PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o zlecenia z limitem EFX



alexig74
08-21-2007 12:32, 12:32
Używam EFX przez około 8 miesięcy, głównie dla zamówień limitów (oczywiście z towarzyszącym TTO) i byłem z tego zadowolony.


W czwartek 8/16 17:25 EST uruchomiono zlecenie z limitem sprzedaży NZDJPY @ około 88 (cena wynosiła wtedy około 79):
Moje zamówienie zostało wykonane na 152,19 (teraz to miłe wypełnienie, prawda J)

Moje TTO również było zbyt trigerowane, a ponieważ rynek był znacznie niższy, moja pozycja została zamknięta po uruchomieniu TTO i wykupieniu 79,43. W tym czasie byłem z dala od komputera.

Kiedy wróciłem około 19:00 EST, zobaczyłem, że zostałem LONG 2500 NZDJPY @ 79,43.
Tę dokładną minutę otrzymałem telefon od przedstawiciela MB i powiedział mi, że handel 152.19 został przerwany. Bummer, ale nie ma problemu, ponieważ jest to oczywiście zły cytat (chociaż odpowiedzialność EFX za wszystkie inne qoutes zostały prawdopodobnie wzięte w ramach kwestii płynności). Nie mając problemu z przerwanym handlem, mam WIELKI problem z pozostaniem długo na poziomie 79,43.
Musiałem spierać się z przedstawicielem przez około 15 minut, dlaczego nie powinienem być długo nzdjpy i w końcu dał mi adres e-mail osoby, która może być w stanie podejmować decyzje dotyczące zwrotów. Powiedział mi, że otrzymam odpowiedź następnego dnia (piątek). Jest wtorkowe popołudnie.

Miałem małą ę pieniężną, ponieważ ryzykuję bardzo małe kwoty (ale nadal 4% mojego konta!), Ale prawdziwym problemem jest to, że osoba nie może już opuszczać oczekujących zamówień na platformie EFX -
Ktoś dostaje złe wykonanie, handel zostaje zerwany, a on pozostaje z niechronionym (TTO został wywołany, jesteś albo długi, albo krótki, ale nie ma STOP!), Którego nie zamierzał zainicjować, O ile jego oczekujące zamówienie nie zostało wykonane.

Aby powtórzyć: zakończenie zlecenia limitowanego (zdarzenie A), otwarte zlecenia TTO (zdarzenie wyzwalające B), wszystko do tej pory. Teraz pierwotne zlecenie z limitem zostało odrzucone (nieważne) Twoje zamówienie TTO (zdarzenie B, trigerowane CONDITIONALLY na zdarzeniu A) jest nadal ważne i masz niezamierzoną otwartą pozycję, niezabezpieczoną, na rynku.

Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ MB prowadzi konserwację serwerów dwa razy dziennie około godziny 17:00 i północy czasu EST, a płynność w tych czasach jest skąpa, co jest podatne na uruchamianie zleceń z limitem rynkowym.

Jestem pewien, że rozumiesz, że klient ma wszystko, by stracić handlowe zlecenia z limitem na EFX z groźbą czegoś, co dzieje się nad jego głową.

Oczekuję zwrotu pieniędzy z niewielkiej y, ale zastanawiam się, czy Justin może zapewnić klientów EFX, że jeśli handel zostanie przerwany, wszystkie kolejne transakcje wywołane przez odpadnięcie zostaną uznane za nieważne, a pieniądze wygraneprzegrane na nich zostaną zwrócone ( i wymówek TTO jako uzasadnionego wydarzenia handlowego, mimo że pierwotny handel został zatrzymany, ale nie powinien zadowolić żadnego myślącego klienta). Nie będę używał zleceń limitów na EFX, dopóki nie otrzymam takiej pewności.

Zastanawiam się, czy handel zostałby przerwany, gdybym ja (mały klient) był po drugiej stronie transakcji (mógłbym się zdarzyć, gdybym użył zlecenia rynkowego do kupienia dokładnie w tym samym czasie - zostałbym wypełniony o 152,19)?

Czy coś takiego przytrafiło się każdemu, kto to czyta? Chciałbym usłyszeć, jak traktowano twoje złeświetne wypełnienia ...

CitizesLogas
09-14-2021 00:47, 00:47
Używam EFX przez około 8 miesięcy, głównie dla zamówień limitów (oczywiście z towarzyszącym TTO) i byłem z tego zadowolony. W czwartek 8/16 17:25 EST, oczekujące zlecenie z limitem sprzedaży NZDJPY @ około 88 zostało uruchomione (cena wynosiła wówczas około 79 $): Moje zamówienie zostało zrealizowane na poziomie 152,19 (teraz to jest miłe wypełnienie, nie jest to J) Moje TTO również było zbyt trigerowane, a ponieważ rynek był znacznie niższy, moja pozycja została zamknięta po uruchomieniu TTO i wykupieniu 79,43. W tym czasie byłem z dala od komputera. Kiedy wróciłem około 19:00 EST, zobaczyłem, że zostałem LONG 2500 NZDJPY @ 79,43. Tę dokładną minutę otrzymałem telefon od przedstawiciela MB i powiedział mi, że handel 152.19 został przerwany. Bummer, ale nie ma problemu, ponieważ jest to oczywiście zły cytat (chociaż odpowiedzialność EFX za wszystkie inne qoutes zostały prawdopodobnie wzięte w ramach kwestii płynności). Nie mając problemu z przerwanym handlem, mam WIELKI problem z pozostaniem długo na poziomie 79,43. Musiałem spierać się z przedstawicielem przez około 15 minut, dlaczego nie powinienem być długo nzdjpy i w końcu dał mi adres e-mail osoby, która może być w stanie podejmować decyzje dotyczące zwrotów. Powiedział mi, że otrzymam odpowiedź następnego dnia (piątek). Jest wtorkowe popołudnie. Odniosłem niewielką ę pieniężną, ponieważ ryzykuję bardzo małe kwoty (ale nadal 4% mojego konta!), Ale prawdziwym problemem jest to, że osoba nie może już opuszczać oczekujących zleceń na platformie EFX - Jeden dostaje złe wykonanie, handluje zostaje splądrowany i zostaje z niezabezpieczonym (TTO zostało uruchomione, jesteś długa lub krótka, ale nie ma STOP!), której nie zamierzał zainicjować, O ile jego oczekujące zamówienie nie zostało wykonane. Aby powtórzyć: zakończenie zlecenia limitowanego (zdarzenie A), otwarte zlecenia TTO (zdarzenie wyzwalające B), wszystko do tej pory. Teraz pierwotne zlecenie z limitem zostało odrzucone (nieważne) Twoje zamówienie TTO (zdarzenie B, trigerowane CONDITIONALLY na zdarzeniu A) jest nadal ważne i masz niezamierzoną otwartą pozycję, niezabezpieczoną, na rynku. Jest to szczególnie niepokojące, ponieważ MB utrzymuje serwer dwa razy dziennie około godziny 17:00 i północy czasu EST, a płynność w tych czasach jest skąpa, co jest podatne na uruchamianie zleceń z limitem rynkowym. Jestem pewien, że rozumiesz, że klient ma wszystko, by stracić handlowe zlecenia z limitem na EFX z groźbą czegoś, co dzieje się nad jego głową. Oczekuję zwrotu pieniędzy z niewielkiej y, ale zastanawiam się, czy Justin może zapewnić klientów EFX, że jeśli handel zostanie przerwany, wszystkie kolejne transakcje wywołane przez odpadnięcie zostaną uznane za nieważne, a pieniądze wygraneprzegrane na nich zostaną zwrócone ( i wymówek TTO jako uzasadnionego wydarzenia handlowego, mimo że pierwotny handel został zatrzymany, ale nie powinien zadowolić żadnego myślącego klienta). Nie będę używał zleceń limitów na EFX, dopóki nie otrzymam takiej pewności. Zastanawiam się, czy handel zostałby rozwalony, gdybym ja (mały klient) był po drugiej stronie transakcji (mógłbym się zdarzyć, gdybym użył zlecenia rynkowego, by kupić dokładnie to samoczas - byłby wypełniony na 152,19)? Czy coś takiego przytrafiło się każdemu, kto to czyta? Chciałbym usłyszeć, jak traktowano twoje złeświetne wypełnienia ...
Zakładam, że masz na myśli to, że w systemie masz Limit TO, co masz na myśli warunkowo?

alexig74
09-14-2021 02:08, 02:08
Zakładam, że masz na myśli to, że w systemie masz Limit TO, co masz na myśli warunkowo?
Dokładnie

CitizesLogas
09-14-2021 03:29, 03:29
Dokładnie
Zakładam, że rozmawiałeś z EFX, a nie tylko z MB, więc prawdopodobnie już znasz odpowiedź. Zawsze był to potencjalny problem, ale jako osoba, która korzystała z platformy przez 1 1/2 roku i prowadziła mnóstwo transakcji dziennie, większość z nich przestała limity tto, mogę powiedzieć, że łączna liczba razy mój wpis został wywołany w wyniku fałszywego skoku, a następnie mój TTO został wykonany jako zero. Zawsze wiedziałem, że to jest możliwe, i nie jestem pewien, jaka jest odpowiedź. Wiem, że platforma ma pewne kontrole redunji, które pomagają zweryfikować, że cytat jest dokładny przed jego wykonaniem, więc jeden bank wprowadzający złą wycenę nie uruchomiłby twojego zamówienia, gdyby jego ceny były poza zasięgiem reszty rynku. Ale w przypadku czegoś bardziej systemowego z kilkoma bankami, które może wywołać twoje zamówienie i mogą one cofnąć ten handel, ponieważ stworzyły egzekucje wyraźnie poza zasięgiem. Zdarzyło mi się, że zdarzyło mi się to dwukrotnie w ciągu 1 1/2 roku, naprawdę mnie to nie wkurzyło. Teraz, jeśli to wchodzi do waszego TTO, jest to bardzo intrygujące pytanie. To nie ich wina, że ​​pojawiła się pierwsza kwestia, ale najwyraźniej czujesz, że jeśli jeden z nich się załamuje, a drugi był uzależniony od pierwszego, dlaczego drugi nie powinien zostać usunięty. Ale drugi najprawdopodobniej wykonany w stosunku do różnych banków, które nie chcą zepsuć handlu. Często o tym myślałem. Na szczęście nigdy tak naprawdę nie powstaje. Nie jestem pewien, co tam jest sprawiedliwe. Jako klienci, zawsze chcemy, żeby nas po prostu przypisywali, ale jeśli otworzyli te drzwi, potencjalne ryzyko dla firmy mogło być ogromne, nawet jeśli prawdopodobnie nigdy by tak nie było. Ciekawie jest zobaczyć, co Justin o tym mówi, jeśli widzi post.

luasglb
09-14-2021 04:49, 04:49
gidnoa ~ Czy możesz przesłać mi wiadomość e-mail z pełnym imieniem i nazwiskiem konta, aby móc przejrzeć dzienniki? Poza tym ... czy mógłbyś powiedzieć, z kim rozmawiałeś w EFX Group, lub wysłać mi korespondentów między naszymi przedstawicielami, którzy moglibyście to zrobić. Dziękujemy - poczekam na Twój e-mail, a my to rozwiążemy.

Pustazo33
09-14-2021 06:10, 06:10
Byłbym w stanie stanąć i być po twojej stronie, gdyby twoje zamówienie było na poziomie 157,19 i zostałbyś wypełniony, nawet gdyby rynek był w trakcie transakcji około 79, kiedy to się stało, ale faktem jest, że twoje zamówienie było około 88. Zaryzykowałeś i grałeś. Jestem pewna, że ​​gdybyś zadzwoniła, kiedy to się zdarzy, obaliby wtedy obie strony. To by mi się przydarzyło na CNX, ale różnica była taka, że ​​moje zamówienie byłoby na poziomie 157,19, a ja zostałbym wypełniony, ponieważ jakiś nowicjusz bozo próbował użyć programu z wiadomościami i próbował złapać skok w cienkiniski płynność. Czasami załatwiali pierwszą stronę handlu, a czasami nie, ale tak daleko, jak druga strona, która nie miała się wydarzyć. 1 ponieważ to się zdarzyło podczas normalnych warunków mkt i 2. to był zwykle bank trzymając tę ​​stronę. Tak jak moje transakcje, jeśli nie zadzwoniłem, kiedy wiedziałem, że to się stało, że grałem. Najważniejsze jest to, że widziałeś sejf otwarty i myślałeś, że możesz mu to uciec. Oboje wiemy, czy nie zniszczyli pierwszego handlu, w którym nie rozpocząłbyś wątku GREAT FILLS WITH EFX LIMIT ORDERS.

alexig74
09-14-2021 07:31, 07:31
Byłbym w stanie stanąć i być po twojej stronie, gdyby twoje zamówienie było na poziomie 157,19 i zostałbyś wypełniony, nawet gdyby rynek był w trakcie transakcji około 79, kiedy to się stało, ale faktem jest, że twoje zamówienie było około 88. Zaryzykowałeś i grałeś. Jestem pewna, że ​​gdybyś zadzwoniła, kiedy to się zdarzy, obaliby wtedy obie strony. To by mi się przydarzyło na CNX, ale różnica była taka, że ​​moje zamówienie byłoby na poziomie 157,19, a ja zostałbym wypełniony, ponieważ jakiś nowicjusz bozo próbował użyć programu z wiadomościami i próbował złapać skok w cienkiniski płynność. Czasami załatwiali pierwszą stronę handlu, a czasami nie, ale tak daleko, jak druga strona, która nie miała się wydarzyć. 1 ponieważ to się zdarzyło podczas normalnych warunków mkt i 2. to był zwykle bank trzymając tę ​​stronę. Tak jak moje transakcje, jeśli nie zadzwoniłem, kiedy wiedziałem, że to się stało, że grałem. Najważniejsze jest to, że widziałeś sejf otwarty i myślałeś, że możesz mu to uciec. Oboje wiemy, czy nie zniszczyli pierwszego handlu, w którym nie rozpocząłbyś wątku GREAT FILLS WITH EFX LIMIT ORDERS.
Twoje wnioski sugerują, że leżę w swoim poście, sugeruję, abyś następnym razem lepiej przeczytał, ponieważ powiedziałem konkretnie, że nie było mnie w domu, podczas gdy tak się stało, więc nie ma hazardu po mojej stronie (chyba, że ​​zakładasz, że kłamałem, nie, ale możesz uwierzyć w to, co chcesz) Problem, który tutaj omawiam, to wykonywanie zleceń z limitem i TTO, gdy ktoś jest z dala od swojego komputera. Jeśli jesteś w domu przez cały dzień na ekranie, masz rację, nie ma problemu z dzwonieniem, ale większość używa limitów, a nie na ekranie, jak możesz wiedzieć ... Możesz wybrać, czy uważasz, że nie jestem na ekranie, ale to ma nie ma nic wspólnego z problemem limitu tto. W sumie twój post był obraźliwy i nieprzyjemny, dziękuję.

Pustazo33
09-14-2021 08:52, 08:52
Twoje wnioski sugerują, że leżę w swoim poście, sugeruję, abyś następnym razem lepiej przeczytał, ponieważ powiedziałem konkretnie, że nie było mnie w domu, podczas gdy tak się stało, więc nie ma hazardu po mojej stronie (chyba, że ​​zakładasz, że kłamałem, nie, ale możesz uwierzyć w to, co chcesz) Problem, który tutaj omawiam, to wykonywanie zleceń z limitem i TTO, gdy ktoś jest z dala od swojego komputera. Jeśli jesteś w domu przez cały dzień na ekranie, masz rację, nie ma problemu z dzwonieniem, ale większość używa limitów, a nie na ekranie, jak możesz wiedzieć ... Możesz wybrać, czy uważasz, że nie jestem na ekranie, ale to ma nie ma nic wspólnego z problemem limitu tto. W sumie twój post był obraźliwy i nieprzyjemny, dziękuję.
Przepraszam, przestałem patrzeć, gdzie mówisz, gdzie jesteś. Cóż, mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, niestety zawsze pośredniczymy w podpisywaniu naszego życia i wydaje się, że wszystkie mają klauzulę, która nie pozwala im na problemy techniczne. Szkoda, że ​​nie mogłeś do nich zadzwonić zanim zadzwonili do ciebie, żebyś mógł mieć to w tylnej kieszeni. Powodzenia w rozwiązaniu tego problemu.

Pustazo33
09-14-2021 10:12, 10:12
PS na turbo: zapomniałeś wspomnieć EFX ma banner na twojej stronie ....
Niestety, EFX nie ma płatnego banera na mojej stronie. Jeśli odnosisz się do ich logo w sekcji przeglądu brokera, możesz zwrócić uwagę, że wyświetlane jest również każde logo brokera. Po prostu pojęcie, jak działa FA, nie wydaje mi się, że kiedykolwiek będzie miał płatną reklamę od brokera.
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587565.png

gegarpra
09-14-2021 11:33, 11:33
gidnoa - Dziękujemy za opublikowanie tego i poinformowanie nas o tym, co się z tobą stało. Nigdy nie wiedziałem, że zawodzi handel. Zastanawiam się teraz, czy opublikowany niedawno jakiś impuls świecy, który został opublikowany jakiś czas temu, był tak naprawdę błędnym handlem, który został usunięty z danych?
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587565.pngUżywam również zleceń Limit TTO i zostawiam je na noc. Moja strefa czasowa jest taka, że ​​zwykle śpię podczas sesji w USA, więc byłoby to niepokojące, gdyby handel został przerwany, a mój TTO pozostawałby zawieszony podczas tej sesji, ponieważ ruchy są dość duże w tamtych czasach
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587565.pngW każdym razie przykro mi słyszeć, co ci się przydarzyło, ale doceniam twój post, ponieważ poinformowałpouczył mnie, co może się stać z zamówieniami TTO, o których nie wiedziałem. Nie będę już używał TTO podczas godzin spędzonych poza domem, to na pewno. Niestety, mimo że zlecenia Stop Market pokrywają ę, czasami po prostu chcesz uzyskać stały zysk z puli i nie pozostawiać otwartej strony TP, ponieważ masz pomysł na to, gdzie pójdzie w góręw dół do
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.png, więc TTO były na to dobre. No cóż. Mam nadzieję, że zostaniesz rozwiązany. Powodzenia!

alexig74
09-14-2021 12:54, 12:54
Przepraszam, przestałem patrzeć, gdzie mówisz, gdzie jesteś. Cóż, mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany, niestety zawsze pośredniczymy w podpisywaniu naszego życia i wydaje się, że wszystkie mają klauzulę, która nie pozwala im na problemy techniczne. Szkoda, że ​​nie mogłeś do nich zadzwonić zanim zadzwonili do ciebie, żebyś mógł mieć to w tylnej kieszeni. Powodzenia w rozwiązaniu tego problemu.
nie ma problemu, przepraszam, że cię rozwaliłem, jestem trochę zmęczony tym problemem i widząc, że domniemanie mnie tu leżącego sprawiło, że jestem trochę zbyt wściekły. Wysłałem e-mailem do Justina wszystko, o co prosił i jestem pewien, że zostanie rozwiązany. Po prostu chcę powtórzyć - nie chodzi o to, aby odzyskać teraz moje pieniądze (dla pokerowych graczy - to 2 duże blindy z limitów, w których grałem, więc mogę to wziąć), to jest koncepcja, że ​​nie mogę zaufać limitowi tto zamówienia z 100-procentowym zaufaniem. Jestem pewien, że nie zdarza się to często, ale raz w roku to więcej niż wystarcza, aby wyzerować konto
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.pnglub x2
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.pngjeśli nie jesteś przy swoim komputerze.

alexig74
09-14-2021 14:15, 14:15
Niestety, EFX nie ma płatnego banera na mojej stronie. Jeśli odnosisz się do ich logo w sekcji przeglądu brokera, możesz zwrócić uwagę, że wyświetlane jest również każde logo brokera. Po prostu pojęcie, jak działa FA, nie wydaje mi się, że kiedykolwiek będzie miał płatną reklamę od brokera.
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.pngszkoda ...

alexig74
09-14-2021 15:35, 15:35
- Dziękujemy za opublikowanie tego i poinformowanie nas o tym, co się z tobą stało. Nigdy nie wiedziałem, że zawodzi handel. Zastanawiam się teraz, czy opublikowany niedawno jakiś impuls świecy, który został opublikowany jakiś czas temu, był tak naprawdę błędnym handlem, który został usunięty z danych?
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.pngUżywam również zleceń Limit TTO i zostawiam je na noc. Moja strefa czasowa jest taka, że ​​zwykle śpię podczas sesji w USA, więc byłoby to niepokojące, gdyby handel został przerwany, a mój TTO pozostawałby zawieszony podczas tej sesji, ponieważ ruchy są dość duże w tamtych czasach
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.pngW każdym razie przykro mi słyszeć, co ci się przydarzyło, ale doceniam twój post, ponieważ poinformowałpouczył mnie, co może się stać z zamówieniami TTO, o których nie wiedziałem. Nie będę już używał TTO podczas godzin spędzonych poza domem, to na pewno. Niestety, mimo że zlecenia Stop Market pokrywają ę, czasami po prostu chcesz uzyskać stały zysk z puli i nie pozostawiać otwartej strony TP, ponieważ masz pomysł na to, gdzie pójdzie w góręw dół do
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.png, więc TTO były na to dobre. No cóż. Mam nadzieję, że zostaniesz rozwiązany. Powodzenia!
Dzięki! Twój spiczasty dźwięk może być tym samym problemem, Justin może być w stanie tu pomóc ... Mam nadzieję, że otrzymamy wyjaśnienia dotyczące TTO, abyśmy mogli nadal z nich korzystać!

gegarpra
09-14-2021 16:56, 16:56
Twój impuls dźwiękowy może być tym samym problemem
Właściwie, teraz, kiedy o tym myślę, nie wierzę, że to ten sam problem, ponieważ skok pojawił się ponownie po kilku godzinach. Gdyby to był zepsuty handel, nie byłoby by spierzchniętego kolca, wyobrażam sobie. Czy skok na twoim wyczerpanym handlu wciąż pokazuje się na twoich listach przebojów?

mam nadzieję, że otrzymamy wyjaśnienia dotyczące TTO, abyśmy mogli nadal z nich korzystać!
Tak, na pewno chciałbym z nich korzystać, więc miejmy nadzieję, że jest jakiś sposób, aby zaprogramować metodę ochrony w utrzymywaniu zestawu przez cały czas
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587566.png

ccecilaygm
09-14-2021 18:17, 18:17
Nie jestem jeszcze aktywnie handlować na EFX (czekam na konta w euro), ale chciałbym wiedzieć, jak często transakcje się psują? Jeśli czytasz wątek Turbos ODL currenex, wydaje się, że transakcje na platformach wielobranżowych zostają odrzucone na dość rutynowych zasadach. A potem chciałbym wiedzieć, na jakiej podstawie zostaną złapani, zgodnie z którymi zasadami, i kto decyduje, że zostaną zepsuci? Czy to wszystko zależy od pośrednika ilub banku? Ten cały handel jest dla mnie raczej nie do zniesienia.

luasglb
09-14-2021 19:38, 19:38
Gidnoa Jak już wiesz, twoja sytuacja została rozwiązana według twoich upodobań. Należy pamiętać, że chociaż należy początkowo skontaktować się z firmą MB z problemami handlowymi w czasie, gdy nie są to godziny pracy dla klientów, chciałbym przedstawić dwa punkty. 1) Na początku października EFX będzie udzielał całodobowego wsparcia, więc wszystkie połączenia powinny do nas dotrzeć. 2) Bez względu na to, jaki problem z MB pojawi się w handlu, musisz się również upewnić, że skontaktujesz się z nami. Jesteśmy twoim brokerem, a jeśli nie wiemy, że masz problem, nie możemy dla ciebie zabrać. Nie mamy czterech dni, aby odpowiedzieć na jakąkolwiek kwestię, a jak wiesz z naszej prywatnej rozmowy, nigdy nie powiedziałeś nam, że to się stało. Jeśli chodzi o scenariusz Limit TTO, przeprowadziłem pewne badania. Oczywiście, mamy tysiące zamówień składanych codziennie na naszej platformie, więc wróciłem, aby dowiedzieć się, co następuje: Ile razy był ”skok” rynku, który był złym problemem danych, które doprowadziły do ​​złych wypełnień? (tylko garstka w ciągu ostatniego roku) Ile zamówień zostało zniszczonych w tym skoku? (niewielka część naszych całkowitych zamówień) Porównałem te liczby w ciągu trzech miesięcy do liczby zamówień, które realizujemy w ciągu trzech miesięcy. Był to niemal niezmiernie mały procent wszystkich transakcji, nic dziwnego. Następnie wziąłem ten numer i sprawdziłem przykłady, w których zainicjowano początkowy handel, a następnie drugi fragment transakcji, który zakończył się egzekucją. Okazuje się, że musieliśmy zwrócić pieniądze za mniej transakcji, niż mogłem liczyć na obie ręce w ciągu ostatniego roku. Innymi słowy, twoja sytuacja związana z wprowadzeniem i wyjściem z zamówienia z wyprzedzeniem, wyzwalaniem wejścia i późniejszym odpadnięciem, a następnie wykonaniem egzekucji, pozostawiając pozycję przeciwną do pierwotnej transakcji jest tak rzadka, że ​​może ”. t być mierzone. Mówię mniej niż 0,01% wszystkich zamówień, prawdopodobnie znacznie mniej. A w przypadkach, o których jestem świadomy, w tym także twoich, zwróciliśmy ci ę. Nie jestem pewien, czy mogę na nie odpowiedzieć głębiej.

alexig74
09-14-2021 20:58, 20:58
Ktoś zmienił nazwę tego wątku z Big problem z EFX .... na pytanie dotyczące EFX .... - to jest niewiarygodne. jak Justin powiedział, że sprawa została rozwiązana i otrzymałem zwrot kosztów. Nie wiedziałem, że powinienem skontaktować się z EFX, gdy MB skontaktował się ze mną i powiedział mi, do kogo napisać, aby rozwiązać ten problem. Osoba, z którą skontaktowałem się w MB, odpowiedziała na mój e-mail 20 minut po tym, jak napisałem tutaj na FF, prawdopodobnie Justin miał coś z tym wspólnego, dzięki! Jestem pewien, że te skoki wydarzą się DUŻO niższym niż 0,01% czasu, nadal jednak grozi to utratą konta, ponieważ wszyscy używamy dźwigni, ale Justin twierdzi, że zwrócili te sprawy, a moje własne doświadczenie uspokaja mnie na razie. Ktoś zmienił nazwę tego wątku z Big problem z EFX .... na pytanie dotyczące EFX .... - to jest niewiarygodne. Połączenie moderatorów-brokerów jest znacznie silniejsze niż kiedykolwiek sądziłem ...

reberebeca
09-14-2021 22:19, 22:19
Dokonał tego moderator, aby lepiej wyrazić naturę wątku. Twój problem został rozwiązany, to sprawia, że ​​bardziej skuteczne wyszukiwanie forów ... To była długa polityka naforex-instanti jest to konieczne.forex-instantzastrzega sobie również prawo do przenoszenia wątków z jednego forum na drugie w celu ich lepszej organizacji. Dzieje się tak ze wszystkimi wątkami, nie tylko wątkami Brokera. Dzięki

CitizesLogas
09-14-2021 23:40, 23:40
Ktoś zmienił nazwę tego wątku z Big problem z EFX .... na pytanie dotyczące EFX .... - to jest niewiarygodne.
Może mieć coś wspólnego z tym, że to nie był duży problem i masz to, czego chciałeś. LOL. Zobaczę, czy mogę to wszystko złożyć z tego, co napisaliście. Miałeś problem z platformą i byłeś w kontakcie z MBT, ale nie EFX. MBT trwał dłużej niż chciałeś, aby rozwiązać problem (przez kilka dni), więc opublikowałeś tę tablicę zarówno w zwykłym wątku EFX, jak i uruchomiłeś nowy wątek stwierdzający Duży problem z EFX ... nawet jeśli nigdy nie powiedziałeś EFX o problemie. Mógł po prostu skontaktować się z EFX i szybko rozwiązać problem, ale zamiast tego musieli zobaczyć swoją tablicę z negatywnymi implikacjami Wielkiego problemu z EFX, który każdy człowiek czytającyforex-instantmógł zobaczyć i naturalnie założyłby, że coś jest nie tak z systemem EFX. Mimo to EFX szybko rozwiązał problem, a twój problem został naprawiony w tym, co wydaje się wam przyznawać, było około 20 minut. I nie widzisz, dlaczego Moderatorzy, którzy czekali, aż to zostanie rozwiązane, nie zmienią tytułu tablicy? Czasami zastanawiam się, jak Justin radzi sobie z każdym z nas. Nie wiem, jak przeliterować I-caramba.

alexig74
09-15-2021 01:01, 01:01
czy powinienem zmienić go na Duży problem z MB ...? Czy myślisz, że ten tytuł przetrwa? lol

Może mieć coś wspólnego z tym, że to nie był duży problem i masz to, czego chciałeś. LOL. Mamy odpowiedź, więc jest dobrze. (Jest to WIELKI problem, gdyby Justin nie obiecał refundacji za te przypadki, nawet gdybym otrzymał moje fundusze). Zobaczę, czy mogę to wszystko złożyć z tego, co napisaliście. Miałeś problem z platformą i byłeś w kontakcie z MBT, ale nie EFX. MBT trwał dłużej niż chciałeś, aby rozwiązać problem (przez kilka dni), więc opublikowałeś tę tablicę zarówno w zwykłym wątku EFX, jak i uruchomiłeś nowy wątek stwierdzający Duży problem z EFX ... nawet jeśli nigdy nie powiedziałeś EFX o problemie. napisał wcześniej, że MB skontaktował się ze mną i dał mi kontakt, aby spróbować rozwiązać problem (w ciągu 24 godzin, jak powiedzieli). Zrobiłem i nic się nie stało. Nie miałem pojęcia, że ​​muszę również skontaktować się z EFX (jeśli MB może zniweczyć mój handel, być może uda mu się rozwiązać problem zwrotu pieniędzy ...). Mógł po prostu skontaktować się z EFX i szybko rozwiązać problem, ale zamiast tego musieli zobaczyć swoją tablicę z negatywnymi implikacjami Wielkiego problemu z EFX, który każdy człowiek czytającyforex-instantmógł zobaczyć i naturalnie założyłby, że coś jest nie tak z systemem EFX. Coś jest nie tak z systemem EFX, jeśli nie rozumiesz go do tej pory, to twój problem. Mimo to EFX szybko rozwiązał problem i naprawił twój problem w tym, w co obaj zdajecie się przyznać, w około 20 minut. I nie widzisz, dlaczego Moderatorzy, którzy czekali, aż to zostanie rozwiązane, nie zmienią tytułu tablicy? Czasami zastanawiam się, jak Justin radzi sobie z każdym z nas. on też ma, w przeciwnym razie nie ma $$ $ dla niego. Nie wiem, jak przeliterować I-caramba.

Może mieć coś wspólnego z tym, że to nie był duży problem i masz to, czego chciałeś. LOL. Mamy odpowiedź, więc jest dobrze. (Jest to WIELKI problem, gdyby Justin nie obiecał refundacji za te przypadki, nawet gdybym otrzymał moje fundusze). Zobaczę, czy mogę to wszystko złożyć z tego, co napisaliście. Miałeś problem z platformą i byłeś w kontakcie z MBT, ale nie EFX. MBT trwał dłużej niż chciałeś, aby rozwiązać problem (przez kilka dni), więc opublikowałeś tę tablicę zarówno w zwykłym wątku EFX, jak i uruchomiłeś nowy wątek stwierdzający Duży problem z EFX ... nawet jeśli nigdy nie powiedziałeś EFX o problemie. napisał wcześniej, że MB skontaktował się ze mną i dał mi kontakt, aby spróbować rozwiązać problem (w ciągu 24 godzin, jak powiedzieli). Zrobiłem i nic się nie stało. Nie miałem pojęcia, że ​​muszę również skontaktować się z EFX (jeśli MB może zniweczyć mój handel, być może uda mu się rozwiązać problem zwrotu pieniędzy ...). Mógł po prostu skontaktować się z EFX i szybko rozwiązać problem, ale zamiast tego musieli zobaczyć swoją tablicę z negatywnymi implikacjami Wielkiego problemu z EFX, który każdy człowiek czytającyforex-instantmógł zobaczyć i naturalnie założyłby, że coś jest nie tak z systemem EFX. Coś jest nie tak z systemem EFX, jeśli nie rozumiesz go do tej pory, to twój problem. Mimo to EFX szybko rozwiązał problem i naprawił twój problem w tym, w co obaj zdajecie się przyznać, w około 20 minut. I nie widzisz, dlaczego Moderatorzy, którzy czekali, aż to zostanie rozwiązane, nie zmienią tytułu tablicy? Czasami zastanawiam się, jak Justin radzi sobie z każdym z nas. on też ma, w przeciwnym razie nie ma $$ $ dla niego. Nie wiem, jak przeliterować I-caramba.

CitizesLogas
09-15-2021 02:21, 02:21
czy powinienem zmienić go na Duży problem z MB ...? Czy myślisz, że ten tytuł przetrwa? lol
To cholernie zabawne.

CitizesLogas
09-15-2021 03:42, 03:42
Coś jest nie tak z systemem EFX, jeśli nie rozumiesz go do tej pory, to twój problem.
Właśnie zobaczyłem tę część twojego postu, a ja odpowiedziałem ci właściwie, zanim zrobili to w tej sprawie. Nie uważam tego za problem, zwłaszcza po tym, jak Justin wyjaśnił, w jaki sposób radzą sobie z 5 na milion lub cokolwiek razy to się pojawi. To nie jest powód, aby nie używać zleceń stop TTO lub limit TTO. Zaufaj mi, przez lata natknąłem się na znacznie poważniejsze problemy na platformach, niż martwić się tym złożonym ciągiem zdarzeń. Jak już wspomniałem w swojej wstępnej odpowiedzi na to, W przeszłości myślałam o tym, ale nie pojawiła się ona we wszystkich moich transakcjach, a kiedy to nastąpi, zakładam, że EFX zrobi to, co może. Więc nie uważam tego za coś złego w systemie EFX. Uważam, że jest to naturalny problem z rozdawaniem ECN zamiast z biurka, gdzie biurko jest zawsze drugą stroną waszego handlu, więc jeśli zepsuć jedną stronę, drugą trzeba z definicji złamać. Oczywiście, jest to świetne w przypadku, o którym mówiłeś, ale nie włożyłabym pieniędzy na jedną z tych platform, jeśli położysz mi pistolet na głowie.

alexig74
09-15-2021 05:03, 05:03
Właśnie zobaczyłem tę część twojego postu, a ja odpowiedziałem ci właściwie, zanim zrobili to w tej sprawie. Nie uważam tego za problem, zwłaszcza po tym, jak Justin wyjaśnił, w jaki sposób radzą sobie z 5 na milion lub cokolwiek razy to się pojawi. To nie jest powód, aby nie używać zleceń stop TTO lub limit TTO. Zaufaj mi, przez lata natknąłem się na znacznie poważniejsze problemy na platformach, niż martwić się tym złożonym ciągiem zdarzeń. Jak już wspomniałem w swojej wstępnej odpowiedzi na to, W przeszłości myślałam o tym, ale nie pojawiła się ona we wszystkich moich transakcjach, a kiedy to nastąpi, zakładam, że EFX zrobi to, co może. Więc nie uważam tego za coś złego w systemie EFX. Uważam, że jest to naturalny problem z rozdawaniem ECN zamiast z biurka, gdzie biurko jest zawsze drugą stroną waszego handlu, więc jeśli zepsuć jedną stronę, drugą trzeba z definicji złamać. Oczywiście, jest to świetne w przypadku, o którym mówiłeś, ale nie włożyłabym pieniędzy na jedną z tych platform, jeśli położysz mi pistolet na głowie.
Problemem jest brak przestojów serwera i wyprowadzanie płynności w tych czasach, co spowodowało zmniejszenie całego limitu tto. Jestem pewien, że zauważyłeś to i słyszałeś od innych o tym. Będę dalej używać limitu tto po zapewnieniu Justina, ale wyciągnę wszystkie zlecenia z limitem w niepłynnych oknach czasowych. Nie chcę tego więcej powtarzać ...

reberebeca
09-15-2021 06:24, 06:24
Połączenie moderatorów-brokerów jest znacznie silniejsze niż kiedykolwiek sądziłem ... Cóż, normalnie po prostu zamieniłbym drugi policzek tutaj, ale wydaje mi się, że zmieniłem teraz wszystkie cztery. Chciałbym wyprostować zapis. Jestem wolontariuszem w FF, podobnie jak wszyscy moderatorzy. NIE otrzymujemy w żaden sposób rekompensaty. Robimy to, ponieważ cieszymy się z oddawania społeczności FF. Osobiście nie mam konta z żadnym brokerem wymienionym na liście FF. Więc nie ma mowy, żebym chciał faworyzować kogoś nad drugim. Po prostu robi się trochę za stary, by usłyszeć tego rodzaju przemowę, kiedy intencje i wysiłki są zawsze z myślą o społeczności ... No cóż, przypuszczam, że tego można się spodziewać.

CitizesLogas
09-15-2021 07:44, 07:44
Połączenie moderatorów-brokerów jest znacznie silniejsze niż kiedykolwiek sądziłem ... Cóż, normalnie po prostu zamieniłbym drugi policzek tutaj, ale wydaje mi się, że zmieniłem teraz wszystkie cztery. Chciałbym wyprostować zapis. Jestem wolontariuszem w FF, podobnie jak wszyscy moderatorzy. NIE otrzymujemy w żaden sposób rekompensaty. Robimy to, ponieważ cieszymy się z oddawania społeczności FF. Osobiście nie mam konta z żadnym brokerem wymienionym na liście FF. Więc nie ma mowy, żebym chciał faworyzować kogoś nad drugim. Po prostu robi się trochę za stary, by usłyszeć tego rodzaju przemowę, kiedy intencje i wysiłki są zawsze z myślą o społeczności ... No cóż, przypuszczam, że tego można się spodziewać.
Hej Scott - czy to dobry sposób na stwierdzenie, że my, forex, handlowcy jako całość, są najdrobniejszymi, najtańszymi, oczekującymi wszystkiego za darmo, w dużej mierze niewykształconego na temat instrumentu, który kochamy w handlu. zgrupować tam? Ponieważ zgadzam się z tym stwierdzeniem. LOL. Tak trzymaj.

miva
09-15-2021 09:05, 09:05
Hej Scott - czy to dobry sposób na stwierdzenie, że my, forex, handlowcy jako całość, są najdrobniejszymi, najtańszymi, oczekującymi wszystkiego za darmo, w dużej mierze niewykształconego na temat instrumentu, który kochamy w handlu. zgrupować tam? Ponieważ zgadzam się z tym stwierdzeniem. LOL. Tak trzymaj.
lolol O, słodkie słodycze. Zyskaj tyle luzubs za zrobienie nam wszystkich ogromnej przysługi tutaj potrzebujemy dedykowanego doceniam nasz wątek MODS ....
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.png- w rzeczywistości, ponieważ ten post nie ma nic wspólnego z tematem tutaj, może zostać przeniesiony do własnej wątku
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.png

alexig74
09-15-2021 10:26, 10:26
Doceniam twoją i innych, którzy spędzają tu czas na moderowaniu, pracy i nie chcieli cię osobiście urazić. Wydaje mi się, że zmiana nazwy wątku po tym, jak Justin napisał, że problem został rozwiązany bez czekania na potwierdzenie takiego roszczenia przez plakat (został rozwiązany, ale to nie jest kwestia zmiany nazwy), zbyt mocno bierze stronę brokera. Mam prawo tak myśleć (i na razie to post), ponieważ masz prawo czuć, że twoja uczciwa praca jest niedoceniana. miłego dnia.

Połączenie moderatorów-brokerów jest znacznie silniejsze niż kiedykolwiek sądziłem ... Cóż, normalnie po prostu zamieniłbym drugi policzek tutaj, ale wydaje mi się, że zmieniłem teraz wszystkie cztery. Chciałbym wyprostować zapis. Jestem wolontariuszem w FF, podobnie jak wszyscy moderatorzy. NIE otrzymujemy w żaden sposób rekompensaty. Robimy to, ponieważ cieszymy się z oddawania społeczności FF. Osobiście nie mam konta z żadnym brokerem wymienionym na liście FF. Więc nie ma mowy, żebym chciał faworyzować kogoś nad drugim. Po prostu robi się trochę za stary, by usłyszeć tego rodzaju przemowę, kiedy intencje i wysiłki są zawsze z myślą o społeczności ... No cóż, przypuszczam, że tego można się spodziewać.

Połączenie moderatorów-brokerów jest znacznie silniejsze niż kiedykolwiek sądziłem ... Cóż, normalnie po prostu zamieniłbym drugi policzek tutaj, ale wydaje mi się, że zmieniłem teraz wszystkie cztery. Chciałbym wyprostować zapis. Jestem wolontariuszem w FF, podobnie jak wszyscy moderatorzy. NIE otrzymujemy w żaden sposób rekompensaty. Robimy to, ponieważ cieszymy się z oddawania społeczności FF. Osobiście nie mam konta z żadnym brokerem wymienionym na liście FF. Więc nie ma mowy, żebym chciał faworyzować kogoś nad drugim. Po prostu robi się trochę za stary, by usłyszeć tego rodzaju przemowę, kiedy intencje i wysiłki są zawsze z myślą o społeczności ... No cóż, przypuszczam, że tego można się spodziewać.

luasglb
09-15-2021 11:46, 11:46
Członkowieforex-instant~ Chciałbym jasno powiedzieć o naszej polityce dotyczącej rabowania klientów w związku z pojawiającymi się problemami, i chciałem przypomnieć, że chociaż MBT może być pierwszym, który zdecyduje, czy otrzymasz zniżkę, jako klient EFX, możemy również przeanalizuj każdy przypadek wykraczający poza ich decyzję i zdecyduj, czy ma to sens w przypadku rabatu. Nasza polityka jest dość prosta, ale staramy się spojrzeć na każdą sytuację indywidualnie. Rabatujemy klientów, gdy błędy popełnimy na naszym końcu, i robiliśmy to wielokrotnie w przeszłości, gdy błąd jest nasz. Nie rabatujemy klientów, gdy błędy wystąpią po ich zakończeniu lub z powodu problemów będących poza naszą kontrolą. Obejmowałoby to problemy spowodowane przez banki w naszym systemie itp. Ważne jest, abyśmy, jako firma, byli konsekwentni w naszym podejściu do tego, aby chronić nas i ustalać oczekiwania klientów co do tego, co mogą lub nie mogą uzyskać w tym celu. Przemysł ”ciężki technologicznie”. Z jednej strony można by oczekiwać, że damy naszym dużym przedsiębiorcom rabat, aby byli szczęśliwi, podczas gdy nie możemy traktować mniejszych klientów tak poważnie. Z drugiej strony można się spodziewać, że problemy, które pojawiają się w przypadku mniejszych klientów, mogą nie kosztować nas wystarczająco dużo, aby mieć znaczenie, więc może zajmiemy się nimi. Regularnie otrzymujemy prośby o ”Potrzebuję 5 $, ponieważ wiele z nich spadło o 5 pipsów” i myślę, że założenie, że 5 $ nie powinno mieć dla nas znaczenia. Gdybyśmy przyjęli to podejście, wszyscy poprosiliby o 5 USD dzisiaj i 10 USD jutro, a ostatecznie stracilibyśmy pracę. W rzeczywistości, jeśli dokładnie to samo stało się z dwoma klientami, nasza odpowiedź powinna być taka sama, bez względu na to, czy koszt wynosi 5, czy 5000 USD. Nie przyznajemy priorytetu ani preferencji przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym obniżeniuzwrocie w zależności od wielkości konta klienta. W ogóle. Opiera się całkowicie na każdej indywidualnej sytuacji, bez żadnego kosztu dla nas. Uwierz mi, prawdopodobnie istnieje problem dla jednego klienta każdego dnia, kiedy dajemy trochę rabatu lub coś, ponieważ zdarzają się usterki. Mamy tysiące klientów, to tylko matematyka. Ważne jest jednak również to, że za każdym razem, gdy robimy rabat dla klienta, przypominamy im, że nie otwiera to drzwi do kupy przyszłych rabatów, ponieważ klienci mają sposób na powiedzenie: ”No cóż, przysięgliście mnie, gdy ta egzekucja nie nastąpiła, ponieważ miałeś awarię zasilania, więc dlaczego nie rabujesz mnie teraz, gdy bank XYZ upadł? ”To inna sprawa. Jak już wspomniałem w poprzednim e-mailu, zagłębiałem się w przykłady z zeszłego roku lub więcej z tego, czego doświadczyliście, a nie mogłem nawet znaleźć dziesięciu. W każdym przypadku zwróciliśmy klienta. Gdyby to samo przydarzyło się jutro (to by oznaczało, że zdarzyło ci się dwa razy, gdy wydarzyło się dziesięć razy w sumie z milionów zamówień, więc może to powiedzieć coś o powodzeniu), to je rabatuję. Ale znowu, to znaczy, jeśli wydarzyło się to samo. Istnieje wiele innych wariantów tego samego tematu, które mogą się pojawić, a które nie uzasadniają rabatu. Dam ci przykład. Mieliśmy klienta, który wprowadził zamówienie rynkowew wiadomościach. Regularnie edukujemy naszych klientów, aby tego nie robić. Wrzucił 50 pipsów do wiadomości, ale zdarzyło się, że jego kolejność na krótko utknęła w systemie. Zwróciliśmy mu więc odszkodowanie za utratę, ponieważ wystąpił błąd systemowy. Stwierdziliśmy, że powinno to być postrzegane jako pojedyncze wydarzenie, i ostrzegaliśmy go, aby nie wprowadzał zamówień rynkowych w wiadomościach. Nie ma powodu, aby to robić, ponieważ nasz system zapewnia tak dużą eczność, aby kontrolować swoje wypełnienia ograniczeniami. Nigdy nie powinieneś się z nami kontaktować, jeśli wiesz, co robisz. Cóż, kilka tygodni później ten sam klient zwolnił zlecenie rynkowe z pozarolniczych danych płacowych i został ”poślizgnięty” około 35 pipsów. Jego zamówienie zostało wykonane perfekcyjnie. Rynek poruszał się tak szybko, a system bezzwłocznie zwrócił zamówienie na najlepszą cenę. Wrócił z prośbą o zwrot pieniędzy, a my odmówiliśmy. Próbował użyć podejścia ”ale zrobiłeś to ostatni raz”. Właśnie dlatego musimy powiedzieć, co mówimy. Nie zmienia to faktu, że jeśli wystąpi problem z systemem na naszym końcu i jeśli jesteś klientem EFX, który przyjeżdża do USA, a nie tylko do tych tablic lub MBT, otrzymasz zwrot pieniędzy. Twój przykładproblem Limit TTO, tak jak mnie to dotyczy, dotyczy przypadku, w którym wystąpił problem. Nie widzę, jak moglibyśmy być bardziej lub bardziej uczciwi w tej kwestii. Musimy prowadzić firmę, nie obiecując światu ludziom na rzeczy, które są poza naszą kontrolą. Zgodnie z moją najlepszą wiedzą, nigdy nie byliśmy niesprawiedliwi wobec klienta w sprawie zwrotu pieniędzy.

gegarpra
09-15-2021 13:07, 13:07
O mój. Ten wątek stał się dość wrogi
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.pngMam nadzieję, że istnieje poczucie szacunku i godności, że wszyscy możemy rozmawiać w sposób, który nie jest obraźliwy ani nie poniża się nawzajem. Szanujemy sposób, w jaki sobie radzimypostępujemy i komunikujemy się z innymi, więc mam nadzieję, że możemy być trochę mniej atakujący i starać się publikować nasze wiadomościodpowiedzi bardziej bez większego sarkazmu, co może być bardzo szkodliwe. W każdym razie cieszę się, że rozwiązałeś swój problem, gidnoa.

CitizesLogas
09-15-2021 14:28, 14:28
O mój. Ten wątek stał się dość wrogi
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.pngMam nadzieję, że istnieje poczucie szacunku i godności, że wszyscy możemy rozmawiać w sposób, który nie jest obraźliwy ani nie poniża się nawzajem. Szanujemy sposób, w jaki sobie radzimypostępujemy i komunikujemy się z innymi, więc mam nadzieję, że możemy być trochę mniej atakujący i starać się publikować nasze wiadomościodpowiedzi bardziej bez większego sarkazmu, co może być bardzo szkodliwe. W każdym razie cieszę się, że rozwiązałeś swój problem, gidnoa.
Po prostu ciekawy, gdzie jest ten wątek wrogi? Pomijając fakt, że wygląda na to, że rozmowa się skończyła, a może gidnoa zrobiła trochę zdjęcia w Modach, wydaje mi się to dobrą rozmową. Chce tylko upewnić się, że ludzie rozumieją konsekwencje otrzymania złej egzekucji przy wejściu do handlu i co to oznacza dla Twojej strony handlu, a Justin daje mu solidną odpowiedź. Jest tu nawet kilka świetnych jedno-liniowych. Nie widzę, jak ten wątek jest wrogi.

luasglb
09-15-2021 15:49, 15:49
Gidnoa ~ Zgodność musiałem usunąć e-mail, który otrzymałeś z naszych biur, które zostały wysłane. To prawda, że ​​dałem ci pozwolenie ... to było niedopatrzenie w moim imieniu i przepraszam.

gegarpra
09-15-2021 17:09, 17:09
Justin - Czuję, że twoja firma, tak samo jak MBT, ma uczciwość, by robić to, co właściwe i uważam, że próbujesz sprawić, by była to sytuacja korzystna dla wszystkich, więc myślę, że większość ludzi czytając post o skardze itp. Może ocenić, czy zostało to potraktowane w odpowiedni sposób. Na pewno istnieje pewna odpowiedzialność, którą ponosimy odpowiedzialność Klienta i pewien stopień odpowiedzialności Brokera, więc chyba że dana osoba jest ściśle po prostu nierozsądna, nie ma wątpliwości, że nie wszystkie sytuacje można załatwić w ten sam sposób. Ja sam jestem zadowolony z tego, jak EFXMBT radzi sobie z problemami do tej pory, i czuję, że EFXMBT okazało się uczciwe i uczciwe. Widzę obie strony płotu na rzeczy, ponieważ uważam, że jest to najsympatyczniejszy sposób na upewnienie się, że nie jest on jednostronny. Zawsze robię rzeczy, które przynoszą wygraną, i uważam, że EFXMBT stara się robić to samo, gdzie to możliwe
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.png

gegarpra
09-15-2021 18:30, 18:30
Po prostu ciekawy, gdzie jest ten wątek wrogi?
LOL, cóż, to tylko moja opinia na temat tego, jak czytam niektóre posty tutaj, więc jeśli nie widzisz żadnego z nich (niektóre z nich twoje, moja droga, lol
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.png) byli wrogo nastawieni i sarkastyczni, wtedy myślę, że to właśnie ja je czytałem w ten sposób, lol
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.pngP.S. Nie czytałem postu Justina przed tym poprzednim postem, jako że komponowałem moje, kiedy on musiał opublikować jego, więc mój post nie był w odniesieniu do Justina, lol. Myślę, że radzi sobie z szacunkiem iz godnością (przynajmniej z postami, które czytałem jego, do tej pory
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587972.png).

CitizesLogas
09-15-2021 19:51, 19:51
LOL, cóż, to tylko moja opinia na temat tego, jak czytam niektóre posty tutaj, więc jeśli nie widzisz żadnego z nich (niektóre z nich twoje, moja droga, lol
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png) byli wrogo nastawieni i sarkastyczni, wtedy myślę, że to właśnie ja je czytałem w ten sposób, lol
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.pngP.S. Nie czytałem postu Justina przed tym poprzednim postem, jako że komponowałem moje, kiedy on musiał opublikować jego, więc mój post nie był w odniesieniu do Justina, lol. Myślę, że radzi sobie z szacunkiem iz godnością (przynajmniej z postami, które czytałem jego, do tej pory
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png).
Czytałem sarkazm jako zabawny i wrogi jak wrogi.
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png

gegarpra
09-15-2021 21:12, 21:12
Czytałem sarkazm jako zabawny i wrogi jak wrogi.
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.pngAhh, lol. Cóż, sarkazm, zgadzam się, może być całkiem zabawny, kiedy zrobi się to dobrze, w sposób godny i nie wrogi, lol
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.pngChociaż domyślam się, że niektórzy ludzie wyskakują z wrogiego sarkazmu, lol

alexig74
09-15-2021 22:32, 22:32
Po prostu ciekawy, gdzie jest ten wątek wrogi? Poza tym, że wygląda na to, że rozmowa się skończyła i być może zrobiłeś trochę zdjęcia w Modach, wydaje mi się to dobrą rozmową. Chce tylko upewnić się, że ludzie rozumieją konsekwencje otrzymania złej egzekucji przy wejściu do handlu i co to oznacza dla Twojej strony handlu, a Justin daje mu solidną odpowiedź. Jest tu nawet kilka świetnych jedno-liniowych. Nie widzę, jak ten wątek jest wrogi.
cóż, niektórzy ludzie nie powinni wyglądać dużo dalej, niż przechylić nos ... dziękuję za zrozumienie mojego punktu widzenia, leighsww, cała nić była bc waszego wsparcia i zrozumienia. Jeszcze raz dziękuję Justinowi za rozwiązanie tego problemu i na koniec udzielenie tak dokładnego wyjaśnienia, szkoda, że ​​wszyscy musieli przejść przez tak wiele iteracji.

gegarpra
09-15-2021 23:53, 23:53
Cóż, od wielu lat pomagam na forum hostingowym (lol, mam tam ponad 13 000 wpisów)
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png, więc powiedziałbym, że mam duże doświadczenie w pomaganiu w rozwiązywaniu problemów
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png) i staram się być racjonalny, rozsądny i sprawiedliwy w moich osądach i komentarzach do obu stron argumentacji (ale my także dużo żartujemy i mamy dużo zabawy, więc nasz sarkazm jest bardziej z powodu dobrego humoru i dowcip pośród przyjaciół, lol). Widziałem, jak ludzie piszą tam po otrzymaniu nieprzychylnej odpowiedzi od pomocy technicznej, a czasami okazuje się, że nowicjuszka dała klientowi złą odpowiedź, w związku z czym pomagamy rozwiązać problem, jeśli tak jest i zwykle wyżej. Adminior opublikuje wiadomość, aby potwierdzić, że otrzymała błędną odpowiedź od pomocy technicznej. Postanowiłem nie stać się Modem, gdy się do niego zbliżyłem, ponieważ byłbym w pewnym sensie zobowiązany do bycia stronnikiem w pewnym sensie, ponieważ forum należy do firmy hostingowej, w przeciwieństwie do tego, gdzieforex-instantnie jest związany z żadnym konkretnym brokerem, ale głównie służy jako środek dla inwestorówbrokerów Forex do zbierania i udostępnianiakonwersacjinauczaniauczenia sięlol, nawet narzekaćetc. Bez forów wiele osób nie rozwiązałoby problemów w przypadkach, w których technicy byliby w błędzie i frustrujące jest to, że klientowi powiedziano, że coś jest ich winą, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było. Odwrotnie jest również, gdy klient obwinia hosta za utratę serwera i po tym, jak niektórzy z nas przetestują dostęp do swojej witryny, możemy uzyskać do niego dostęp bez żadnych problemów, a następnie pomożemy im dowiedzieć się, jaki problem z ich połączeniem może być (zwykle jest to buforowanie starego adresu IP po zmianie serwerów lub zablokowany koncentrator połączeniowy na ścieżce połączenia internetowego lub coś innego). Uważam, że fora są bardzo dobre w ten sposób, dzięki czemu ludzie mają inny sposób na sprawdzenie swoich problemów i ich rozwiązanie, a także narzędzie do naukidzielenia się dla tych, którzy potrzebują pomocy z ogólnymi umiejętnościami rozwojowymi itp. Czy w mojej sieci hosting forów lub tutaj w FF, to samo dotyczy obu. Nawet gdybyś mógł rozwiązać swój problem z EFX, nie wiedziałbym o tym samym problemie dotyczącym handlu i TTO, więc twoje udostępnianie było dla mnie atutem. To właśnie z powodu tych forów wybrałem EFXMBT na mojego brokera i nauczyłem się dużo o ECN vs rozdawaniu biur, itp. Gdyby nie ludzie dzielący się swoimi doświadczeniami (dobrymi i złymi) wiele osób pozostało bez jakiejkolwiek wskazówki z tego, w co się pakują. Ponieważ każdy ma swoje poglądy na rzeczy, każdy z nas zbiera informacje przedstawione i podejmuje własne decyzje w oparciu o to, co wydaje się najbardziej rozsądne i zdrowe. W każdym razie, nie widziałem twojego stanowiska jako nieuzasadnionego i jak mówiłem, zyskałem pewną wartość i wiedzę od całego rozwalonego handlu i kwestii TTO ja, lol. Mam nadzieję, że wszyscy możemy produktywnie się do siebie przyczynić, a także czasami mieć trochę dobrej zabawy (mam nadzieję, że są tu ludzie z wielkim poczuciem humoru, lol)! Posiadanie przyjaznej i zachęcającej społeczności forum zawsze generuje dużo wspaniałej energii i witalności, które, mam nadzieję, przełożą się na nasz sukces handlowy!
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.pngŻyczę Ci powodzenia i mam nadzieję, że znów wpadnę na Ciebie na forach
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png

alexig74
09-16-2021 01:14, 01:14
Cóż, od wielu lat pomagam na forum hostingowym (lol, mam tam ponad 13 000 wpisów)
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png, więc powiedziałbym, że mam duże doświadczenie w pomaganiu w rozwiązywaniu problemów
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587973.png) i staram się być racjonalny, rozsądny i sprawiedliwy w moich osądach i komentarzach do obu stron argumentacji (ale my także dużo żartujemy i mamy dużo zabawy, więc nasz sarkazm jest bardziej z powodu dobrego humoru i dowcip pośród przyjaciół, lol). Widziałem, jak ludzie piszą tam po otrzymaniu nieprzychylnej odpowiedzi od pomocy technicznej, a czasami okazuje się, że nowicjuszka dała klientowi złą odpowiedź, w związku z czym pomagamy rozwiązać problem, jeśli tak jest i zwykle wyżej. Adminior opublikuje wiadomość, aby potwierdzić, że otrzymała błędną odpowiedź od pomocy technicznej. Postanowiłem nie stać się Modem, gdy się do niego zbliżyłem, ponieważ byłbym w pewnym sensie zobowiązany do bycia stronnikiem w pewnym sensie, ponieważ forum należy do firmy hostingowej, w przeciwieństwie do tego, gdzieforex-instantnie jest związany z żadnym konkretnym brokerem, ale głównie służy jako środek dla inwestorówbrokerów Forex do zbierania i udostępnianiakonwersacjinauczaniauczenia sięlol, nawet narzekaćetc. Bez forów wiele osób nie rozwiązałoby problemów w przypadkach, w których technicy byliby w błędzie i frustrujące jest to, że klientowi powiedziano, że coś jest ich winą, podczas gdy w rzeczywistości tak nie było. Odwrotnie jest również, gdy klient obwinia hosta za utratę serwera i po tym, jak niektórzy z nas przetestują dostęp do swojej witryny, możemy uzyskać do niego dostęp bez żadnych problemów, a następnie pomożemy im dowiedzieć się, jaki problem z ich połączeniem może być (zwykle jest to buforowanie starego adresu IP po zmianie serwerów lub zablokowany koncentrator połączeniowy na ścieżce połączenia internetowego lub coś innego). Uważam, że fora są bardzo dobre w ten sposób, dzięki czemu ludzie mają inny sposób na sprawdzenie swoich problemów i ich rozwiązanie, a także narzędzie do naukidzielenia się dla tych, którzy potrzebują pomocy z ogólnymi umiejętnościami rozwojowymi itp. Czy w mojej sieci hosting forów lub tutaj w FF, to samo dotyczy obu. Nawet gdybyś mógł rozwiązać swój problem z EFX, nie wiedziałbym o tym samym problemie dotyczącym handlu i TTO, więc twoje udostępnianie było dla mnie atutem. To właśnie z powodu tych forów wybrałem EFXMBT na mojego brokera i nauczyłem się dużo o ECN vs rozdawaniu biur, itp. Gdyby nie ludzie dzielący się swoimi doświadczeniami (dobrymi i złymi) wiele osób pozostało bez jakiejkolwiek wskazówki z tego, w co się pakują. Ponieważ każdy ma swoje poglądy na rzeczy, każdy z nas zbiera informacje przedstawione i podejmuje własne decyzje w oparciu o to, co wydaje się najbardziej rozsądne i zdrowe. W każdym razie, nie widziałem twojego stanowiska jako nieuzasadnionego i jak mówiłem, zyskałem pewną wartość i wiedzę od całego rozwalonego handlu i kwestii TTO ja, lol. Mam nadzieję, że wszyscy możemy produktywnie się do siebie przyczynić, a także czasami mieć trochę dobrej zabawy (mam nadzieję, że są tu ludzie z wielkim poczuciem humoru, lol)! Posiadanie przyjaznej i zachęcającej społeczności forum zawsze generuje dużo wspaniałej energii i witalności, które, mam nadzieję, przełożą się na nasz sukces handlowy!
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587974.pngŻyczę Ci powodzenia i mam nadzieję, że znów wpadnę na Ciebie na forach
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587974.pngdobre szczęście w handlu i wszystko inne dla ciebie też, do zobaczenia tutaj
https://www.forex-instant.com/attachments/1528587974.pngwszystkie inne - powodzenia i trzymajcie się bezpiecznie, nie ma twardych uczuć, mam nadzieję ...