PDA

Zobacz pełną wersję : Ekstremalny system TMA



merche91
02-21-2012 04:21, 04:21
4 Załącznik (-i) Witam wszystkich. Nazywam się Alfredo. Możesz do mnie zadzwonić Al.

Na życzenie wielu z was, zaczynam dzisiaj, mam nadzieję, że stanie się kwitnącym laboratorium pomysłów, które każdego z nas uczynią nieco lepszym przedsiębiorcą niż my. Po pierwsze, muszę powiedzieć, że nigdy nie zrobiłem czegoś podobnego i będę polegać na pomocy i wkładzie, aby odnieść sukces.

Historia przedsiębiorcy, podobnie jak mojego, jest trudną drogą pełną porażki, rozpaczy i samotności, a także spełnienia, ekscytacji i triumfu. Jest to trudna droga pełna przeszkód i pokus, aby odciągnąć cię od ścieżki iw końcu tylko nielicznym zdeterminowanym uda się podbić wiele min i wybojów na drodze i zdobyć dyscyplinę i wiedzę niezbędną do odniesienia sukcesu.

Moja własna historia jest dobrym przykładem tego, przez co większość z nas przechodzi. Na szczęście, ponieważ miałem udane towarzystwo, byłem w stanie wyciągnąć fundusze na opłacenie czesnego na Uniwersytecie Handlowym. Przez pierwsze kilka lat doznałem bardzo dużych . Przeczytaj wiele książek, rozmawiaj ze wszystkimi, których spotkałem, którzy wiedzieli coś o tej dziedzinie. W kółko natknąłem się na te same przeszkody. Nie mogłem się domyślić, dlaczego, jeśli odniosłem sukces w innych dziedzinach mojego życia, miałem z tym tak dużo problemów. Rzuciłem kilka razy, tylko po to, by jeszcze raz spróbować i kontynuować moją misję. Kiedy patrzę wstecz na te lata, naprawdę wierzę, że były konieczne, aby ukształtować dyscyplinę i determinację konieczną do odniesienia sukcesu. Tak, są handlowcy, którzy nigdy nie doświadczyli Doliny Rozpaczy, ale są bardzo nieliczni. Dla reszty z nas droga jest trudna, ale pełna obietnic i codzienna stała walka o kontrolowanie ego i pamiętanie wyciągniętych wniosków. Po 30 latach mogę powiedzieć, że trochę się nauczyłem, ale każdego dnia trzeba się czegoś więcej nauczyć. Linia mety nigdy nie jest osiągnięta, a to jest cudem i dreszczem tego zawodu.

Z góry proszę o pomoc i wkład. Bądźmy konstruktywni i podziel się naszą wiedzą. Jeśli to zrobimy, to będzie warto.

System: Extreme TMA.

Rynek, podobnie jak wahadło, jest nieskończoną sekwencją skrajności. Na zawsze stara się osiągnąć środek, ale nigdy mu się nie udaje, ciągle przekracza swój znak, cofa się i próbuje ponownie, ale zawsze nie osiąga równowagi. Ten system próbuje uchwycić te skrajności. Jest to kompendium mojego rozumienia rynku, doprowadzone do jego najprostszego wyrazu.

Zasady nie są skomplikowane. Pierwszy wskaźnik, TMA pokazuje nam średnią ze ścieżki, którą podąża akcja cenowa na rynku. Jako taki jest wskaźnikiem wstecznym i próbuje określić przyszłość z najnowszej historii. Poprawia się, odmalowując się. Ma dwa zewnętrzne pasma, które pokazują nam zewnętrzne granice ruchu cenowego, którego szukamy. Nasz drugi wskaźnik, wskaźnik TMA Slope, pokaże nam względną zmianę nachylenia TMA w porównaniu do poprzednich świec. Określa, w którym kierunku należy umieścić transakcję, a także pokazuje rozbieżności cen. Na przykład, jeśli cena rośnie, ale spada wskaźnik nachylenia, ogłasza wysokie prawdopodobieństwo spadku ceny w najbliższej przyszłości. Im większy spadek wskaźnika, tym większe prawdopodobieństwo spadku ceny. Ta sama koncepcja obowiązuje odwrotnie w przypadku spadku ceny i wzrostu wskaźnika nachylenia. Trzecie zastosowanie wskaźnika nachylenia służy do wykrywania dywergencji. Jeśli widzisz 2 lub 3 zielone kopce, każde mniejsze od poprzedniej, istnieje duże prawdopodobieństwo, że cena spadnie. 2 lub 3 czerwone kopce, każde mniejsze niż poprzednio, wskazują na wysokie prawdopodobieństwo wzrostu cen. Po prawej stronie wskaźnika nachylenie pojawi się wartość (szara) bieżącej ramki czasowej wykresu. Powyżej znajduje się wartość nachylenia ramki czasowej D1 i poniżej statusu handlowego (Obrót, Tylko kupuj lub Sprzedaj) aktualnego wykresu TF. Trzecim wskaźnikiem jest TMA Slope MTF, który daje nam zbocza wszystkich 3 ram czasowych. Ostateczny wskaźnik podaje wartości nachylenia D1 dla wszystkich par walutowych. Doskonałe narzędzie do ustalenia, które pary są dostępne w handlu.

MTF TMA: Zawarte w szablonach są 3 wskaźniki TMA. H4 TMA (linie przerywane magenta), DMA TMA (przerywane niebieskie linie) i T1 W1 (przerywane zielone linie). Wszystkie 3 będą widoczne na wykresie M15, H1 lub H4. Ramka czasowa H4 dotyczy transakcji od 1 do 5 dni i potencjalnego zysku od 170 do 250 pipsów. Ramka czasowa D1 dotyczy transakcji od 5 do 30 dni i potencjalnego zysku od 200 do 400 pipsów. Jeśli ustawisz wykres na D1, zobaczysz tylko TMA D1 i W1. Jeśli ustawisz wykres na W1, zobaczysz tylko T1 W1. Jeśli jesteś krótkoterminowym traderem, dobrym alternatywnym rozwiązaniem jest dodanie TMA H1 i użycie pozostałych 3 (H4, D1, W1) dla kierunku trendu. Posiadanie kilku TMA na jednym wykresie jest niezwykle pomocne przy określaniu dłuższych ram czasowych i połączeniu, mają wysoką wartość predykcyjną przyszłych ruchów rynkowych.

Stop Loss Use: W tym dziale jest wiele opcji i nie polecam żadnego konkretnego. Poziom naturalny, w którym umieszczasz swoją kartę SL, byłby dłuższy niż poprzedni wysoki na krótki i poniżej poprzedniego minimum przez dłuższy czas. Sam korzystam tylko z awaryjnego SL bardzo daleko od PA (100 Pipsów). Jeśli transakcja jest przeciwko mnie, wykorzystam transakcje odzyskiwania, aby wyjść z handlu na wyprzedaży. Zawarłem szczegółowe instrukcje opisujące system odzyskiwania w folderze Dokumenty zawartym w pliku Packet.zip. Ekstremalny system TMA działa znacznie lepiej, gdy zostawiasz za dużo miejsca na poruszanie się.

Zasady uczestnictwa:

1- Najpierw określimy trend w 3 TMA, używając wartości wskaźnika nachylenia TMA.

Zakres TMA (-0.40 do 0.40): Transakcje można składać w obie strony.
Kupuj tylko TMA (powyżej 0,40): Kupuj TYLKO Długie transakcje.
Sprzedaj tylko TMA (poniżej -0,40): Umieść TYLKO krótkie transakcje.
Super Range: Powyżej 0,80: Trzymaj longs dopóki wartość spadku nie spadnie poniżej 0.80, w którym to momencie powinieneś zamknąć wszystkie longs.
Poniżej -0,80: Trzymaj szorty, aż wartość nachylenia wzrośnie powyżej -0,80, w tym momencie powinieneś zamknąć wszystkie szorty.

Wartości nachylenia H4, D1, W1 muszą być albo wyższe albo wyższe dla długości lub szyku lub niższe dla szortów.

2 - Po ustaleniu kierunku handlu, przyjrzymy się TMA D1 i W1 i stwierdzimy, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby handel zmierzał w twoim kierunku, zanim osiągnie zewnętrzne pasmo obu. Przykład: Jeśli zdecydujesz się na krótki okres, musi być wystarczająco dużo miejsca między bieżącą ceną a niższym pasmem D1 (co najmniej 150 pipsów) i niższym pasmem W1 (co najmniej 250 pipsów).

3- Teraz poczekamy, aż cena wzrośnie powyżej górnej granicy TMA H4 i D1 w tym samym czasie, przed umieszczeniem krótkiej transakcji lub poniżej dolnego pasma TMA H4 i D1 w tym samym czasie, przed umieszczeniem Długiej handel.

4- The Trigger: Kiedy Reguła 3 zostanie spełniona, transakcja zostanie wprowadzona, gdy cena obróci się i dotknie górnego pasma TMA H4 dla Szorty lub dolnego pasma T4 H4 dla Longów. Zapoznaj się ponownie z Zasadą 1, zanim wejdziesz do handlu, aby upewnić się, że wartości nachylenia 3 TMA są nadal ustawione w kierunku handlu. Jeśli tak nie jest, poczekaj, aż powrócą do właściwych wartości nachylenia dla twojego handlu, a następnie wprowadź.


Mimo że nie jest to wyraźnie wymienione w przepisach, zawsze dobrym pomysłem jest sprzedawanie z przetestowanego oporu i kupowanie z wyżej przetestowanego wsparcia. To jest zawsze dobra zasada do naśladowania. Zapobiegnie to wejściu do handlu zbyt wcześnie i zwiększy swój procent zwycięzców. Prawidłowe obszary wsparcia i oporu to: 50 lub 200 MA, linie środkowe TMA, dzienne, tygodniowe i miesięczne linie obrotu itp.


Zasady wyjścia dla każdego rodzaju transakcji:


Transakcje krótkoterminowe (jeśli są używane): zamknąć transakcję, gdy cena osiągnie przeciwny próg H1 TMA. Wznowienie handlu, gdy cena powróci do linii środkowej TMA H1. Upewnij się, że wszystkie wartości nachylenia nadal są albo w zakresie handlu, albo w kierunku handlu przed ponownym wprowadzeniem. Możesz to zrobić kilka razy podczas silnego trendu.

Handel średnioterminowy (handel standardowy): zamknąć handel, gdy cena osiągnie przeciwny próg T4 H4. Wznowienie handlu, gdy cena powróci do linii środkowej TMA H4. Upewnij się, że wszystkie wartości nachylenia nadal są albo w zakresie handlu, albo w kierunku handlu przed ponownym wprowadzeniem. Możesz to zrobić kilka razy podczas silnego trendu.

Pozycja handlowa: zamknij transakcję, gdy cena osiągnie przeciwny próg D1 TMA. Ponownie wprowadź transakcję, gdy cena powróci do linii środkowej DMA TMA. Upewnij się, że wszystkie wartości nachylenia nadal są albo w zakresie handlu, albo w kierunku handlu przed ponownym wprowadzeniem. Możesz to zrobić kilka razy podczas silnego trendu.

(7-18-2013) Ważna aktualizacja !! Podczas wielu miesięcy opracowywania systemu Extreme TMA doszło do wielu zmian. Wskaźniki, od których zaczęliśmy, zostały później zastąpione innymi, które opracowaliśmy specjalnie dla tego systemu. Zasady zmieniły się również kilka razy. Kiedy zaczniesz czytać wątek, pojawią się posty, które odnoszą się do przedmiotów, które nie są już istotne. Po prostu je pomiń i czytaj dalej. Jest wiele informacji, które pomogą ci w codziennym handlu. Z pewnością pomogło mi to bardzo wiele, gdy usłyszałem o tym, co wielu inteligentnych członków przyniosło na stół. Gdy przejdziesz przez wiele stron, wszystko będzie miało sens i będziesz świadkiem stworzenia systemu, który jest dziś bardzo ważną częścią mojej metodologii handlu.

Załączniki: Załączam szablon i wskaźniki skompresowane jako plik Packet.zip. Wyodrębnij i jak zwykle umieść wskaźniki (pliki .mq4 i .ex4) w folderze EksperciWskaźniki instalacji MT4. Umieść szablon (plik .tpl) w folderze Templates (nie w folderze ExpertsTemplates). Szablon Extreme TMA - Nowa wersja ma za zadanie śledzić jedną parę walut na jednym ekranie. Dołączony jest również nowy Dashboard (! ExtremeTMA v37), który informuje nas, jakie pary są zgodne z regułami w czasie rzeczywistym.

To jest to ! System jest prosty w koncepcji i łatwy w wymianie. Zalecam ostrożne obchodzenie się z nim. Używaj kont demonstracyjnych lub małych partii do momentu, aż okaże się, że będziesz konsekwentnie rentowny i zyskasz do niego zaufanie. System transakcyjny będzie działał konsekwentnie, jeśli naprawdę w niego uwierzysz. Idąc dalej, jestem pewien, że poprawimy to i sprawimy, że stanie się on jeszcze bardziej niezawodny.

Powodzenia i witaj w naszej nowej przygodzie!

Hall of Fame: Następujący członkowie współpracowali lub wywarli pozytywny wpływ na uczynienie tego systemu lepszym. Podkreślone nazwy wniosły nadzwyczajny wkład:

Crodzilla, shahrooz67, Paradox, Lologo, NanningBob, Zznbrm, , Ulubiony, EasyRyder, mladen, Argonod, Olarion1975, Ever E. Man, Faxxion, skaza, Riddermark, slowpokeyjoe, beto21 cwb, Trainman, Baluda, .


https://www.forex-instant.com/attachments/1517716398.jpg

https://www.forex-instant.com/attachments/1517716401.zip

https://www.forex-instant.com/attachments/1517716404.zip