PDA

Zobacz pełną wersję : Prosty dziennik transakcyjny EURUSD dla Danuk 2009



oxraygaizortega
01-08-2009 02:52, 02:52
4 Załącznik (y) Od początku tego czasopisma na początku roku kilka osób poprosiło mnie o wyjaśnienie, w jaki sposób prowadzę handel, więc oto:

Wymieniam ten trend. Nauczyłem się tego robić z pomocą dwóch bardzo pomocnych członków forex-instant - Johnedoe i Jacko. To jest moje podejście do tego ...

Krok 1 - Zidentyfikuj trend

Pierwszą rzeczą jest zidentyfikowanie głównego trendu. Używam odgórnego podejścia do analizy trendu. Tygodniowy, dzienny, 4 godzinny.

Wzrost trendu może być identyfikowany wyższymi wzlotami i wyższymi minimami. Trend zniżkowy można rozpoznać po niższych najwyższych i niższych minusach. Linie trendu przebiegające przez wzloty i upadki powinny również pomóc wskazać kierunek.

Krok 2 - Wprowadź po obniżonej cenie

Kiedy już wiem, w jakim kierunku chcę handlować, czekam na wejście w dobrej cenie. W trendzie wzrostowym szukam zanurzenia, do którego mogę wejść. W tendencji spadkowej szukam szczytu, do którego mogę wejść. Używam wsparcia i oporu oraz poziomów fib (jeśli konfluencja się znajduje), aby mnie poprowadzić.

Zobacz załączony wykres ...

Kupujęsprzedam tylko na numerach okrągłych (kończąc xx00 lub czasami xx50). Identyfikuję obszary do handlu za pomocą wykresu 1-godzinnego. Szukam ceny, aby zawrócić, jak pokazano na załączonym wykresie.

Potencjalny handel na poziomie 1,4900 jest dokładnie tym, czego szukam # 8211; miłe małe przywrócenie; odrzucono przy 1.4850 i z powrotem (kup) do 1.4900, tworząc zawracanie. Oczywiście nie wszystkie transakcje są tak ładne, ale masz ogólny pomysł!

Trzymaj się 100 punktów y i przesuń go w górę, jak cena idzie (mam tendencję do przesuwania stopu ręcznie, gdy kolejna runda zostanie trafiony, ale możesz użyć trailing stop, który przesuwa pip przez pip, jak to idzie).

Jeśli cena będzie sprzeczna ze mną, użyję także egii anty-hedgingowej Jacko # 8217, zgodnie z którą cena będzie wynosić od 50 do 100 pipsów poza naszą stop loss, a następnie ponownie wejdziemy w miejsce, w którym nas zatrzymano.

Wszelkie pytania proszę pytać. Jest to dla mnie również proces uczenia się, dlatego też cenna jest pomocna rada!

Pozdrowienia,

Dan

Pamiętaj, że żadna z transakcji nie jest sygnałem ani poradą. Są tu tylko jako zapis tego, co już zrobiłem - a nie to, co zalecam!

https://www.forex-instant.com/attachments/1527557814158726394.jpg

https://www.forex-instant.com/attachments/15275578161165582362.jpg

Brayas
11-17-2021 08:26, 08:26
Pierwszy tydzień poszło całkiem nieźle ... EURUSD 200 GBPUSD 600 Razem 800

Brayas
11-17-2021 09:47, 09:47
Sprzedaj EURUSD @ 1.3300 (Stop loss przeniósł się do breakeven) Sprzedaj GBPUSD @ 1.4800 (Stop loss teraz przeniósł się do 1.4600)

Brayas
11-17-2021 11:07, 11:07
Oba stanowiska otwarte w dniu 13 stycznia zostały już zamknięte: EURUSD zamknięte @ 1.3300 (Breakeven) GBPUSD zamknięte @ 1.4600 ( 200)

Brayas
11-17-2021 12:28, 12:28
Postanowiłem ponownie wejść na rynek! Zapisuję tutaj moje myślenie w tym czasie, aby później móc się nad tym zastanowić (co może spowodować, że powiem, o czym, do cholery, myślałem!), Kiedy zawiodą transakcje. Nie są one ściśle zgodne z moimi zasadami, więc rozumiem, dlaczego tak się stało ... Mój ostatni GBPUSD Short został zatrzymany (zysk) na 1.4600 - cena wzrosła do 1.4700 i została natychmiast odrzucona, tworząc bardzo ładny, jednogodzinny słupek. Dzienne odchylenie jest nadal krótkie, więc zdecydowałem, że ponowne wejście na 1,4600 będzie realną możliwością. Mój ostatni EURUSD Short został zatrzymany na breakeven na 1,3300, po którym nastąpiła jedna godzina niedźwiedzia pochłaniającego świecę, a następnie pozwoliłem, aby cena odrobiła się nieco do 1,3250 i wprowadziła kolejną sprzedaż. Sprzedaj EURUSD @ 1.3250 (Stop loss przestawił się na breakeven) Sprzedaj GBPUSD @ 1.4600 (Zatrzymany na breakeven)

Brayas
11-17-2021 13:49, 13:49
Wczorajszy EURUSD Short został zatrzymany dzisiaj na 1,3150 za 100 pipsów - nieźle, ale naprawdę liczyłem na nieco więcej z dzisiejszego wyprowadzenia! Jeśli moje nastawienie pozostanie krótkie, to 1.3300 wydaje się być najbardziej prawdopodobnym miejscem do sprzedaży. Przynajmniej to może pozwolić na pewne zyski, jeśli uda się ponownie spaść do 1,3100. Próba skrócenia GBPUSD ponownie o 1.4600, ale bez powodzenia! Cena przesunęła się na tyle, aby zatrzymać się na breakeven, ale nie osiągnęłam dzisiaj żadnych zysków. Wygląda na to, że utknął dziś w niewielkiej odległości - myślę, że może będę musiał poczekać, aż osiągnie 1,4700 lub 1,4800, zanim spróbuję ponownie? Jeśli jednak wyjdzie poza to, mogę zacząć faworyzować długą pozycję. Obawiam się, że zaczynam nadmiernie analizować moje wpisy! Piękno tej egii powinno być w jej prostocie, ale zaczynam zbytnio komplikować sprawy! Jutro postaram się umieścić moje zgłoszenia wyłącznie na podstawie zasad egii!

Brayas
11-17-2021 15:10, 15:10
Cóż, wciąż się waham z moim następnym wpisem. EU przebił za 1.3200, ale nie mógł osiągnąć 1,3300 (jeszcze nie!) I złamał małą linię trendu w górę, którą wymyśliłem; więc jestem w skrócie na 1.3200 w drodze powrotnej (mam nadzieję, że będzie dalej schodzić). GU utkwiło mi w tej chwili. Powyżej 1,4900 jest 50% zniesienie ostatniego ruchu w dół. Myślę o sprzedaży, ale obawiam się, że ten niewielki trend wzrostowy, który rozpoczął się wczoraj, może mieć siłę, by iść dalej - czekam więc na znak, że cena wraca. Problem w tym momencie (dla GU) polega na tym, że jeśli tydzień skończy się po 4900, moje nastawienie prawdopodobnie zmieni się, by kupić na następny tydzień. Będę musiał siedzieć mocno i czekać na znak! ualne pozycje: EURUSD Sprzedaj @ 1.3200 (Zatrzymany na -100) GBPUSD W oczekiwaniu Sprzedaj, jeśli cena spadnie i udaje się zabezpieczyć pozycję poniżej aktualnej tendencji wzrostowej. Kontynuacja impetu kontynuowana, więc nie handluję dzisiaj GU (jak to jest teraz w piątek po południu - czas iść do domu i przygotować się na weekend!).

Brayas
11-17-2021 16:31, 16:31
Skończyłem handlować przez tydzień. Nie jestem zadowolony z obecnego ruchu EU i GU w tym momencie, więc zdecydowałem się nazwać to dniem i rozpocząć weekend wcześniej. Drugi tydzień poszło dobrze - nie tak dobrze jak w zeszłym tygodniu, ale na pewno nie mogę narzekać. Zakończyłem tydzień z niewielkim opóźnieniem, ponieważ wcześnie zawarłem ostatni zawód i straciłem, ale to nie koniec świata - wciąż jestem na szczycie tygodnia i miesiąca do tej pory, więc jestem wciąż szczęśliwy
https://www.forex-instant.com/attachments/1527557807.pngW ostatnich tygodniach liczba ta wynosi ... EURUSD 300 GBPUSD 100 Razem 400 Oznacza to, że styczeń wynosi obecnie 1200.

lrge13344
11-17-2021 17:51, 17:51
Cześć Dan Poza 100TSL i czasami AH, którą metodą ubiegasz się o swoje wpisy?

Brayas
11-17-2021 19:12, 19:12
Cześć Howard, W ciągu ostatniego roku próbowałem handlować w oparciu o metodę Jacko. Jest to prosta metoda, ale jest dla mnie zbyt dyskretna (nie puszczam jej jednak - nie jest to dla mnie odpowiednie). Postanowiłem więc spróbować trochę uprościć tę metodę, kiedy wpadłem na bardzo pomocnego członkaforex-instanto nazwie Johnedoe (mam nadzieję, że nie przeszkadza mi, że o nim wspomnę). Dał mi pewien wgląd w to, jak się handluje, a ja w zasadzie przejąłem jego metodę wejścia, chociaż zmieniłem ją nieco, żeby pasować do mojego stylu handlu. Zasadniczo zakładam odchylenie dla każdego dnia handlowego w oparciu o jego 77 system krzyżowy, który można sprawdzić w swoim dzienniku 2009. Moja drobna zmiana polega na tym, że nie wchodzę od razu, czekam, aż cena osiągnie liczbę rundy, a następnie wejdę - najtrudniejszą częścią jest decyzja, czy wybrać okrągłą liczbę powyżej lub poniżej ceny otwarcia dnia! Używam również TSL 100 pipsów (jak wspomniałeś), ponieważ jest to dla mnie odpowiednie. Mogę również zdecydować się na pozostanie poza rynkiem, jeśli uważam, że cena nadal idzie w przeciwnym kierunku niż codzienne uprzedzenia. Na przykład w najbliższy piątek nie otworzyłem transakcji, ponieważ czułem, że cena będzie się zwiększać (przewidując przesunięcie do 50% obszaru powrotu o wartości 1,4900), a następnie kontynuować ruch w dół. W tym miejscu mogłem trochę komplikować system, ponieważ chociaż to powstrzymało mnie przed uderzeniem w piątek, mogłoby to również powstrzymać mnie przed rozpoczęciem dobrego ruchu, w którym ten system robi najwięcej pestek! System Johnedoe był bardzo udany w przeszłości; jednak moje dostosowania do jego metody nie zostały jeszcze sprawdzone, dlatego te transakcje są obecnie tylko demonstracyjne. Zasadniczo ta metoda jest bardzo prosta, dlatego ją lubię. Myślę, że nadmierne komplikowanie i nadmierne myślenie nie jest dobrym pomysłem, chyba że jesteś szczególnie utalentowany w przewidywaniu przyszłości! Mam nadzieję, że pomoże to zrozumieć, co tu robię! Jeśli masz inne pytania, proszę, nie wahaj się zapytać. Pozdrawiam, Dan

lrge13344
11-17-2021 20:33, 20:33
Dziękuję, że Dan Simplicity jest królem w tej grze. Czy próbujesz zaznaczyć za pomocą tykającego znaku (auto)? John stosuje aktualizację 100-pip TS przy zamknięciu każdego dnia. 50% powrotu to około 1,39, czy to miałeś na myśli?

Brayas
11-17-2021 21:54, 21:54
Cześć, lubię prostotę, ale wydaje mi się, że wiele osób nie zwraca uwagi na proste metody, ponieważ nie wierzą, że handel może być prosty. Oczywiście wpisy to dopiero początek ... Właściwie to ruszam stopem, gdy cena oznaczała kolejny numer rundy, więc na przykład, gdybym miał kupić 1.2000, czekałbym, aż cena spadnie 1.2100, zanim przejdę do Breakeven, a potem Kontynuuję to; więc gdy cena osiągnie 1,2200, wtedy przestawię mój przystanek na 1.2100. Niestety nie było jasne - miałem na myśli 1.4900 na GBPUSD z ostatniego ruchu w dół z 1.5350 do 1.4470 (w przybliżeniu).

Brayas
11-17-2021 23:14, 23:14
To początek kolejnego tygodnia i ciężko mi jest decydować, co robić dzisiaj! Właściwie to ciężko mi było zdecydować, co robić ... dzisiejsze pozycje są następujące: EURUSD Sell @ 1.3300 (Stop loss przeniesiony do breakeven) GBPUSD Sell @ 1.4700 (Stop loss przeniesiony do breakeven) Te wpisy są nieznacznie zmodyfikowane w stosunku do standardowych reguł; Powód tego jest następujący: EURUSD - Otwarty powyżej krzyża 77, co zwykle oznacza długi wjazd; jednak wciąż widziałem eu spadające z codziennej linii trendu. Zostało to również potwierdzone przez 21 ema, które są używane, aby mieć oko na nieco dłuższy termin w oryginalnym systemie i pomaga prowadzić, gdy codzienne sygnały są mieszane. Tak więc początkowo nie chciałem wchodzić na żadną pozycję na eu, jednak gdy zaczęła spadać cena, przesunąłem się w dół do 4-godzinnego przedziału czasowego, który zamknął się pod krzyżem 77 (4H) o godzinie 08:00 GMT dziś rano. Postanowiłem oprzeć moje zgłoszenie na 4-godzinnym sygnale i krótko po przetestowaniu ceny 1,3300. GBPUSD - Zasadniczo ta sama historia co eu. Opierając się na przekonaniu, że gu wciąż schodzi w dół, oparłem moje zgłoszenie na 4-godzinnym sygnale, który dał mi 1,4700. Teraz czas usiąść i zobaczyć, co się stanie!

Brayas
11-18-2021 00:35, 00:35
Wydaje się, że poświęcenie czasu na rozważenie ogólnych trendów i pomyśl o tym, że wczoraj moje transakcje się opłaciły! GBPUSD został zatrzymany za 400 przy 1,4300 EURUSD jest nadal w grze z zatrzymaniem przeniesionym do 1.3000 ( 300) Chciałbym powrócić do transakcji gu, gdy przestanie uderzać, a następnie handel będzie kontynuowany - jest to wada do zatrzymania! Nie narzekam jednak, ponieważ wciąż przybladł 400. Chociaż, gdybym nie został wytrząśnięty (myślę, że tak to nazywają!), Mógłbym być już 600 - ale nie martwmy się o to, co mogło być!

Valkyrie93
11-18-2021 01:56, 01:56
Miły handel Dan
https://www.forex-instant.com/attachments/1527557808.pngPC

Wydaje się, że poświęcenie czasu na rozważenie ogólnych trendów i pomyśl o tym, że wczoraj moje transakcje się opłaciły! GBPUSD został zatrzymany za 400 przy 1,4300 EURUSD jest nadal w grze z zatrzymaniem przeniesionym do 1.3000 ( 300) Chciałbym powrócić do transakcji gu, gdy przestanie uderzać, a następnie handel będzie kontynuowany - jest to wada do zatrzymania! Nie narzekam jednak, bo wciąż złapał 400. Chociaż, jeśli nie zostałbym wyrzucony (myślę, że tak to nazywają!), Mógłbym być już 600 - ale nie martwmy się o ...

Wydaje się, że poświęcenie czasu na rozważenie ogólnych trendów i pomyśl o tym, że wczoraj moje transakcje się opłaciły! GBPUSD został zatrzymany za 400 przy 1,4300 EURUSD jest nadal w grze z zatrzymaniem przeniesionym do 1.3000 ( 300) Chciałbym powrócić do transakcji gu, gdy przestanie uderzać, a następnie handel będzie kontynuowany - jest to wada do zatrzymania! Nie narzekam jednak, bo wciąż złapał 400. Chociaż, jeśli nie zostałbym wyrzucony (myślę, że tak to nazywają!), Mógłbym być już 600 - ale nie martwmy się o ...

Brayas
11-18-2021 03:17, 03:17
Dzięki PC! Wczorajszy EURUSD Short został zatrzymany na 1,3000 dzisiaj za 300 pipsów, więc nie było już żadnych nowych zamówień eu. Szybko straciliśmy dzisiaj GBPUSD - sprzedano @ 1.3900, ale w ciągu kilku godzin zostało zatrzymanych na 1,4000 dla -100, a ponieważ cena tylko przesunęła kolejne dwadzieścia jeden pipsów, nie było czasu na ponowne wejście do AH, co oznaczało, że przeoczyłem obecnie co najmniej 200 pipsów na gu - ale nieważne! Bieżąca analiza transakcji na jutro to: EU - Jeśli cena nie może utrzymać się pewnie powyżej poziomu 1.2900, to będzie sprzedawana jutro. Jeśli jednak cena znacznie wzrośnie w górę, wtedy będę poza rynkiem do 1.3100, wtedy będzie wyglądać na krótko w tym czasie. GU - Jeżeli cena pozostaje zgodna z przyspieszoną tendencją zniżkową, która rozpoczęła się w obszarze 1,49, wówczas powinny obowiązywać standardowe zasady wejścia. Ważna uwaga: powyższe informacje są jedynie moją własną analizą, więc mogę spojrzeć na to po fakcie, aby sprawdzić, czy mam rację, czy nie! Proszę nie traktować tego jako porady handlowej, ponieważ tak nie jest!

Brayas
11-18-2021 04:37, 04:37
Sprzedaj GBPUSD @ 1.3900 (Zaprzestanie na poziomie 1.3800 za 100) Przewidywanie sprzedaży na EURUSD na obszarze 1.3100 (sprzedane na 1.3050, patrz wpis poniżej).

Brayas
11-18-2021 05:58, 05:58
Postanowiłem wziąć skrót od 1.3050. Cena kilkakrotnie próbowała oporu poziomego o 1,3080 i jak dotąd nie może się przecisnąć. Sądzę, że wciąż istnieje możliwość uderzenia 1,3100, ale jeśli mam rację, nie powinno to zająć zbyt daleko. Czas usiąść i czekać ...

Brayas
11-18-2021 07:19, 07:19
Wczorajsza krótka sesja EU zbliżyła się bardzo do tego, że w zeszły wieczór udało się ją zatrzymać, ale udało jej się przeżyć i jest teraz nastawiona na zysk
https://www.forex-instant.com/attachments/1527557808.pngDzisiejsza nowa pozycja to Sell na GBPUSD 1.3800. ualizacja: Handel zatrzymał się na 200. Lekko wygiąłem zasady przy wyjściu z tego handlu. Normalnie poruszam się tylko po tym, jak cena przesunęła 100 pipsów (tj. Do następnej rundy), jednak najniższy punkt tego handlu wynosił 1,3501 - co oznacza, że ​​faktycznie nie trafił on na numer 1.3500 i teoretycznie (jeśli był to wyłącznie mechaniczny ) zatrzymałby się tylko z zyskiem 100. Postanowiłem jednak, że nie zgodzę się na utratę 100 pipsów, aby uzyskać brak kolejnego celu o 1 pipsa, dlatego przesunąłem swój postój do 1,3600. Muszę przyznać, że nie chciałem tego zrobić, ponieważ byłoby to denerwujące, gdyby cena wróciła do poziomu 1,3600, a następnie kontynuowała z powrotem na swój sposób - ale jak to się dzieje cena nadal się zwiększała do 1,3700, co uzasadniało moją zasadę gięcia!

Brayas
11-18-2021 08:40, 08:40
Trzeci tydzień to dobry tydzień na pipsy i doświadczenie. W tym tygodniu musiałem wykonać kilka wyroków, które zdały egzamin na moją korzyść. Mógłbym oczywiście mieć szczęście - ale mam nadzieję, że to naprawdę dobra analiza!
https://www.forex-instant.com/attachments/1527557808.pngWyniki na koniec tygodnia to ... EURUSD 400 GBPUSD 600 Razem 1000 Styczeń do tej pory to 2200
https://www.forex-instant.com/attachments/1527557808.pnghttps://www.forex-instant.com/attachments/1527557808.png(tylko żałuję, że to nie były prawdziwe pieniądze !!). Rozważam także rozpoczęcie od prawdziwych pieniędzy w lutym. Początkowo miałem zamiar przeprowadzić demo na co najmniej trzy miesiące, ale styczeń okazał się znacznie lepszy, niż się spodziewałem, co dało mi trochę przyspieszenia! W rezultacie uważam, że lepiej będzie kontynuować testowanie, ale za pomocą niewielkiej ilości pieniędzy, aby uzyskać zrozumienie plogicznego aspektu handlu. Moim planem jest zacząć od tak małego konta, jak to tylko możliwe - wystarczy kilkaset funtów, co powinno dać mi dość wglądu w to, czy mogę zamienić rentowny handel demo na opłacalny prawdziwy obrót! Zobaczymy! P.S. Wszelkie rady od przedsiębiorców, którzy zrobili przejście z wersji demonstracyjnej na prawdziwe pieniądze, z pewnością zostaną docenione!

braulak79
11-18-2021 10:01, 10:01
2 Załącznik (i) cześć Dan Chciałbym usłyszeć twój komentarz na temat GU. W przypadku sprzedawców tygodniowo nie udało się dwa razy z rzędu, aby obniżyć je zgodnie z dołączoną mapą, a nabywcy wydają się przejąć kontrolę. codziennie mieliśmy młotek 3 dni temu, a GU idzie na spotkanie z malejącą linią trendu na 1,53 obszarze. jak na twój sposób handlu (czarownica jest taka sama jak moja
https://www.forex-instant.com/attachments/1527558300.jpg), ale nadal uważam, że jesteś lepszy ode mnie. Myślałeś o zwarciu w 1.53 lub będziesz czekał na coś w rodzaju akcji cenowej. W linii trendu przed jej skróceniem, czy nie będziesz myślał o zwarciu teraz z powodu tych 2-pinowych słupków tygodniowo? dotyczy samer
https://www.forex-instant.com/attachments/15275583101348801342.jpg
https://www.forex-instant.com/attachments/1527558311783229097.png

Aishoaoxlamuta
11-18-2021 11:21, 11:21
Witaj Dan, chciałbym usłyszeć twój komentarz na temat GU. W przypadku sprzedawców tygodniowo nie udało się dwa razy z rzędu, aby obniżyć je ...
Samer Dan założył nowy dziennik na rok 2010 ....... więc opublikuj tam swoje pytanie ..
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/115-help-code.htmldbać

braulak79
11-18-2021 12:42, 12:42
dzięki Baz uważa samer

Samer Dan założył nowy dziennik na rok 2010 ....... więc opublikuj tam swoje pytanie ..
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/124-drag-drop-elliott-labels.htmlzaopiekuj się baz

Samer Dan założył nowy dziennik na rok 2010 ....... więc opublikuj tam swoje pytanie ..
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/124-drag-drop-elliott-labels.htmlzaopiekuj się baz

pkpolameg19
11-18-2021 14:03, 14:03
Witaj, Czy ktoś może skierować mnie do metodologii krzyżowej Johndoe 77? Przeszukałem stronęforex-instanti nic nie wydaje się wymyślić. Czy ta metoda została usunięta z forów? Jeśli tak, czy ktoś byłby tak uprzejmy, żeby to dla mnie podsumować? Dziękuję, T
Myślę, że został usunięty, ale jest to:
https://www.forex-instant.com/bitcoin-talk-and-cryptocurrencies/98-ea-programmed.html

Oxriete999
11-18-2021 15:24, 15:24
Dan, Castle i kilku innych członków, którzy dobrze widzą, że wciąż handlujesz
https://www.forex-instant.com/attachments/1527558302.pngByłem nieobecny przez rok. Wygląda na to, że faceci wciąż go zabijają!

Brayas
11-18-2021 16:44, 16:44
Dan, Castle i kilku innych członków, którzy dobrze widzą, że wciąż handlujesz
https://www.forex-instant.com/attachments/1527558302.pngByłem nieobecny przez rok. Wygląda na to, że faceci wciąż go zabijają!
Cześć IliaM, Tak, wciąż jesteśmy w pobliżu! Chociaż mamy tendencję do kręcenia się tutaj teraz:
https://www.forex-instant.com/trading-system-and-egies/62-pivot-trading-journal.htmlDobrze widzieć, że wróciłeś! Pozdrawiam, Dan