przepraszam moją ignorancję ... ale czy mógłbyś wyjaśnić, jak tworzę plik ”Preset”? Próbowałem postępować zgodnie z opublikowanymi informacjami ”Parametru”, ale beznadziejnie się zagubiłem! Używam twojego wskaźnika ”Spaced Lines”, jak słusznie zauważysz, boli go zmieniać za każdym razem, gdy zmieniam z długiego na krótki handel lub na odwrót. Preset byłby cudowny. Wielkie dzięki

aspksakdrusk
10-29-2021 14:21, 14:21
Cześć Hanover, przepraszam moją ignorancję ... ale czy mógłbyś wyjaśnić, jak tworzę plik ”Preset”? Próbowałem postępować zgodnie z opublikowanymi informacjami ”Parametru”, ale beznadziejnie się zagubiłem! Używam twojego wskaźnika ”Spaced Lines”, jak słusznie zauważysz, boli go zmieniać za każdym razem, gdy zmieniam z długiego na krótki handel lub na odwrót. Preset byłby cudowny. Wielkie dzięki
Dałem z siebie wszystko, wyjaśniając to w sekcji ”PARAMETER FILE” w poście nr 1. Do postu nr 1 dołączono przykładowy plik. Użyj edytora tekstów (np. Notatnika), aby edytować go do pożądanych ustawień parametrów i zapisz wynikowy plik w folderze ....expertsfiles. Następnie wpisz rozszerzenie pliku do ustawienia ParameterFile w indy, gdy zostanie ono dołączone do wykresu. na przykład jeśli nazwa pliku to Presets---SpacedLines.XXX, wpisz XXX jako ustawienie ParameterFile. W każdym razie, wszystko, co teraz robię, to powtarzanie materiału, który wpisałem w poście # 1 ......... Być może jest to prostsze, jeśli powiesz mi, gdziejak chcesz narysować linie, a ja utworzę plik parametrów dla ciebie. David

elvespath88
10-29-2021 15:42, 15:42
Dałem z siebie wszystko, wyjaśniając to w sekcji ”PARAMETER FILE” w poście nr 1. Do postu nr 1 dołączono przykładowy plik. Użyj edytora tekstów (np. Notatnika), aby edytować go do pożądanych ustawień parametrów i zapisz wynikowy plik w folderze ....expertsfiles. Następnie wpisz rozszerzenie pliku do ustawienia ParameterFile w indy, gdy zostanie ono dołączone do wykresu. na przykład jeśli nazwa pliku to Presets---SpacedLines.XXX, wpisz XXX jako ustawienie ParameterFile. W każdym razie wszystko, co teraz robię, to powtarzanie materiału ...
Minęło trochę czasu, ryzykując wyładowanie twojego gniewu ... Czy nie byłoby to łatwiejsze dla wszystkich zainteresowanych, gdybyś właśnie opublikował wersję mql4! Jeśli jest na sprzedaż .... gdzie mogę to zdobyć?

aspksakdrusk
10-29-2021 17:02, 17:02
Minęło trochę czasu, ryzykując wyładowanie twojego gniewu ... Czy nie byłoby to łatwiejsze dla wszystkich zainteresowanych, gdybyś właśnie opublikował wersję mql4!
Bez obrazy, ale łatwiej dla kogo? Oczywiście najłatwiej byłoby mi po prostu zignorować wszystkie pytania zamieszczone w tym wątku. Lub nie opublikować .ex4 w pierwszej kolejności
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075563.pngJeśli ktoś nie wie, jak korzystać z Notatnika, domyślam się, że posiadanie pliku .mq4 też by mu nie pomogło.

Jeśli jest na sprzedaż .... gdzie mogę to zdobyć?
Gdybym miał sprzedać plik .mq4, potencjalnie miałbym tylko jedną okazję, aby to zrobić, ponieważ później plik mógłby zostać opublikowany, a nawet sprzedany w e-bay. W związku z tym cena musiałaby być zbyt wysoka i łatwiej jest mi po prostu nie opublikować .mq4 Nie jest tak, że uważam, że moje umiejętności kodowania są lepsze, lub że opracowałem bardzo cenny wskaźnik. Po prostu cenię sobie mój czas rozwoju i wysiłek.

elvespath88
10-29-2021 18:23, 18:23
Wygląda na to, że dwa inne posty, które napisałeś w odpowiedzi na moje, nie zostały umieszczone na forum ... Zastanawiam się, dlaczego. Czy myślisz, że może to być spowodowane zdumiewającą zarozumiałością, twoją wulgarną arogancją ... a może twoją dziecięcą dezaprobatą? Może być jednym z nich, albo wszystkimi trzema. Na pewno wszyscy z nich. Mam twój wskaźnik, dziękuję. Zajęło to trochę czasu, ale działa dobrze. Mógłbym, jak sądzę, zamieścić to w serwisie eBay, ale naprawdę nie jest tego warte. Żegnaj, anu, g'bye forex-instant Myślę, że równie dobrze mogę dołączyć twoje dwie odpowiedzi do prostego wniosku, że opublikowałem .ex4 swobodnie do użytku publicznego (niektórzy ludzie mogliby nawet nazwać to hojnym gestem
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075564.png), ale jeśli zwolnię kod źródłowy, nie mam żadnej kontroli nad tym, gdzie może się on skończyć. Włożyłem wiele przemyśleń i wysiłku w te wskaźniki, a rozczarowanie byłoby, gdyby sprzedawano je gdzieś w rodzaju e-bay, tj. Ktoś inny zarabia na mojej pracy, a ja nic nie otrzymuję. Można by pomyśleć, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ jest to jedynie wskaźnik w przeciwieństwie do EA, który robi X 100 pipsów każdego miesiąca. I nie sądzę, że moje umiejętności kodowania są wyjątkowe. Po prostu cenię sobie mój czas i wysiłek. Moją jedyną alternatywą byłoby sprzedawanie kodu źródłowego za jednorazową cenę, co oznaczałoby, że nie obchodzi mnie, czy inni też skorzystają. Ale patrzysz na coś w górę o wartości 10 000 $, co według mnie jest absurdalne z twojego punktu widzenia. Dlatego łatwiej jest mi po prostu nie publikować .mq4 Są ludzie, którzy najwyraźniej wierzą, że programiści są niewykwalifikowanymi, ginimi-tuzinami dronów i że powinni publikować całą swoją pracę za darmo; i że świat - i rynki forex - są winni im życie. Każdemu, kto czyta to, kto myśli w ten sposób, przepraszam, jeśli będę się różnić.
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075564.pngBez gniewu, po prostu wyrażając moją opinię. Jeśli opinia mnie czyni z siebie samolubnego, zarozumiałego, zrzędliwego staruszka, niech tak będzie. Minęło trochę czasu, ryzykując wyładowanie twojego gniewu ... Czy nie byłoby to łatwiejsze dla wszystkich zainteresowanych, gdybyś właśnie opublikował wersję mql4! Jeśli jest na sprzedaż .... gdzie mogę to zdobyć? --- Koniec cytatu --- Przykro mi, ale kod źródłowy jest niedostępny. Przyjaciel był na tyle uprzejmy, aby mi to zapewnić ..... mówi, że nowe zabezpieczenie (nowe dla niego) było świetną zabawą

aspksakdrusk
10-29-2021 19:44, 19:44
Wygląda na to, że dwa inne posty, które napisałeś w odpowiedzi na moje, nie zostały umieszczone na forum ... Zastanawiam się, dlaczego. Czy myślisz, że może to być spowodowane zdumiewającą zarozumiałością, twoją wulgarną arogancją ... a może twoją dziecięcą dezaprobatą? Może być jednym z nich, albo wszystkimi trzema. Na pewno wszyscy z nich. Mam twój wskaźnik, dziękuję. Zajęło to trochę czasu, ale działa dobrze. Mógłbym, jak sądzę, zamieścić to w serwisie eBay, ale naprawdę nie jest tego warte. Do widzenia ”Anover, g'bye forex-instant Myślę, że równie dobrze mogę dołączyć dwie odpowiedzi do prostego wniosku ...
?????
https://www.forex-instant.com/attachments/1525075564.pnghttps://www.forex-instant.com/attachments/1525075564.png

Piterkag
10-29-2021 21:05, 21:05
mój pomysł w ten sposób:
http://www.freeimagehosting.net/ik93y
http://www.freeimagehosting.net/mukqi
http://www.freeimagehosting.net/4qo4b
http://www.freeimagehosting.net/c8rnb
http://www.freeimagehosting.net/y1cykpotrzebuję twojego wsparcia dla zbudowania tego indikodu Dziękuję bardzo

IsMegh
10-29-2021 22:26, 22:26
Witajcie w Hanowerze Chcieliście opublikować post, by podziękować za ten wspaniały wskaźnik. Wykorzystałem 4 wystąpienia, aby ostatecznie podzielić każdy tysiąc pipsów na odcinki 125pip, używając powtarzalnych i rozpoznawalnych różnych linii poziomych. Jedno małe pytanie - czy możliwe jest użycie 3-cyfrowego niestandardowego koloru, np. 100, 100,111 jako odmiany szarego. za każdym razem, gdy próbuję wprowadzić dowolną kombinację cyfr, kończę z jaśniejszymi lub ciemniejszymi odcieniami czerwienibrązu. Bez obaw, jeśli nie jest to funkcja, po prostu wolę wyciszyć niektóre z dostępnych kolorów. Dzięki jeszcze raz.

aspksakdrusk
10-29-2021 23:46, 23:46
Witajcie w Hanowerze Chcieliście opublikować post, by podziękować za ten wspaniały wskaźnik. Wykorzystałem 4 wystąpienia, aby ostatecznie podzielić każdy tysiąc pipsów na odcinki 125pip, używając powtarzalnych i rozpoznawalnych różnych linii poziomych. Jedno małe pytanie - czy możliwe jest użycie 3-cyfrowego niestandardowego koloru, np. 100, 100,111 jako odmiany szarego. za każdym razem, gdy próbuję wprowadzić dowolną kombinację cyfr, kończę z jaśniejszymi lub ciemniejszymi odcieniami czerwienibrązu. Bez obaw, jeśli nie jest to funkcja, po prostu wolę wyciszyć niektóre z dostępnych kolorów. Dzięki jeszcze raz.
Ginogee, Witamy na forum, a dzięki za opinie. Właśnie zobaczyłem twój wpis teraz. Obawiam się, że nie odwiedzam tej części forum tak często, jak kiedyś, po tym, jak otrzymałem takie nadużycie, jakie otrzymałem od gorącej osoby w poście nr 19. Aby odpowiedzieć na pytanie: Możesz wprowadzić własne kolory w postaci RxxxGxxxBxxx, gdzie x oznaczają wartości numeryczne dla rzędnych czerwonego, zielonego i niebieskiego. Format jest dość łagodny: na przykład b60r60 ustawi niebieski = 60, czerwony = 60, zielony = 0. Zapraszamy do eksperymentu. David

IsMegh
10-30-2021 01:07, 01:07
Hi Hanover Wielkie dzięki, udało mi się wyciszyć linie na moich wykresach. Twoje zdrowie

roxi.xcb
10-30-2021 02:28, 02:28
Jestem wielkim fanem tego wskaźnika ... dziękuję za opublikowanie tego. Mam wstępnie ustawiony plik dla każdej pary, więc muszę tylko powiedzieć, który z gotowych plików przyjrzeć, co pozwoliło mi na przemyślenie modu: gdybyśmy byli w stanie stworzyć zaprogramowaną nazwę NULL.txt, a następnie mieć wskaźnik przypisujący ustawienie nazwa zależna od tego, do którego wykresu został dołączony wskaźnik, więc jeśli zostanie dołączony do EURUSD, będzie szukał gotowego pliku EURUSD.txt. Dołączając do wykresu GBPUSD, szukałby w ten sposób ustawionego pliku GBPUSD.txt itp., Automatycznie umieszczałby poprawną obsługę i opór na poprawnym wykresie za każdym razem, gdy został załadowany nowy profil wykresu. dotyczy MJL PS. proszę, nie pozwólcie, aby trolle do was dotarły. jest nieskończenie więcej ludzi, którzy z wdzięcznością doceniają twój wysiłek, niż flamerów i trolli. Wiem, że to robię.

aspksakdrusk
10-30-2021 03:49, 03:49
1 Załącznik (-i)

Jestem wielkim fanem tego wskaźnika ... dziękuję za opublikowanie tego. Mam wstępnie ustawiony plik dla każdej pary, więc muszę tylko powiedzieć, który z gotowych plików przyjrzeć, co pozwoliło mi na przemyślenie modu: gdybyśmy byli w stanie stworzyć zaprogramowaną nazwę NULL.txt, a następnie mieć wskaźnik przypisujący ustawienie nazwa zależna od tego, do którego wykresu został dołączony wskaźnik, więc jeśli zostanie dołączony do EURUSD, będzie szukał gotowego pliku EURUSD.txt. Dołączyłem do wykresu GBPUSD, w ten sposób wyszukałem wstępnie skonfigurowany GBPUSD.txt itp., To automatycznie ustawi odpowiednie wsparcie i opór ...
MJL, spróbuj załączone. Pozostawienie parametru ParameterFile =% SYMBOL% spowoduje wyszukanie pliku p o nazwie Presets --- Spaced Lines.EURUSD, jeśli jest dołączony do tabeli EU, Presets --- Spaced Lines.USDJPY jeśli jest dołączony do wykresu UJ, itp. Nie przeprowadziłem żadnych testów, zostaw to tobie. Pisownia i interpunkcja nazw plików musi być w 100% poprawna, aby działała poprawnie. David
https://www.forex-instant.com/attachments/1525076612153342676.mq4

roxi.xcb
10-30-2021 05:09, 05:09
Och, wow ... Niesamowite! Dziękuję Ci!! Testuję przez weekend! Z pozdrowieniami MJL

roxi.xcb
10-30-2021 06:30, 06:30
David, naprawdę mam nadzieję, że opublikowanie kodu mq4 było celowe? jeśli nie tylko daj mi znać, a usuniemy tę część postu po usunięciu kodu. Pozwoliło mi to zmodyfikować kod, aby działał z moją konfiguracją, z jakiegoś powodu zawsze musiałem umieścić plik EURUSD.txt jako plik PresetFile, więc zmieniłem tę linię, aby uruchomić ją dla mnie: FileName = Presets --- Spaced Lines. ParameterFile .txt; mając mq4, ale również pokazał mi, jak wiele kłopotów poszło do realizacji mojej prośby, za co jestem szczerze wdzięczny. Czas jest najcenniejszym dobrem na świecie, dlatego dziękuję, że jesteś tak hojny dla siebie. Z poważaniem MJL

aspksakdrusk
10-30-2021 07:51, 07:51
David, naprawdę mam nadzieję, że opublikowanie kodu mq4 było celowe? jeśli nie tylko daj mi znać, a usuniemy tę część postu po usunięciu kodu. Pozwoliło mi to zmodyfikować kod, aby działał z moją konfiguracją, z jakiegoś powodu zawsze musiałem umieścić plik EURUSD.txt jako plik PresetFile, więc zmieniłem tę linię, aby uruchomić ją dla mnie: FileName = Presets --- Spaced Lines. ParameterFile .txt; mając mq4 chociaż również pokazał mi, jak wiele kłopotów poszło, aby zaklasyfikować moją prośbę, za co jestem szczerze wdzięczna ....
Publikowanie kodu źródłowego było zamierzone. Próbuję ograniczyć mój czas w Platform Tech. Dlatego udostępniam kod źródłowy każdemu, kto uzna to za pomocne. Źródło .mq4 dla wszystkich moich indyków można teraz znaleźć tutaj. Zachęcam wszystkich do zrobienia tego, co chcą. Są one oferowane bezpłatnie do domeny publicznej w takim, w jakim są; zdecyduj sie; używać na własne ryzyko.

oxriperi13
10-30-2021 09:12, 09:12
Cześć Hanover, tylko po to, by pokazać moje uznanie. Śledziłem twoje wątki i są naprawdę świetne, cudowne, niesamowite, nie wiem jak to opisać. Chociaż ostatnio zacząłem uczyć się programowania w mql4, jak żałuję, że nie mogę być taki jak ty, lol. Będę bardziej szczęśliwy, jeśli będę miał jakikolwiek inny zasób, który przyspieszy moją naukę od ciebie. Jesteś świetnym programistą i świetnym nauczycielem. Jeszcze raz dziękuję. Usman

Pablo143
10-30-2021 10:32, 10:32
{quote} MJL, wypróbuj załączone. Pozostawienie parametru ParameterFile =% SYMBOL% spowoduje wyszukanie pliku p o nazwie Presets --- Spaced Lines.EURUSD, jeśli jest dołączony do tabeli EU, Presets --- Spaced Lines.USDJPY jeśli jest dołączony do wykresu UJ, itp. Nie przeprowadziłem żadnych testów, zostaw to tobie. Pisownia i interpunkcja nazw plików musi być w 100% poprawna, aby działała poprawnie. David {plik}
Cześć, wyraźnie wiesz, o czym mówisz, jeśli chodzi o kodowanie EA. Chciałbym nauczyć się tworzyć Expert Advisors dla siebie, ale nie mam pojęcia, od czego zacząć. Czy możesz polecić dobre miejsce na rozpoczęcie? Być może książka, kurs lub seria filmów, które obejmują podstawy? pozdrowienia

aspksakdrusk
10-30-2021 11:53, 11:53
{quote} Cześć, wyraźnie wiesz, o czym mówisz, jeśli chodzi o kodowanie EA. Chciałbym nauczyć się tworzyć Expert Advisors dla siebie, ale nie mam pojęcia, od czego zacząć. Czy możesz polecić dobre miejsce na rozpoczęcie? Być może książka, kurs lub seria filmów, które obejmują podstawy? pozdrowienia
Cześć, Możesz zacząć od niektórych filmów Jima Dandy
http://www.jimdandyforex.com/lessonvideo-links/. Oto kilka starych linków z moich archiwów, nie wiem, ile z nich wciąż istnieje:
https://www.forex-instant.com/trading-system-and-egies/218-mans-super-simple-system.html(pliki zip z pełnymi samouczkami)
http://www.metatrader.info/node/34
http://articles.mql4.com/404
http://articles.mql4.com/417
http://articles.mql4.com/466
http://articles.mql4.com/516
http://articles.mql4.com/536
http://book.mql4.com/
http://docs.mql4.com/(Podręcznik odniesienia MQL4)
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/243-prorealtime-drawing-indior.htmlN.B. Jednakże, biorąc pod uwagę wszystkie powyższe, oczekuję, że ten materiał będzie dotyczył wersji MT4 509 i wcześniejszych (język programowania MQL4 został przebudowany w wersji 600, przekonał mnie do zakończenia pracy przy użyciu MT4). Niemniej jednak wiele podstawowych zasad może wciąż być dobrych. David

crigtaysweah
10-30-2021 13:14, 13:14
Hanower, czy mogę nadać linii Cena początkowa inny kolor i grubość? Jeden z najlepszych wskaźników, naprawdę go doceniam. Roy

aspksakdrusk
10-30-2021 14:35, 14:35
1 Załącznik (-i)

Czy mogę nadać linii Cena początkowa inny kolor i grubość?
Roy, tak, możesz. Cena początkowa to zawsze ta, w której PriceLevels = 0 na liście lub pozycjach; po prostu zmień odpowiedni wpis w LineColors i LineStyles. Być może najlepiej wyjaśnić to diagramem - patrz zrzut ekranu poniżej. Mam nadzieję, że ma to sens. Więcej instrukcji w poście nr 1. Cieszę się, że podoba ci się wskaźnik. Najnowsza wersja znajduje się tutaj. David
https://www.forex-instant.com/attachments/15250766252009186237.jpg

crigtaysweah
10-30-2021 15:56, 15:56
David, wielkie dzięki, działał dokładnie tak, jak tego chciałem. Roy